Анкета: По кой от тези начини най-често си зареждате батерията на телефона? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Зареждам между 20% и 80%
13.33%
10
13.33%
Гледам да не пада под 20%, но зареждам до 100%
28.00%
21
28.00%
Гледам да не пада под 10%, но зареждам до 100%
10.67%
8
10.67%
Зареждам до 100%, не гледам до колко е паднала
22.67%
17
22.67%
Зареждам както ми падне
24.00%
18
24.00%
Зареждам по друг начин
1.33%
1
1.33%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

По кой от тези начини най-често си зареждате батерията на телефона?
#1

[Изображение: 1607440557-optimisedbatterychargingios13.jpg]

По кой от тези начини най-често си зареждате батерията на телефона?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

То няма как да не видиш до колко е "паднала" все пак, а зарядното е интелигентно и спира да зарежда след, като достигне 100%, така че оставям смело и безотговорно да папка нощно време...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#3

Зареждам по всяко време и по нколко пъти в денонощието без значение на колко е батерията

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#4

Зареждам го от около 30%, до като се зареди напълно.

Huawei P30
Цитирай
#5

Както ми падне, чак да взема да му баям и да го зареждам постоянно без да има нужа, аре нема смисъл. Даже е хубаво батерията хубаво да се разрежда и после да го сложиш да се зареди на max.
Цитирай
#6

Повечето анализатори твърдят, че най-добрата кондиция на батерията е в рамките на 20 - 80% заряд, така че всичко извън този обхват е нецелесъобразно за доброто настроение на тамагочито.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • dessexc
Цитирай
#7

Прекалено често ми се налага внезапна да тръгвам на път, та затова и гледам телефонът ми да е зареден ако не на 100%, то поне наблизо. Това не е проблем при бързото зареждане. Не че не мога да го включа и в колата, но става по-бавно.

Подръка в колата ми винаги има и външна батерия за всеки случай - патил съм 1-2 пъти, та по-добре 100 пъти да я има и да не я ползвам, отколкото да ми потрябва веднъж и точно тогава да я няма.
Цитирай
#8

Вечер го шляпвам на безжичното и до сутринта там си седи. Рядко, ако преценя че няма да изкара деня го закачам междинно да цоцне малко. Гледам 1 път на няколко седмици да го изпразня докрай и после да го заредя без прекъсване, убеден съм че е добре такова рефрешване. Но като цяло не го мисля и не го къткам. Не държа един телефон повече от няколко месеца и няма защо да го пазя старателно.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#9

Зареждам винаги до 100%, гледам да не пада под 10%, но и да падне не ми е проблем.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#10

Зареждам винаги до 85% (активирана функция "Battery Protect") и гледам да не пада под 20-30%. Най-често го дозареждам до 85% от около 40%.
Зареждам до 100% единствено и само когато тръгвам някъде на път или знам, че ще ползвам телефона активно за снимки или навигация през целия ден.
Предишният ми телефон по тази схема изкара над 6 години с оригиналната си батерия, която все още беше в добро здраве накрая... Wink

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sky_Walker за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#11

Ако го ползваш за навигация, ще трябва няколко пъти до 100% на ден да го зареждаш. Давам ти пример: София - Русе е около 350 км, минава се за 4-5часа в зависимост от часа на денонощието в който пътуваш. Да не съм офф, зореждам с оригинално бавно зарядно. Така или иначе до 80% заляда е бърз. Имам кабел и вкъщи и в чантата си, та дори да ми трябва заряд в превозно средство или в хотел - нямам притеснения от разреждане на батерията.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#12

Така е, при ползване за навигация хаби едва ли не 1%/1 км ... Затова си е постоянно включен в запалката.
Цитирай
#13

(2023-01-19, 04:49:41)pepy1 написа:  Ако го ползваш за навигация, ще трябва няколко пъти до 100% на ден да го зареждаш. Давам ти пример: София - Русе е около 350 км, минава се за 4-5часа в зависимост от часа на денонощието в който пътуваш. Да не съм офф, зореждам с оригинално бавно зарядно. Така или иначе до 80% заляда е бърз. Имам кабел и вкъщи и в чантата си, та дори да ми трябва заряд в превозно средство или в хотел - нямам притеснения от разреждане на батерията.

Не съм го ползвал за навигация в колата, тъй като там си имам отделен таблет, вграден в таблото и си ползвам него през целия път. Телефона го ползвам за пешеходна навигация, когато съм из чужбина в непознат град и за тази цел, като добавим и постоянно щракане с камерата на забележителности и разни фотографски забежки, върши идеална работа - изкарвам си цял ден без проблеми. 

П.П.: Един съвет - когато се ползва активно за навигация, добра идея е да се включи енергоспестяващия режим - осезаемо удължава живота на батерията, без да пречи на друго Wink

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
Цитирай
#14

Гласувах "гледам да не пада под 20% и зареждам до 100%", но реално рядко я оставям да падне под 30%. Трябва нещо да съм много зает и да нямам зарядно, за да я оставя да падне под 30%. А като стигне тия проценти, изобщо спирам да използвам телефона. Ако по някаква случайност не мога да се прибера да го заредя и стигне 15%, директно го изключвам.

Без Боза от 14 Юли 2022 г.
Цитирай
#15

Под 20% и аз гледам да не пада, но ми е включено и ограничението до 85% да зарежда.
Цитирай
#16

Моя го зареждам как дойде, често го виждам на под 10%, зареждам само фаст чардж, държа го често по цяла нощ на зарядно, като цяло не ми дреме, като се скапе ще взема друг.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай
#17

Всяка вечер го оставям на зарядно до сутринта. През останалото време е както дойде. Нямам "pattern"-и и като цяло не се съобразявам с батерията. Ако умре сменям батерията/телефона и продължавам да не го мисля.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Цитирай
#18

Зареждам го както ми падне и въобще не ми дреме.
Цитирай
#19

Безразборно. В последните години само Еxynos (990,2100,2200) и без проблеми но сменям всяка година апарата така, че не мога да твърдя дали влияе на батерията - сменил съм го докато започне този процес или поне да е осезаемо. Зареждам когато имам нуждата и не се съобразявам с проценти, температури и т.н. Нямал съм проблеми. Всичко е в реда на нещата.

Ако щях да ползвам у-вото по 5 години сигурно щеше да ми дреме. Ама и тогава просто щях да сменя батерията и толкова.

Все пак съм го вземал на мен да ми служи, не аз на него.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)