Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Като превключа на високоговорител спират да ме чуват Huawei Mate 10 pro
#1

Моля за съвет! Телефона е Huawei Mate 10 pro.

Като превключа на високоговорител (speakerphone) както при обикновен разговор, така и при Viber - аудио и видео разговор,

отсреща спират да ме чуват, а аз ги чувам. Като мина на слушалка (деактивирам високоговорителя), пак ме чуват.

В AliExpress има всякакви резервни части, но имам нужда от съвет, това хардуерен проблем ли е и коя точно част е за смяна?

Различни (отделни) ли са микрофоните, които предават при нормален разговор и когато превключа на високоговорител.

Версията на софтуера е актуална 10.0.0.183(C432E8R1P3)

Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Няма логика да са различни. Преди да поръчваш части направи хард ресет ако е софтуерно.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#3

(2021-08-16, 15:55:45)pdonev написа:  Моля за съвет! Телефона е Huawei Mate 10 pro.

Като превключа на високоговорител (speakerphone) както при обикновен разговор, така и при Viber - аудио и видео разговор,

отсреща спират да ме чуват, а аз ги чувам. Като мина на слушалка (деактивирам високоговорителя), пак ме чуват.

В AliExpress има всякакви резервни части, но имам нужда от съвет, това хардуерен проблем ли е и коя точно част е за смяна?

Различни (отделни) ли са микрофоните, които предават при нормален разговор и когато превключа на високоговорител.

Версията на софтуера е актуална 10.0.0.183(C432E8R1P3)

Благодаря предварително!

Пробвайте с изключване на Google assistant - настройки>Google>настройки за приложенията на Гугъл>Търсене,Асистент и Voice>Google асистент>General
Цитирай
#4

Да, микрофона за високоговорителя е различен, на всеки андроид е отгоре

Търси си горен микрофон, пада ти се от дясно на IR Blaster - а

За да не си мислите че говоря глупости, можете да тествате сами, ето ви отговор от Quora
[Изображение: Screenshot-2021-08-23-08-15-16-116-com-a...chrome.jpg]

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#5

При мен на П30 веднъж ми се случи да ми се обадят и все едно съм пуснал високоговорителя,чувам силно,но мен не ме чуват.Пробвам аз да набера,пак същата работа,пробвам с вайбър,пак същото,изтрих кеша на контакти и рестартирах телефона и се оправи.Пробвай и с изтриване на системния кеш,като изключиш телефона и задържиш power бутона и за увеличение на звука,докато се появи логото,после  wipe data Wipe Cache partition.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#6

Опитах да направя запис на глас с приложение - Recorder, с идеята, че се ползва същият микрофон за запис на звук от разстояние, като спийкърфона
Телефона си записва и го възпроизвежда после, без проблем.
Това ме кара да се съмнявам, че микрофона, било той отделен - втори е развален.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)