Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смартфоните да имат вече 5-7 години актуализации и поддръжка - изис
#51

(2022-02-01, 08:33:57)L1892 написа:  Да, има опция за смяна, независимо от това, че от доста време вече апаратите са фабрично запечатани основно с цел да предотвратят до голяма степен точно тази възможност. Сигурен съм и че успяват, защото никоя батерия след 5 години (всъщност и много, много по-рано) вече не е на ниво, на което да се разчита по-сериозно, но колко от потребителите реално се захващат с това, след като смяната в най-добрия случай ще отнеме няколко дни (е, сигурно има изключения, но достатъчно малко, за да си причиня това), през които ще се наложи ползването на резервен телефон (ако го имам), който най-вероятно също ще е на зор за нова батерия, иначе вероятно би бил основен.

Има сервизи които сменят батерията за половин един час и телефона е отново в ръцете.
Минуса не е смяна или не сменя на батерия, минуса е точно софтуера, имам S8+, ако този телефон беше получил Андроид 12 не можеш да кажеш, че е телефон на 4г.
Дизаин, камера, екран, бързина, дори и игри, всичко си е актуално и си работи много добре.
Дайте още примери за телефони на по 4-5г кажете как работят, и никакъв хардуер не се разваля дори и след 5г, батерията заминава, сменя се и това е, стига да не е изпускан през годините, мокрен или чупен.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • alexkara, jhoro
Цитирай
Аксесоари
#52

Виждал съм 7 серия на айфон, работи идеално, това е 2016-7

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай
#53

(2022-02-01, 20:05:52)Victormihov написа:  Има сервизи които сменят батерията за половин един час и телефона е отново в ръцете...
Не твърдя обратното, дори го подчертах изрично по-горе, но в моя град това не може да стане по съвсем разбираема причина. За смяна батерия ще се наложи да ходя до другаде, където има такъв сервиз, и не само защото такава услуга чрез куриер е доста по-трудно реализируема (както се казва, "по телефона крави не могат да се пасат") в сравнение с варианта "тет-а-тет", а и разходите на време и нерви кой ще ми калкулира...

Веднага ще дам пример - миналата година се наложи смяна батерия на марков дамски ръчен часовник. Местният майстор ги подменя масово с незнайни батерийки срещу 2 лв. с нулева гаранция, че ще работят след излизане от ателието. 
Аксесоарът е достатъчно скъп и затова проучих къде биха могли да заменят подобаващо батерията, уговорих се по телефона, изпратих часовника с куриер и след като в уговорения максимално 3-дневен срок не получих нищо, започнаха безбройните опити за контакт... Отне 12-13 дни докато получа обратно часовника, платих си за услугата (40 лв. с труда, отделно транспорта в 2 посоки) и толкова. Часовникът спря след няколко дни и сега си стои в лъскавата опаковка.
[-] 2 потребители изказват благодарност на L1892 за това мнение:
  • scorceni, Victormihov
Цитирай
#54

Ми да си беше поръчал батерия и да я беше дал на местния да я смени. Относно ремонта на телефона, нямаш гаранция, че утре няма да го изпуснеш, да стане на сол и пак ще чакаш по същата логика. А и с тоя проблем си ти, това далеч не важи за всички.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#55

Гаранция - Франция, останалото е гледна точка.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • stashekm
Цитирай
#56

Има сервизи и сервизи
Информация има в интернет достатъчно
Аз батерия на Moto Z съм сменял 2 пъти в Булграм
Единият път гаранционно, при който куриер го взе и върна безплатно
И вторият път извънгаранционно като си платих и куриера в двете посоки
И двата пъти останах доволен
Понякога изпращане с куриер е по-добрият вариант.
Трябва да се изпрати обаче до точният сервиз
Цитирай
#57

Ами аз съм от град Хасково и там във всеки сервиз за телефони мога да до дам и до един час е готов, ДА, не знам каква батерия ще сложат, но ще е по-добра от тази дето е 4г в телефона ми.
А и самият телефон струва 200лв на кръст, батерия за 30-40лв и е пак в играта.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#58

(2022-02-02, 14:19:16)solo5 написа:  Аз батерия на Moto Z съм сменял 2 пъти в Булграм
Единият път гаранционно, при който куриер го взе и върна безплатно
И вторият път извънгаранционно като си платих и куриера в двете посоки
И двата пъти останах доволен

Че колко години си го ползвал тоя телефон, щом си сменял батерия два пъти?

