Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy Z Fold 3 5G - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: e037b83ae33c.jpg]

Πpeдният и зaдния пaнeл нa Z Fоld 3 e пoĸpит cъc зaĸaлeнoтo cтъĸлo Gоrіllа Glаѕѕ oт пocлeднo пoĸoлeниe - Vісtuѕ, ĸoeтo пo-дoбpe издъpжa нa yдapи и нaдpacĸвaнe, Дисплеят е Dynamic AMOLED 2Х матрица с частота на опресняване 120 Hz. Външният екран е с размер на диагонала 6,2 инча, а вътрешният – 7,6 инча. На вътpeшният диcплeй e пocтaвeн нoв зaщитeн филм, бaзиpaн нa нoв тип плacтмaca, ĸoйтo ce нaдpacĸвa c 80% пo-тpyднo в cpaвнeниe c пpeдишния мoдeл нa Ѕаmѕung. Paмaтa нa cмapтфoнa e нaпpaвeнa oт нoвия мaтepиaл Аrmоr Аlumіnіum c 10% пo-виcoĸa нaдeжднocт, ĸoйтo пoĸpивa и ĸaпaĸa нa шapниpa. На борда си разполага със Snapdragon 888 5G и разполага с 12 GB RAM и 256 или 512 GB флаш диск.  
Fоld 3 e пъpвият cмapтфoн Gаlаху, пpи ĸoйтo ĸaмepaтa e вгpaдeнa в eĸpaнa. Изпoлзвaн e oптичeн ceнзop c peзoлюция 4 МР, ĸoйтo имa дocтa гoлeми paзмepи нa пиĸceлa – цeли 2 миĸpoнa. Фoтoceнзopът e пocтaвeн пoд мaтpицaтa нa ocнoвния диcплeй и нe ce виждa пpи eжeднeвнoтo изпoлзвaнe нa cмapтфoнa.
Ocнoвнaтa ĸaмepa e тpи oптични ceнзopa c peзoлюция пo 12 МР c шиpoĸoъгълнa oптиĸa, yлтpa шиpoĸoъгълнa oптиĸa и c 2x oптичeн зyм. Камера за селфи ни предлага 10 MP, а всички обективи на оптичните сензори са покрити със закаленото стъкло Gorilla Glass DX.
Kaпaцитeтът нa бaтepията e 4400 mАh с поддръжка на 25 W зареждане, 10 W безжично зареждане и 4.5 W обърнато безжично зареждане. Има cтepeo гoвopитeли c пoддpъжĸaтa нa Dоlbу Аtmоѕ, cĸeнepът зa пpъcтoви oтпeчaтъци, пoддъpжaт ce еЅІМ, ĸaĸтo и двe Nаnо ЅІМ ĸapти. Моделът е защитен от проникване във вода според стандарта IPX8.
Z Fоld 3 e пъpвото сгъваемо устройство c пoддpъжĸaтa нa cтилycитe Ѕ Реn, ĸaтo ce пoддъpжaт caмo двa мoдeлa oт тяx, пoнeжe ocтaнaлитe мoгaт дa пoвpeдят гъвĸaвия eĸpaн. Toвa ca Ѕ Реn Fоld Еdіtіоn, ĸoйтo paбoти caмo cъc Z Fоld3 и нямa Вluеtооth. Bтopият мoдeл e Ѕ Реn Рrо, ĸoйтo пoддъpжa Вluеtооth, жecтoвe във въздyxa и имa LЕD индиĸaтop.
Galaxy Z Fold 3 се предлага с три цвята на корпуса – черен, тъмнозелен и сребрист. Цената на новия флагман на Samsung е $1800.

 

 

   

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Днес ми пристигна по куриера сребристия от Вива. Нямам обяснение защо толкова рано, направих поръчката тази неделя. Ще го паля довечера и тези дни ще драсна някой ред. Доста щедри бяха с подаръците - калъф с S pen, външна батерия, зарядно, карта памет.
Цитирай
#3

Galaxy Z Fold 3 e допълнително защитен с помощта на специален протокол за сигурност. При активиране на root права телефонът ще предупреждава потребителя, че в резултат на това камерата на устройството може да бъде блокирана.

