Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Z Flip3 5G - Лични впечатления и коментари
#51

(2021-08-28, 11:14:30)any9 написа:  Значи, телефона много загрява. И не знам защо. Нито го пипам, нито работя с него, седи ми в джоба, като го извадя е доста топъл. Не чак да не може да се държи, но осезаемо се усеща. И то топлата част е горната, там където е дисплея и камерите. Някой с подобен проблем? Това което ми хрумва за момента е да се натиска в джоба ми външния дисплей непрекъснато, защото си е доста чувствителен. Но чак пък да загрява така от него…. Възможно ли е? Другото, което ми хрумва е да се включва камерата, защото и копчетата се натискат лесно

На твое място бих го оставил само така да си седи и виж дали загрява,ако загрява нещо не е наред.
Направи му рестарт иго остави малко.
Ако не загрява ще търсим проблема някъде другаде в настройките например.
Но определено не трябва да загрява,нашият загряваше първият ден и след това нямаше проблеми със загряването.


(2021-08-28, 15:25:37)NoMaD написа:  Многобройни проучвания показват, че за литиево-йонните батерии зареждането до 100% увеличава натоварването на акумулатора и намалява неговия живот. Поради този факт One UI 3.1.1 предлага и нова функция - Protect battery, която трябва да ви позволи удължаване на живота на батерията на Z Flip3. Новата опция се намира в настройките, като функцията й е много проста - да не оставя възможност батерията да се зарежда на повече от 85%.
[Изображение: 885ef8c00e21.jpg]
Източник

Интересно да се знае .
Ние ще го подложим на експеримент и ще го оставим да се зарежда до 100% Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
Аксесоари
#52

(2021-08-28, 15:25:37)NoMaD написа:  Многобройни проучвания показват, че за литиево-йонните батерии зареждането до 100% увеличава натоварването на акумулатора и намалява неговия живот. Поради този факт One UI 3.1.1 предлага и нова функция - Protect battery, която трябва да ви позволи удължаване на живота на батерията на Z Flip3. Новата опция се намира в настройките, като функцията й е много проста - да не оставя възможност батерията да се зарежда на повече от 85%]

Като идея е много добре, но с нашите малки батерии изобщо не виждам как ще стане


(2021-08-28, 16:11:51)Compare написа:  На твое място бих го оставил само така да си седи и виж дали загрява,ако загрява нещо не е наред.

Оставих го, не загрява. Явно или включва камерата, че като го вадих веднъж беше включена или непрекъснато натискам външния екран. Което е доста дразнещо, защото идеята му е това, да седи в джоба.

Изпратено от моят SM-F711B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#53

(2021-08-28, 16:59:33)any9 написа:  Като идея е много добре, но с нашите малки батерии изобщо не виждам как ще стане...
Въпросната опция е с възможност за избор, не ти ли трябва - не я ползваш, като друг вариант човек да има винаги под ръка powerbank и проблемът ще е решен.

 
Цитирай
#54

(2021-08-28, 16:59:33)any9 написа:  Оставих го, не загрява. Явно или включва камерата, че като го вадих веднъж беше включена или непрекъснато натискам външния екран. Което е доста дразнещо, защото идеята му е това, да седи в джоба.

Изпратено от моят SM-F711B с помощта на Tapatalk

На какъв език ти е телефона?
За да се поровиш малко в настройките.

   

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#55

Тази опция е включена. Всичко е наред за сега. Само на работа става този проблем, но там нося брич, а той е тесен и явно заради това натиска копчетата.
За сега съм много доволна от телефончето. Компактно, дисплея ми харесва, камерата е доста прилична. Не перфектна, но според мен се справя добре. Батерията бива. За сега ми стига да изкарам деня, все още съм малко по внимателна, но скоро ще я тествам както трябва. Уж я чакам да се разработи. Качвам малко снимки, да се има в предвид, че Тапата разваля малко качеството. [Изображение: 0bda2a4c108df96d6fe4c626bc3ef145.jpg][Изображение: d984c85eb783cbbf40d5f8e241e9d182.jpg][Изображение: 34cb82931609264d796f53a4acf3744e.jpg][Изображение: 4b9747481c372fcff88913ee03ffbf70.jpg]
[-] 7 потребители изказват благодарност на any9 за това мнение:
  • bobbymarinovv, CuBG, makeno, NaniG, scorceni, ultravioletsf, Victormihov
Цитирай
#56

