Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Oppo Find X3 Pro - Лични впечатления и коментари
#51

(2022-03-25, 10:40:36)T39 написа:  Ъ.... Как така, нали се рекламират,че имат 5G?!?

Те имат, телефона не. Всеки телефон трябва да има настройка за да работи с конкретна 5г мрежа на всеки оператор.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
Аксесоари
#52

(2022-03-25, 10:42:35)batala написа:  Те имат, телефона не. Всеки телефон трябва да има настройка за да работи с конкретна 5г мрежа на всеки оператор.

И какво трябва да направя за да проимам правилните настройки?
Вчера ходих до офис на Иееетел, звънях и на 123, не можаха да предложат решение, ако няма как да се подкара тъпото 5G да връщам телефона докато е време и още може.
Sad Rolleyes
Цитирай
#53

(2022-03-25, 10:56:15)T39 написа:  И какво трябва да направя за да проимам правилните настройки?
Вчера ходих до офис на Иееетел, звънях и на 123, не можаха да предложат решение, ако няма как да се подкара тъпото 5G да връщам телефона докато е време и още може.
Sad Rolleyes

Настройките се намират в модема на телефона и както се подразбира не може да направиш нищо след като да ги има зависи от Оппо. Йеттел реално не могат да направят нищо по въпроса при положение, че телефона не се продава официално при тях.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#54

(2022-03-25, 10:56:15)T39 написа:  И какво трябва да направя за да проимам правилните настройки?
Вчера ходих до офис на Иееетел, звънях и на 123, не можаха да предложат решение, ако няма как да се подкара тъпото 5G да връщам телефона докато е време и още може.
Sad Rolleyes

Сменяш телефона с някой, който се продава официално за нашият регион и има инсталиран профил за 5G.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#55

(2022-03-25, 11:13:38)stenlius написа:  Сменяш телефона с някой, който се продава официално за нашият регион и има инсталиран профил за 5G.

Такова чудо не съм очаквал. Bu

Сега ще се свържа с магазина от който купих телефона за да им го върна.  Sad
Цитирай
#56

Успех, ако ти е минал 14 дневния срок или пък имаш следи от употреба по телефона ......
Цитирай
#57

(2022-03-25, 11:44:05)emzo написа:  Успех, ако ти е минал 14 дневния срок или пък имаш следи от употреба по телефона ......

 Успех, да, да... Оня ден го купих, платих им го в брой, защо продават нещо което не работи... Ще си го вземат обратно.
Щом е купен от България и от български магазин, то трябва да работи, щом не работи в пълната си функционалност, да си го вземат и да връщат парите!!!
Цитирай
#58

Ако си с Coloros 11, актуализирани до 12 и ще се появи 5G. Ако не ти дава да актуализираш, с VPN Германия веднага хваща актуализация та.
Цитирай
#59

(2022-03-25, 12:21:08)ludj написа:  Ако си с Coloros 11, актуализирани до 12 и ще се появи 5G. Ако не ти дава да актуализираш, с VPN Германия веднага хваща актуализация та.

   
11.2 е.
И не намира повече актуализации.
Сега ще потърся VPN който да излиза в Германия.
Цитирай
#60

Същото е и с Pixel телефоните, имат 5G, но операторите не са го включили за тези телефони, защото не ги продават официално.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#61

Аз ползвам VPN Super. Работи добре.

Не знам защо но без VPN, актуализациите не тръгват. Поразрових се във форума на XDA и установих, че проблема не е само в България. Вече четвърта актуализация правя по този начин. Публикувам и няколко кода може да са полезни.
*#6776# Info
*#899# Engineering mode
*#800# Logs
*#888# Hardware Revision
*#54794824# Toggle 5G on/off
[-] 1 потребител изказва благодарност на ludj за това мнение:
  • ganchev
Цитирай
#62

(2022-03-25, 12:43:58)ludj написа:  Аз ползвам VPN Super. Работи добре.

