Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi11 Screen share?
#1

Здравейте. От месец ползвам Mi11. Това ми е 1-вото Xiaomi. До сега с марките които съм ползвал никога не см имал проблем с шерването на екрана с какъвто и да е телевизор стига да поддържа функцията. От няколко дни се мъча да вържа 11-ката с LG 7-ма серия. Всичко е активирано и на телефона и на телевизора. В една мрежа са и 2-те у-ства на 2.4Ghz канала на рутера. Намира телевизора веднага и след като дам свързване и потвърдя от телевизора да се свържат, почва едно мислене и накрая изписва на телефона неуспешно. След това ако пак пробвам изобщо не намира телевизора докато не изтрия хронологията на вързаните у-тва и пак така. Не ми се вярва проблема да е в телевизора, защото без проблем се връзват др марки таблети и телефони. Даже пробвахме с Mi11 Lite, което след няколко опита все пак успя да се свърже. Явно новите модели имат проблем с тази функция, може би с цел да се купуват устройства като ChromeCast и подобни?
Цитирай
Аксесоари
#2

И аз имам проблеми с глобалните версии. Затова ползвам външни приложения.
Цитирай
#3

Активирайте Developer options-> Wireless display certification.

Ако пак не става, колкото и тъпо да звучи, локацията включена ли е? На мен само ако е включена се връзва.

Huawei P10+ 9.0 - stock / Mi 10 stock
Цитирай
#4

@shikera, Активиран ли е GPS-а на телефона по време на опитите за споделяне на акрана?
Разбирам, че въпросът вероятно ще ти се стори странен, но ако не е активен, активирайте го и опитайте отново.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

GPS винаги ми е изключен заради голямата консумация на енергия. Пускам го само когато ми трябва и пак го спирам. Дойде ми актуализация ще е инсталирам да пробвам след нея и ако не стане ще пусна и GPS.
Цитирай
#6

Учудвам се на мнението за голямата консумация от GPS. Ако работи постоянно поради някое приложение, на което е разрешено да го използва непрекъснато, да, но ако на приложенията е указано да го използват само когато работят и те, тогава разхода му трябва да е е незабележим.
Иначе, разчитам да споделиш моля резултата със споделянето на екрана след актуализацията, която спомена, че си получил и ако не, с последващия опит с активен GPS модул.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#7

И така след доста мъка и спиране и пускане на опциите на ТВ и телефона нещата се получиха. Реално след ъпдейта като пуснах услугата "Проекция" ми поиска достъп до местоположението...иначе не се активира услугата. Позволих и да ми пусне всичко-=>Bluetooth,GPS,WiFI (не знам защо е нужно...на др. телефони е достатъчно само да са в мрежата на телевизора). Преди това изчистих хронологиите на ТВ-то и пак активиране на функциите за Screen Share и свързване към WiFi. Дори вкл. и изкл. ТВ-то няколко пъти...пак нищо. Изчистих кеша на приложението "Проекция" и рестарт на телефона...пак нищо. Накрая активирах опцията, която колегата @devilbo посъветва иии пак нищо. Реших след всичко това за последно да рестартирам телефона и да пробвам и ооо чудо най-накрая се получи. Темата ще е доста полезна за в бъдеще според мен. Благодарности към всички за съветите.
Цитирай
#8

Това от снимката им беше официално отговорът преди няколко месеца по същия казус при мен. Като кратката ми ситуация им я описах в Settings\ Services and Feedback\ My Feedback.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • shikera
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)