Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бавно изпращане на SMS-и
#1

Здравейте!
С Mi 10T 6/128 GB, Android 11, MIUI 12.6 by xiaomi.eu и root достъп, и ми прави впечатление, че отнема по-дълго време, докато изпратя SMS. Ползвам стоковото приложение на Xiaomi. Изпращам SMS с текст STOP до номер 1875 (на VIVACOM), за да не зарежда автоматично пакет от MB-и при изчерпани и чак след 1 минута получавам потвърждение. Пробвах на един колега да изпратя SMS и той го получи след около минута, а той като ми изпрати го получавам почти на момента. И двамата сме на един и същ оператор. Имате ли наблюдения при вас как е положението?

Променях от 5G на 4G свързаност, но пак колегата ми получава SMS-а след около минута.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз имах подобен проблем с предишният ми телефон.
Разковничето беше, че бях активирал VoLTE и VoWiFi, а апаратът не беше официално одобрен от оператора.
Изключване на двете услуги от менюто решаваше проблема.
Може би и при вас, заради ROM-а, това да е причината.
Пробвайте и споделете резултата.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
[-] 1 потребител изказва благодарност на siebel за това мнение:
  • Ivan_Bonev
Цитирай
#3

Xiaomi Mi 10T го има в списъка със съвместими устройства за услугите VoLTE и VoWiFi на VIVACOM.
Въпреки това изпратих SMS на кратък номер 1701 с текст STOP и втори път със STOP WiFi за деактивиране на услугите, и също така ги изключих от Settings -> SIM cards & mobile networks -> SIM 1 -> Use VoLTE и Make calls using Wi-Fi, и включих Самолетен режим, за да се отразят промените. 
За проба изпратих няколко SMS-а и всичките пристигаха на момента.
Благодаря за съдействието по разрешаването на "проблема" ми!!!

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#4

Радвам се, че бях полезен.
Само да уточня, че не е било необходимо да се изключват услугите чрез sms, а само да се изключат от менюто на телефона (през суичовете в меню Настройки). Така например ако потрябва някоя от услугите (например VoWiFi) в определен момент може временно да се активира.
А относно, че съответния модел е официално одобрен е така, но има изискване и за версията на ROM-а.
Т.е. ако сте с официалния ром за Европа (...EU..) няма да го има този проблем и VoLTE/VoWifi и бързото пращане на SMS-и ще си съжителстват заедно и безпроблемно на телефона.
Xiaomi EU ROM-a, обаче наред с предимствата си има и този недостатък.
Т.е. трябва да решите кое е по-важно за вас и да си ползвате съответния ROM с неговите си особености.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)