Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MI 10T 8/128 MIUI 12.5 Android 11 - стартира но не показва изображение
#1

Казуса е следния от 25.08 : два телефона МИ, 10T и 10Lite. На едно и също място оставени, отдалечавам се за малко,
връщам се - проверявам 10T за съобщения - нищо на екран. Другия си работи и в момента.

Вечерта в тъмното забелязах, че при допир на бутона с четеца отключване си реагира нормално, има хаптик, подсветка и светодиод работят, при форсиран рестарт се рестартира ...изпява си буут мелодията (без буут анимацията) ...и пак никакъв дисплей.
Отнесох го в сервиз на приятел, отвори го, няма следи от влага, поръчахме нов дисплей с тъч, включихме него - и пак нищо.
Не съм убеден дали съм отворил достъп през USB, нямам спомен, внимавам с телефоните и не съм ползвал услуга на сервиза освен да занеса на близък или приятел телефона.

Някакви идеи, или някой от София с 10Т, А11 и МИУИ 12.5 (без модификации) да опитам паралелно "на сляпо" да активирам USB опция за да го пробвам за бекъп през adb ?

ГОЛЯМ МИНУС Е ЛИПСА НА MHL !!!!
Цитирай
Аксесоари
#2

(2021-08-29, 09:06:57)bgbiorobot написа:  Казуса е следния от 25.08 : два телефона МИ, 10T и 10Lite. На едно и също място оставени, отдалечавам се за малко,
връщам се - проверявам 10T за съобщения - нищо на екран. Другия си работи и в момента.

Вечерта в тъмното забелязах, че при допир на бутона с четеца отключване си реагира нормално, има хаптик, подсветка и светодиод работят, при форсиран рестарт се рестартира ...изпява си буут мелодията (без буут анимацията) ...и пак никакъв дисплей.
Отнесох го в сервиз на приятел, отвори го, няма следи от влага, поръчахме нов дисплей с тъч, включихме него - и пак нищо.
Не съм убеден дали съм отворил достъп през USB, нямам спомен, внимавам с телефоните и не съм ползвал услуга на сервиза освен да занеса на близък или приятел телефона.

Някакви идеи, или някой от София с 10Т, А11 и МИУИ 12.5 (без модификации) да опитам паралелно "на сляпо" да активирам USB опция за да го пробвам за бекъп през adb ?

ГОЛЯМ МИНУС Е ЛИПСА НА MHL !!!!

В случай, че има софтуерен проблем, аз се сещам за remote erase през Гугъл или Ми акаунт, ако си ги позволил. Другите варианти са през USB, но не съм спец и не знам дали са възможни, ако не си позволил USB debugging и подобни неща предварително.

Сега се сещам нещо друго - опита ли рестарт в сейф мод или bootloader? Ако там работи, драмата вероятно е в софта, а не в хардуер.

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
[-] 1 потребител изказва благодарност на jafaar за това мнение:
  • bgbiorobot
Цитирай
#3

Щеше да му изгрее поне miui логото
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • bgbiorobot
Цитирай
#4

(2021-08-29, 17:18:09)redsys написа:  Щеше да му изгрее поне miui логото

Да, това е интересното. С чисто нов дисплей също не показа дори лого ...
Но изпълнчва "на сляпо" пускане на риковър май ....проблема е че не мога да си позволя в този момент да затрия. Инак няма да се замисля. Нямам спомен дали бях пуснал usb debug-a. Затова си мислех да пробвам понеделник/вторник и после да питам за някой с този модел и същия интерфейс да тестваме - да се "придвижвам" с тъч по неговия и по моя паралелно за да манипулирам настройки така че да "отговори" на adb ...и от там да опитвам да го работя...много куца история
Цитирай
#5

Това ме навежда на мисълта ,че има проблем с видео обработката(хардуерен) . Малко вероятно , не съм чувал за такъв проблем, но има и такава вероятност.
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • bgbiorobot
Цитирай
#6

Да...и дали не е "запекъл" в някакъв режим...
макар че нямаше нищо необичайно пуснато.
Сещам се, че при мен имаше онзи бъг с лагването при въвеждане, но с един от ъпдейтите се изпари. Затова мислех някак да стигна до фастбуут, да флашвам без вайп...
гръмна ми главата :-(
Цитирай
#7

Пробвай да го вкараш в EDL test point mode и от там хард ресет или да го префлашнеш с някоя програма за компютъра,има много инфо в нета как става.Може със специален кабел,или обикновен дата кабел и желязна пинсета за контакт.Но по-скоро изглежда да има лош контакт някъде.Погледни с лупа или зум от телефон,конектора на който се свързва лентовия кабел на дисплей,може да е наранен.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

OnePlus One,Xiaomi Mi4
[-] 1 потребител изказва благодарност на mastodon за това мнение:
  • bgbiorobot
Цитирай
#8

Благодаря,
чета и събирам инфо, комплектовам драйвъри, ромове и туулове. Странно ми, е че иначе толкова продуктивно "животно" като 10Т има толкова малко потребители. Средния клас на МИ винаги ми е бил фаворит заради баланса цена/качество...
"Отивам" да "прекопая" xda и 4pda ...че излизат препратки натам от търсенията. Ще публикувам действия като се започне, дотогава всякакви съвети са добре дошли!
Пак благодаря!

"Погледни с лупа или зум от телефон,конектора на който се свързва лентовия кабел на дисплей,може да е наранен."

Бях в сервиза на мой приятел, отворен и проверен, дори поръчахме друг дисплей с тъч.
Никаква промяна.
Цитирай
#9

Привет и новини от последната седмица.
Машината отново е в употреба, официалния сервиз - за нищо не стават. На молбата ми за РЕМОНТ без да закачат друго по борда, пак ми подават хартийка с която се отказвам и устройството може да бъде подменено.
Пробвах в един сервиз, които поеха ангажимент за по-задълбочена проверка, от там пък ми го върнаха с прецакан или подменен дисплей...майната му.
Накрая друг приятел ме прати при човек за който не се бях сетил че бегло познавам.
Връчих му телефона, обади се за прецакания дисплей. За два дни дисплея бе при него, след два дни интегралната схема, която управлява подсветката бе сменена. Всичко си е на място, ъпдейта на miui "на сляпо" който правих си е минал екстра. Звяра вечв е добре опакован и пак кара по два дни с две карти :-)
Добре е че все още има добри специалисти (аз съм с обща култура и базови познания в електрониката). Затова се бях заинатил, за една ИС да сменяш смартфон - безумие.
Дано не ви се случва!
[-] 2 потребители изказват благодарност на bgbiorobot за това мнение:
  • isbotev, suffer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)