Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Запис на разговор
#1

Здравейте, някой може ли да помогне като каже как и от къде да активирам запис на разговор. Ползвам го като служебен и без тази функция телефона е неизползваем

Samsung Note 10 + , Poco f3 256 GB  &  Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако не виждаш опцията по време на разговор, най-добре отключи буутлоудъра, сложи ром, в който го има (Xiaomi.eu, официален индонезийски и т.н) и готово. Процедурата отнема седмица чакане и ресетва телефона до фабрични настройки
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn, redsys
Цитирай
#3

(2021-08-20, 07:22:08)suffer написа:  Ако не виждаш опцията по време на разговор, най-добре отключи буутлоудъра, сложи ром, в който го има (Xiaomi.eu, официален индонезийски и т.н) и готово. Процедурата отнема седмица чакане и ресетва телефона до фабрични настройки

Как се прави всичкото това нещо малко по подробно може ли да обясните

Samsung Note 10 + , Poco f3 256 GB  &  Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай
#4

1. Гаранцията на телефона отпада, ако го дадете в сервиз отключен
2. Трябва да имате xiaomi акаунт, който може да се създаде директно от телефона при подаване на заявката за отключване
3. В настройките на телефона се отива на My Device - All specs - и се натиска 7 пъти върху MIUI version. Ще изпише, че вече сте разработчик, програмист/developer
4. В Настройки - Additional settings ще има нов пункт - developer options.
Там се поставя отметка на Allow OEM unlock (или само ОЕМ Unlocking). Приема се всичко, което изпише и след това Mi unlock status.
Вътре има бутон, с който се обвързва телефона с MI акаунта, който може да бъде създаден в този момент.
В момента, в който бъде въведен успешно акаунтът, започва да тече една седмица, след която ще може да се отключи буутлоудъра на телефона. Това се случва посредством програмата Mi flash unlock: https://miuirom.xiaomi.com/rom/u11062456...224.24.zip

Дотук беше лесното.
Нататък се изисква да се разбира малко от Fastboot поне.
И, ако ще е xiaomi.eu, от TWRP

Има една доста автоматизирана програма, която може да помогне за повечето от нещата също.
https://www.xiaomitool.com/V2/#download
Цитирай
#5

(2021-08-20, 09:34:40)suffer написа:  1. Гаранцията на телефона отпада, ако го дадете в сервиз отключен
2. Трябва да имате xiaomi  акаунт, който може да се създаде директно от телефона при подаване на заявката за отключване
3. В настройките на телефона се отива на My Device - All specs - и се натиска 7 пъти върху MIUI version. Ще изпише, че вече сте разработчик, програмист/developer
4. В Настройки - Additional settings ще има нов пункт - developer options.
Там се поставя отметка на Allow OEM unlock (или само ОЕМ Unlocking). Приема се всичко, което изпише и след това Mi unlock status.
Вътре има бутон, с който се обвързва телефона с MI акаунта, който може да бъде създаден в този момент.
В момента, в който бъде въведен успешно акаунтът, започва да тече една седмица, след която ще може да се отключи буутлоудъра на телефона. Това се случва посредством програмата Mi flash unlock: https://miuirom.xiaomi.com/rom/u11062456...224.24.zip

Дотук беше лесното.
Нататък се изисква да се разбира малко от Fastboot поне.
И, ако ще е xiaomi.eu, от TWRP

Има една доста автоматизирана програма, която може да помогне за повечето от нещата също.
https://www.xiaomitool.com/V2/#download

Стъпките ок всичко ще направя но после ще дойде проблема няма ли някой сервиз който да извършва тази услуга да им го изпратя да го направят

Samsung Note 10 + , Poco f3 256 GB  &  Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай
#6

Сервиз - няма смисъл..по-добре колега от форума, най-добре съгражданин.
Цитирай
#7

(2021-08-20, 10:46:06)suffer написа:  Сервиз - няма смисъл..по-добре колега от форума, най-добре съгражданин.

За съжаление съм дълбока провинция тук надали мога да наеря някой който да  може да помогне

Samsung Note 10 + , Poco f3 256 GB  &  Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай
#8

Значи първо опитваш сам.


Не знам какво имаш предвид под дълбока провинция, но съфорумници имаме навсякъде Smile

Съветът ми е като направиш регистрацията за отключването да стартираш програмата от предния пост (mi flash unlock).
Да се впишеш в нея с MI акаунта и да свържеш телефона към нея, за да видим дали са ок драйвърите и колко време остава до отключването.
Телефонът трябва да е в режим fastboot (от изключено състояние се натискат Power и VOL-)
Цитирай
#9

С последният ъпдейт вече има функция запис на разговори, не съм сигурен само дали може автоматично да записва при вдигане.

M4 AQUA-
Цитирай
#10

(2021-08-21, 09:23:44)zodiac написа:  С последният ъпдейт вече има функция запис на разговори, не съм сигурен само дали може автоматично да записва при вдигане.

С каква версия на ОС си и кога ти е дошъл ъпдейтът?
П.С. Сега видях, че и аз имам такава опцията в настройките, но нямам бутон за запис при провеждане на разговора. Ще потърся дали нещо трябва да се активира...

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
#11

Версията ми е 12.5.3 записът може да се осъществи, след като отстрещният вдигне

M4 AQUA-
Цитирай
#12

Интересно с ОнеПлюс съм и от днес ми се е активирал бутона за запис на разговор.
нищо не се е ъпдейтвал. Би трябвало да съм с гугъл даилр ???
Цитирай
#13

За кой модел става въпрос? При мен опцията за разговор не е активна.

 
Цитирай
#14

oneplus nord на виваком. Нямам идея от къде се появи, единствено инсталирах GCam ot5 xda
Цитирай
#15

При включване на запис се чува и при двамата разговарящи предупреждение (първият път е малко стряскащо Smile ). За сравнение, при Realme, при запис няма подобна нотификация.

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
#16

При мен не тръгва а като натисна иконата за запис след няколко секунди изписва системна грешка?
[-] 1 потребител изказва благодарност на gero802 за това мнение:
  • valentyno
Цитирай
#17

Здравейте, от 1 седмица съм собственик на телефончето и е супер! Само искам да попитам: все пак има ли възможност за запис на разговор, защото аз имам бутон който е действащ след като се свържа, но когато го натисна дава индикация че записва, а след няколко секунди ми изписва , че записа не може да бъде осъществен!!

HONOR 90 - 12/512
Цитирай
#18

От гугъл е още в бета тест опцията и известява отсрещния, че се записва.
По принцип за европа е забранено, така че в стоков вид можем да твърдим, че не работи
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • draganov58, gero802, milenvn
Цитирай
#19

Благодаря, разбрах Ви!

HONOR 90 - 12/512
[-] 1 потребител изказва благодарност на draganov58 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#20

(2021-08-30, 16:01:25)duscott написа:  При включване на запис се чува и при двамата разговарящи предупреждение (първият път е малко стряскащо Smile ). За сравнение, при Realme, при запис няма подобна нотификация.
Има ли начин да се изключва това известие? На предишния ми апарат нямаше това и просто при цъкване се стартира запис.

(2021-08-30, 16:01:25)duscott написа:  При включване на запис се чува и при двамата разговарящи предупреждение (първият път е малко стряскащо Smile ). За сравнение, при Realme, при запис няма подобна нотификация.
Има ли начин да се изключва това известие?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)