Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съвет за избор на телефон?
#1

Здравейте!
Спрял съм се на 3 модела, но не мога да реша без ваша помощ.
Значи:
Oneplus 8 Pro, Oneplus 9 Pro или Xiaomi Mi 11 ?
п.п. Дочух, че в някой от посочените модели имат процесор "Snapdragon-888", който греел много?
Цитирай
Аксесоари
#2

В такъв случай препоръчвам Oneplus 8 Pro, но ако държиш на последните модели на бранда - OnePlus 9R.

 
Цитирай
#3

(2021-08-30, 09:06:49)NoMaD написа:  В такъв случай препоръчвам Oneplus 8 Pro, но ако държиш на последните модели на бранда - OnePlus 9R.
Благодаря ви!
Аз мисля да взема Oneplus 9 Pro, защото един приятел ми каза, че с пъти бил по-добър от 8Pro ?
Какво е вашето мнение?
п.п. Разбрах за предложения от вас модел - OnePlus 9R
Цитирай
#4

Oneplus 9 Pro е Snapdragon 888 5G, като другите разлики с 8 Pro са: подобрени характеристики на камерата заради опциите на Hasselblad, при записа на видеото, бързото зареждане, друго не се сещам. По другите параметри двата модела почти се препокриват.

 
Цитирай
#5

Ако си решил да даваш над 1000лв за телефон, моя съвет е да не си купуваш OnePlus, въпреки че в момента ползвам OnePlus 8 Pro и обратно на хорското мнение "моето си е най-хубаво", аз не съм чак толкова очарован от телефона.

Нещата, които не ми харесват:
- по-слаба батерия в сравнение с Mate 20 Pro-то, което ползвах близо 2г
- лоша предна камера
- задната камера също не ме грабва особено. Единствено при добро осветление прави хубави снимки.
- разни бъгчета като например при снимане в Portrait mode, Camera app-a забива и затваря приложението.
- отключването с разпознаване на лице не работи на тъмно.

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Kn0cK3r за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#6

(2021-08-31, 08:18:44)Kn0cK3r написа:  - отключването с разпознаване на лице не работи на тъмно.

Почти 99% съм сигурен, че има опция за увеличаване на яркостта на екрана на макс, докато трае отключването. Все пак камерата трябва да те разпознае.

Но да, ако сравняваш с отключването на мейта .....
[-] 2 потребители изказват благодарност на emzo за това мнение:
  • Kn0cK3r, tenekia
Цитирай
#7

(2021-08-31, 08:55:50)emzo написа:  Почти 99% съм сигурен, че има опция за увеличаване на яркостта на екрана на макс, докато трае отключването. Все пак камерата трябва да те разпознае.

Но да, ако сравняваш с отключването на мейта .....

Прав си, намерих настройката. Пробвах го в банята на тъмно и работи Smile

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#8

(2021-08-31, 09:57:22)Kn0cK3r написа:  Прав си, намерих настройката. Пробвах го в банята на тъмно и работи Smile

Къде да вляза за да активирам настройката?
Цитирай
#9

(2021-09-05, 10:44:59)radiboi написа:  Къде да вляза за да активирам настройката?

   

Iphone 4S > Galaxy S3 > Nexus 4 > LG G2 > Note 4 >  S6 Edge > iPhone 6> S6 Edge Plus > S7 Edge > Xiaomi Mi8 > Huawei Mate 20 Pro > OnePlus 8 Pro -> OnePlus 9 pro
Цитирай
#10

Благодаря!!!
Цитирай
#11

За телефона над 1000 лева, само ябълка.
Цитирай
#12

(2021-09-26, 13:30:44)milenorcev написа:  За телефона над 1000 лева, само ябълка.

