Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на качествен телефон без съображения цена
#1

Здравейте! Отдавна не съм писал, но дойде време да искам съвет! Търся качествен и хубав телефон от флагманите, или може и да не е тях. Но ми е трудно да избера марката и модела. Хуауей нямат гугъл услугите, Самсунг не ми харсват мненията за процесорите, както и за издръжливостта на батерията. Знам, че не е по темата за тук, но гледах и Епъл, там пък няма възможност за две сим карти, а английски оператор при мен не дава eSim. Шаоми са на цената на Епъл и Самсунг, което за мен е нереално. Мисля, че разбирам от телефони, поне на средно ниво и съм затруднен. Или пък пропускам нещо и ще се радвам, ако е така. Не че цената не е важна, но в случая дори и тя не е въпроса. Просто не мога да харесам нещо и това е. Цъкам го почти цял ден в интернет, пускам игри, но са елементарни (леки), искам да има евентуално стерео звук, 5g, както и новото опресняване на екрана. Бихте ли помогнали при избора, ще съм благодарен на всякакви мнения.

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
Аксесоари
#2

Sony Xperia 1 III отговаря на тези изисквания.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • stivenkar
Цитирай
#3

Аз ще препоръчам нещо "нестандартно".
Ако не бързаш може да изчакаш Моторола Едж 20 Про - давам за пример него, защото е завършен флагман откъм камера и хардуер. Аз лично чакам Едж 20, защото камерата не ме блазни.
Другият вариант е Сони 5 III, предлагам нея заради по издръжливата батерия която и дават, и е с по компактна. Малко и е височка цената.
За мен това са телефони доказали се през годините, нищо че Моторола ги купиха китайците, смея да твърдя, че телефоните са им безпроблемни. Сега обещават за новите си телефони да ги поддържат поне 2 год.
Хонор 50 Про също трябва да е при нас скоро време, който ще си има гугъл приложенията и се надявам да са запазили качеството си.
Просто трябва да се почака да се разбере дали си струват, все пак са току що излезли.
Самсунг са ясни, хранят се от собственото ни его, и си мислим, че покупката им е оправдана, но и те си имат кусури - хубавото им е, че софтуерната им поддръжка е на ниво.

Общо взето има избор, стига да успееш да се откъснеш от масовката и да погледнеш непредубедено.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • Kn0cK3r, Lakokara4a, TheWalking
Цитирай
#4

(2021-08-21, 10:43:46)DoryanY написа:  Sony Xperia 1 III отговаря на тези изисквания.

Как са тия Сони-та откъм хардуер? Щото и Нокиа изглеждат добре, но ме съветват да не ги гледам... Освен параметрите заслужават ли си? Истината е че нямам информация за тях!
P.S. Разгледах го междувременно, но той е на 2700 лева. Колкото и да не е на въпрос цената за тия пари ще купя два Самсунга или Айфон 12 про... Те се намират по около 1300 лева нови!

Oneplus 9 Pro 5 G Black 12/256 Gb
Цитирай
#5

Подкрепям мнението на колегата V70 за хонор и моторола също,Sony Xperia 5 III не е излезнал още,но ще е по евтин от Sony Xperia 1 III.Отлични телефони са Сони във всякакво отношение.
Цитирай
#6

(2021-08-21, 10:47:17)Lakokara4a написа:  Как са тия Сони-та откъм хардуер? Щото и Нокиа изглеждат добре, но ме съветват да не ги гледам... Освен параметрите заслужават ли си? Истината е че нямам информация за тях!
P.S. Разгледах го междувременно, но той е на 2700 лева. Колкото и да не е на въпрос цената за тия пари ще купя два Самсунга или Айфон 12 про... Те се намират по около 1300 лева нови!
Първото и последно Сони което имах точно 4 месеца след като му свърши гаранцията, дисплея му прегоря ( жълто петно) точно до бутона за включване изключване и батерията така му се поду че спука стъкления гръб. А беше уж флагман. Дано сега нещата са други.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 2 потребители изказват благодарност на gazibarev за това мнение:
  • jhoro, Lakokara4a
Цитирай
#7

(2021-08-21, 11:28:56)DoryanY написа:  Подкрепям мнението на колегата V70 за хонор и моторола също,Sony Xperia 5 III не е излезнал още,но ще е по евтин от Sony Xperia 1 III.Отлични телефони са Сони във всякакво отношение.

