Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смартфоните да имат вече 5-7 години актуализации и поддръжка - изис
#26

(2021-09-05, 13:45:09)b0bb0 написа:   Моето телефонче е вече на 5-6 години, върши ми чудесна работа и не намирам технически причини да го сменям.

Трудничко ми е да си представя как 5-6-годишен телефон работи добре, освен ако не се ползва само за телефония.

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай
Аксесоари
#27

@mayaiv Мен не ме учудва,мой колега ползваше на жена му sony z5 compact 2015г.тя си купи нов,до миналата година,беше много доволен,той няма лаптоп и го ползваше за всичко,браузър,фейсбук,игри не играе.Накрая телефона се предаде,не всеки намира смисъл да си сменя телефона често,по ранните години и аз имах мерак да го сменям,но тогава телефоните бяха бавни и с лоши камери,сега трудно може да се изкара телефон който да впечатли с нещо повече от другите.

Huawei P30
[-] 6 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • divna, doktorra, Dowper, jhoro, sapiora, Victormihov
Цитирай
#28

(2022-01-31, 14:23:59)mayaiv написа:  Трудничко ми е да си представя как 5-6-годишен телефон работи добре, освен ако не се ползва само за телефония.

Moto Z, модел Юни 2016
Имам го от 4, преди 2 месеца му смених батерията
Работи отлично
[-] 5 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • doktorra, Dowper, jhoro, sapiora, Victormihov
Цитирай
#29

Има резон. Иначе, аз на съвременните телефони не мога да разбера какво им е хубавото - процесорите им пекат като за световно, сот-а им е покъртително зле, имат разни екстри в който аз лично смисъл не виждам (нинам си колко херцов екран), нямат масово телефото камера и струват една торба пари.
[-] 1 потребител изказва благодарност на imthedevil за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#30

Samsung Galaxy Note 9. Карам с него повече от 3 години. Аз също не виждам резон в замяна за нещо ужким ново, което не предлага "Мега Уау" кой знае какво повече от наличното при мен. Бих го сменил ако спре да функционира, което се надявам да не стане скоро. До тогава грешни пари за нещо уж по добро няма смисъл.

BENEFON DRAGON> Tellit Lems a66> ALCATEL ONE TOUCH 311> Simens A52> Simens C65> Sony Ericsson T100> SONY ERICSSON 
T 290> Nokia 6230> Nokia 2650> Panasonic VS6> Nokia N78>  HTC Wildfire S> Nokia Asha 200> Samsung i9105 Galaxy S II (S2) Plus> lg g4 leather back> Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy S23 Ultra Green.
[-] 2 потребители изказват благодарност на vladofena за това мнение:
  • jhoro, Victormihov
Цитирай
#31

(2022-01-31, 14:23:59)mayaiv написа:  Трудничко ми е да си представя как 5-6-годишен телефон работи добре, освен ако не се ползва само за телефония.

Жената е с галакси 7 от 2016г. И тя не ползва компютър, това каталози, това поръчки, чатове , видео и снимки - всичко с него. Моя също е 2016 и си работи перфектно. Е, ще отвори браузера или някое приложение за 1 секунда, не като новите за четвърт, но аз съм над тия неща. Игри не играеме.

времето е като парите - никога не стига
[-] 5 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • doktorra, jhoro, tough, Victormihov, vladofena
Цитирай
#32

Аз ползвах за основни телефони: 
  • Samsung Galaxy S II (2011г.)
  • Samsung Galaxy S8+ (2017г.)
  • Samsung Galaxy Note10+ (2019г.)
  • Samsung Galaxy S21 Ultra (2021г.)
При прехода от Galaxy S II (2011 г.) към S8+ (2017г.)  - разликата беше покъртителна. Новия телефон беше като от друга вселена. При прехода от S8+ към Note 10+ имаше огромен прогрес по отношение на снимане и бързина. S8+ вече беше за смяна, въпреки, че майка ми и приятелка, все още ползвам техните - без проблеми за тях. За разлика от S8+,Note 10+ след 2,5г. ползване беше, като нов - току що купен. Обаче S21 Ultra снима по-добре. За нито една смяна не съм съжалила.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай
#33

