Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Наследник на p20 pro
#1

Здравейте,
3-4 година ползвам huawei p20 pro.
Най-хубавият телефон, който съм имал досега.
Последно време започва да не е толкова бърз, на моменти лагва и се замислям за алтернатива. 

Искам да има Google, хубава камера, безжично зарядно би ми харесало, без ябълки, сегашният размер ми харесва, да не бъде по-голям от ~
160 x 75 x 8 mm

Чудя се за p30/pro (заради инфраред), но подозирам, че и той ще има още 2-3 години живот.

Също така не обичам да си купувам чисто нови телефони, а търся такива без забележка, с гаранция, на няколко месеца (винаги съм намирал) да кажем ориентир цена ~500лв.

Та... какво бихте препоръчали ?

Благодаря предварително!

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
Аксесоари
#2

П30про или ню едишън, секънд хенд, ако има нещо много запазено, но едва ли и все пак не е невъзможно. Телефонът към момента е снаряд, работи идеално, като за параметрите си. Ще е добър избор.

ПП
Аз с моя не бих се разделил за подобна сума, въпреки, че сигурно по толкова вървят...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#3

P30 pro е вече 3 поколения назад.Остава си на Андроид 10 поради добре известни причини. Секюрити ъпдейтите още миналата година се бавиха, вероятно вече са спрели. Ако всичко това не ти е важно, хардуерно това е супер телефон. Все пак огледай се за Ню Едишън, щото по имаш шанс за някое ъпдейтче. Но цената , която си определил според мен е твърде ниска за актуален телефон, който да остане на ниво още 2 години. Все пак сякаш p30 pro е с най малко компромиси.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#4

Ако вдигна бюджета до 600лв ще има ли полза?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#5

https://www.olx.bg/ads/q-Huawei-P30-Pro/...Ato%5D=700

Поразгледай предложенията, което ти хареса...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#6

Точно тия са мошеници.
Няма как този цвят да е на 8 месеца.

Гаранцията е тяхна и е Франция....
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • solo5
Цитирай
#7

Лично на мен демонстрационен телефонен ми звучи по-зле от използван
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • bimmer7805
Цитирай
#8

Бях на крачка да купя телефон от тия, ама като питах към кого е гаранцията ми казаха към нас.
Демек за мен си е без гаранция, нищо официално не ми изглежда.
Съмнителни са ми, и се отказах от покупка.
Та с тях ми се струва, че трябва по-предпазливо.
Лично аз доверие им нямам...

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#9

По добре си го купи от частно лице,което не е търговец,да има остатъчна гаранция.
Цитирай
#10

Ами не искам да развалям ауфорията, но и p30 pro си е стар телефон вече.
Huawei вече като цяло са си фалирали.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • dessexc
Цитирай
#11

Така е, но пък p30 Pro си е напълно актуален телефон и към днешно време
Цитирай
#12

(2021-08-12, 11:28:43)solo5 написа:  Така е, но пък p30 Pro си е напълно актуален телефон и към днешно време
Не препоръчвам. Това е третият ми Хуавей е определено е най-зле. П20 про и п9 ги смених като чисто нови във всяко едно отношение. П30 про вече локацията му сдаде багажа,намира ме на някакво друго място, трябва да чакам и рестартирам, за да работи адекватно,особено в софия. Намира ме и локацията на времето в Бусманци,а аз там не съм била,даже в Африка там смяташе, че съм. Два пъти му правих резет с нула ефект..Да не коментирам,че и камерата ми (задната) снимаше добре няколко месеца и след това се появяват едни ужасно дразнещи линии където има светлина (на повечето хора не им правят впечатление,но на мен-да). Отдавна се чудя с какъв да го сменям,който да е най-добрият,но нещо не съм сигурна,че искам айфон и че съм склонна толкова пари да дам за един телефон,а Самсунг е марка,която не харесвам. Не препоръчвам покупката на п30 про


П.С купен е юни 2020
Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Цитирай
#13

Аз съм с П30 от 2 години и половина,и такива проблеми не съм имал.Локализираме където и да отида,сменя се местоположението.,и показва коректно.Хардресет му направих за първи път от както го имам на скоро,и то без да съм имал някакъв сериозен проблем,просто да го освежа малко,не е имало забавяне в работата преди това.
Цитирай
#14

Телефоните ги взимам от частни лица на по няколко месеца, с гаранция към официален, без забележки, на хубава цена, просто иска ровене.

