Анкета: Waze, Google Maps или Here WeGo използвате за път на дълги разстояния? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Waze
36.11%
26
36.11%
Google Maps
44.44%
32
44.44%
HERE WeGo
6.94%
5
6.94%
Не използвам нито една от тези
12.50%
9
12.50%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Waze, Google Maps или HERE WeGo използвате за път на дълги разстояния?
#26

(2021-08-27, 21:52:38)jhoro написа:  За дълги разстояния - си има табели! Зорът е за късите - в градовете!

От град до град по табели става. Но от държава през други три да идеш в четвърта си трябва навигация ( някога атлас и карти ама това е в миналото).
 Аз използвам томтом 6250 профешънъл.  Показва реален трафик, статични и мобилни камери с обновяване на анонса на всеки 2 минути чрез вградена сим карта през Интернет. Същия софтуер навигация използвам на телефона. Tomtom Go с годишен абонамент 25лв. Работи и офлайн защото си сваля всички необходими карти.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
Аксесоари
#27

През 3 държави в четвърта(ако са в централна и западна Европа) може само по табели! Такива обаче тук липсват, ако не си ходил например в Русе от 10 години и влезеш в Плевен да свършиш мякакеа работа, може са обиколил 3 пъти града преди да тръгнеш за Русе. Основното предназначение на уейза е предупреждение от полиция. Знаците не са отбелязани точно! На Гугъл мапса предназначението и е основно за навигация и откриване н адреси. Тя се комбинира с търсачката, затова в картите има повече неща, когато търсиш. По принцип и на нея можеш да отбелязваш подвижни камери, но не е така лесно, както при уейза. Него няма смисъл да го ползваш в Гърция. Хирето съм го ползвал като колоездач и пеша на таблет в Прага. Не беше точна тогава, сега не знам. В повечето случаи картите вършат работа ако си с кола. Затова пътуващите в и извън Бг, ползват професионални навигации ако са с нещо по-голямо от кола. Всяка навигация си има предимства и недостатъци, и всеки ползва такава според нуждите си.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#28

Принципно в камиона си ползвам гармин който е с wifi и трафик в реално време,както и с приложение за телефона на гармин при което си намирам адреса на телефона и го изпраща към навигацията автоматично,дава ми заобиколен път ако има задртстване,показва от какво естество е задръстването,приблизително забавяне ако остана по този маршрут и много други важни функции.На гугъл мапса си търса единствено самата фирма поименно и си изваждам координатите за да ги заложа в навигацията,като цяло за навигиране най добре е навигация,другото е временно и набързо

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#29

Ползвал съм няколко до сега, но в момента изцяло използвам Waze. Честно казано предлага абсолютно всичко от което имам нужда в навигация.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#30

(2021-08-28, 08:18:42)pepy1 написа:  ... ако не си ходил например в Русе от 10 години и влезеш в Плевен да свършиш мякакеа работа, може са обиколил 3 пъти града преди да тръгнеш за Русе. Основното предназначение на уейза е предупреждение от полиция.

Пак се връщаме на - "ориентиране в населено място"!
Карал съм - на непознат терен - по 300 - 400 км, без никаква навигация.
Също се е случвало да карам с 3 (три) навигации - Google Maps, Garmin мисля (беше вградена) и още една, не съм сигурен каква. И пак зор намирах адреси "на втора линия".

За полицията не ми трябва.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#31

(2021-08-24, 08:16:15)georgekodinov написа:  Дори не е и това проблема с ниските ограничения. Проблема е че са на места където няма ни най-малък смисъл да ги има ограниченията. Кажи примерно покрай Врана по Цариградско защо е 60?! Хранилките са проблем! Така че да живее waze!
Вече не разчитам на waze за камерите - ченгелите си пускат камерата и приложението и кибичейки в лунохода, премахват "alert"-а моментално, щом някой ги отбележи.

Mi 11 Ultra 12/512 
Цитирай
#32

За да ги отбелязваш трябва да си в движение. За да ги махнеш не трябва ли пак да си в движение ?

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#33

Можеш да отбелязваш когато си спрял, но не и да махаш.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#34

Експерти на Counterpoint Research проведоха мащабно проучване и стигнаха до любопитно заключение, тъй като твърдят, че Google Маps не е най-доброто приложение за навигация. Според новият им доклад лидер в тази сфера е HERE WeGo Maps. Данните в "Location Platform Vendor Scorecard" обхващат над 25 популярни софтуера за навигация.

Тествани са повече от 65 различни функционалности в седем категории, сред които "Маps Data", "Location Intelligence", "Location Services", "Data Platform", "Developer Ecosystem", "Partners" и "Customer Rolodex Growth".

HERE WeGo Maps оглавява за пети пореден път класацията, отчитайки най-висок резултат, съобщава АutoEvolution.


https://www.digital.bg/zashto-google-map...26714.html


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei P30
Цитирай
#35

(2022-01-17, 09:03:06)DoryanY написа:  ... Според новият им доклад лидер в тази сфера е HERE WeGo Maps ...

Тествани са повече от 65 различни функционалности в седем категории...

Като че ли са пропуснали 66-та и 67-ма функционалности - работа офлайн и указания на български език. До съвсем неотдавна беше може би най-добрата, но с 1-2 ъпдейта я "забърсаха" тотално. За да намери зададен адрес при офлайн карта ми иска онлайн връзка! Това ли е лидерът?!

Не че и другите не правят издънки, особено гугълската (напоследък при наложителен обход се налага да се задава наново крайната точка, всъщност по-скоро началната!), но чак пък толкова...
Цитирай
#36

Преди в международния форум на waze имаше секция на български, сега обаче нещо ми се губи. Да не са го закрили?

Philips Fizz.........................Samsung Galaxy Ace GT-S5830 - SGS II V11.2
Samsung Galaxy GT - I9300 HYPER - ROM V6
Alkatel PIXI 4034X
Nokia 5.1
Moto g60
Цитирай
#37

Направи ми впечатление, че в Гърция няма waze-ъри, няма предупреждения.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)