Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung S21+ (Plus) или Note 20 Ultra
#1

Кой бихте избрали от двата ? Интересува ме батерия , камера и разбира се производителност . С21 плюс е по-нов модел , ексинос 2100 уж в по-добър от 990 и батерията на с21 плюс карала колкото С21 Ултра което ме устройва . Не се виждам да използвам писалката , но пък този голям екран е супер , но пък е извит в краищата … Клоня повече към С21 плюс .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
Аксесоари
#2

Я да ползвам момента да се по еб@в@м: пиле шарено, видя ли сега защо е отхапана само веднъж "Ябълката", кисела е! Big Grin

Сега сериозно: изборът колкото и е да е прост, толкова е и труден. Нота превъзхожда(според мен) във всичко С21+, освен батерията. Хубаво си пресметни дневното потребление. Имам предвид, че по добре да приключиш деня с 7% при Ноута, отколкото с 30% при С21.
2100 може и да е по бърз от 990, но ти надали ще хванеш тази разлика в ежедневието - освен ако не играеш тежки игри.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#3

До колкото казват в ревютата на S21 Ultra, разлика в процесорите няма толкова голяма тая година и не се усеща.

Все пак, модемите им са... и за батерията не мога да кажа нищо.

Има хора където карат 6-7 часа екран с ултрата

П.С. Ноута хич не е бавен.

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#4

Аз съм за Samsung S21+ (Plus),малко по компактен е,а и дисплея му е равен,иначе е на кантар работата.

Huawei P30
Цитирай
#5

(2021-08-26, 07:43:23)Vi70 написа:  Я да ползвам момента да се по еб@в@м: пиле шарено, видя ли сега защо е отхапана само веднъж "Ябълката", кисела е! Big Grin

Сега сериозно: изборът колкото и е да е прост, толкова е и труден. Нота превъзхожда(според мен) във всичко С21+, освен батерията. Хубаво си пресметни дневното потребление. Имам предвид, че по добре да приключиш деня с 7% при Ноута, отколкото с 30% при С21.
2100 може и да е по бърз от 990, но ти надали ще хванеш тази разлика в ежедневието - освен ако не играеш тежки игри.
Няма как да мине без подигравки разбира се Big Grin . Изключително съм доволен от ябълката , но iOS ми е малко скучна ОС . Смисъл работи ама липстват 90/120хз дисплей , Always On Display и къстъмизация . Иначе откъм бързина , плавна работа и ъпдейти нямат равни . Иначе не се виждам да я ползвам тази писалка ... Пък и 6.9 инча ми идва много големи . НЕ , че 6.7 са малки . Батерията ми е най-важна . Трябват ми над 6 часа на екран задължително в деня . Гледам в gsmarena edurance на note 20 ultra 88 часа а на s21+ 114 . това е голяма разлика ! Тежки игри не играя . Играя сега rise of kingdoms . Повече ще се ползва за youtube/facebook/messenger/instagram и rise of kingdoms (тежки игри не играя изобщо) .

(2021-08-26, 10:03:44)DoryanY написа:  Аз съм за Samsung S21+ (Plus),малко по компактен е,а и дисплея му е равен,иначе е на кантар работата.
Някакви оплаквания ? Плюсове и минуси ? Как е батерията , екрана , камерата , работата като цяло с устройството . Греене има ли ?

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#6

Щом имаш зор за 120 хц, определено може да имаш трудност за 6 часа СОТ.
Няма какво да се чудиш, Ноута си е класа и глезотия, но има голяма вероятност да не ти изкара деня.
С21 също се затопля, както всеки Самсунг, по малко от другите но си загрява. И този с 888 също грее, така че....
При С21 имаш странното чувство, че леко си преебан, заради не толкова класната камера, формата му не е баш както на Самсунг от С-серията, но все пак си е хубав телефон.
С21 ми беше първият личен Самсунг и бях предубеден, но не мога да кажа нищо лошо за телефона - бях преглътнал формата и камерата, защото не са важни в случая.
Цитирай
#7

(2021-08-26, 15:29:56)mitko.stefanov написа:  
Някакви оплаквания ? Плюсове и минуси ? Как е батерията , екрана , камерата , работата като цяло с устройството . Греене има ли ?
Няма как да кажа,не съм ползвал апарата,изказвам предпочитания.

