Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Motorola Edge 20 - лични впечатления и коментари.
#26

Сега видях, че е с VilTE
Цитирай
Аксесоари
#27

То хубаво има ViLTE, ама да се надяваме Теленор да го в включи в списъка с поддържани устройства.

Edge серията ще се предлага и в бизнес вариант - предназначени са за корпоративни клиенти и няма да се продава самостоятелно. Бизнес варианта ще включва редица софтуерни защити, като GSMArena споменават, че поддръжката ще е същата - 2 големи ъпдейта и 3 години корекция за сигурност.
Все повече се потвърждава тази поддръжка, само Моторола да не се издъни, защото повече никой няма да ги погледне.
https://www.gsmarena.com/motorola_launch...-50785.php

В коментарите в GSMArena, потребител споменава, че с Gcam снимките се подобряват значително.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • divna
Цитирай
#28

(2021-09-03, 05:50:16)Vi70 написа:  То хубаво има ViLTE, ама да се надяваме Теленор да го в включи в списъка с поддържани устройства

Ами те самите Теленор са сложили надпис ViLTE на картинката на телефона в страницата си.
Предполагам, че няма как да не е включен в списъка с поддържани устройства, щом го рекламират така
Цитирай
#29

В технополис са заредени вече и Edge 20 lite и 20 Pro, 699/1399лв.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • divna
Цитирай
#30

Едно от хубавите неща на Моторола, че имат ценова политика за нашата страна (а сигурно не само у нас)
и като прочетеш няколко месеца по-рано, преди да е дошъл модела, че цената на Edge 20 Pro ще е 1399лв и си е точно толкова
А това е по-ниска цена от премиерната за белите държави, която е около 750 евро
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#31

Да, колкото по малко изненади, толкова по добре.
И с логистиката бързо се оправиха, което е още по важно.

БТВ, регионалния за балканите, или за източна европа е българин.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • divna
Цитирай
#32

Искам да попитам тлефона има ли away on display? И ако да,малко инфо за него.Някой от компаниите също го предлага,но е с много ораничени функции и след 10 секунди изгасва,няма опция да е постоянен,а за мен това е много важно. Благодаря Ви!

Samsung Galaxy S23 . Android 13
Цитирай
#33

А1 вече предлага Motorola Edge 20 в магазините на телекома и онлайн на сайта. 


[Изображение: A1-MotoEdge-1.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#34

Много добри цени спрямо тия мушмороци от теленор.
При плащане кеш, разликите са над 100лв. при сходна цена на аб. план.

(2021-09-07, 20:22:20)KrissKrastev написа:  Искам да попитам тлефона има ли away on display? И ако да,малко инфо за него.Някой от компаниите също го предлага,но е с много ораничени функции и след 10 секунди изгасва,няма опция да е постоянен,а за мен това е много важно. Благодаря Ви!

Днес наминах през технополис да го разгледам отново, и обърнах внимание по въпроса.

Моторола има известия на екрана подобно на АОД, но не свети постоянно. Светва екрана при известие, но се гаси след секунди, ако го пипнеш или вдигнеш отново светва да ти покаже. Има опция за бърз достъп до известията на екрана, но май само това.
Очаквах на Олед екрани да си го направили да свети постоянно, но уви - поне аз не видях никъде по настройките - то може ли да го разгледаш спокойно с тия кабели като ги за връзват, ти го дърпаш към тебе да го видиш, то се дърпа на обратно....

Две неща не ми допадат в телефона: прекалено високо е поставен пауър бутона, а там е и пръстовия за отключване - при стандартно както се държи голям телефон, подпирайки го отдолу с кутрето, едвам се стига бутона.
Другото е, че екрана нещо няма достатъчна яркост - трябва да го увеличиш до край за да се вижда както трябва. Минимума на яснота е към 85%, а аз съм от хората който не обичат прекалена яркост да ме блъска в главата - не е много ОК.

Разгледах и прекият му конкурент А52s - в съчетание с мазнотията по него от много пипане, изглежда точно като изваден от някое зрънчо спрямо Моторолата като изработка.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • divna
Цитирай
#35

(2021-09-07, 21:41:43)Vi70 написа:  Много добри цени спрямо тия мушмороци от теленор.
При плащане кеш, разликите са над 100лв. при сходна цена на аб. план.


Днес наминах през технополис да го разгледам отново, и обърнах внимание по въпроса.

Моторола има известия на екрана подобно на АОД, но не свети постоянно. Светва екрана при известие, но се гаси след секунди. Има опция за бърз достъп до известията на екрана, но май само това.
Очаквах на Олед екрани да си го направили да свети постоянно, но уви - поне аз не видях никъде по настройките - то може ли да го разгледаш спокойно с тия кабели като ги за връзват, ти го дърпаш към тебе да го видиш, то се дърпа на обратно....