Не разбирам, защо толкова им се радвате на Сони-тата - знам сервизи, в които не искат да чуят за Сони!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай
#8

Сонитата са с калпави камери, въпреки че те ги произвеждат.

Виж Asus Rog 5 тоя телефон няма грешка, камерите не са като на S21 Ultra или P40 Pro ама не са зле.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 2 потребители изказват благодарност на BGDropche за това мнение:
  • gazibarev, Lakokara4a
Цитирай
#9

@jhoro Той колегата @gazibarev се оплаква от телефона на сони,но не е посочил модела,като гледам от подписа му това е модел Sony Ericsson Xperia X10 който е от 2010 година.Аз също съм ползвал два модела,първия беше xperia J ,беше пълен боклук,но е нисък клас,другия беше Z1 compact,останах доволен от него.Наскоро разгледах за малко 1 II,останах впечатлен от дисплея,разгледах някой снимки които е правела,на мен ми харесаха,естествени цветове и детайлни изображения.Та сегашните модели нямат нищо общо с предишните.
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#10

(2021-08-21, 12:55:18)DoryanY написа:  @jhoro Той колегата @gazibarev се оплаква от телефона на сони,но не е посочил модела,като гледам от подписа му това е модел Sony Ericsson Xperia X10 който е от 2010 година.Аз също съм ползвал два модела,първия беше xperia J ,беше пълен боклук,но е нисък клас,другия беше Z1 compact,останах доволен от него.Наскоро разгледах за малко 1 II,останах впечатлен от дисплея,разгледах някой снимки които е правела,на мен ми харесаха,естествени цветове и детайлни изображения.Та сегашните модели нямат нищо общо с предишните.

Не не е той.  Става въпрос за experia Z5 ако не ме лъже паметта.  Купих го на жената. Имаше само дамски календар. Нищо излишно което да го тормози. Но грееше като котлон. И малко след края на гаранцията се опържи дисплея и батерията.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
[-] 2 потребители изказват благодарност на gazibarev за това мнение:
  • jhoro, TheWalking
Цитирай
#11

Z5 беше с SD810 който си беше проблемен и грееше във всички телефони.
Иначе си беше много актуален флагман за времето си.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • gazibarev, jhoro
Цитирай
#12

Самсунг и Епъл нищо друго не признавам, а съм минал през доста марки.
S21 ultra е телефона, имам го, това е Топ флагман.
Процесора е същият като 888, разликата е нулева.
За греене всички греят, дори и айфона.

Каквото и друго да вземеш си е посредствено, разбирайте го както искатеSmile

А ако искаш топ камера чакаш новият айфон 13 про макс и имаш смартфон за 4-5г.
[-] 6 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Bavarche, dessexc, gazibarev, ivanov_km, Lakokara4a, TheWalking
Цитирай
#13

Това беше прекалено грубо мнение, но одобрявам.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#14

И аз съм на мнението на Victormihov . Apple или Samsung . Всичко друго е посредствено и вкарване в излишни филми .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

[-] 1 потребител изказва благодарност на mitko.stefanov за това мнение:
  • TheWalking
Цитирай
#15

(2021-08-23, 13:27:16)Victormihov написа:  Самсунг и Епъл нищо друго не признавам, а съм минал през доста марки.
S21 ultra е телефона, имам го, това е Топ флагман.
Процесора е същият като 888, разликата е нулева.
За греене всички греят, дори и айфона.

