Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motorola Edge 20 - лични впечатления и коментари.
#1

[Изображение: motorola-edge-20-1.jpg]

[Изображение: motorola-edge-20-3.jpg]




Дисплей 6.7" OLED - 1080x2400 - 144Hz, HDR10+, Gorilla Glass 3

Размери - 163 x 76 x 7 mm, 163 грама, aluminum frame, plastic back

Qualcomm Snapdragon 778G 5G

128GB 8GB RAM

Камера:

108 MP, f/1.9, (wide), 1/1.52", 0.7µm, PDAF

8 MP, f/2.4, 79mm (telephoto), 1.0µm, 3x optical zoom, PDAF, OIS

16 MP, f/2.2, 13mm, 119˚ (ultrawide), 1.0µm

Батерия - Li-Po 4000 mAh, Fast charging 30W



Телефонът е в магазините от 3-4 дни, като имах възможност да го разгледам още първия ден когато беше пуснат.

На мен лично ми направи много добро впечатление като изработка - тънък корпус без заоблени краища, който седи много добре в ръката.

От бързото разцъкване в магазина се усеща много пъргав. Дисплеят също е приятен.

Все още няма много детайлни отзиви за него, като батерия и камера, но ще го следя с интерес най вече заради батерията. Само 4000мач е, а с този голям дисплей с 144хц може и да не се справя.

В ГСМарена има коментари от потребител, който твърди, че прави по 5-6 часа СОТ на адаптивно опресняване, ама дали е вярно.

Общо взето чакам по детайлни отзиви за батерия и цялостна работа и мисля да си го подаря.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • Be6i4, tynata2
Цитирай
Аксесоари
#2

Edge 20 е доста красив и тънък смартфон, но определено Edge 20 Pro е телефона който ще е истинският им флагман
В интеренет гледах снимки от техни камери и ми се струва, че отстъпват доста от топ флагманите. Но пък edge 20 pro ще е на цена около 1400лв и за 6-7 месеца като нищо може да падне до 1000лв. Сигурно през оператор ще е с още по-добра цена. Другата слабост е, че в началото се говореше за поддръжка от 1 година и впоследствие се разбра, че ще е 2 години, което пак е малко за телефон от такъв клас и цена от 1400лв. Изобщо Моторола са решили да пестят от поддръжка, което не е готино за потребителите. Пускат си новите телефони с андроид 11, а най-новите им телефони купени преди излизане на андроид 11 седят на андроид 10 и не е ясно до есента дали ще го получат или ще е по нова година.
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • tynata2, XAn4ETO
Цитирай
#3

Про модела определено си е флагман на много добра цена. Да ти кажа честно, от Моторала никога не съм очаквал УаУ камера, но пак са се постарали - перископна с 5х зум, в Edge 20 3х телефото, което никак не е зле.
Все пак хубавите камери са по 2500лв.
Относно поддръжката, еми да ти кажа, на фона на досегашната им си е направо екстра ако наистина ще е 2 год. Пък погледнато реално, кой освен Самсунг има по дълга поддръжка?
По последни доклади, продажбите им са скочили с много, което може да ги тласне да се развиват все повече. С тези модели показват точно това - добър хардуер на добра цена.
Аз лично ще им дам шанс, защото имат оптимизирана ОС и като цяло правят безпроблемни телефони.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • tynata2
Цитирай
#4

Имат и калпави модели, както и ниския и средния им клас, въпреки че е с чист Android пак върви мудно, но то при всички е така.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#5

Ами аз съм с G9 Plus, кой реално трябва да е висок нисък клас и си върви като пушка
Но секюрити ъпдейтите от 3 месеца минаха на 4, поне последните 2 вървят така
А Андроид 11 е мираж
Просто нагласата при телефоните на Моторола трябва да е, че оставате с това което закупите за дълго време
Ако имате правилна нагласа, ще сте доволни
Все пак за 1400лв като цена при излизане на Edge 20 Pro получавате техен флагман
Друг е въпросът, че за тези пари можете да си вземете миналогодишен флагман на друга марка и да сте по-доволни
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • tynata2, Victormihov
Цитирай
#6

