Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Известията от календара често липсват
#1

Сега съм с huawei P30 (андроид 9), но по същия начин се държеше и при samsung A3.
Имам събитие в календара, с начален час и настроено известие в часа на събитието. Понякога има известие, понякога закъснява, а понякога няма. Календара го използвам главно за рожденни дни, при настройка за събитието начален-краен час 09-21 и имам уиджет на екрана, т.ч. и да не издръчи поне няколко дни по-рано го виждам.
Обаче днес трябваше да се обадя по телефона в 12:00. Настроих си събитие с известие 10 мин преди часа. В 12:20 се усетих, че трябваше да се обаждам, а помен от известие нямаше. В настройките при батерията (настройки > Батерия > Стартиране на приложения) приложението календар липсва.
Някакви идея за решение на проблема?

Android Huawei P30
Цитирай
Аксесоари
#2

Имам същия проблем с P30 Pro. Инсталиран Google calendar + work version, допълнителен някакъв calendar и е същата ситуация. Когато си пожелае известява. Инсталирах и други календари, същата ситуация. Като че губи часа от телефона. Няма синхрон между часа и календара. Странноо

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
[Изображение: 19a18b3c312866de0f2fc90819861575.jpg][Изображение: 8dedd43bead415368590baa99cb4162b.jpg]
Цитирай
#3

Аз на П30 нямам този проблем.Можеш да пробваш тези съвети,важат за всички приложения.
1 Отваряш календар и после не го изчиствай от паметта,а го издърпай на долу,да се появи катинарче горе,остава заключено в паметта и е активно,при нужда можеш да го отключиш по същия начин.
2 Напиши в търсачката на настройки БАТЕРИЯ ОПТИМИЗИРАНЕ, и избери горе ВСИЧКИ,и задай да не се оптимизира.Аз съм спрял на приложението Оптимизатор автоматично да оптимизира.


Прикачени файлове Миниатюри
       
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • orelcho
Цитирай
#4

Въпреки, че избирам "Всички" "Календар" липсва.

Android Huawei P30
Цитирай
#5

Гугълския го има,използвай него,хуавеския го няма.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • orelcho
Цитирай
#6

ОК. Тествам вече Tummenupp Storstark

Android Huawei P30
Цитирай
#7

Оказа се, че гугълския се държи по-зле от вградения ( не съм спирал вградения обаче) - ако не съм отварял гугълския забива на една дата, там си виси и няма известия. Изкарал съм уиджет на екрана и там виждам на коя дата е зависнал. Докато бях отпуска го чаках да се осъзнае, но 2 седмици спа на една и съща дата.
В "Оптимизиране на батерията" съм му дал "не е разрешено" и в "стартиране на приложения" съм избрал "Ръчно управление"

Android Huawei P30
Цитирай
#8

Аз ползвам DigiCal и засега нямам проблеми. Със стокивия имах един два случая, в които не ми излезе нотификация за събития и затова от известно време (няколко седмици) ползвам DigiCal.
[-] 1 потребител изказва благодарност на elrond_bs за това мнение:
  • orelcho
Цитирай
#9

При мен е само стоковия - разпознава го като JB_Calendar_V100R001C00B...
Бях сложил за малко Google Календар, но го махнах. Излишно дублиране.
Преди малко пробвах - два пъти - работи без проблеми.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#10

(2021-09-14, 18:35:49)jhoro написа:  При мен е само стоковия - разпознава го като JB_Calendar_V100R001C00B...
Бях сложил за малко Google Календар, но го махнах. Излишно дублиране.
Преди малко пробвах - два пъти - работи без проблеми.

Къде го разпознава под това име?
Ако скоро съм използвал приложението няма проблем. Проблемът възниква, ако не съм го отварял от дни.

Android Huawei P30
Цитирай
#11

(2021-09-14, 20:06:51)orelcho написа:  Къде го разпознава под това име?
Ако скоро съм използвал приложението няма проблем. Проблемът възниква, ако не съм го отварял от дни.

Намирам го в „Настройки - Приложения“ и от списъка „Всички приложения“ избирам „Календар“.

[Изображение: 0rZcOtqaUkRR6hQapdwmiCknBGkJwPNBbyrbnHDJ...authuser=0]

В Google Play се показват само допълнително инсталираните - не и стоковия софтуер.

Пп. За тест „неизползване от дни“ - ще трябва да ... изчакаме няколко дни.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#12

Там и аз го имам, но го нямам при оптимизирането на батерията. Вече се чудя дали не е друг проблем със заспиването - от скоро използвам приложението на mega.nz и понякога ми дава, че приложението консумира много батерия и въпреки, че не му давам принудително спиране ми спира синхронизацията. Вчера го отварях, от тогава до сега не ми е давало подобно съобщение, но снимките направени днес не са качени.