Каквото и друго да вземеш си е посредствено, разбирайте го както искатеSmile

А ако искаш топ камера чакаш новият айфон 13 про макс и имаш смартфон за 4-5г.
Какво имаш? Онзи ден в темата за КОВИД 19 качи скрийншот от Xiaomi, но бързо се усети и го изтри.
Нито Ултра имаш, нито Айфон - пишеш популистки постове за да те харесват във форума.


(2021-08-24, 15:45:17)mitko.stefanov написа:  И аз съм на мнението на Victormihov . Apple или Samsung . Всичко друго е посредствено и вкарване в излишни филми .
Последните 5-6 години си с Хуавей и една година със Айфон. Какво наблюдение имаш над Самсунг?
И като е толкова добър Айфона, защо бързаш да се върнеш на Андроид?

И сега да Ви кажа защо се "заяждам" с вас: тъпо е генерализирате нещата във форум, особено при горните ми аргументи.
Има и други марки, които за различните хора ще паснат по различен начин. Всяка секунда в света се продават по 100 телефона и определено не са само Самсунг и Айфон.
Ако гледаме цена спрямо това което предлага телефонът, определено тези две марки няма да са измежду първите, а много хора гледат точно това. 
Това че тук сме събрани банда маниаци и даваме луди пари за телефони не означава, че всички го правят - даже има много индивиди, които си купуват хубави телефони за да избиват комплекси, а не защото имат нужда от такъв.


Човека си търси телефон, а щом е опрял да пита тук, значи има колебания - дайте му варианти и изтъкнете предимства и недостатъци.
[-] 6 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • alexbg67, BlackBone, DoryanY, jivkojj, Lakokara4a, xamstera86
Цитирай
#16

(2021-08-24, 16:51:10)Vi70 написа:  Какво имаш? Онзи ден в темата за КОВИД 19 качи скрийншот от Xiaomi, но бързо се усети и го изтри.
Нито Ултра имаш, нито Айфон - пишеш популистки постове за да те харесват във форума.


Последните 5-6 години си с Хуавей и една година със Айфон. Какво наблюдение имаш над Самсунг?
И като е толкова добър Айфона, защо бързаш да се върнеш на Андроид?

И сега да Ви кажа защо се "заяждам" с вас: тъпо е генерализирате нещата във форум, особено при горните ми аргументи.
Има и други марки, които за различните хора ще паснат по различен начин. Всяка секунда в света се продават по 100 телефона и определено не са само Самсунг и Айфон.
Ако гледаме цена спрямо това което предлага телефонът, определено тези две марки няма да са измежду първите, а много хора гледат точно това. 
Това че тук сме събрани банда маниаци и даваме луди пари за телефони не означава, че всички го правят - даже има много индивиди, които си купуват хубави телефони за да избиват комплекси, а не защото имат нужда от такъв.


Човека си търси телефон, а щом е опрял да пита тук, значи има колебания - дайте му варианти и изтъкнете предимства и недостатъци.
Веднага ти казвам . Взех на приятелката си Samsung A52 . Бюджетен телефон . Играл съм си дни и продължавам всеки ден да си играя . Ми за 600 лева е направо топа . Нито падат кадрите като при Xiaomi ( в интернет има видеа как не държи постоянно 120 хз и не говорим за adaptive refresh rate а за невъзможност процесора да ги поддържа) , нито има проблем с близостта на сензора при разговор (най-елементарното) , нито забива , нито има бъгове с dark mode , ъпдейтите са по-бързи , по-чести и най-вече по-дълги . Да не говорим , че камерата е доста по-добра от Redmi Note 10 Pro или F3 . Ей там ти е разликата между китайската пръчка и корейската . Мислят си , че като наблъскат един флагмански процесор и това ти прави телефона . Не , това не го прави най-добрия . Ама хората се лъжат по процесори и мегапиксели Big Grin . За айфона няма какво да говорим . Ако желае човека да има устройство което да го изкара 4-5 години , да има бързи фиксове , да има бързи ъпдейти и не го интересува дали има 120hz може да вземе айфон . А по повод екстрите . Важното е кое работи по-добре и кои екстри са полезни за потребителя а не нещо просто да има там . Да се води , че има екстри . Аз не познавам кой луд човек ще даде 2 бона за китайски телефон който след 2 или макс 3 години трябва да го хвърли в кофата . А за казуса защо искам да се върна на андроид - 120 хз ме блазнят , липства ми Always On Display и разбира се къстъмизацията . Не всеки ги интересува тези екстри . И е напълно нормално . Всеки има различен критерий за телефон . Аз не виждам какво предлага Xiaomi повече от Самсунг . Освен , че цената е малко по-евтина . То реално затова се продават . Дай да видим ако са на цената на Самсунг или Айфон дали ще се продават ? Много ясно ,че не ! Може да провериш в интернет колко Самсунг С21/С21+/С21 Ултра , колко Айфон 12/12Про/12Про Макс и колко китайски пръчки са продадени за 2021 (засега) . Ще ти дам жокер - не е китаеца . Сам си прави изводите .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

