Анкета: Waze, Google Maps или Here WeGo използвате за път на дълги разстояния? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Waze
36.11%
26
36.11%
Google Maps
44.44%
32
44.44%
HERE WeGo
6.94%
5
6.94%
Не използвам нито една от тези
12.50%
9
12.50%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Waze, Google Maps или HERE WeGo използвате за път на дълги разстояния?
#1

[Изображение: index-video-thumbnail.jpg]

Waze, Google Maps или HERE WeGo използвате за път на дълги разстояния?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

По принцип ползвам уеиза, но не винаги намирам нещото което търся, затова ползвам чат-пат и Гугъл мапса. Не, че не знам къде отивам, ама да заставаш в засада непосредствено след ограничение 40 и да снимаш 200-300 м (примерно, не знам на какво разстояние засичат) преди него …. Гугъл също имат опция да се маркират подвижни камери, ама не се ползва така както уейза. Та затова го предпочитам.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • plevel12
Цитирай
#3

Нито една от изброените. Не визуализат това, което ми е необходимо. По островите няма и малкото автобусни машрути и спирки. За тази цел ползвам Османд+ Smile

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#4

Вазето, заради предупрежденията. Но имам и доста други.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#5

Преди ползвах Navigon,но я спряха,Гугъл мапса няколко пъти ме е пращала в грешна посока в града.Иначе рядко ползвам,защото не пътувам често на непознати места,иначе имам инсталирани Сиджик-Уазе-Хере.
Та не знам с какво да отговора.
Цитирай
#6

С тази, която ползваш най-често на дълги разстояния, ако е в анкетата.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

За извън БГ бих ползвал Суджука или Херето, заради офлайн навигирането. Трудно е да се даде еднозначен отговор...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#8

Гуглето си ползвам,всичко дава в реално време

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#9

Waze междуградско, Google - за намиране на туристически обекти; Друго скоро не съм ползвал, макар че имам закупен Sygic и инсталиран HERE WeGo. Но и не пътувам в чужбина напоследък.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#10

Задължително WAZE. Ползвам я от 10 години.
За хора без план с мобилни данни препоръчвам HERE WE GO - Свалят си офлайн картите за местата, които ще посещават и готово Smile
Цитирай
#11

Практически почти винаги ползвам навигация (на таблет 7 или 8 инча), защото ако тръгна без "водач", обикновено попадам на някакви ремонти, затворени улици и непознати обходи. Затова и си ползвам винаги, не ми пречи.

В различни периоди и с различна успеваемост съм пробвал каква ли не, но от доста време вече Google Maps с офлайн (актуализирам ги винаги преди тръгване) карти ми е фаворит, независимо от някои брутални издънки, най-вече в Италия.

Имам инсталирани и последните версии и винаги най-новите карти на iGO и Sygic, но в последните години не съм доволен и от двете, важи и за Navitel. HERE с новия си облик е тотална издънка (лично мнение), а Waze не работи (поне доколко знам и съм ровил из нея) с офлайн карти. Та волю или неволю, ползвам гугълските услуги.
Цитирай
#12

(2021-08-21, 10:08:00)alexbg67 написа:  Вазето, заради предупрежденията. Но имам и доста други.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Ако си спазваш ограниченията - не ти трябват предупрежденията!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#13

От 2007 до 2011 Гармин.
От 2011 до ден днешен СИДЖИК.
Пътувам основно Германия -България,Италия,Унгария , Хърватия,Сърбия,Чехия няма по добра със платен трафик за задръствания

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

Преди се кълнях в мапс. Ама напоследък започна да ми допада все повече и повече Waze. Има страхотен интерфейс за кола (Apple CarPlay в моя случай). Мога от копчето на колата да добавям препятствия и задръствания без да пипам телефона. Освен това ме разбира и като изкрещя “карай към Бургас” Wink Иначе държа един here за офлайн карти ако сме зле с покритието.
Цитирай
#15

(2021-08-23, 23:11:19)jhoro написа:  Ако си спазваш ограниченията - не ти трябват предупрежденията!

Карай ти отВарна до София с 60 км/ч, на места с 40, като изключим 150 км "магистрала" 21 век в ЕС сме. То на столичното околовръстно и на цариградско е 80км/ч

времето е като парите - никога не стига
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • plevel12, Sokolchev
Цитирай
#16

Дори не е и това проблема с ниските ограничения. Проблема е че са на места където няма ни най-малък смисъл да ги има ограниченията. Кажи примерно покрай Врана по Цариградско защо е 60?! Хранилките са проблем! Така че да живее waze!
[-] 3 потребители изказват благодарност на georgekodinov за това мнение:
  • alexbg67, kery70, plevel12
Цитирай
#17

(2021-08-24, 07:00:54)pepy1 написа:  Карай ти отВарна до София с 60 км/ч, на места с 40, като изключим 150 км "магистрала" 21 век в ЕС сме. То на столичното околовръстно и на цариградско е 80км/ч
Това проблем ли е за теб???
Само вчера имам 360 километра път - нямам превишение повече от 5 км.
Иначе разни бързащи, ме изпреварваха на всякакви места. Където има и където няма ограничения, на завой или направо „в насрещната лента” (при двойна непрекъсната осова линия)'

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#18

(2021-08-24, 10:30:11)jhoro написа:  Това проблем ли е за теб???
Само вчера имам 360 километра път - нямам превишение повече от 5 км.
Иначе разни бързащи, ме изпреварваха на всякакви места. Където има и където няма ограничения, на завой или направо „в насрещната лента” (при двойна непрекъсната осова линия)'
Отивате извън темата вече,ама когато си направил сватба зад теб,значи има нещо сбъркано в теб Wink

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

[-] 2 потребители изказват благодарност на Sokolchev за това мнение:
  • alexbg67, plevel12
Цитирай
#19

Има някакви ранкове в Waze, някой силен ли е там.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#20

К’ во ти дреме за ранговете, аз даже нямам регистрация. Каквото искат да вземат, го вземат през акаунта на телефона. Аз даже не пускам маршрут, а го пускам Ей така, да гледам къде има фуражки Smile

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#21

(2021-08-24, 20:21:09)pepy1 написа:  К’ во ти дреме за ранговете, аз даже нямам регистрация. Каквото искат да вземат, го вземат през акаунта на телефона. Аз даже не пускам маршрут, а го пускам Ей така, да гледам къде има фуражки Smile

И какво ти дреме?
Фуражи или фуражки - както съм с "небългарскио" СУМПС - много бързо им се изпарява ентусиазма!
А когато си карам нормално - изобщо не ме закачат.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#22

Here я използвах преди, но откакто ме обърка преди години, не съм я ползвал, сега може да е доста по-добре.
Използвам Google Maps, защото досега не ми е създавала проблеми.
Waze не съм я използвал, знам, че е на Google вече и че хората са активни доста там и все се замислям да я почна и нея и така.
pepy и ти си прав, просто ми стана интересно. А като се регистрираш май ти даваше някакви предимсва освен човечетата, но не помня какви.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#23

Анкетата е малко неясна за мен затова ще уточня как аз разбирам отговорите.
1. Когато пътувам на дълги разстояния в България или страни от ЕС най-често ползвам Waze.
2. Когато пътувам в страни извън ЕС то тогава ползвам Google Maps със свалени карти за offline навигация.
Цитирай
#24

@sapiora гласувай за тази, която изполваш на дълги разстояния в България.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#25

(2021-08-27, 20:56:07)hazART написа:  @sapiora гласувай за тази, която изполваш на дълги разстояния в България.
За дълги разстояния - си има табели! Зорът е за късите - в градовете!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)