Android Huawei P30
Цитирай
#13

Да не си пуснал power saving опцията на телефона? Тя спира бекграунд синхронизациите...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#14

Автоматичното оптимизиране може да се изключи,защо не опитате,отваряш оптимизатор и си го спираш.Може да се заключи в паметта дадено приложение с издърпване на долу,да се появи катинарчето,по нагоре е показано как става,вместо да се затваря.

Huawei P30
Цитирай
#15

(2021-09-15, 22:06:36)stenlius написа:  Да не си пуснал power saving опцията на телефона? Тя спира бекграунд синхронизациите...
Имам 3 опции, но нито една не е пусната.
(2021-09-16, 07:19:37)DoryanY написа:  Автоматичното оптимизиране може да се изключи,защо не опитате,отваряш оптимизатор и си го спираш.Може да се заключи в паметта дадено приложение с издърпване на долу,да се появи катинарчето,по нагоре е показано как става,вместо да се затваря.
Катинарчето го сложих.
При оптимизацията на батерията не виждам опция за изключване. Имам приложение Оптимизатор, но и там няма опция за изключване

Android Huawei P30
Цитирай
#16

(2021-09-15, 22:02:52)orelcho написа:  Там и аз го имам, но го нямам при оптимизирането на батерията.

При мен също не се показва в „Мениджър / управление на батерията“ - „Защитени приложения“, списък за защита или не.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#17

В търсачката на настройки пишеш (Батерия оптимизиране) като излезе, маркиращ всички приложения, защото се показват тези за които не е разрешено .


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#18

(2021-09-16, 09:49:17)DoryanY написа:  В търсачката на настройки пишеш (Батерия оптимизиране) като излезе, маркиращ всички приложения, защото се показват тези за които не е разрешено .

Така и от тук давам "не е разрешено" на приложенията, на които искам да не бъдат убивани, както съм направил на гугълския календар.

Виждам, че и ти имаш MEGA - включил ли си Camera Uploads? Качва ли си снимките без да го отваряш? (От скоро го инсталирах, но трябва да го отворя, за да започне да качва снимките. До сега използвах Dropbox за тази цел и там си работеше екстра.)

Android Huawei P30
Цитирай
#19

(2021-09-16, 08:04:16)orelcho написа:  Имам приложение Оптимизатор, но и там няма опция за изключване
Спри му, от зъбното колело горе автоматично оптимизиране, и виж дали ще има промяна.

(2021-09-16, 21:56:54)orelcho написа:  Виждам, че и ти имаш MEGA - включил ли си Camera Uploads? Качва ли си снимките без да го отваряш? (От скоро го инсталирах, но трябва да го отворя, за да започне да качва снимките. До сега използвах Dropbox за тази цел и там си работеше екстра.)
Аз го инсталирах за проба и не съм го ползвал, утре ще пробвам и ще пиша.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
Цитирай
#20

По-рано го гледах, но така и не реших коя настройка да пипна. "Автоматично оптимизиране" липсва като опция


Прикачени файлове Миниатюри
   

Android Huawei P30
Цитирай
#21

Правси, интелигентно оптимизиране съм спрял, моя грешка. Гледам че в маркера има приложение за синхронизиране на МЕГА https://play.google.com/store/apps/detai...s.megasync
Може би трябва и то да се инсталира.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • orelcho
Цитирай
#22

(2021-09-16, 22:16:02)DoryanY написа:  Правси, интелигентно оптимизиране съм спрял, моя грешка.

Ясно.

Приложението и аз го видях и му се чудех. Може би ще се пробва. Tummenupp

Android Huawei P30
Цитирай
#23

Днес качих доста снимки на Мега,това приложение за синхронизация не съм го пускал,снимките от камерата ми се качват автоматично,не съм барал оптимизация на батерията и не съм го заключвал в паметта.Може да видиш в настройки-батерия-още настройки за батерията-запазване на връзката на wifi когато устройството спи,да е маркирано.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
Цитирай
#24

При мен се води "Оставате свързани, когато устройството е в покой" и е активирано.

Видях едно мое недоглеждане - в Батерия>Стартиране на приложения има "ръчно" и "автоматично" управление. Като пише " при включване на автоматичното управление, стартирането на някои приложения ще бъде предотвратявано при определени сценарии, за да се спести батерия". При което бях решил, че трябва да е на ръчно. Обаче при включване на ръчно дава 3 опции "авто-стартиране", "вторично стартиране" и "работа във фонов режим". Google calendar и Mega ги върнах на автоматично. Вече уиджета на календара е с актуална дата, пък ще видим известията как ще са. Но снимките от Mega още ги няма.

Android Huawei P30
Цитирай
#25

Значи като си стигнал до включването на ръчно включваш и трите посочени от теб опции.Така на теория даденото приложение не би трябвало да се приспива.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)