Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Z Flip3 5G - Лични впечатления и коментари
#1

[Изображение: 2f6c9cdef079.jpg]

Galaxy Z Flip3 ни предлага основен 6.7 инчов дисплей, който си базира на Dynamic AMOLED 2X матрица и с честота на опресняване 120 Hz. Рамата е направена от Armor Aluminium, а самото устройство е покрито със стъкло Gorilla Glass Victus. Eĸpaнът e cтaнaл мнoгo пo-фyнĸциoнaлeн, пoĸaзвa cъoбщeниятa, oттaм мoжe дa ce cтapтиpa Ѕаmѕung Рау и дa ce изпoлзвaт yиджeти. Дoбaвeни ca peдицa яpĸи aнимиpaни цифepблaти в cтил Gаlаху Wаtсh 4.
На борда си разполага със Snapdragon 888 5G, налични са 8 GB RAM, 128 или 256 GB флаш памет. Устройството разполага с двойна 12 МР камера със същото покривно стъкло за обективите - Gorilla Glass DX. Основната камера е с dual pixel автофокус и оптична стабилизация, а тази до нея за ултрашироки снимки с обхват от 123 градуса. Селфи камерата е изрязан в дисплея кръг и е с 10 МР резолюция. Батерията е с капацитет 3300 mAh, поддържа по-бавно 15 W зареждане, но същото 10 W безжично и 4.5 W обърнато безжично зареждане. Моделът е защитен от проникване във вода според стандарта IPX8. Поддържат се eSIM, но е възможно поставянето на само една Nano SIM карта.
Galaxy Z Flip 3 се предлага в черно, зелено, лилаво и бежово, което Samsung нарича ванилия, на цена от 2049 лв. за версията със 128 GB памет или 2149 лв. за 256 GB.

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравейте,не знам как ги пишат тия технически характеристики,в един сайт го дават телефона със зарядно в друг без зарядно,в един сайт IPX8 водоустойчивост в друг не е водоустойчив.
За пръв път си купуваме такъв скъп телефон и да ви кажа ставам малко несигурен в покупката.Е може ли такова разногласие,за всеки нововъзникнал въпрос да звъня на Samsung support или имате по добра идея?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#3

Аз лично винаги ползвам за инфо https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...-11044.php - сериозен сайт.

Относно Z Flip, има водоустойчивост видна и от рекламата на Самсунг.
По всички ревюта няма зарядно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#4

Вчера бях във Виваком, че трябваше да преподписвам. Толкова много му се чудех на този телефона, че не е истина. Накрая се отказах. Сега се чудя да ме е яд ли или не
Води се водоустойчив, тестван под 1м вода, но все пак Самсунг не препоръчва да го тествате и Вие (така четох някъде).
Цитирай
#5

Водата е малък проблем. Гледах в една обява как е пръгънат екрана при Z 2020. Кога излеле, кога се нагъна. Това е проблем, не колко е здрава пантата Big Grin

[Изображение: image;s=1000x700]

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#6

Поръчан е вече Smile Днес ще пристигне.
Надявам се че няма да се получи като от снимката по горе.Това предполагам е единичен случай не знам как се е пречупил но факта си е факт.
С промоцията в момента- гаранция и нещо като каско ,а и до 60 дена имаш да го ползваш и да го върнеш, не смятам и да се притеснявам даже.
Единственото което ме отдалечава от телефона е че няма зарядно ,трябва да се купи в нашия случай, както и че няма слот за карта памет, 256гб са малко в нашия случай ,и последното което вече вря и кипя малката 3300 батерия.
Но все пак телефона няма да го ползвам аз и съм доста по спокоен Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#7

@airbus при предишният модел се затваря доста по плътно и може би това е довело до прегъването на дисплея.
Онзи ден в технополис обърнах най много внимание на този момент от прегъването на екрана. Оставили са повече разстояние и при сгънат телефона се получава като свод на екрана, а пречупване.

Все пак трябва да са го подобрили поне 20% спрямо предишния - определено търсят налагане на пазара щом пускат трети модел, а не върви да пускат само боклуци.
Цитирай
#8

Това е умора на материала. 200 000 пантете, а колко дават на пластмасовата сгъвка....
@Compare От операторите не дават ли и зарядно?