Huawei P30
Цитирай
#8

(2021-08-26, 16:47:50)Vi70 написа:  Щом имаш зор за 120 хц, определено може да имаш трудност за 6 часа СОТ.
Няма какво да се чудиш, Ноута си е класа и глезотия, но има голяма вероятност да не ти изкара деня.
С21 също се затопля, както всеки Самсунг, по малко от другите но си загрява. И този с 888 също грее, така че....
При С21 имаш странното чувство, че леко си преебан, заради не толкова класната камера, формата му не е баш както на Самсунг от С-серията, но все пак си е хубав телефон.
С21 ми беше първият личен Самсунг и бях предубеден, но не мога да кажа нищо лошо за телефона - бях преглътнал формата и камерата, защо не са важни в случая.
В Европа май е Exynos 2100 . Би трябвало да има разликата с 888 . Не искам стандартният S21 а плюс варианта точно заради батерията !

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#9

Дадох за пример, че и 888 грее. 888 крашва на стрес тестове, а 2100 го завършва. Показано е и с графики, на които се вижда, че 888 като загрее му пада производителността и става нестабилен, докато 2100 се държи с постоянство макар и малко по слаб. Това са неща, които ти няма ги забележиш. Тези "мощности" са за да ни взимат парите.
Разбрах, че искаш плюс модела, но разлика с малкия няма освен батерията и размера, затова и изразих опит.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • mitko.stefanov
Цитирай
#10

Вземи си S21+.
По-нов модел, по-компактен, по-силен процесор.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • gazibarev, mitko.stefanov
Цитирай
#11

S21+ прави сот на мобилни до 6 часа с лекота и 10-11 на wifi.
С ноута ще береш ядове с батерията. Ексито в ноута е теагедия.
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • Bavarche, mitko.stefanov
Цитирай
#12

(2021-08-27, 05:06:42)Victormihov написа:  Вземи си S21+.
По-нов модел, по-компактен, по-силен процесор.
Благодаря колега . 
(2021-08-27, 05:12:59)emzo написа:  S21+ прави сот на мобилни до 6 часа с лекота и 10-11 на wifi.
С ноута ще береш ядове с батерията. Ексито в ноута е теагедия.
От полза ми са коментарите . Благодаря !

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#13

Ако не ползваш писалката то няма смисъл от Note.
[-] 2 потребители изказват благодарност на sapiora за това мнение:
  • gazibarev, mitko.stefanov
Цитирай
#14

Превърженик съм на Samsung Galaxy Note сирийте и да си призная по хубав,практичен телефон не съм имал, като изключим лошата батерия.Държи ден и някак си е успокоително. Smile
И за това най вероятно следващия ми телефон пак ще е от Samsung Galaxy Note сирията.
А и не да се окаже че при твоето ползване ще прави 3часа СОТ Samsung Galaxy S21+ ,и това е възможно.
А до колкото писалката ,нито хляб нито вода иска, в смисъл каквото и да е ще ти е в плюс като цяло,дори и да не я ползваш.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • mitko.stefanov
Цитирай
#15

Ноута според мен е комплексно по добър дори от S21 Ultra. Бях пред този избор и четох та четох. Но за мен е важен стилусът. Ако извадиш стилусът и сложиш живота на батерията, то Ноут не е за теб. Стария Ексинус 9100 е трагедия. Голям стенбай дрейн, при ползване пък грее и пак я топи. Имах нещастието да го изпитам лично. Новият 2100 е много , много по стабилен, като за Ексинос де.
Та s21+ или Ултра са възможния избор ако ти е важна батерията.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • mitko.stefanov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)