Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проверка на телефон?
#1

Здравейте, днес ще взимам едно S21 Ultra от OLX уж ново с гаранция. Как мога да проверя телефона дали е ОК от към hardware/батерия и т.н. ?

Отделно ако телефона е стоял на склад 3-= месеца проблем ли е за батерията?

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

S20 Ultra > S21 Ultra > Z Fold4
Цитирай
Аксесоари
#2

Набираш в дайлъра *#0*# и правиш проверка на хардуерът и софтуерът

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
[-] 2 потребители изказват благодарност на TNTKZ за това мнение:
  • jhoro, spitfirebg
Цитирай
#3

Ако телефонът е запечатан дали ще можеш да го тестваш ? Както написа колегата над мен, като набереш *#0*# можеш да провериш дали работят различните "аграгати" на телефона. Можеш да въведеш и imei номера в някой по-добър сайт и ще ти излезне срока на гаранцията.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Vasilev97 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#4

(2021-08-28, 09:27:55)spitfirebg написа:  ...Отделно ако телефона е стоял на склад 3-= месеца проблем ли е за батерията?
При наличие на фабрични лепенки на кутията - не, това няма да е проблем за батерията.

 
Цитирай
#5

(2021-08-29, 17:39:53)NoMaD написа:  При фабрични лепенки - не, това няма да е проблем за батерията.

Това - отнася ли се за "неизваждаемите" батерии?
Защото - старите телефони ги продаваха с незаредена батерия.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#6

Щом е нов с гаранция,какво те притеснява,стига да не е гаранция към гаражен магазин,пък и да е стоял в склад на батерията няма да и има нищо,в се пак е нов модел.Вече ако е отварян и ползван ще трябва да се тества обстойно.

Huawei P30
Цитирай
#7

(2021-08-29, 17:56:09)DoryanY написа:  Щом е нов с гаранция,какво те притеснява,стига да не е гаранция към гаражен магазин,пък и да е стоял в склад на батерията няма да и има нищо,в се пак е нов модел.Вече ако е отварян и ползван ще трябва да се тества обстойно.

Добре - ако е ползван малко и има остатъчна гаранция - какво те притеснява?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#8

Ще му тествам камерата,проверка на IMEI да ли съвпада с този от гаранцията,да му е изтрит акаунта,провеждам едно телефонно обаждане.Да не се окаже че телефона е за ремонт и вместо да го използва,да го праща в сервиз.А и не на последно място,външен оглед,да няма изкривявания по корпуса,защото и такъв случай имаше във форума,после и гаранцията не му признаха.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#9

И аз ще направя същото тези дни . Живот и здраве ще взимам С21 Плюс . Освен външният вид , в кой добър сайт мога да проверя гаранцията и имеи номера ? Много съм скептичен откъм пазаруване от olx . Особено на покупка над 1000 лева .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#10

Купувам само от познати търговци в ОЛХ и проблеми никога не съм имал, дори не ги тествам телефоните.
То няма какво да тествам, аз купувам запечатани.
Цитирай
#11

(2021-08-30, 05:28:15)Victormihov написа:  Купувам само от познати търговци в ОЛХ и проблеми никога не съм имал, дори не ги тествам телефоните.
То няма какво да тествам, аз купувам запечатани.

В момента са ти познати, ама докато ги запознаеш - как беше?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#12

Рядко има интересни оферти в олх, за 100-200лв разлика в цената не съм сигурен дали бих рискувал дори да е запечатан телефона. Преди няколко години имах проблем с чужда гаранция когато се наложи да я ползвам при оператора. Признаха я в крайна сметка, но бяха занимавки много.
Иначе интересен е факт е как във А1 искаха да ми продадат тестова бройка от витрината, искрено се изненадах как в голям техен магазин и нямаха други бройки 21+ и Ултра.
Цитирай
#13

(2021-08-30, 13:09:27)100 написа:  Иначе интересен е факт е как във А1 искаха да ми продадат тестова бройка от витрината, искрено се изненадах как в голям техен магазин и нямаха други бройки 21+ и Ултра.

Не виждам нищо интересно.
Вие какво си мислите - че тестовите бройки не са за продаване ли? Просто търговеца "прежалва" едни пари - за по една бройка от всеки модел ...