Две неща не ми допадат в телефона: прекалено високо е поставен пауър бутона, а там е и пръстовия за отключване - при стандартно както се държи голям телефон, подпирайки го отдолу с кутрето, едвам се стига бутона.
Другото е, че екрана нещо няма достатъчна яркост - трябва да го увеличиш до край за да се вижда както трябва. Минимума на яснота е към 85%, а аз съм от хората който не обичат прекалена яркост да ме блъска в главата - не е много ОК.

Разгледах и прекият му конкурент А52s - в съчетание с мазнотията по него от много пипане, изглежда точно като изваден от някое зрънчо спрямо Моторолата като изработка.

Много благодаря за изчерпателния отговор колега! Вчера търсих,рових гледах,никъде никой не казва за това което питам...... За мен лично е много важно да си свети постоянно.... а пръстовия отпечатък смея да твърдя само на S20 ме задоволява по бързина и точно. Имам китаец P20 PRO за служебен но си търся нещо ново (глезотия от моя страна) въпреки,че съм адски доволен от него,нищо ,че е модел 2018,но пръстовия е бърз и адекватен. Доколкото знам А52s пръстовия е в дисплея а той е оптичен а не ултразвуков,съответно отпада някак си за мен.Поради тази причина се загледах в Моторола,имал съм навремето 3 телефона от марката и си мислех,че 2021г вече ще са надградили достатъчно за да се върна ак към тях,но за OLED дисплей да няма постоянни известия и часовник е малко странно ... поне според мен. Търих и дали с следващ ъпдейт това ще се промени но отново няма информация... Мисля днес да ходя до Технополис да го видя и аз на живо... Според теб на тема изработка Моторолата е в пъти по добра от Самсунга? Без да съм виждал Моторолата , а само Самсунга съм на същото мнение но се колебая зверски ... какъв телефон да си взема то не бе Poco f3 после сензора му за близост и т.н и просто не знам... Отново благодаря за изчерпателния отговор!

Samsung Galaxy S23 . Android 13
Цитирай
#36

@KrissKrastev Определено като изработка, Моторолата е много добре направена - поне на мен ми харесва.
С алуминиев корпус е, гърбът е приятен,нищо, че е пластмаса, изключително лек и тънък, което допринася в държането предвид размера му.

Самсунга не ме грабна може би защото съм имал S21 и разликата е огромна.

Това Поко и аз мислех да го взимам заради хардуера му, защото ми трябва за да работа, но добре, че не се набутах.

Разгледай я моторетката, определено е приятен телефон, но все ме оставя с непълноценно чувство, от което се опитвам да се отърва - отдавам го заради последните ми 2 телефона, флагмани.
Цитирай
#37

(2021-09-08, 11:35:14)Vi70 написа:  @KrissKrastev  Определено като изработка, Моторолата е много добре направена - поне на мен ми харесва.
С алуминиев корпус е, гърбът е приятен,нищо, че е пластмаса, изключително лек и тънък, което допринася в държането предвид размера му.

Самсунга не ме грабна може би защото съм имал S21 и разликата е огромна.

Това Поко и аз мислех да го взимам заради хардуера му, защото ми трябва за да работа, но добре, че не се набутах.

Разгледай я моторетката, определено е приятен телефон, но все ме оставя с непълноценно чувство, от което се опитвам да се отърва - отдавам го заради последните ми 2 телефона, флагмани.


Напълно те разбирам! И аз гледам да си вземам флагмани (моето е болест) но идва един момент в който си казваш защо да давам грешни пари за служебен,и след това защо да не дам Big Grin  Порблема ми е огромен но ако не ми хареса на живо съм пред огромната дилема какво да си взема.... 

Samsung Galaxy S23 . Android 13
Цитирай
#38

@KrissKrastev Трудно е днешно време да си избереш телефон. А се разделих с моя S21 по различни причини, и вече трети месец не мога да си избера нищо. При мен проблема ми е, че трябва и да е компактен, защото работя с него и размера ще ме вбесява.

Флагмана си е флагман, колкото и аз да не намирам смисъл все очаквам да пуснат запечатана бройка в ОЛХ на добра цена, защото определено няма да им дам 1600.
Цитирай
#39

(2021-09-08, 12:36:09)Vi70 написа:  @KrissKrastev Трудно е днешно време да си избереш телефон. А се разделих с моя S21 по различни причини, и вече трети месец не мога да си избера нищо. При мен проблема ми е, че трябва и да е компактен, защото работя с него и размера ще ме вбесява.

Флагмана си е флагман, колкото и аз да не намирам смисъл все очаквам да пуснат запечатана бройка в ОЛХ на добра цена, защото определено няма да им дам 1600.


С теб да не сме роднини нещо? Big Grin  Аз също търся до 6.3 инча,всичко нагоре ми е голямо... но с всеки ден избора намалява и всичко е от 6.5 нагоре..... Ако си харесаш нещо пиши,че верно е много трудно да се избере,все обикалям веригите в София белким очите ми видят нещо но... но...