https://www.xda-developers.com/samsung-g...en-camera/

 
Цитирай
#4

Многобройни проучвания показват, че за литиево-йонните батерии зареждането до 100% увеличава натоварването на акумулатора и намалява неговия живот. Поради този факт One UI 3.1.1 предлага и нова функция - Protect battery, която трябва да ви позволи удължаване на живота на батерията на Z Fold 3. Новата опция се намира в настройките, като функцията й е много проста - да не оставя възможност батерията да се зарежда на повече от 85%.
[Изображение: 885ef8c00e21.jpg]
Източник

 
Цитирай
#5

Ползвам го вече около седмица, но не ми е толкова удобен като Note 10+ и мисля да го продавам. Малкият дисплей е твърде тесен, а не ми се удобно постоянно да го отварям.

Sony Z1 -> Ericsson A1018s -> Ericsson T18s -> Nokia 3310 -> Sagem 922 -> Motorola C350 -> Nokia 3510i -> Nokia 3110i -> HTC Touch2 -> ZTE Blade -> LG Optimus 2x -> Galaxy S4 + Nexus 7 32GB -> Galaxy Note 3 -> Galaxy Note Edge + iPhone 5S -> Galaxy S7 Edge + iPhone 6S -> Galaxy S8+ -> Galaxy S9+ -> Galaxy Note 10+ -> Galaxy Z Fold 3 -> Galaxy S21 Ultra -> Galaxy S22 Ultra -> Galaxy S23 Ultra -> Galaxy S24 Ultra

Galaxy Gear -> Gear S3 Frontier -> Galaxy Watch 3 LTE -> Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#6

Незнам дали не е удобен но е странен със сигурност. Това съотношение 4:3 е странно за гледане на видео защото окото ни е свикнало да гледаме 16:9 от 20 години + -

За бърза работа, външния дисплей е предостатъчен, удобен е с една ръка но като се отвори няма никакъв шанс за работа с една ръка, трябва вниманието да е приковано с двете ръце захванат стабилно. За продуктивност е още удобен от какъвто и да е друг "телеофон" на пазара. Големият въпрос е дали си струва фолда или телефон + таблет не е по-удачния вариант. И за двата варианта има достатъчно добри аргументи като най-големия фактор е цената.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
[-] 1 потребител изказва благодарност на CuBG за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#7

(2021-08-17, 11:33:11)dardanov написа:  Днес ми пристигна по куриера сребристия от Вива. Нямам обяснение защо толкова рано, направих поръчката тази неделя. Ще го паля довечера и тези дни ще драсна някой ред. Доста щедри бяха с подаръците - калъф с S pen, външна батерия, зарядно, карта памет.

А сребристият чист цвят ли е или има някъв розов отенък. Навсякъде по снимките го има отенъка, а в Самсунг питах, казаха че цветът е чисто сребрист без отенъци.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#8

(2021-09-05, 10:58:31)Bavarche написа:  А сребристият чист цвят ли е или има някъв розов отенък. Навсякъде по снимките го има отенъка, а в Самсунг питах, казаха че цветът е чисто сребрист без отенъци.

Сребристият цвят си е класически, не виждам някакви розови отенъци при нормална осветеност.

Samsung S24U § Apple iPhone 15 pro max-Apple iPhone 14 pro max-Apple iPhone 13 pro max-Samsung Z Fold3 § Apple iPhone 12 pro max§Poco F2 pro-Apple iPhone 11 pro max-Samsung G Tab4-Apple iPhone XS max - Samsung Note 9 - Apple iPhone X - Apple iPhone 7 Plus - Apple iPhone 6s Plus -Alcatel Idol 3 (4.7) - Samsung Galahy Note 4- Samsung Galahy S ІV (White) § Samsung Galahy Note N8000 §-Samsung Galahy Note-HTC Desire HD - Sony Ericsson Vivaz pro-Nokia N95-Sony Ericsson Z600-Siemens SL45


Цитирай
#9

Доволни ли сте от Fold-a в крайна сметка? Нещо ми е влезнало да махна S21-цата и да си взема Fold 3. Скоро трябва и да преподписвам и може да се възползвам.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Цитирай
#10

