Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S21 ultra проблем с VoLTE
#1

Привет.Имам проблем с активирането на VoLTE с карта на А1.Апарата е закупен от Емаг,преди седмица.Пробвах го с пет сим карти на А1 и неще да се активира./същите на друг апарат иамaт VoLTE/.Сложих карта на Виваком и тръгна от раз.От А1 казват,че картите са активни за тази услуга,което е факт и до там.Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем или да побързам да се вместя в 14 дневния срок и да отлита обратно към румънците?
Цитирай
Аксесоари
#2

(2021-08-26, 12:26:32)Ozzyz написа:  Привет.Имам проблем с активирането на VoLTE с карта на А1.Апарата е закупен от Емаг,преди седмица.Пробвах го с пет сим карти на А1 и неще да се активира./същите на друг апарат иамaт VoLTE/.Сложих карта на Виваком и тръгна от раз.От А1 казват,че картите са активни за тази услуга,което е факт и до там.Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем или да побързам да се вместя в 14 дневния срок и да отлита обратно към румънците?
Ако има суич в менюто за пускане/спиране на услугата и тя не работи проблема е в А1 и не да ти я активирали на сим картата.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#3

Щом си работи на виваком, не сменяй телефона а оператора

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#4

Имах същия проблем, нямаше решение. Смених модела и тръгна.
Едит: смяната не беше заради волтето
Цитирай
#5

(2021-08-26, 12:26:32)Ozzyz написа:  Привет.Имам проблем с активирането на VoLTE с карта на А1.Апарата е закупен от Емаг,преди седмица.Пробвах го с пет сим карти на А1 и неще да се активира./същите на друг апарат иамaт VoLTE/.Сложих карта на Виваком и тръгна от раз.От А1 казват,че картите са активни за тази услуга,което е факт и до там.Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем или да побързам да се вместя в 14 дневния срок и да отлита обратно към румънците?
А1 активират VoLTE по някакви техни критерии,по етапно,когато ти я пуснат ще ти се появи.

Huawei P30
Цитирай
#6

А случайно телефона да е с европейски, а не с БГ CSC. Моя беше с EUX, от Плесио, предполагам беше заради това, защото сим картата в други модели подкарваше волте
Цитирай
#7

Аз също имам проблем с А1 и Volte. Засега само на едно място (вкъщи, София, Сухата река), когато е включено и правя нещо с телефона, който ме търси му дава,че телефона е изключен. Ако телефона е в стендбай, звъни без проблем. Като изключа Volte от менюто, няма проблем. Вкъщи имам и S10+, който няма проблем. Оплаквах се в А1, уж правиха нещо и накрая пак проблем. Извод-според мен А1 и нашият апарат имат несъвместимост при определени условия. Засега съм изключил тази функция.

Samsung Galaxy S10+
Samsung Galaxy Note 10.1 4.4.2
Цитирай
#8

Необходими неща за да работи VoLTE:

1. В "Мобилни мрежи"  - "VoLTE разговори (за картата)" трябва да е включено.
Ако няма такова нещо, трябва да обновите до по-нова версия на Firmware.

2. Услугата "VoLTE" да е активирана за тази карта от А1.
Щом казвате, че на друг телефон работи, с тази карта - значи е активна.

3. Да има "ims" (A1 IMS) и "xcap" (A1 hos) точки за достъп за А1 (284 01).

Ако няма:
Настройки > Връзки >Мобилни мрежи > Имена на точки за достъп > Добавяне

Име: A1 IMS
APN: ims
APN type: ims
APN протокол: IPv4
APN роуминг протокол: IPv4

Име: A1 hos
APN: hos
APN type: xcap
APN протокол: IPv4
APN роуминг протокол: IPv4

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 7 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • a55dstroyer, evgenibgr, Monipeev, NaniG, Ozzyz, scorceni, stenlius
Цитирай
#9

(2021-08-26, 15:22:50)Чо написа:  Необходими неща за да работи VoLTE:

1. В "Мобилни мрежи"  - "VoLTE разговори (за картата)" трябва да е включено.
Ако няма такова нещо, трябва да обновите до по-нова версия на Firmware.

2. Услугата "VoLTE" да е активирана за тази карта от А1.
Щом казвате, че на друг телефон работи, с тази карта - значи е активна.

3. Да има "ims" (A1 IMS) и "xcap" (A1 hos) точки за достъп за А1 (284 01).

Ако няма:
Настройки > Връзки >Мобилни мрежи > Имена на точки за достъп > Добавяне

Име: A1 IMS
APN: ims
APN type: ims
APN протокол: IPv4
APN роуминг протокол: IPv4

Име: A1 hos
APN: hos
APN type: xcap
APN протокол: IPv4
APN роуминг протокол: IPv4
Огромни благодарности към "Чо Smile "
Направих настройките,които той каза и VoLTE се активира на телефона.
Колосите от А1 вдигат рамене и казват,че нищо не могат да направят...
Дано да е полезна тази тема,за онези,които не могат сами да си помогнат,като мен.
Отново,благодаря!
Цитирай
#10

това е често срещан проблем
без IMS профил няма как да работи
би трябвало мрежата да го разпознае и да получи настройки по въздуха, но не винаги сработва
имал съм подобен проблем при Теленор
Цитирай
#11

И при мен има проблем с волте на А1 и се оказа, че като ползвам екстра сим яолтето не работи и трябва да го спра врата карта, но ми трябва и карам без волте за сега.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
[-] 1 потребител изказва благодарност на PROXIMO за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#12

(2021-09-23, 20:32:01)PROXIMO написа:  И при мен има проблем с волте на А1 и се оказа, че като ползвам екстра сим яолтето не работи и трябва да го спра врата карта, но ми трябва и карам без волте за сега.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Това мнение ме замисли защо не мога да подкарам VoLTE на телефона /S20FE 5G/. От А1 твърдят че модела не е на сайта им /не вярвам да е от това/, с европейски CSC съм - ITV/EUX/ITV , което също не мисля че пречи. Остава да е активния екстра сим, който имам закачен към номера. Ще пробвам да го спра,тъй като вече не го ползвам.
Цитирай
#13

Тествай и ги нахейти малко да си оправят проблема.

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#14

Възможно ли е да се подкара volte на S21U американска версия, в менюто липсва !?

S21 FE
RN5 AI
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)