Предлагам темата да продължи по предназначение, а не да обсъждаме Моторола като производител!
Цитирай
#7

ОК!
Макар, че без нашите мнения с hazART, щеше само ти да имаш 2-3 поста и темата ти да умре
Не е лошо да се знае какви са подводните камъни при Моторола, защото със сигурност някой ще ги загледа за покупка
За съжаление форума на Моторола в андроидбг е мъртъв
[-] 3 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • tynata2, Victormihov, XAn4ETO
Цитирай
#8

Телефонът е много приятен  – изключително тънък и лек, с честота на опресняване на екрана 144 Hz – реверанс към геймърите, със 108 MP основна камера и телефото камера с 3 x оптично приближение и оптична стабилизация. С телефона в кутията е предвидено и зарядно:
  • изключително тънък – само 7 мм;
  • изключително лек – само 163 грама;
  • с OLED екран – с диагонал 6,7 инча;
  • с честота на опресняване 144 Hz;
  • с опция за предотвратяване на трептенето на екрана;
  • със 108 MP основен сензор с технологията Ultra Pixel (бининг 9:1) за снимане при ниска осветеност;
  • телефото камера с 3 х оптично приближение и оптична стабилизация (OIS)
  • 30W зарядно в кутията.
Цялото ревю - можете да прочетете тук: Motorola Edge 20 - публикация

[Изображение: Motorola-Edge-20-v-raka.jpg]

Какво има в кутията:

[Изображение: 20210829_105005.jpg]

Видео с ънбоксинг:


Публикацията е по-детайлна Smile В публикацията, а и във видеото - има снимки с телефона, вкл. 3х zoom - справя се много добре. Макрото - също. Сравнение с Motorola Defy, Moto G9 Power, Pixel 4XL и Galaxy Note 10+

Настройките за честотата на орпесняване и за предотвратяване на трептенето:

[Изображение: Motorola-Edge-20-chestota-na-opresnyavane.png] [Изображение: Motorola-Edge-20-predotvratyavane-na-treptene.png]

Ако някой има въпроси - да пита, но ме тагвайте Smile . При мен са и Moto G9 Power и Motorola Defy 2021.

Moto G9 Power мисля да пусна на Giveaway - ако тук има интерес - драснете да споделя.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 4 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • dimo4ko, DoryanY, solo5, tynata2
Цитирай
#9

@divna
Браво за представянето и клипа!

Очаквах камерата да е зле, но прави що годе добри снимки.
Ще имаш ли възможност да го тестваш на адаптивен дисплей(120hz), колко ще му изкара батерията.
Мен лично ми допада телефонът, различен от масовката и няма да се чувствам прецакан ако дам 1000лв за него.
Ще повярвам и Моторола, че ще го поддържа две години, макар и да ми е трудно. Не че ще ми пречи ако съм с един номер назад на андроида.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • divna
Цитирай
#10

Снимките бяха много приятна изненада. Единствено снимките на нощен режим в пълен мрак леко ме озадачиха - Moto G9 Power и Motorola Defy се справиха по-добре. Днес ще пробвам пак, за да съм сигуана, че не е било случайно.

Относно батерията - предполагам ще е нужно време да се "адаптира". Ще споделя отзиви.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#11

Moto Edge 20 си е midrange, но въпреки това е красив и функционален телефон.
Може би, скоро когато стане на цена около 800лв ще се продава добре
Цитирай
#12

(2021-08-31, 08:21:17)solo5 написа:  Moto Edge 20 си е midrange, но въпреки това е красив и функционален телефон.
Може би, скоро когато стане на цена около 800лв ще се продава добре

Ако ще продължаваш да не одобряваш Моторола в частност и модела, бих искал да започнеш да предоставяш факти защо телефонът да не си струва тези 1000лв.
Разбирам, че явно си сърдит нещо на Моторола, но нека бъдем обективни.
Не мисля, че разлика от 100-200лв в цените между различните марки е фактор за оплюване.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • sleeper
Цитирай
#13

Снощи му разглеждах настройките на дисплея - оказа, че има опцията "умен дисплей" - да ти следи очите и дисплеят да не гасне, докато го гледаш. Изненадах се много приятно. Ще добавя скрийшот по-късно. Направих вчера, но не ми е под ръка сега.