Не е лошо човек да сменя и да е в крак с технологиите,
но от среден клас нагоре телефоните без проблем изкарват по 3-4 години поне
Батерията е консуматив и е нормално след 2 години да се смени, обаче много малко го правят
Хардуера на повечето дву или тригодишни телефони е добър,
за да са с най-новият андроид, обаче не получават нужната поддръжка
Бил Гейтс беше се възхитил преди време на пазарната стратегия на Google за Андроид
Беше възкликнал нещо от рода че и той е трябвало да направи нещо подобно навремето
хахахахаха Добре че не се е сетил :-))))
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • doktorra, jhoro
Цитирай
#34

То хубаво да купиш и да смениш и да се радваш, ама няма за какво.
Всичко е плашещо еднакво, телефон преди 2г и днес нямат почти никаква разлика.
Аз спрях да ги сменям за зръц-пръц от гледна точка, че вече няма никакъв wow ефект, даже ме мързи да си прехвърлям нещата на "новият", защото е като старият, има един два модела които може би бих искал да пробвам, но силно ме съмнява да ми "скрият шапката" дето се вика.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 7 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • DoryanY, fu4ko, jhoro, L1892, martoo, valkov2, vladofena
Цитирай
#35

(2022-01-31, 20:48:31)Victormihov написа:  Всичко е плашещо еднакво, телефон преди 2г и днес нямат почти никаква разлика.
 
E па как да нема разлика. Махнат жака, щото бил праисторически и "никой" не го ползвал.
Махнат IR, щото и него "никой" не го ползвал.
Махнат зарядното, за да са еко и да угодят на грета.
А иначе добавят някое друго еможи, някой нов тапет и ЗЕМИ тая цена 2К+...
Тъжни времена
[-] 9 потребители изказват благодарност на DxV_pRo за това мнение:
  • doktorra, fu4ko, jhoro, L1892, rusev, sapiora, valkov2, Victormihov, vladofena
Цитирай
#36

На това му се вика прогрес. ИР има алтернатива блутут. Сони имат си тайп кабел от 2017 г от няколко години имаме безжични слушалки. За какво са ти тия стари неща?

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#37

5 години звучат супер, реално всеки флагман от 2018 до днес би изкарал дори повече от 5г. без да забива и с една смяна на батерия някъде на третата година.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай
#38

(2022-01-31, 22:08:53)pepy1 написа:  На това му се вика прогрес. ИР има алтернатива блутут. Сони имат си тайп кабел от 2017 г от няколко години имаме безжични слушалки. За какво са ти тия стари неща?

Звучи логично, но ... без слушалки радиото не иска да тръгне!
Пък като тръгне (със жичната слушалка) - не иска да прехвърли звука към блутут-а.

Иначе - апарат на 11 години (с копчета) си ми върши идеална работа, за телефон.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай
#39

(2022-01-31, 22:08:53)pepy1 написа:  На това му се вика прогрес. ИР има алтернатива блутут. Сони имат си тайп кабел от 2017 г от няколко години имаме безжични слушалки. За какво са ти тия стари неща?

Добре де, погледни го от тази страна: Представи си, че си един от топ производителите на телевизори (например Сони или Самсунг). Не е ли логично да правиш телефони които да работят и като дистанционни ?!? Филма с блутута не работи с всеки телевизор, а като работи не е винаги както трябва (от личен опит).
Колкото до безжичните слушалки - нека ги има, и аз ползвам такива. Но когато ти искат баснословни цифри за телефон и ти кажат, че не можеш да си ползваш жичните слушалки за 200+лв - това за мен си е подигравка. Номера с преходника от type c към 3,5мм не е много добър, защото износва порта преждевременно (а той не винаги може да се смени лесно и евтино).
Вижте, не се опитвам да налагам мнението си или да казвам кой как, и за какво да си харчи парите.
Идеята ми е, ние като потребители да изискваме максималното за парите си, да не се поддаваме на евтини маркетингови трикове (сиреч да не робуваме на марки, правейки компромиси) и да наказваме всяка грешка на производителите, чрез избора си. Wink
Цитирай
#40