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#9

(2021-08-19, 12:36:08)airbus написа:  Това е умора на материала. 200 000 пантете, а колко дават на  пластмасовата сгъвка....
@Compare  От операторите не дават ли и зарядно?

В смисъл, да дават или да продават?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#10

(2021-08-19, 15:33:40)Compare написа:  В смисъл, да дават или да продават?

Да дават безплатно към него. Нали ще ползвате техен продукт без зарядно в кутията.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#11

Не знам ,казано честно го взехме от Самсунг телефона .И нямаше безплатни зарядни освен че ми направиха страшно намаление от около 300€ Smile
Но за зарядни ще попитам Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#12

При преордър дават калъф с писалка + зарядно за Fold.
За Flip не дават нищо, поне в България, при вас може и да има, но ме съмнява.
Цитирай
#13

(2021-08-19, 16:34:52)Vi70 написа:  При преордър дават калъф с писалка + зарядно за Fold.
За Flip не дават нищо, поне в България, при вас може и да има, но ме съмнява.

Малко бай Байганьовска работа се получава но да питам дали няма да отпуснат някой зарядно ,ако не ми пратиха 5% намаление ще го ползвам Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#14

От Емаг дават с бавното безжично Samsung Duo https://www.samsung.com/bg/mobile-access...300tbegeu/

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#15

Мерси, но вече взехме телефона без зарядно от Австрийският Самсунг с 300€ намаление .Явно се наложи да купим едно зарядно.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#16

Намалението ти вече е в размер на 285 евро, не се оплаквай.

Да Ви е честит, и ще чакаме отзиви.
Цитирай
#17

Това ме отказа мен. Проблема с прегъващата част на екрана от миналогодишния модел и батерият. Ама още ме е яд, че не го взех Ще чакам и аз отзиви, въпреки че налазих друг телефон, ще следя този с интерес
Цитирай
#18

(2021-08-19, 19:24:12)Vi70 написа:  Намалението ти вече е в размер на 285 евро, не се оплаквай.

Да Ви е честит, и ще чакаме отзиви.

Жив и здрав да си!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ааа не ,още си е 300€
Спестяваме!Взехме зарядното от стария й телефон Lol 

Най вероятно ще дам отзив за батерията след днескашния ден.
Всичко останало докато инсталирах програмки и правих настройки ми се видя доста добре направено!
А относно прегъвката на дисплея ще си покаже с времето.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#19

Кефи ме как се отвяра със замах на ръката, като леко се провира пръст между двете части Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#20

Е аз го пробвах тоя начин на отваряне вчера и с нокътя закачих найлонката на дисплея и щях да получа сърдечен удар във Виваком.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#21

Нали затова е изложена мострата. Не да се заключват в аквариуми . Ще изрежа орловите нокти като дойде.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#22

(2021-08-20, 11:13:00)airbus написа:  ННе да се заключват в аквариуми.

Мострата е бройка която продават, повечето магазини имат една бройка и тя е на изложението, някой ще я купува после с обелен протектор или драскотини от хора където са го чопкали.

А за аквариума, погледни A1 Big Grin Те ги слагат в аквариум.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#23

В Техниполис също заключват определени флагмани. Как една змия не са сложили било и декоративнаBig Grin

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











[-] 1 потребител изказва благодарност на airbus за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай
#24

Цяла вечер гледам клипчета в тубата, направо ме побърква тоя телефон Даже съм го заредила в кошницата, но още не смея да го поръчам, заради тая батерия. Но ми направи впечатление, че Самсунг доста сериозно искат да популяризират сгъваемите телефони. Един пич се похвали (не в България, разбира се), че е върнал Iphone X, който е бил с проблем и е поръчал Z Flip 3 за 300$. Това, което ми се стори странно е, че доста потребители на Iphone минават на този телефон... Като цяло в момента е голям хит и се купува доста в чужбина, предполагам заради бонусите с преордъра.
Няма да мога да дочакам детайлно ревю на батерията, защото ще и трябва поне седмица да се разработи добре, а все пак ако го поръчвам искам да се възползвам от 200-те лева отстъпка, така че ще трябва да е в "првердър" времето.
Между другото, видях че в А1 се предлага с подарък 25W зарядно.
Цитирай
#25

Едно ревю. Има и за батерията . Не толковоа лоша за 3000мач
https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_z_...w-2301.php

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)