Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Z Flip3 5G - Лични впечатления и коментари
#76

Противно на всичко прочетено и на лошата слава на Самсунг като цяло, батерията на моят е страхотна. Ползвам го от ок. седмица. Първите 2 до 3 дни беше зле щото се адаптира пък и аз го бърниках постоянно. Вчера получи Андр. 12 и днес е даже още по добре. Денят си го изкарвам без притиснения. С S20/21 и особено с Ноут 10/20 винаги бях на нокти. То такъв дрейн, че ползваш не ползваш едни 4 до 5 % на час си отлитаха. Да ама Снапдрагон не е Ексинус, очевидно е!

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • any9, Victormihov
Цитирай
Аксесоари
#77

(2022-01-06, 20:47:02)Compare написа:  Имали начин да се върне Андроид 12 на Андроид 11 без да се трият данни?
Не съм сигурна с Один дали ще може.... В краен случай един бекъп и връщаш с Один. Имаш проблем с 12-ката ли?
Банда дайте отзиви за Андроид 12. Аз съм упорита и не иска да инсталирам С толкова богове ме е стах, честно да си кажа.

Изпратено от моят SM-F926B с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#78

На бързо гледах разни снимки от менюто на телефона в някакво ревю и въобще не ми допадна но въпреки това инсталирах Андроид 12.За това й попитах, ако не ни допадне много да го върна на 11.Явно е било от някой друг телефон .Нещо съм се заблудил.
Разцъках го(Андроид 12) за около 5мин. дори и не усетих някаква осезаема разлика в бързина (бърз е достатъчно ,покрива нормативите Smile ) и по принцип не усетих някакви разлика .За 2-3 дена като цяло не сме срещали проблеми.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • any9
Цитирай
#79

Визаулно Андр 12 за нас няма нищо ново. Щото си е същия Самсунгски Уй ;-) Имаш опция да оцветяваш иконките с нюанси в разветките на тапета. Това с идва от Гугъл и става и на нашият Уй. То ест редуцира се шаренията. Но не хваща всички икони, а само стоковите. Но пък и при двата мой Сгъваеми се забелязва една мазност и плавност, почти като Айфон. Да това е сериозно и впечатлява.        

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#80

От няколко дена съм с андроид 12 и не виждам някаква особена разлика, освен чисто визуално на няколко неща. Признавам си, че не съм разцъквала специално да търся нещо ново като функции. 
Наистина се усеща една по-плавна работа на телефона, но и преди си беше достатъчно бърз, за мен.
Единственото, което ми направи впечатление след ъпдейта е, че като го сложа да се зарежда на моменти малко повече време отнема да покаже, че е започнал зареждане. Не винаги се получава, та си мисля, че може би, понякога не вкарвам добре кабела за зареждане.
Цитирай
#81

При някой друг има ли го това орязване на малкия дисплей след ъпдейт?[Изображение: c9898796afb5f93687a80a773a3a89c8.jpg]

Изпратено от моят SM-F926B с помощта на Tapatalk
Цитирай
#82

(2022-01-11, 12:12:46)any9 написа:  При някой друг има ли го това орязване на малкия дисплей след ъпдейт?[Изображение: c9898796afb5f93687a80a773a3a89c8.jpg]

Изпратено от моят SM-F926B с помощта на Tapatalk

Не,няма орязване.

[Изображение: 20220111-112952.jpg]

[Изображение: 20220111-113410.jpg]

Пробвай да смениш езика с друг .Да видиш дали няма да се оправи.

Да не е от Covera-a който е сложен?Самият той да е орязан?

[Изображение: 20220111-113905.jpg]

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • any9
Цитирай
#83

И при мен няма такова орязване. Пробвах и с твоят стил на часовника и с бг език и пак не го орязва. Не ми се получава, да кача Снимка
Пробва ли да рестартираш телефона? 
Единственото, което ми хрумва е да не би от някъде да има да се задава размер на шрифт на външният дисплей и да си сложила по-голям и заради това да го отрязва така.
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoshtenYastreb за това мнение:
  • any9
Цитирай
#84

Идея нямам. Само този фон е отрязан, останалите са добре. И това се случи след ъпдейта, преди това си беше наред. Пробвах с рестарт, чистене кеша на телефона - не се оправя... не знам какво се случи...
А как ви е батерията на 12-ката? На мен ми се струва, че е доста по-зле...
[Изображение: ed8ad1cd9eff3d5c5e99d5bcd20006d8.jpg]
Цитирай
#85

Бих казала, че батерията е малко по-зле, но не е нещо фрапиращо. 
Като цяло с тази малка батерия, още в началото, нямах кой знае какви очаквания. Оптимизирала съм си само, да се приспиват приложенията, които ползвам по-рядко и не са ми чак толкова важни нотификациите им. Всичко друго си ползвам на макс. В bixby routines съм си задала някои действия, които също спомагат за намаляване на разхода.
Цитирай
#86

NoshtenYastreb ще споделиш ли какви рутини си настроил за батерията, мисля че ще е интересно за всички. Аз така и не свикнах да използвам Bixby routines, а определено е доста полезен Smile
Цитирай
#87

Колеги, как се справя батерията при вас? Нещо не е както трябва при мен, за 5 - 6 минутно клипче в Youtube и пада със около 4 - 5 процента.

Мислих че ще се оправи след малко използване но не се оправя, налага ми се да го използвам често и трябва по 3 тъпи да го зареждам на ден за да избутам с 10 процента до легло.

