Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

NFC като карта за контрол на достъпа
#1

Здравейте,
знае ли някои как мога да направя NFC-to да генерира винаги един и същ номер, за да мога да го ползвам като карта за контрол на достъпа?
Цитирай
Аксесоари
#2

Не съм много сигурен че nfc може да се ползва за rfid но пък ако идеята ти е да си отвориш вратата примерно меже да изкормиш антената с чипът от пластмасата и да стане нещо като на снимката Smile [Изображение: d3c53ab426a48a0cd9837ed4a4368f82.jpg]

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

аа няма да си прецаквам телефона, по-скоро ще си купя един таг. Но идеята беше да си ползвам телефона, някои производители имат статичен код/Xiaomi/  примерно, но други с цел сигурност им е скачащ. Уж пише, че през приложение Wallet може да се направи, но аз не я намирам тази опция. И реших да питам.
Цитирай
#4

(2021-09-02, 15:55:18)mrspek написа:  аа няма да си прецаквам телефона, по-скоро ще си купя един таг. Но идеята беше да си ползвам телефона, някои производители имат статичен код/Xiaomi/  примерно, но други с цел сигурност им е скачащ.

Не телефона - ще "прецакаш" картата за достъп!

А този статичен код е голяма глупост. Един път ще го сканирам и си дотам.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#5

(2021-09-02, 19:31:33)jhoro написа:  Не телефона - ще "прецакаш" картата за достъп!

А този статичен код е голяма глупост. Един път ще го сканирам и си дотам.
Невиждам как ще прецакате квото и да е аз съм от 3 години така но вие си знаете

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

(2021-09-02, 19:31:33)jhoro написа:  Не телефона - ще "прецакаш" картата за достъп!

А този статичен код е голяма глупост. Един път ще го сканирам и си дотам.

От какво разстояние трябва да го сканираш, че да съм дотам?  И по твоита логика всички с карти за контрол на достъпа "са до там" Smile  

Ако може накой да даде отговор по темата... колко е критична вратата и кой може да я сканира, съм си прецинил сам !
Цитирай
#7

(2021-09-03, 11:03:12)nenasit4o написа:  Не виждам как ще прецакате квото и да е аз съм от 3 години така но вие си знаете

На снимката се вида чип - изваден от пластиката (картата) и закрепен на кейса на телефон. Тази пластика вече е само за спомен. Затова казах "прецакване".
Не, че ще пречи на телефона.

Пп. Като гледам - правописа вие прецакан, ама ... вие си знаете.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#8

(2021-09-03, 12:43:55)jhoro написа:  На снимката се вида чип - изваден от пластиката (картата) и закрепен на кейса на телефон. Тази пластика вече е само за спомен. Затова казах "прецакване".
Не, че ще пречи на телефона.

Пп. Като гледам - правописа вие прецакан, ама ... вие си знаете.
Е пластиката си е за боклука но пък чипът си работи Smile иначе и на мен ми е интересно през нфц дали ще заработи преди 3 години се опитвах но не се получи и затова си изкормих чипът и го ръгнах в кеиса

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на nenasit4o за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#9

(2021-09-03, 13:47:49)nenasit4o написа:  Е пластиката си е за боклука но пък чипът си работи Smile иначе и на мен ми е интересно през нфц дали ще заработи преди 3 години се опитвах но не се получи и затова си изкормих чипът и го ръгнах в кеиса.

Вече говорим "на един и същ език"!
Само за протокола - бях направил същото с картата за блока (контролиран достъп). Чипа сложих на един пръстен, но ... го загубих!

Някой банки предлагат готови NFC аксесоари!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • nenasit4o
Цитирай
#10

Ето тук дават решение, но кое е това приложение точно, не е ясно. Тяхното май не е, защото не откривам такава възможност.

https://consumer.huawei.com/en/support/c...s00409926/
Цитирай
#11

Пп. Сещам се и още нещо.
Не всички карти и четци, работят еднакво. Много пъти - карта от една система - не се чете от четец, в друга система.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#12

(2021-09-03, 14:01:39)jhoro написа:  Пп. Сещам се и още нещо.
Не всички карти и четци, работят еднакво. Много пъти - карта от една система - не се чете от четец, в друга система.

Това е така защото основно картите са два стандарта: EM на 125kHz  и Mifare на 13.56MHz. Съответно и четците отговарят на тези стадарти /има изключения, които работят на двата стандарта/ отделно всеки четец може да чете на различни битове /26,34 и т.н. , четците имат или джъмпери или с укасяване на кабелче към маса, променят битовете и така се уеднаквяват кодовете/ и това също кара една и съща карта да се визуализира с различен код в различните софтуери.  Но когато става въпрос  за NFC,  той си е на 13.56MHz и за това на системи, които работят на този стандарт /какъвто е моя случай/ може да се използва телефона, като карта. Но това може да стане само, ако кода, който генерира телефона винаги е един и същ /защото по принцип всяка карта е с уникален номер/. Някои производители не са толкова притеснителни за сигурността и техните телефони генерират постоянен код, други като Huawei явно за по-голяма сигурност са направили свойте телефони да генерирта при всяко включване на модула, различен код. Знам, че за 1лв ще си купя карта или чип или ще си добавя някоя от безконтактните карти в портфейла, но въпроса е принципен и искам да накарам това да става през телефона.

За това питам тук, ако някои се е сблъсквал с този проблем и му е намерил цаката, да каже как.
[-] 1 потребител изказва благодарност на mrspek за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#13

Добре, не може ли хардуерната част, да се ползва с друг софтуер?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)