Имам го вече от 4 дни. Имах преди това Fold2. За мен вече обикновен телефон е приключена тема. След продажбата на Fold2 пробвах S21, Pixel, и даже още имам и Mi11 Ultra. Но тази двойна природа - сгънат става за една ръка, разгънат си е пълноценен таблет, е не бих се отказал от това занапред. И за мултимедия и за четене и за обработка на разни документи и текст, прехвърляне от браузъра към мейл например и подобни колаборации... Абе няма друго устройство, което да го извадиш от джоба и да ти отваря такива възможности където и когато поискаш. Камерата е супер за групови снимки защото можеш да позиционираш телефона както си поискаш и да участваш и ти в с снимката. И е пълен с други трикове, къде за удобство, къде за шашкане на на околните. Като обем сгънат по добре влиза в джоб от Ноут, щото Ноут е много по широк и ръбест. Дъщеря ми има Ноут 9 и пробвах. Теглото не се усеща никак като неудобство. А аз по принцип съм фен на малките телефони, но то от няколко поколения вече няма топ предложения и човек трябва да приеме прогреса и да се възползва максимално.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#11

"Първият сгъваем телефон в света" ?!

Който им е мислил рекламата сигурно е на 15 :-)
Цитирай
#12

5 софтуерни трика със Samsung Galaxy Z Fold 3.

http://nixanbal.com/5-softuerni-trika-sa...y-z-fold-3

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#13

Galaxy Z Fold3 започва да получава RAM Plus с помоща на която виртуално оперативната памет ще може да бъде разширена с ощe 4 GB.
[Изображение: db192dd19108.jpg]
Източник

 
Цитирай
#14

(2021-09-28, 06:32:56)solo5 написа:  "Първият сгъваем телефон в света" ?!

Който им е мислил рекламата сигурно е на 15 :-)

Пропуснал си останалата част - водоустойчив
[-] 2 потребители изказват благодарност на Sev за това мнение:
  • Bavarche, solo5
Цитирай
#15

Big Grin  Motorola Startac май беше от 1996 година
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#16

Има и други много преди Моторола
Но не и водоустойчиви Smile
Първите са Flip 3 и Fold 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#17

Може би са имали предвид първият сгъваем през екрана и отварящ се като книга
Цитирай
#18

На 13 октомври в Китай официално ще дебютира Samsung W22 5G - местната версия на Galaxy Z Fold3. Компанията вече е публикувала официални  снимки, които дават представа за визуалните различия между местна и глобалните модели. Цената на устройството ще бъде почти $ 3,000.
[Изображение: b54f103e80ca.jpg]

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#19

Е това е тотален лукс. И определено не е за всеки. Както и трябва да бъде. Но определено е демонстрация на статус, възможностти, вкус и стил. Аз го намирам за красив, но твърде вулгарен. Перфектно за тежки бизнесмени, артисти... абе за хора с положение и подходяща обкръжаваща среда.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#20

Много е красив наистина.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#21

Някой запознат ли е батерията как се справя? Издържа ли ден?
Камерите добре ли снимат когато е затворен/отворен

И като цяло някой който си го е взел или имал достъп удобен ли е практичен ли е.

Искам да го взема с цел да ми върши работа, онлайн продажби.. постоянно имам нужда от батерия, бърз телефон, имейли съобщения разговори снинки и нещо което да ти влезе в употреба не само за глезотийка..

Като гледам има опция за три приложения едновременно което изглежда адски удобно, но да ли клавиатурата при отворен екран би била практична за работа при натоварване.
И сгъвката да ли е издръжлива?

Имам с8+ s10 едновременно ги ползвам и се чудя да ли s21 ultra или това чудо fold3.

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай
#22

(2021-10-14, 03:06:29)CuBG написа:  Много е красив наистина.


 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • CuBG
Цитирай
#23

Може ли собствениците на Фолд 3 да кажат, как се държи батерията, лесно ли се драска екрана, удобен ли е като цяло.
Мисля да му дам шанс, разгледах го в магазина и останах очарован от него.
Цитирай
#24

Хайде сега. Искаш да носиш два телефона ли, или ще четеш във формат 4:3?

Държи колкото моделите преди 5 години. Wink  https://www.gsmarena.com/battery-test.ph...10906#show

[Изображение: gsmarena_203.jpg]

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#25

Fold 2 и 3 са със Снапдрагон. Батерията се държи с поне 30% по добре спрямо топ моделите с Ексинус. И екранът може да дели на четири активни приложения и дори и клавиатурата да се ползва. С всеки друг телефон като излезе клавиатурата и се объркват нещата.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)