По-скоро за телефон над 3000лв, само ябълка
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • sapiora, Victormihov
Цитирай
#13

Ако е ябълка - най-добре е да е нова. За който има възможност и желание. Но са малко (ама съвсем малко) надценени, а втората ръка ябълка е в най-добрия случай (ако всичко и е изрядно и е запазена) един бърз процесор и голям ноч. Това, което колегите са препоръчали от OnePlus, е по-добър вариант за парите си. Спокойно можеш да избереш който ти харесва повече измежду OnePlus 9 Pro и 11-ката на Xiaomi. Различават се предимно по дизайн. Ако толкова те притеснява процесора, можеш да поизчакаш и да си вземеш Xiaomi 11T.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#14

Здравейте! 
Да не спамя в нова тема реших тук да попитам.
Предстои ми предпописване на договор с оператор мисля да си сменя телефона,но не мога да реша, имам нужда от обективна преценка. Телефона няма да го ползвам за игри, а основно за Фейсбук от време на време малко музика и най-вече нощни снимки. Под хубави нощни снимки визирам да няма наличието на цифров шум и да са ясни.
Относно батерията се надявам да може по възможност да издържи един пълен ден.
Колебая се между два модела,а това са: 
Samsung Galaxy A53 5G 
Xiaomi 12 Lite 

Samsung Galaxy A53 5G ми харесва от гледна точна на дългата поддръжка,но и също така защо основно тази марка съм ползвал.

Xiaomi 12 Lite пък ме блазни с многобройните си мегапиксели и мисля,че добре ще се справи с нощните снимки.

Кой си заслужава според вас?
Цитирай
#15

(2022-10-12, 16:57:44)delreys написа:  ...  и най-вече нощни снимки. Под хубави нощни снимки визирам да няма наличието на цифров шум и да са ясни.

Това изискване е предизвикателство за всеки топ модел на големите компании. Там цените са доста различни от моделите, които си посочил.
Цитирай
#16

https://prikachi.net/image/20220915-231547.8fQM6b
 
Това е снимка с нощния режим на старият ми телефон. Предполагам,че бъдещият ми нов ще снима много по-добре от това.
А и също така да добиете представа за какъв цифров шум говоря.
Цитирай
#17

Мисля че Samsung Galaxy A53 5G  е по-добър избор,гледам че камерата се справя добре и на нощните снимки,за разлика от Xiaomi 12 Lite .

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • delreys
Цитирай
#18

За нощни снимки бих заложил на Сони, но цената е друга.Иначе няма да има нищо от това на снимката.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#19

(2022-10-12, 18:19:58)pepy1 написа:  За нощни снимки бих заложил на Сони, но цената е друга.Иначе няма да има нищо от това на снимката.
То хубаво,но сравнявай в ценовия клас на А53-620лв. Sony Xperia 10 IV  800лв.и виж дали има нещо общо.

Huawei P30
Цитирай
#20

(2022-10-12, 18:19:58)pepy1 написа:  За нощни снимки бих заложил на Сони, но цената е друга.Иначе няма да има нищо от това на снимката.

Въпроса ми е конкретен никъде не споменавам и тази марка,която предлагаш ти,а най-малкото при операторите Сони дори не съществува. Питам конкретно между тези два модела,хора които имат впечатления кой би бил по-добър. Защо не четеш? Не се заяждам не го приемай по този начин,но е хубаво да се следи темата и да има отговори спрямо самата тема, а не някакви случайни отговори.
Цитирай
#21

Прочел съм много добре, но ти имаш изисквания за ТТ данни на флагман, и в същото време искаш да инвестираш минимални средства. Трябва да решиш точно какво искаш. Дали да инвестираш малко средства и да направиш много компромиси с изискванията си/качествени нощни снимки -а за тях трябва добър процесор, добра батерия и дълга подръжка/, или да не правиш компромиси с батерията, качеството на снимките и подръжката, и да вложиш повече средства. Аз само дадох предложение относно изискванията ти, тъй като е по-лесно да се прави компромис с цената, отколкото с качеството. Поне при мен нещата стоят така. Щом държиш да вземеш от оператор, вдигни си бюджета към въпросните марки, така или иначе ще го изплащаш. . А иначе решенията и парите за твоя избор ги даваш ти.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#22

(2022-10-12, 16:57:44)delreys написа:  Xiaomi 12 Lite пък ме блазни с многобройните си мегапиксели и мисля,че добре ще се справи с нощните снимки.

@pepy1 Важното е да има многобройни пиксели, какви Сонита? Big Grin

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#23

Всичко над 12 мегапиксела е напълно излишно и е маркетингов трик за наивници.


Sent from my iPhone 13 Pro using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)