Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как зареждате и пазите батерията?
#26

(2021-08-15, 12:42:02)gazibarev написа:  И да я докараш то ще е в следствие от консумацията на телефона по време на измерване. Защото тя никога не е нула.

Освен, ако апарата не е изключен. Но изключен смартфон ... няма!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
Аксесоари
#27

Да. Говоря за винаги изключен тел при замерване. Но той пак консумира.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#28

(2021-08-15, 13:09:54)gazibarev написа:  Да. Говоря за винаги изключен тел при замерване.  Но той пак консумира.

Нали това написах - "изключен телефон" е само този, който няма батерия вътре!
А при новите - както трудно се маха ...

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#29

Истината е че производителя е пресметнал нормалното износване на батерията при нормални условия на работа да не влияе на работата на телефона до степен да се търси гаранционна подмяна. На 2рата година 90 процента капацитет е повече от добре. Все пак не е като едно време. Да зареждаш 1 път на седмица. Чакаме да внедрят батерии от графен или суперкондензатори.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazibarev за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#30

Няма нужда да се спазват нормите 20, 80, все пак това е телефон да ти служи, не ти да служиш на него. За две години нищо няма да му стане.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 4 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • Compare, gazibarev, Ivo. Petkov, jhoro
Цитирай
#31

(2021-08-15, 14:15:45)gazibarev написа:  Истината е че производителя е пресметнал нормалното износване на батерията при нормални условия на работа да не влияе на работата на телефона до степен да се търси гаранционна подмяна. На 2рата година 90 процента капацитет е повече от добре. Все пак не е като едно време. Да зареждаш 1 път на седмица. Чакаме да внедрят батерии от графен  или суперкондензатори.

(2021-08-15, 20:19:47)hazART написа:  Няма нужда да се спазват нормите 20, 80, все пак това е телефон да ти служи, не ти да служиш на него. За две години нищо няма да му стане.

Прави сте и двамата!
Факт е, че четвърта година си работи ..

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#32

Според мен при съвременните батерии ако трябва да се говори за щадяща експлоатация е достатъчно да ги зареждаме без да ползваме опцията за бърз заряд и безжичното зареждане. При безжичното зареждане все пак се отделя повече температура при заряда.
Цитирай
#33

То зависи, какво имаш предвид под бърз заряд, защото ако е до 30W не мисля, че ще има проблеми.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#34

Ами понеже ползвам Samsung от много дълго време, разбирам с изключена опция за бързо зареждане от менюто на телефона. Ползвам основно оригиналните зарядни на марката. Сега на S21 Ultra, ползвам зарядното на Note 10+, даже не знам с каква мощност е Smile, не ми се и чете. Понякога ако ми се пада зареждане през нощта, дори ползвам едно зарядно на Сони, което едва ли вкарва повече от 1 A/h.
Цитирай
#35

Нищо не пазя. Телефона го ползвам вече 2 години като почти всяка вечер е с хакнат кабел в него. Честно казано нямам никакви оплаквания относно батерията, а като цяло си го ползвам доста интензивно.

П.С. Имам един въпрос. Мога ли да зареждам таблета с оригиналното зарядно на телефона? Таблета ми е Galaxy s7 tab
Благодаря предварително!
Цитирай
#36

(2021-09-08, 18:03:51)Plamen93 написа:  П.С. Имам един въпрос. Мога ли да зареждам таблета с оригиналното зарядно на телефона? Таблета ми е Galaxy s7 tab

А параметри на двете неща? 

Ако зарядното е по-слабо от необходимото - ще зарежда по-бавно.
Ако е по-мощно - ще зарежда нормално, не по-бързо. Токът няма да е по-голям, защото се определя от съпротивлението на таблета.

Въпросът е само, дали са физически съвместими  - с еднакви букси и все на 5 волта.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#37

(2021-09-08, 18:31:45)jhoro написа:  А параметри на двете неща? 

Ако зарядното е по-слабо от необходимото - ще зарежда по-бавно.
Ако е по-мощно - ще зарежда нормално, не по-бързо. Токът няма да е по-голям, защото се определя от съпротивлението на таблета.

Въпросът е само, дали са физически съвместими  - с еднакви букси и все на 5 волта.

Ами физически са съвместими. Дори мога да ползвам функцията "бързо зареждане" на таблета, докато при телефона със същото зарядно, мога да ползвам "супер бързо зареждане". Иначе от волтове не разбирам. Нали все пак е оригинално зарядно на самсунг, нищо че е на телефон. Предполагам няма да ми съсипе таблета....
[-] 1 потребител изказва благодарност на Plamen93 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#38

Нищо няма да му стане.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#39

(2021-09-08, 18:39:33)Plamen93 написа:  Ами физически са съвместими. Дори мога да ползвам функцията "бързо зареждане" на таблета, докато при телефона със същото зарядно, мога да ползвам "супер бързо зареждане". Иначе от волтове не разбирам. Нали все пак е оригинално зарядно на самсунг, нищо че е на телефон. Предполагам няма да ми съсипе таблета....

За това говорех! Щом се „разпознават“ - ще работи.
Таблета е изключено да се съсипе.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#40

Благодаря на всички! Наистина ми помогнахте. Продължавам с чиста съвест вече да зареждам таблета със зарядното на телефона Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на Plamen93 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)