Старият ми s7 Edge все още си работи много добре (само му е сменена батерията). Направо си живее нов живот в ръцете на брат ми, а той далече не го ползва само за телефония, ползва го за всичко + че често работи през него, когато не е пред РС.

По отношение на махането на разни неща. Аз също съм на мнение, че за цените, които искат би трябвало да се стремят да покрият изискванията на колкото се може по-голям брой потребители. Липсата на инфраред не е проблем за мен, но и наличието му никога не ми е пречело. Но има хора, които го ползват и е по-добре да го има. 
Тормози ме липсата на жак. Ежедневно по няколко часа слушам музика и аудио книги. Пробвала съм безжични слушалки и не ми харесаха. Не са ми удобни, звука не е същият, още едно нещо, което да мисля дали е заредено и колко време ще изкара с наличния заряд. Ползвам преходник и да ще ми се прецака по-бързо порта, защото вместо да ръчкам зарядно по 1 или 2 пъти на ден, ръчкам многократно слушалки в същият порт. 
Изобщо производителите си правят каквото си искат за все по-високи цени.
[-] 3 потребители изказват благодарност на NoshtenYastreb за това мнение:
  • jivkojj, tough, Victormihov
Цитирай
#41

(2022-01-31, 16:02:56)solo5 написа:  Moto Z, модел Юни 2016
Имам го от 4, преди 2 месеца му смених батерията
Работи отлично

Работи, но колко актуализации на Андроид има?

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай
#42

Идеята за удвоена/утроена софтуерна поддръжка е уместна, но колко от устройствата биха издържали чисто физически, т.е. хардуерно, е съвсем друг въпрос. И ако няма на какво да инсталирам ъпдейтите, каква ми е ползата от тях?

Моите телефони винаги изглеждат безукорно, защото ги пазя още от отварянето им – никога не ги стартирам първоначално дори без калъф и протектор, при това съвсем не от идеята да мога да ги продавам на по-късен етап, хич не си падам по подобни търговии. Но няма как да предпазя вътрешността от износване, като акцентът тук съвсем очевидно пада върху батерията.

Да, има опция за смяна, независимо от това, че от доста време вече апаратите са фабрично запечатани основно с цел да предотвратят до голяма степен точно тази възможност. Сигурен съм и че успяват, защото никоя батерия след 5 години (всъщност и много, много по-рано) вече не е на ниво, на което да се разчита по-сериозно, но колко от потребителите реално се захващат с това, след като смяната в най-добрия случай ще отнеме няколко дни (е, сигурно има изключения, но достатъчно малко, за да си причиня това), през които ще се наложи ползването на резервен телефон (ако го имам), който най-вероятно също ще е на зор за нова батерия, иначе вероятно би бил основен.

А като се добави и цената (батерия+труд+разкарване/ния до сервиз), идеята вече не е толкова примамлива. Пък и телефонът, колкото и да е качествен, не е само батерия.

Та в тоя ред на мисли опцията за дълга поддръжка на софтуера ми се вижда много повече пожелание, отколкото реално постижима.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • divna
Цитирай
#43

(2022-01-31, 17:47:48)pepy1 написа:  Жената е с галакси 7 от 2016г. И тя не ползва компютър, това каталози, това поръчки, чатове , видео и снимки - всичко с него. Моя също е 2016 и си работи перфектно. Е, ще отвори браузера или някое приложение за 1 секунда, не като новите за четвърт, но аз съм над тия неща. Игри не играеме.
С Галакси 7 добре. Ако е някой по-бюджетен обаче, и след два ъпдейта на Андроид (както се изисква уж), дали ще работи гладко?

