Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на телефон между следните модели XIAOMI
#26

Ако неограниченият нет при 5G ти е гарантиран към договора е добре
Цитирай
Аксесоари
#27

Колега дори пакета ми няма 5G в момента, но гледам да поддържа телефона за да може да се възползвам при преподписване. Теленор в момента са много зле и обмислям да премина към Виваком...
Цитирай
#28

(2021-09-05, 19:45:18)жорж написа:  Я ми дефинирай "говоря нормално", че тоя пословичен проблем никой от познатите ми ползващи баш проблемните модели на марката не го е и срещал... 

Отдавна е обяснено положението с тоя сензор дето го няма и симулирането му: докато говориш нормално по телефона (тоест държиш тел. с ръка на ухото си и главата ти е в нормално положение) проблем просто няма. Като сложиш тел. на рамото и го придържаш с главата си тогава проблемите ги има- вярно, че китаеца е спестил един сензор ама проблемът си е у вас, не в телефона.

А обяснението що е направено така е просто- "проблемът" е в ниският и средният клас модели които се ползват от младежи и други недорасляци които изключително рядко говорят по телефона и много често са със слушалки в ушите. За такава клиентела е без значение сензора има ли го или не.
От кога телефоните трябва да се държат залепени за ухото вертикално, за да можеш да проведеш разговор, без да натискаш неволно всичко по екрана.
Не виждам проблем в потребителите а в устройствата.

Харесвам марката, но това не ми пречи да бъда безпристрастен. Виждам проблем в моето устройство и го споделям. Не съм склонен да обвинявам себе си за тази недомислица, камо ли да се съобразявам под какъв ъгъл държа телефона. Все пак тези пластмаси са направени да служат на нас, а не ние на тях.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
[-] 2 потребители изказват благодарност на kostastam за това мнение:
  • dessexc, lfc4lifebg
Цитирай
#29

(2021-09-07, 13:15:54)kostastam написа:  От кога телефоните трябва да се държат залепени за ухото вертикално, за да можеш да проведеш разговор, без да натискаш неволно всичко по екрана.
Не виждам проблем в потребителите а в устройствата.

Харесвам марката, но това не ми пречи да бъда безпристрастен. Виждам проблем в моето устройство и го споделям. Не съм склонен да обвинявам себе си за тази недомислица, камо ли да се съобразявам под какъв ъгъл държа телефона. Все пак тези пластмаси са направени да служат на нас, а не ние на тях.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk
Абсолютно те подкрепям. Този проблем е на марката, този проблем го има, защото марката пуска количество без да се интересува от качеството. Бълва модели един след друг и всеки си има своите малки или големи дразнещи неща.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk
Цитирай
#30

(2021-09-07, 13:15:54)kostastam написа:  От кога телефоните трябва да се държат залепени за ухото вертикално, за да можеш да проведеш разговор, без да натискаш неволно всичко по екрана.
Не виждам проблем в потребителите а в устройствата.

От когато китаеца така е решил- да припомня ли за едни дето обясняваха преди години "грешно държите телефона" и то съвсем официално и сериозно... Ако и сега като обясня не го схванете верно проблем има и той е в потребителя:

Китаеца е решил, че този клас телефони (с липсващият сензор) са подходящи за младежите. Същите младежи у Китай и по света изключително рядко водят разговори по телефона- основно комуникират чрез писане. Същите младежи в много от случаите ползват слушалки за да си слушат музиката през деня. Вероятно под 5% от клиентите им изобщо водят повече от 2 разговора на ден и 98% от тази мижава бройка е със слушалки- ето ти обосновано предложение към шефа "дай да спестим 13 цента от този сензор". И шефа го е приел. Аз липсата на сензор в тел. среден клас мога да приема (просто не ми е нужен този сензор), но не приемам пластмасов гръб у флагманска серия- да казвам ли чия?

Ако вие сте извън предвиденият кръг клиенти проблемът е ваш- не на устройството. Аз съм с "проблемно" устройство и съм го купил с пълното съзнание за 2-та типа екрани и за сензора- не ме чувате да се оплаквам понеже за екрана не ми пука особено много, а за разговори от поне 10г. ползвал блутут слушалки. 
Ако взимате 1000лв. и си купите кола която гори 15/100 нафта, а вие трябва да минавате по 5000км./месец къде е проблемът- в колата която си гори колкото е заложено по принцип или у вас, че сте си купили кола която не е предвиждана да се ползва от клиент без нужните доходи?
Цитирай
#31

И от десет кладенеца вода да донесеш, няма как да се скрие факта че xiaomi са дърво. Не е само тук това мнение, в руските канали това е първия недостатък който се изтъква.. и колкото повече заливат пазара, толкова по-зле ще са и най-вече подръжката ще намалява.

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#32

Аз ще се повторя - проблемът е в устройствата, не в потребителите.

Тези обяснения за китайската младеж, която не ползва телефона за разговори са смехотворни, защото този проблем съществува глобално, а бранда се цели в глобалния пазар и лидер в световен план отскоро.

Този проблем съществува и в устройства от среден и висок клас.
Признаха и официално, че търсят решение на проблема, което е похвално: https://www.archyde.com/xiaomi-will-seri...echnology/


Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 lite 
Цитирай
#33

(2021-09-12, 18:39:19)жорж написа:  От когато китаеца така е решил- да припомня ли за едни дето обясняваха преди години "грешно държите телефона" и то съвсем официално и сериозно... Ако и сега като обясня не го схванете верно проблем има и той е в потребителя:

Китаеца е решил, че този клас телефони (с липсващият сензор) са подходящи за младежите. Същите младежи у Китай и по света изключително рядко водят разговори по телефона- основно комуникират чрез писане. Същите младежи в много от случаите ползват слушалки за да си слушат музиката през деня. Вероятно под 5% от клиентите им изобщо водят повече от 2 разговора на ден и 98% от тази мижава бройка е със слушалки- ето ти обосновано предложение към шефа "дай да спестим 13 цента от този сензор". И шефа го е приел. Аз липсата на сензор в тел. среден клас мога да приема (просто не ми е нужен този сензор), но не приемам пластмасов гръб у флагманска серия- да казвам ли чия?

Ако вие сте извън предвиденият кръг клиенти проблемът е ваш- не на устройството. Аз съм с "проблемно" устройство и съм го купил с пълното съзнание за 2-та типа екрани и за сензора- не ме чувате да се оплаквам понеже за екрана не ми пука особено много, а за разговори от поне 10г. ползвал блутут слушалки. 
Ако взимате 1000лв. и си купите кола която гори 15/100 нафта, а вие трябва да минавате по 5000км./месец къде е проблемът- в колата която си гори колкото е заложено по принцип или у вас, че сте си купили кола която не е предвиждана да се ползва от клиент без нужните доходи?

Трябваше да се вдъхновим ли от дългия пост?!

Изброи недостатъците на две други марки, за да оправдаеш издънката на тази. Браво!
Малко ми заприлича на комунистическа пропаганда, " Нищо че е гадно, Вие ще казвате, че е най-доброто и ще му се радвате"
Цялото това надъхване предвид, че няма форум в който да не се обсъжда този проблем.
Голямото Его ли не ти позволява да признаеш очевидното?

Те и корейците са спестили от този сензор в А серията, но не прочитам и едно оплакване по случая?

Това че ползваш марката не означава, че трябва да отричаш недостатъците й.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)