Samsung Galaxy S23 . Android 13
Цитирай
#40

(2021-09-08, 12:41:20)KrissKrastev написа:  С теб да не сме роднини нещо? Big Grin  Аз също търся до 6.3 инча,всичко нагоре ми е голямо... но с всеки ден избора намалява и всичко е от 6.5 нагоре..... Ако си харесаш нещо пиши,че верно е много трудно да се избере,все обикалям веригите в София белким очите ми видят нещо но... но...

Storstark
Цитирай
#41

(2021-09-08, 12:47:37)Vi70 написа:  Storstark

Storstark

Samsung Galaxy S23 . Android 13
Цитирай
#42


Според мен хиндитУ се е постарал, и е направил прилично сравнение на актуалните в този клас апарати.

Едно време средния клас май правеха по добри снимки. Сега е зор да се купуват тухлите по 2500лв, който наистина правят хубави снимки.

В различните ситуации и трите телефона правят хубави и лоши снимки.
Не разбирам от фотография, но ако тегля чертата, може би 1+ сумарно има най добра камера. Камерата на Моторола издиша на много места, и ако нямаше това телефото, щеше да е тотал щета.
Камерата на Самсунга хич не ми допада - много изкуствено ми се вижда.

Качвам две снимки в слабо осветена стая с Моторолата с 3х зум. Направена е със стоковата камера и Gcam - определено Gcam подобрява много снимката.
Между другото, работи и с трите камери.

Снимките са взети от темата в XDA - бяха много големи и съм ги намалил.
https://forum.xda-developers.com/t/first...s.4327473/
Цитирай
#43

Тази снимки са при крайно неподходящо осветление. Добре снима с 3x zoom. Аз го тествах навън - резултатът беше безупречен. В ппубликацята бях качила снимки. Компресирани са, но въпреки това чудесни.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • solo5
Цитирай
#44

Днес минах през едно Техно и разгледах Edge 20. Като ергономия никак не ми хареса - лекичък е, но за сметка на това е широк и е неудобен за държане. Имам среден размер ръка, а ако се сложи и калъф съвсем зле ще е. Камерите стърчат доста и ще са под риск от драскане. Иначе екрана вадеше приятни цветове.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 1 потребител изказва благодарност на valkov2 за това мнение:
  • tynata2
Цитирай
#45

Серията Motorola Edge 20 поддържа платформата за десктоп стрийминг Ready For за по-успешно онлайн обучение, работа от дома и забавление на голям екран, вкл. гейминг.

Съдържанието се стриймва от телефона към голям монитор, за да не се взираме в малък екран - при онлайн обучен, home ofice, за игри или мултимедия.

Има специална докинг станция. Поставен в нея, телефонът може да се ползва за видеоразговори с основната камера с висока резолюция. Картината се предава на свързания външен дисплей.

[Изображение: Motorola-Edge-20-series2.png]

Може да се използва и за гейминг, като контролер може да се сдвои с Bluetooth свързаност. Също за гледане на филми и т.н. В линка по-горе има по-детайлна информация.

[Изображение: Moto-Edge-20-gaming.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • solo5
Цитирай
#46

GSMarena направиха ревю на Motorola Edge 20.
Нищо съществено не казват, като оставам с впечатлението, че слагат малко завишена оценка.
Те също споменават неудобните бутони, което само по себе си не е голям проблем, ако не трябваше да се отключва с пауър бутона.
Най притеснителното(за мен) е батерията. Дали са й оценка 86h, което е по-малко от S21 с 93h.
https://www.gsmarena.com/motorola_edge_2...w-2310.php
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • divna
Цитирай
#47

То при тях е само представяне на характеристиките, не разчупват с нищо.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#48

При бутоните винаги е въпрос на свикване Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#49

Я да питам, някой друг ако си е взел 20ката или про-то, ако може да тества снимка с ултрашироката в роу формат снимка и да я отвори с лайтруум и да зуумне. Аз взех про варианта, и при ултрашироката, като снимам в роу, което е единствения смислен вариант при повечето телефони (особено моторола) ако човек държи на детайла, по целия кадър се виждат светли точки, които нямат махане при обработка и изображението реално е тотал щета. Подозирам че са пикселите на фазофия фокус.
Въпросът ми е дали и при другите е така, или е дефект на моя телефон, да знам дали да го рекламирам и сменям, че го купих само щото има роу от всичките камери и автофокус от ултрашироката...
Цитирай
#50

Здравейте като го заключа телефона с пръстов отпечатък и лице
Като ми звънне някой и вдигна не може да се отключи телефона
Трябва да дам назад(странично плъзгане) и след това активира лицевото разпознаване.
Няма ли как още като говоря да ме разпознае или като натисна пауър бутона да отключи телефона

Друг проблем като искам да увелича звука на телефона как да звъни телефона заедно с него се увеличав и звука на всички известия.. месинджър вайбър фб инста..

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)