[Изображение: Meizu-logo.png]
[-] 1 потребител изказва благодарност на mayaiv за това мнение:
  • OliQueenBG
Цитирай
#44

(2022-02-01, 08:28:06)mayaiv написа:  Работи, но колко актуализации на Андроид има?

Какво повече ще му дадат актуализациите! Телефона има възможност да бъде надграждан с хардуер, който и най-новите телефони не могат да си позволят, дори с много актуализации на Андроид; за Moto Mods говоря.
Цитирай
#45

(2022-02-01, 10:14:51)sapiora написа:  Какво повече ще му дадат актуализациите! Телефона има възможност да бъде надграждан с хардуер, който и най-новите телефони не могат да си позволят, дори с много актуализации на Андроид; за Moto Mods говоря.

Актуализациите носят нови функционалности, но пък са по-лакоми за ресурси.

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай
#46

(2022-02-01, 08:28:06)mayaiv написа:  Работи, но колко актуализации на Андроид има?
Е, няма :-)
Остана си с Андроид 8 и няма вече секюрити ъпдейти
Но пък си работи добре. Исках да кажа че много от телефоните
имат хардуер за да работят с най-новият андроид,
но нямат поддръжка, за да те принудят да си купиш нов
и да спестяват от бюджет за поддръжка
Ако беше като при Windows щеше сами да си качваме новата операционна система
и телефоните да са все актуални. Обаче стратегията е друга

(2022-02-01, 08:33:57)L1892 написа:  никоя батерия след 5 години (всъщност и много, много по-рано) вече не е на ниво, на което да се разчита по-сериозно

Имах Nokia 5800 навремето. Купувах я 2009 мисля. Ползвах я около 5 години и след това беше в шкафа 5 години.
Батерията държеше добре. ХАйде да не кажа като нова, но със сигурност беше над 80%
Та и това с батериите също е относително. Но навремето телефоните нямаха такова потребление на енергия и батериите им издържаха повече. Съответно се зареждаха много по-малко на брой цикли във времето и така батериите караха в пъти повече отколкото на днешните телефони. Предимството на външните батерии пък беше голямо, защото всеки можеше да си купи батерия и да си я смени у дома. Уви... прогрес :-)
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#47

Вече и те нахитряха, не може д се инстлне уиндоус 10 и 11 на всяка машина. На моя лаптоп официално 11 не може, иначе мога д го подкарам. Не ми е драма и с 10 да съм.

времето е като парите - никога не стига
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • L1892, Victormihov
Цитирай
#48

Така е, 11-ка на по-старите машини засега не минава много гладко
Но аз също ще си стоя на 10-ка. Но компа ми е от 2012, като само SSD съм добавил през годините
Върши ми по-добра работа от който и да е телефон. А телефон от 2012 ще е трудно да върши работа на някой :-)
Цитирай
#49

Та и това с батериите също е относително. Но навремето телефоните нямаха такова потребление на енергия и батериите им издържаха повече. Съответно се зареждаха много по-малко на брой цикли във времето и така батериите караха в пъти повече отколкото на днешните телефони. Предимството на външните батерии пък беше голямо, защото всеки можеше да си купи батерия и да си я смени у дома. Уви... прогрес :-)

-----------------------------------------------------
Да не забравяме, че и бързото зареждане, по което потребителите толкова се прехласват, съкращава живота на батерията.

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай
#50

(2022-02-01, 12:12:55)solo5 написа:  Имах Nokia 5800 навремето. Купувах я 2009 мисля. Ползвах я около 5 години и след това беше в шкафа 5 години.
Батерията държеше добре. ХАйде да не кажа като нова, но със сигурност беше над 80%...
Така е, т.е. беше. Сега няма такива, щото ако телефонът ти работи 5-6 години или повече, какво ще правят производителите им...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)