Не знам защо но без VPN, актуализациите не тръгват. Поразрових се във форума на XDA и установих, че проблема не е само в България. Вече четвърта актуализация правя по този начин. Публикувам и няколко кода може да са полезни.
*#6776# Info
*#899# Engineering mode
*#800# Logs
*#888# Hardware Revision
*#54794824# Toggle 5G on/off

Пиша ви от Франкфурт. Cool Tongue
С VPN, дойде някакъв ъпдейт. Инсталирах го, но ефект няма. Отново няма  5G. Bu
   

Edit: възползвайки се от последния код, който си публикувал, нещата се промениха драстично.
   

Връщането на телефона се отменя  Big Grin Cool
Аз щастлив. Вече и 5G имам. Благодаря на всички за помощта!

Не виждам някаква съществена разлика в скоростта.


   
Цитирай
#63

Пробвай за още актуализации. Аз съм със същият телефон и съм с Андроид 12 и февруарския пач за сигурност. С VPN примерно Испания, Италия, Франция.
Цитирай
#64

(2022-03-25, 13:02:01)T39 написа:  Edit: възползвайки се от последния код, който си публикувал, нещата се промениха драстично.
Нарочно не споменах въпросния код защото с андроид 12 5г тогъла в девелопер опциите просто е неактивен въпреки, че излиза с кода.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#65

(2022-03-25, 13:26:52)ludj написа:  Пробвай за още актуализации. Аз съм със същият телефон и съм с Андроид 12 и февруарския пач за сигурност. С VPN примерно Испания, Италия, Франция.

Ок.
Благодаря още веднъж!

Всъщност, нещото което активира 5Gто на телефона беше въвеждането на последния код - *#54794824# Toggle 5G on/off.
След като го въведох, ми написа едно мъгляво съобщение, че, 5G е включено.
Като отидох в настройките на сим картата се беше появила още една опция, кликайки на нея телефона се свърза чрез 5G.

Вече и Андроид 12.
Big Grin
   

Освен, че пише 5G, явно и работи. Cool

   
Цитирай
#66

здравейте скоро не бях гледал темата ,като цяло за оппо не се говори много в този форум
да се похваля преди две седмици си купих find x5 5g и за сега съм доста доволен от телефона ,стария ми беше п30 който още ползвам за работен.
като 1ви впечатления доста добре изглеждаш телефон (малко ми е голям ама ще свикна ) снима доста добре ,работи плавно бързо ,има някой нови неща за мен в софта ,батерията за мен е малко по добре от п30 който мога да сравня с него ,5г работи ама в големите градове ама това е ясно,живея в обединено то кралство,пък времето ще си покаже дали ще ми хареса и ще продължа с марката,мой фаворит е huawei ама това с гугал ме отказа от нов техен модел.
Цитирай
#67

След месец употреба, общи впечатления - телефона работи добре, единственият недостатък който виждам е микроскопа фокусира на едва няколко мм от обекта. Накратко напълно неизползваема екстра.
Цитирай
#68

Как така неизползваема, то това му е работата. Оставяш телефона по гръб и съвсем леко го навдигаш от долната страна ако напълно равна плоскост.

Микроскопа ми беше едно от любимите неща на този телефон и е интересно как всеки човек има различна уникална шарка на кожата и излиза перфектно.

За 5Г то съм споменал ама не се е чело явно.

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1692510 - Снимки

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#69

Здравейте, от няколко дни имам oppo find X3 pro, но не ми излизат ъпдейтите пробвах с vpn от Германия и ми излезе един от ноември 2021 г. Как актуализирахте до 12, има ли бъгове или да изчакам?
Цитирай
#70

С европейския ROM ли е устройството?

 
Цитирай
#71

Да, CPH 2173
Цитирай
#72

Тези с глобалния ROM си получават актуализациите без проблем. Погледни в съответната тема на 4PDA.

 
Цитирай
#73

Пробвай с VPN Белгия. При мен работи.
Цитирай
#74

Вече и с Андроид 13.
Преди малко го инсталирах и още го разглеждам.
Цитирай
#75

Какви са Ви впечатленията от Андроид 13, аз още се чудя дали да го инсталирам?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)