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#14

(2021-08-30, 13:19:17)jhoro написа:  Не виждам нищо интересно.
Вие какво си мислите - че тестовите бройки не са за продаване ли? Просто търговеца "прежалва" едни пари - за по една бройка от всеки модел ...
Нормалното е като платиш пълната цена да получиш пълния експириънс включващ оригиналното разопаковане. Отделно не искам телефон който не знам колко време е седял на 100% заряд на стената и не знам и как са се отнасяли с него. За такива продукти си има отстъпки като разопаковани, мострени или каквото там решат да го нарекат и реално дори няма загуба за търговеца. Аз също съм търговец и продавам тесвани неща на -15 до- 30% примерно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • dessexc
Цитирай
#15

(2021-08-30, 14:13:51)100 написа:  Нормалното е като платиш пълната цена да получиш пълния експириънс включващ оригиналното разопаковане. Отделно не искам телефон който не знам колко време е седял на 100% заряд на стената и не знам и как са се отнасяли с него. За такива продукти си има отстъпки като разопаковани, мострени или каквото там решат да го нарекат и реално дори няма загуба за търговеца. Аз също съм търговец и продавам тесвани неща на -15 до- 30% примерно.

Глупави превземки! Поне научи какво означава "experience"! Нищо общо ... с разопаковане!
Как ти продаваш си е твоя политика.
Не виждам проблем - колко време, на колко процента заряд е бил преди. Гаранцията започва от момента на покупката. Последният ми апарат беше точно такъв - единствен в обекта. Работи четвърта година без забележки.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#16

(2021-08-30, 14:32:31)jhoro написа:  Глупави превземки! Поне научи какво означава "experience"! Нищо общо ... с разопаковане!
Как ти продаваш си е твоя политика.
Не виждам проблем - колко време, на колко процента заряд е бил преди. Гаранцията започва от момента на покупката. Последният ми апарат беше точно такъв - единствен в обекта. Работи четвърта година без забележки.

Защо винаги си наопаки?

Това е политика навсякъде:

Транспортни дефекти, жулнато, издраскано, изкривено без да пречи на уреда да функционира, цената е надолу.

Нарушена опаковка, цената надолу.

Мостра, на практика това е ползвана стока и цена е значително надолу.

То хубаво има гаранция, но добре ли ще ти е да дадеш два бона за телефон, и след 4 месеца да го вкараш в сервиз за смяна на дисплей или батерия?

И да, експириънс си е да свалиш свалиш найлончетата от телефон и да му се изкефиш.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • 100, dessexc
Цитирай
#17

Темата върви посока коша.

Следващото мнение със съдържание като вече почистените, ще го затвърди.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#18

А като го платиш и отпечаташ ако вътре телефона е счупен? Моя е от теленор и карах куриера да чака да го отворя и ако е счупен да пишем протокол. Но едно е да се обадиш в теленор с протокола и да кажеш счупен е, друго е на някой от олх или смарфони.ком Имам познати с такива случаи и телефони и телевизори, от олх или някакви Интернет "търговци", които не работят с официалните сервизи. Като стане въпрос за гаранция или транспортна повреда всичките удрят греда.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Luciana Bella за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#19

(2021-09-07, 01:54:10)Luciana Bella написа:  А като го платиш и отпечаташ ако вътре телефона е счупен? Моя е от теленор и карах куриера да чака да го отворя и ако е счупен да пишем протокол. Но едно е да се обадиш в теленор с протокола и да кажеш счупен е, друго е на някой от олх или смарфони.ком Имам познати с такива случаи и телефони и телевизори, от олх или някакви  Интернет "търговци", които не работят с официалните сервизи. Като стане въпрос за гаранция или транспортна повреда всичките удрят греда.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Искайте доставка, с право на оглед!
Преглед, тест и избор при Еконт и Отвори и Тествай при Speedy.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#20

(2021-09-07, 10:57:45)jhoro написа:  Искайте доставка, с право на оглед!
Преглед, тест и избор при Еконт и Отвори и Тествай при Speedy.
Благодаря, аз говоря за запечатани устройства

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Цитирай
#21

(2021-09-07, 13:47:37)Luciana Bella написа:  Благодаря, аз говоря за запечатани устройства

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Въпреки това! Има транспортни дефекти!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#22

Аз съм работил в куриерски фирми, повярвайте ми, че не искате да знаете как се отнасят с нещата преди да стигнат до вас Big Grin В крайна сметка, авторът на темата дали си взе телефончето ?
[-] 1 потребител изказва благодарност на Vasilev97 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)