[-] 1 потребител изказва благодарност на mitko.stefanov за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай
#17

@mitko.stefanov Всичко е въпрос на избор и нужда. И според това всяка марка е в състояние да покрие очакванията на даден потребител. Просто не трябва да ги изключваме от уравнението само защото на нас не ни допадат!
Цитирай
#18

(2021-08-24, 17:35:00)mitko.stefanov написа:  Аз не познавам кой луд човек ще даде 2 бона за китайски телефон който след 2 или макс 3 години трябва да го хвърли в кофата .


Хахахахаха, посмях се добре на това изречение
Познавам няколко такива човека, включително и мен, взех си флагман на Oppo и грам не съжалявам че не си взех S21 Ultra или прехваления iPhone с ограничения iOS.

А да, и тези където си купуват корейските телефони за 2000+ лева, пак ги хвърлят след 2-3 години.

Мога да ти покажа много бързо как Note 10+ държи 1 час екран със зор.

Нека да не изгрубяваме, уважавам мнението на всеки в този форум, обаче да говориш такива глупости...

П.С.
Старото ми Xiaomi Mi9 SE ще стане на 3 години след няколко месеца и работи точно по начина както работеше когато го взех.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
[-] 2 потребители изказват благодарност на BGDropche за това мнение:
  • Bavarche, TheWalking
Цитирай
#19

(2021-08-24, 21:41:10)BGDropche написа:  Хахахахаха, посмях се добре на това изречение
Познавам няколко такива човека, включително и мен, взех си флагман на Oppo и грам не съжалявам че не си взех S21 Ultra или прехваления iPhone с ограничения iOS.

А да, и тези където си купуват корейските телефони за 2000+ лева, пак ги хвърлят след 2-3 години.

Мога да ти покажа много бързо как Note 10+ държи 1 час екран със зор.

Нека да не изгрубяваме, уважавам мнението на всеки в този форум, обаче да говориш такива глупости...

П.С.
Старото ми Xiaomi Mi9 SE ще стане на 3 години след няколко месеца и работи точно по начина както работеше когато го взех.
Няма лошо колега . Уважавам мнението ти . Няма смисъл да спорим . Аз честно казано избирам телефоните по камера , потребителски интерфейс и батерия . Като човек ползвал Андроид над 8 години и 9 месеца iOS мога да ти кажа , че само едно единствено нещо куца на айфона и това е къстъмизацията . Това което съм правил с андроид като цяло го правя и с айфона . Пиша имейли , гледам ютуб (вече без реклами Big Grin) , screen шервам си екрана на телефона на телевизора , прехвърлям си снимка на компютъра . Блутут за прехвърляне на снимки не използвам . Pro режим на камерата не ме вълнува също . Поне ми харесва , че всяка снимка която снимам излиза както трябва . Consistency Smile . Само да имаше опции за къстъмизация на екрана щеше да е добре . Малко повече от сега което предлагат . Това е моето ползване . Мина времето където руутвах , сайдлоудвах , слагах къстъм ромове и тем подобни неща .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#20

Е то аз не слагам ромове, това си е до човек.