Малко по-голям ми се вижда p30 pro от моят.
За 450 ще го намеря, моят за 250 ще го разкарам или подаря, но след две години пак ще съм за телефон.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#15

(2021-08-10, 09:15:01)solo5 написа:  Лично на мен демонстрационен телефонен ми звучи по-зле от използван

Демо телефон е почти 100% бърн дисплей.
В Лондон верига магазини категорично оказаха да ми продадат демо Пиксел 5.Трябваше ми спешно и нямаше как да чакам доставка.

Redmi note 7 4/64
[-] 1 потребител изказва благодарност на bimmer7805 за това мнение:
  • solo5
Цитирай
#16

Гледах Samsung s20 fe нещо не ме грабна, нито като качество, нито камера.
1500лв за тел не ми се дават.
P40 (обикновен и pro модела) ми харесаха много ама с тоя пуст гугъл..
P30 pro не излиза на хубава цена :/

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#17

@nikolae Чистото П30 е по евтино и не отстъпва на Про то кой знае колко,а и Nova 5T също е добро.Вярно че са стари модели,но са добри.

Huawei P30
Цитирай
#18

Май по доста параметри отстъпва - батерия, безжично зареждане, камера, водоустойчив, инфраред...

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай
#19

За батерията и камерата можеш сам да сравниш в раздела,за инфраред и водоустойчивостта е така.Но затова е по евтин,но за мен има предимства,по малък размер,прав дисплей и жак за слушалки.

Huawei P30
Цитирай
#20

(2021-09-20, 19:40:55)nikolae написа:  Гледах Samsung s20 fe нещо не ме грабна, нито като качество, нито камера.
1500лв за тел не ми се дават.
P40 (обикновен и pro модела) ми харесаха много ама с тоя пуст гугъл..
P30 pro не излиза на хубава цена :/

S20 FE новата ревизия със Snapdragon е чудесен апарат. Смених наскоро P30 с него и съм доволен. Не знам какво не ти е харесало - камерите са отлични, изработката не е като на Huawei, но пластмасовият гръб си има предимствата. P30 Pro за 450 лв е доста оптимистичен таргет, продадох моят P30 за 440 лв Smile.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#21

Тоя P30 pro като скъпа акция стана, търси се под дърво и камък.
Kойто го има, да не го продава, след 5-6 години ще му се покачи цената.
Ето къде било "инвестирането"- в P30 PRO, сигурен съм, че и Хухавей, не са предполагали какво еуфория ще създаде този модел след годиниSmile

Това е новата 6210 на НокияSmile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • dessexc
Цитирай
#22

Мба, доволен...
Високи цени, няма AOD, няма Български език, една мелодия можеш да смениш.
Доволен на което?
Цитирай
#23

(2021-09-21, 11:36:59)Victormihov написа:  Тоя P30 pro като скъпа акция стана, търси се под дърво и камък.
Kойто го има, да не го продава, след 5-6 години ще му се покачи цената.
Ето къде било "инвестирането"- в P30 PRO, сигурен съм, че и Хухавей, не са предполагали какво еуфория ще създаде този модел след годиниSmile

Това е новата 6210 на НокияSmile

Скъп е защото е последният флагман на Huawei с Google
Цената на p40 pro също се е покачила макар че няма GPlay, защото се оказа че p50 няма даже и 5G
Цитирай
#24

На P40 Pro с малко свободно време и доста играчка му се качва GMS, не е много трудно, но и да няма реално аз успях да му подкарам всяко приложение, което ми се налагаше. Понеже не беше мой, а ми беше в ръцете за 2-3 часа, не мога да дам някакво друго мнение за телефона. Това ми беше първият досег до Huawei, иначе хвърчеше, беше доста масивен и тежък, но беше чистак новичък Big Grin

(2021-09-21, 14:47:20)Victormihov написа:  Мба, доволен...
Високи цени, няма AOD, няма Български език, една мелодия можеш да смениш.
Доволен на което?

Аз останах с впечатление от коментарите ти във форума, че това е топ телефонът. Само поради изброените причини ли не си доволен ?
Цитирай
#25

Нещо не успях да намеря хубав (практически нов, без забележка) P30 pro до 500лв.
Като цяло май телефоните са поскъпнали или той заради това, че е последният huawei с google.

Все повече се чудя за Samsung S20 или S20 FE 5G - тях гледам, че мога да ги намеря около 500лв.
Струват ми се по-актуални от p30 pro, надявам се камерата да не е по-лоша от p20/p30 pro.

Просто Huawei е близък до перфектния за мен телефона (освен размера) - не загрява никога, батерията е бетон,
здрав, сравнително красив, стилен. Самсунг малко по-пластмасови ми се струват и ще трябва да свикна с липсата на infrared.

Някое свежо топ предложение (втора ръка), което изпускам?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)