П.С. Повече от 2 часа екран не правя.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#88

Направила съм си основни рутини в съчетание с focus mode в digital wellbeing. 
За батерията основно са 
Save battery-след като стигне определени проценти да включи режим на пестене на батерията
Save battery at night- менжду определени часове да спре мобилните данни и WiFi, да мине в режим пестене на батерията да стартира focus mode Sleep. Имам два варианта 1. За работните дни, 2. За уикендите. И за двата съм дала да не се стартира на официални празници.
WiFi network - когато съм вързана в дадени мрежи ми изключва мобилните данни 
Read comfortably и Play books (правят едно и също и чак сега видях, че съм нагласила и двете  Big Grin ) намаляват осветеността на екрана, включват eye comfort shield, изключват местоположението и включват режим на пестене на батерия.
Останалите рутини са по-скоро за местоположения и работни часове, които да ми заклчват дадени приложения и да не получавам известия от тях. Нямат толкова отношение към батерията, според мен. Тях съм ги свързана с focus modes Work time/at work, My hobby, My free time.
Задала съм автоматично след изгрев слънце да минава на Светла тема, а след залез да е на тъмна. 
Яркостта винаги ми е автоматична, постоянно включен блутуут с вързан часовник или гривна и двете на Самсунг, постоянно включено местоположение.
Общо взето е това. За друго не се сещам. 

BgDropche, много ми се струва за 5-6 мин. да зтегли 4-5 % батерия. Това на мобилни данни или на WiFi?
Не съм засичала при мен, но ще си направя експеримент и ще засека колко батерия хаби на клипове.
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoshtenYastreb за това мнение:
  • any9, scorceni
Цитирай
#89

За Wifi говоря, и на мен ми е странно защото като отворих очи и веднага го изкарах от зарядното и да вида кво що, писали ли са ми ииии за 4 минути екран глътна 3% батерия.

Даже от леглото нямах шанс да стана, и докато направя кафе и вече е на 96%

[Изображение: Screenshot-20220205-150811-Device-care.jpg]

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#90

BGDropche пуснах един клип в темата за батерията, погледни го Smile
На колко зареждания е телефона?
Цитирай
#91

(2022-02-05, 19:39:09)any9 написа:  BGDropche пуснах един клип в темата за батерията, погледни го Smile
На колко зареждания е телефона?

Не повече от 30 и това за няколко дена.

На колкото и да е мисля че няма как за 4 месеца от пускането на телефона да е вече с преебана батерия.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#92

Преди малко както си ползвах телефона и целия екран ми стана зелен с чертички и почна да премигва.

Заключих го и след това го откл и се оправи.

Не успях да направя скрииншот да видя дали е хардуерен проблем или софтуерен, ако се случи отново няма да бързам в паника.

Тука на 0:59 се вижда абсолютно същото което ми стана и на мен

https://m.youtube.com/watch?v=TQ8ZymJEDN8

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#93

(2022-02-09, 17:43:10)BGDropche написа:  Преди малко както си ползвах телефона и целия екран ми стана зелен с чертички и почна са премигва.

Заключих го и след това го откл и се оправи.

Не успях да направя скрииншот да видя дали е хардуерен проблем или софтуерен, ако се случи отново няма да бързам в паника.

Тука на 0:59 се вижда абсолютно същото което ми стана и на мен

https://m.youtube.com/watch?v=TQ8ZymJEDN8

Ти самият какво мислиш за проблема?
Ще се даде ли на гаранция или може би контакт със Самсунг или някаква друга идея имаш ?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#94

Не, първо ще видя дали няма да е от едно приложение наречено Galaxy Max Hz изтеглено от XDA което инсталирах сутринта.

Ако стане пак, първо ще го снимам с друг телефон за съм сигурен на 100% че съм го заснел, след това ще направя Screenshot на екрана и ще видя дали на Screenshot - а се вижда.
Ако се вижда, значи няма от какво да се притеснявам и ще пробвам да Force Stop - на Galaxy Max Hz.

Реално не е напълно зелен, виждам си иконките, буквите и тъча си работи.

Разбира се ако не е от приложението ще го карам на гаранция

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 1 потребител изказва благодарност на BGDropche за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#95

Не съм попадала на такъв проблем, даже на клипа е стария Flip... Много странно. Дръж ни в течение, дано все пак проблема да е в приложението и да му няма нищо на телефона Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на any9 за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#96

Нов ъпдейт, също дойде и за Fold 3.
   

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • any9, Compare
Цитирай
#97

Доста голям ъпдейт. А си мислех, че е предимно заради часовника. Някакви нови неща пускат за него, ама такъв голям ъпдейт да е само за часовника... Явно не.
Цитирай
#98

На 4 ъпдейта до следващи версии на Android ще могат да разчитат собствениците на Galaxy Z Fold 3 и Galaxy Z Flip 3.

https://nixanbal.com/samsung-veche-obesh...tva-galaxy

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • any9, Compare
Цитирай
#99

Сега забелязах че VoLTE не ми работи, въпреки че от настройките на телефона и SIM картата е пуснато.

Решение?

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай

(2022-02-20, 15:43:11)BGDropche написа:  Сега забелязах че VoLTE не ми работи, въпреки че от настройките на телефона и SIM картата е пуснато.

Решение?

Рестартирай телефона или включи "самолетен режим" за около 1 минута и след това го изключи.

1916 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)