Ако мина на айфон, няма да ми работи часовника, ще трябва да плащам за Youtube и няма да мога да споделям екрана на телевизора.
Иначе това за камерата на айфона е много правилно което си написал.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#21

(2021-08-24, 23:20:03)BGDropche написа:  Е то аз не слагам ромове, това си е до човек.

Ако мина на айфон, няма да ми работи часовника, ще трябва да плащам за Youtube и няма да мога да споделям екрана на телевизора.
Иначе това за камерата на айфона е много правилно което си написал.
Има си начини да направиш ютуб без реклами . Аз използвам uYou чрез AltStore (altserver) . Като Vanced e . Защо да не можеш да си споделяш екрана ? Аз споделям моя като играя игри на телефона чрез Screen Mirroring и си работи без никакъв проблем . С ЛГ телевизор съм .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#22

Vi70, знам, че не ме харесваш, казваш ми лъжец, но преди да го кажеш си трябва и някакво доказателство.
Иначе в момента ползвам iPhone 12 pro max, като чакам с нетърпение 13 pro max.
Колкото до Снимката за темата в Ковид която съм я качил и видиш ли изтрил от някакво Шиаоми, покажи я, нали си я свалил на компютъра, нали ме следиш, проверил си и данните, прати ми я на лично.
Ако много искаш да знаеш финансите ми, нямам проблем да ти пратя и снимка на банковата си сметка, ще ти я направя и с Айфона, хем провери и там снимката с кой телефон е правена.

Иначе снимки от Шиаоми имам, ама от преди няколко месеца и е в Темата за Ми11 за снимка, и не е изтрита, има два Shot-а едната е на Mi11 другата е на iPhone 12 Pro max, ако не намираш темата мога и да те напътя до там, свали си ги и провери обстойно. Някаква друга информация, ако искаш за мен ще ти е предоставя, и не държа да ме харесваш. Бъди жив и здрав.


По темата:
S21 Ultra - имах го няколко месеца, според мен си е топ флагман, разкарах го главно заради липсата на Imessages.
Цитирай
#23

Придържайте се към темата. Без лични нападки.
Следва заключване на темата и наказания по правилата на форума.
Благодаря.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#24

(2021-08-24, 21:45:36)mitko.stefanov написа:  Няма лошо колега . Уважавам мнението ти . Няма смисъл да спорим . Аз честно казано избирам телефоните по камера , потребителски интерфейс и батерия . Като човек ползвал Андроид над 8 години и 9 месеца iOS мога да ти кажа , че само едно единствено нещо куца на айфона и това е къстъмизацията . Това което съм правил с андроид като цяло го правя и с айфона . Пиша имейли , гледам ютуб (вече без реклами Big Grin) , screen шервам си екрана на телефона на телевизора , прехвърлям си снимка на компютъра . Блутут за прехвърляне на снимки не използвам . Pro режим на камерата не ме вълнува също . Поне ми харесва , че всяка снимка която снимам излиза както трябва . Consistency Smile . Само да имаше опции за къстъмизация на екрана щеше да е добре . Малко повече от сега което предлагат . Това е моето ползване . Мина времето където руутвах , сайдлоудвах , слагах къстъм ромове и тем подобни неща .


Има начин за подредбата на екрана, икони и тн. Просто е повече играчка. Инак ето снимки от моя. [Изображение: ff8b4bc8f81e1aa8a70ef5c32ee40d76.jpg]
[Изображение: 511d5404f208527a863b56678c6ff633.jpg][Изображение: 8d2c9b05b9223b58accf9b4a9e8da936.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на kery70 за това мнение:
  • mitko.stefanov
Цитирай
#25

Избирай между Samsung S21 Ultra или Xiaomi Mi11 ultra. В момента това са двата топ флагмана с Андроид. За процесора на Самсунг не се коси, няма да усетиш разликата, а за Xiaomi не знам как е софта но чета, че всичко за сега е добре.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)