Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

С кой телефон да сменя S9
#1

Здравейте. Дайте съвет с кой телефон да сменя сегашния ми S9 - въпреки смяната на батерията, тя продължава да е доста слаба страна в телефона. Иначе след 3 години ползване телефона е без забележки. Държа на поне толкова хубава камера и издържлива батерия. Не знам дали си заслужава да минавам на s20 или s21, защото не ми се дават повече от 1000 лв. Харесван самсунг и се колебая между А52 и М62, като първия май е по зле от S9 като параметри или бъркам?
Цитирай
Аксесоари
#2

А52s излиза сле 2-3 дена, и сигурно ще е по магазините към средата на месеца - обновена версия на А52 5Г, но с по добър процесор.
Общо взето с каквото и да го смениш ще ти се струва зле, ако не е флагман.
S20 не е подходящ заради процесора, който съсипва батерията, но S21 е добър.
Трябва да дебнеш в ОЛХ за запечатан от оператор за около 1200 или да го вземеш с подновяване на договор от оператор.
Не върви да смениш флагман със среден клас. Разликата веднага ще я усетиш, макар и да е ракета спрямо сегашния ти апарат.
Цитирай
#3

Благодаря за инфото колега. Точно това се чудя а52 дали ще е мн по зле от s9. Някак си s21 ми се струва голям а и за тия пари не знам дали да не мина на айфон 12 - като размер и визия за мен е страхотен а и има брутална камера.
Цитирай
#4

Разликата между S21 и S9 е точно 4мм, като тяло на телефона, но S21 е с по-голям екран - А52 е тухла до тях.
Айфон не съм имал още, но щом те влече размера, избора е удачен.
Цитирай
#5

Вземи айфона. Толкова компактен и напомпан актуален модел с Андроид трудно ще намериш. Евентуално Пиксел 5, но за тези пари надали ( а и не знам официално и с читава гаранция в БГ дали изобщо има ).

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Цитирай
#6

Пиксела си го поръчва директно от магазина на Гугъл, доставка от Германия с гъбко примерно и всичко му е официално за 1200 лв.
Цитирай
#7

Samsung Galaxy A52 няма да оправдае очакванията ти или поне за по-дълго време като заместител на сегашният ти.
Флагманите не струват вече по 1000лв., S21 и в OLX е за над 1200лв., но обявите са малко, защото вече не е нов, там има след като ги пуснат, но е хубаво да минат 2, 3 месеца да паднат цените.
iPhone 12 си е добър избор.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#8

Вземи си Айфон 12, ще ти работи без грешка поне 3-4 години.
Цитирай
#9

Истината е че s9 работи без грешка и досега - върви доста бързо и гладко, дизайна и размера за мен са оптимални. Камерата ми се струва по-добра от разни oppo xiomi huawei за 500-600 лв (може и да бъркам). Единствения минус е батерията. Затова се чудя възможно ли е изобщо да намеря телефон с нормални размери, да е бърз , с хубава камера и най вече батерия, водоустойчив и да не е 1500 лв.
Цитирай
#10

(2021-09-14, 21:56:05)Bategoiko написа:  Истината е че s9 работи без грешка и досега - върви доста бързо и гладко, дизайна и размера за мен са оптимални. Камерата ми се струва по-добра от разни oppo xiomi huawei за 500-600 лв (може и да бъркам). Единствения минус е батерията. Затова се чудя възможно ли е изобщо да намеря телефон с нормални размери, да е бърз , с хубава камера и най вече батерия, водоустойчив и да не е 1500 лв.
Взимай пиксел 4a/5a или някое Ксаиоми което има съпорт за къстъм ром , слагаш някой сток/пиксел ром и си свиркаш . Обаче камерата ще е леш както при всички бюджетни телефончета . И аз съм за айфон 12 . Не само , защото го използвам а и , защото мога да дам обективно мнение за 10 месеца ползване . Нормален размер (ако 6.1 е нормален за тебе де , за мене е ) , супер бърз и изобщо не забива , камерата е топ , батерията кара 7 часа на екран на 4Г (мога да приложа снимка) и около 8 , че на моменти 9 на wi-fi , водоустойчив е също , но пък е 1600 лева . В OLX се намират неразпечатани или използвани супер малко за по 1300 лева . Имай предвид , че ще имаш ъпдейти за поне 4-5 години напред . Другият вариант е S21 Plus . Имаше го в buybest наскоро чисто нов за 1600 лева . Или неразпечатани/малко ползвани в olx за 1250-1350 . Вече ти сам си решаваш . Флагманите са си флагмани . Каквото и да говорим бюджетните телефончета си личат . Начина на работа , камера , ъпдейти (при тях ъпдейтите са по-малко и идват по-късно от флагманите) . Аз затова винаги съм казвал , че флагманите са за предпочитане . По-бърза работа , по-бързи ъпдейти , по-добра камера .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#11

Не знам дали ще бъдеш доволен от това да смениш флагмански Самсунг със нещо друго освен флагмански Самсунг или айфон. Ако имаш повече бюджет скачай на 21 ултра или Айфон 12 про.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#12

Не е толково до батерията , колкото до убиването му с големите обновявания.
Преди около година смених S7 със S20plus. Да , батерията за момента е добра, но до Андроид 12. Чат-пат снимам на 64мп и това са разликите. Всичко друго е 1:1.
1000 лв за същото тлне виждам смисъл.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











Цитирай
#13

(2021-09-16, 12:00:09)airbus написа:  Не е толково до батерията , колкото до убиването му с големите обновявания.
Преди около година смених S7 със S20plus. Да , батерията за момента е добра, но до Андроид 12. Чат-пат снимам на 64мп и това са разликите. Всичко друго е 1:1.
1000 лв за същото тлне виждам смисъл.
Съгласен съм с тебе . В последните години камерите не са кой знае какво . Дори един S9/айфон 8/X са с доста добри камери . Макар , че са телефони на по 3-4 години . Може би на тъмно ще има разлика заради F стопа и сензора който имат , но това вече не го интересува всеки . Според мене в начина на работа има голяма разлика и разбира се софтуера . В момента според търсене в интернет s9 трябва да е с OneUI 2.5 . Новите вече са със 3.1.1 и има бета за 4.0 . То в последните 2-3 андроид ъпдейта няма кой знае каква разлика . Поне за мене де . Същата работа е при iOS . От ios 14 до 15 почти няма разлика . Един фокус мод , сафари ъпдейт , grouped notifications и image to text май беше . Реално аз бих използвал image to text и сафари . Като цяло няма голяма ъпгрейд както при андроид така и при iOS . Ако пък трябва да си говорим истината новото си е ново . Всеки нов телефон се чувства като ъпгрейд . Може да пробва с iOS ако не му хареса може да го продаде за доста добра цена и да вземе Самсунг . Може пък да е свикнал на Самсунг човека . Зависи дали желае да експериментира . Само където С21 Плюс може да му дойде малко голям . Другият вариант е стандартният С21 ама там батерията малко е зле ... Ако го устройстват 4-4:30 часа екран може .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#14

Сериозно обмислям покупката на Самсунг М62 и да не я мисля тая скапана батерия изобщо, а като други характеристики нещо уау едва ли ще ме грабне дори в s21.
Цитирай
#15

Galaxy A52s го има за около 500лв в A1, така че ако си на този оператор, помисли дали да не преподпишеш и да го вземеш тънко. Поне според мен е по-добър избор от М62, но ти си решаваш.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ___IvO___ за това мнение:
  • solo5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)