Не е зле батерията за 3300мач. Това е от днес със средно ползване на WiFi и 4G (5g съм го изключила). Като имам проблем с Услугите на google, че са над 6%, но не ми е останало време да се заема с тях, тоест се очаква да е още по-добре. Но на 60хц. Ще пробвам с рутина, да включва 120хц на някои приложения, че ме е страх изцяло да мина на 120хц Мисля, че доста прилично се справя Smile [Изображение: 6fdd108e0be641c1d9c4cd686a04a3f6.jpg]
Цитирай
#57

Ми екстра си е. Лично аз съм на мнение, че трябваше да му сложат SD778g, а не тази ламя 888, само че снобите щяха да недоволстват.
778 е съчетание от енергоефективност и достатъчна мощ, съответно и по евтин.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#58

Може и да си прав. Не знам как се държи 778, но 888 има проблеми със загряване. Не само когато камерата работи по-дълго, което за SD е доста дразнещо. Е, не като Ексиноса, но пак си го има понякога.
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#59

[Изображение: 785d7518576f.jpg]

[Изображение: 368b6aca1446.jpg]

[Изображение: fe4f02d0faa8.jpg]

[Изображение: f443391aac84.jpg]

[Изображение: d4e232e55330.jpg]

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 3 потребители изказват благодарност на Compare за това мнение:
  • any9, scorceni, ultravioletsf
Цитирай
#60

Моля собствениците да гласуват в Анкетата за да има раздел за устройството.

 
Цитирай
#61

Пуснат е стабилен ъпдейт до Андроид 12
Към момента само за Сърбия
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sev за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#62

Някой може ли да ми каже защо няма BGL ( Bulgaria ) CSC firmware за Galaxy Z Fold 3?
Имате ли представа кое CSC е по default за страната ни, защото си взех един фолд от Англия и имам известни проблеми, но не знам кой точно firmware да флашна?

Просто ако може някой с купен телефон от БГ оператор да снимка Software info-то, ще съм много благодарен Smile

Мерси.

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай
#63

ако няма BGL, тези в България сигурно са с EUX

Това е последния
F926BXXS1AUJB/F926BOXM1AUJ7/F926BXXU1AUJ4
Май все още на сървърите на Самсунг не се е появил Андроид 12

Но UK е част от OXM пакета, така че нищо няма да стане като го флашнеш - т.е. няма да се смени региона

Какви проблеми имаш?
Цитирай
#64

Честно казано нямам проблеми, освен, че не мога да ползвам Samsung Pay ( а уж вече може в БГ?)
Просто това, което видях ме притесни, защото на последния ми Samsung телефон (Note 10+) не беше така.
Сега имам EUX/-/EUX/EUX/ , но предвид това, което казваш + това което аз виждам явно и другите БГ телефона ще са с таковa CSC.

п.п На таблета ми Galaxy S7 FE е BGN/-/EUX/BGN

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай
#65

Не съм сигурен за Samsung Pay
Слагай Google Pay или директно приложението на банката ти
Цитирай
#66

Така ще направя Smile явно няма проблем, просто са решили да няма BGL версия за този модел

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай
#67

Мисля, че все още не може официално Spay да се ползва в България. Даже би трябвало да е обратното, щом сте с UK софтуер, би трябвало да можете да плащате... На един Active 2 слагах UK firmware, само за да мога да ползвам Spay на него. Но вече Gpay е достъпен при нас, така че избор има Smile

Изпратено от моят SM-F926B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#68

Не съм с UK. Просто от там взех телефона, като гледам съм с Europe.
Все пак, може ли някой с БГ телефон да сподели какво точно му е CSC

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай
#69

Няма проблем. Темата е за Flip-a, но вие искате csc на Fold, нали правилно съм разбрала? По-горе виждам са ви ги дали, но ще изпратя и моя. Щом сте с Европа, а не UK firmware, предполагам това е причината да не можете да ползвате Spay, в Европа мисля само за Германия е активно.
Ето: (закупен от А1)[Изображение: 27b43965883e9874a375d45ea5d6a185.jpg]

Изпратено от моят SM-F926B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#70

Galaxy Z Flip 3 е привлякъл 150% повече клиенти от други марки, отколкото последният Galaxy Note 20.

https://nixanbal.com/galaxy-z-flip-3-e-p...dniya-note

 
Цитирай
#71

По случай Зимните игри в Пекин на 4 февруари, бе представен Galaxy Z Flip3 Olympic Games Edition.

[Изображение: Galaxy-Z-Flip-3-Olympic-Games-Edition-A-large.jpg]

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#72

Как са ви батериите?

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#73

Не сме очаквали че ще се държат толкова добре.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#74

Моят Flip3 днес получи Андр. 12. Същото сполетя и Fold 3. И двата са немски, небрандирани.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#75

Имали начин да се върне Андроид 12 на Андроид 11 без да се трият данни?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)