С жестовете са си поиграли, вкарали са повечко от тези, които обичайно ползвам.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • solo5, tynata2
Цитирай
#14

(2021-08-31, 08:42:41)Vi70 написа:  Ако ще продължаваш да не одобряваш Моторола в частност и модела, бих искал да започнеш да предоставяш факти защо телефонът да не си струва тези 1000лв.
Разбирам, че явно си сърдит нещо на Моторола, но нека бъдем обективни.
Не мисля, че разлика от 100-200лв в цените между различните марки е фактор за оплюване.

Аз съм от редките фенове на Моторола. Първият ми GSM беше моторола и т.н.
Имал съм над 10 телефона на марката за 20+ години
Изказах се точно за този телефон. Красив е, но е със среден клас процесор
Телефоните на Моторола се обезценяват бързо и е въпрос на няколко месеца след премиерата
цената на този модел да падне, било трайно или да има нестихващи акции.
В момента G100 е на цена 800лв, а се намира и за 600лв
Вярно е че Edge серията е по-висока, но камерите им снимат сходно и т.н.
Моторола са заложили на пилене на цени,
за да могат да спечелят дял в сегмента в който бяха ниския и средния клас на Xiaomi
За момента стратегията им успява, но това е за сметка на поддръжката на устройствата им
Не може да продаваш телефони в сегмента 1000-1500лв и да обявиш че ще получат по 1 ъпдейт за андроид
Разбира се след това излезе инфо за 2 години, което засега е крайна информация.
Секюрити ъпдейти пристигаха на 3 месеца, последните 2 са на 4+ месеца
Прекрасни телефони за цените си, но когато става за по-висок клас, клиентите очакват повече
Дори и зарядното е същото като на G9 Plus, можеха да сложат една идея по-бързо например

(2021-08-31, 09:29:29)divna написа:  Снощи му разглеждах настройките на дисплея - оказа, че има опцията "умен дисплей" - да ти следи очите и дисплеят да не гасне, докато го гледаш. Изненадах се много приятно.

Това го имат всички телефони от G9 серията, не знам дали го нямат и по-предни версии
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#15

Разбирам, че поддръжката ти е основен проблем при марката, но нека не забравяме в каква борба са предвид Самсунг, Шаоми и Хуавей до преди 1-2 год.
Предвид факта, че не предлагат нещо УаУ, телефоните им не са много търсени, което се отразява на бюджета им, респективно и на поддръжката - тя също им коства ресурси.

G100 е поевтинял с около 150лв, което е нормално, но ако погледнем С21 Ултра също виждаме поевтиняване с 200-300лв.

Виж, не ме разбирай, че защитавам марка - никога не съм бил с фенски подбуди към марки(освен HTC, слабост са ми), които да ме заслепяват.
Винаги си избирам телефоните според това да са добре балансирани откъм софтуер, производителност и хардуер който да издържи около година и половина две.

Ясно ми е, че всеки си има определени критерии при покупка, но няма какво повече да изискваме от апарат за 1000лв днешно време.

Въпреки симпатията си към този телефон, и аз задържам покупката си, защото съм наясно, че тези 1000лв са тавана при този клас. Още повече, че сега излиза А52s който му е много голям конкурент за 950лв.
Но определено, ще дам 300лв повече спрямо флагманските характеристики на Поко Ф3.
Един телефон не е само камера и процесор, знаеш го.

Едит: тази опция с екрана и аз я имам на G5s Plus.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • divna
Цитирай
#16

До сега производителите на смартфони се оправдаваха за "кратката" поддръжка с това, че производителите на чипсети - не осигуряват драйвери за по-дълъг период. 5 годишната поддръжка на Apple беше сред основните козове пред Android алтернативите.

Samsung, които проектират и леят Exynos - първи обявиха 4 годишна поддръжка (на анонса на Note 20). След това Google се договориха с Qualcomm за удължаване на поддръжката на платформите Snapdragon до 4г. - в сила за чипсетите от 2020 и по-нови (считано от Snapdragon 888) и не само за високия клас.

И също, за да не зависят от никого - Google проектират свой чипсет - така за телефонтие Pixel могат да гарантират 5 годишна поддръжка и ще са в пистата на Apple / iPhone.

Идва край на кратката поддръжка, като го направят големите - ще ги последват и малките. Макар, че - тези, които се интересуват от ъпдейти - сменят по-често телефони. А тези, които ползват телефоните дълго - не се интересуват от ъпдейти.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#17

Да, вече нямат извинения. Отделно, нали Гугъл им предостави някакво улеснение за по бързи ъпдейти.
Общо взето дългата поддръжка си е за флагманите, не върви дори висок среден клас да го поддържаш толкова време, освен ако не е някой мега бестселър.
Все пак им струва пари цялата тази постоянна манипулация по софтуера, и един модел ако не е продаван достатъчно няма да им излязат сметките.
Самсунг в момента са ненадминати по поддръжка на среден дори и нисък клас - дали защото смениха интерфейса, времето ще покаже. Но пък и могат да си го позволят.
Цитирай
#18

Vi70, ако изчакаш няколко месеца след пускане на Moto Edge 20 Pro,
ще можеш да се снабдиш с него за около 1000лв, това вече ще е добра сделка за този модел
Цитирай
#19

(2021-08-31, 12:56:32)solo5 написа:  Vi70, ако изчакаш няколко месеца след пускане на Moto Edge 20 Pro,
ще можеш да се снабдиш с него за около 1000лв, това вече ще е добра сделка за този модел

Про-то го чакаме всеки момент, и се обзалагам с теб на символичен бас, че Про моделът ще падне на 1000, чак началото на идното лято. 
Става въпрос за официалния пазар, а не по гаражните или ОЛХ. Smile

Едит: прекалено снизходително се отнасяш за модел с перископна камера 12гб рам и флагмански чип.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • makak42
Цитирай
#20

С Edge серията - Motorola се завърнаха в по-високия клас и това изглежда няма да е ден до пладне. Според мен обаче не им е толкова зор да си продават телефоните, колкото да допълват с тях други свои корпоративно ориентирани линии. Напр. Lenovo предлагат устройства, които изискват висок клас смартфони - да кажем тези AR очила, с които гледаш няколко (мисля до 5) виртуални екрана едновременно и т.н. Това е за корпоративна среда.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#21

(2021-08-31, 13:02:13)Vi70 написа:  Про-то го чакаме всеки момент, и се обзалагам с теб на символичен бас, че Про моделът ще падне на 1000, чак началото на идното лято. 
Става въпрос за официалния пазар, а не по гаражните или ОЛХ. Smile

Едит: прекалено снизходително се отнасяш за модел с перископна камера 12гб рам и флагмански чип.

Възможно е но ще има алтернативни варианти да се снабдиш с него на цена от 1000лв
Той ще тръгне на 1400лв като нов и не е трудно да се досетим, че няма да задържи дълго цена
Не защото не струва и повече, а защото такава е пазарната икономика
Хората дават повече пари, за по-слаби телефони, но с "по-престижна" марка
За мен Моторола са една от иновативните компании и с moto Z серията въведоха много иновации
Но въпреки това моделът нe се радваше на кой знае какъв интерес
Цитирай
#22

В момента edge 20 в теленор е 700 с 37 план. Про като нищо може да е 1000-1100.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • solo5
Цитирай
#23

(2021-08-31, 09:29:29)divna написа:  Снощи му разглеждах настройките на дисплея - оказа, че има опцията "умен дисплей" - да ти следи очите и дисплеят да не гасне, докато го гледаш. Изненадах се много приятно. Ще добавя скрийшот по-късно. Направих вчера, но не ми е под ръка сега.

Това го ползвам още от G6 plus.
В тази серия го въведоха.
Цитирай
#24

И в Honor, мисля че го има
Най-вероятно и в Huawei също
Цитирай
#25

Huawei P30 Pro го нямаше. Пиша го за хора, които не знаят или не очакват Smile Аз преди годии с мислех, че е нещо обичайно за всеки телефн, но се оказа, че е така. Huawei мисля го пуснаха с Mate 40 (Eyes on Display).

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)