[Изображение: Meizu-logo.png]
Цитирай
#59

(2022-02-02, 18:39:13)mayaiv написа:  Че колко години си го ползвал тоя телефон, щом си сменял батерия два пъти?

от Януари 2018г
Но който е запознат знае, че Moto Z имаха производствен дефект с батериите.
На 10-я месец се скапа качествено. В нета е пълно с инфо по темата.
Обаче съпорта им беше на ниво и смяната мина гладко телефонът продължи да ми служи вярно
Аз даже имах съмнения че дисплея е възможно да е правил проблем,
защото при гаранционна смяна ми смениха дисплей, батерия, микрофон и говорител,
а при последваща смяна - само батерия

P.S. Възможно е в момента моят Moto Z да е в най-добро работещо състояние в БГ,
защото надали някой би дал 80-90лв за смяна на батерия на такъв телефон
Цитирай
#60

Хората отдавна са го забравили този телефон.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • Dowper, OliQueenBG
Цитирай
#61

Така е. И на мен не ми е основен, но е добро телефонче
Идеята е че всеки подобен телефон със смяна на батерии може да изкара поне 5 години
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • jhoro, sapiora
Цитирай
#62

Кои смартфони на Samsung ще получат Android 16 и ъпдейти за сигурност до 2027г.

https://nixanbal.com/samsung-veche-obesh...tva-galaxy

 
[-] 3 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Dowper, OliQueenBG, solo5
Цитирай
#63

Еврокомисията пристъпи към разглеждането на законопроект, който задължава производителите на мобилна електроника да произвеждат по-дълготрайни смартфони с по-дълъг технологичен живот, както и да осигуряват техния пълноценен ремонт през това време. Тези изисквания ще важат за всички смартфони продавани в Европа. Законопроектът поставя няколко изисквания към компаниите за производство на смартфони. В рамките на Европейския съюз те са задължени да поставят в своите мобилни телефони акумулаторни батерии, при които след 1000 цикъла на зараждане и разреждане техният капацитет задължително остава не по-малко от 80% от първоначалния. Друго важно изискване е в продължение на 5 години след продажбата на съответния смартфон производителят да осигури на сервизните центрове необходимите резервни части и компоненти, включително батерия, екран, заден панел, слота за SIM карти и други.

https://www.theverge.com/2022/9/1/233324...-proposals

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Be6i4, Dowper
Цитирай
#64

(2021-09-05, 20:59:03)sapiora написа:  Хубава новина, но ме притеснява, че след 1 или 2 години с актуализациите ще започнат да правят телефоните по-мудни и пак ще се налага да се сменя устройстовото.

Абсолютно съм съгласна. Европейските умници се чудят какво да измислят. Софтуерната поддръжка струва немалко пари на производителите. Ако това се наложи, неминуемо ще рефлектира върху допълнително оскъпяване на телефоните. Тези разходи трябва да се компенсират отнякъде.

[Изображение: Meizu-logo.png]
[-] 1 потребител изказва благодарност на mayaiv за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#65

Аз пък не съм съгласен! Как може Епъл да имат подръжка 6-7 години, а когато европейските регулатори задължът гугъл да го направи - това да бъде основание за поскъпване на продукта? Това все едно в Европа стоките да струват по-скъпо заради това, че имат 2 години гаранция, а в останалия свят по 1 година. Автоматично всички печелят заради европейците с тези актуализации, което увеличава конкуренцията между производителите. А от това печелим ние потребителите. Но май китайчоците ще са на минус от това. И без това софтуера не им е силата. Силата им е в количеството, и в кражбата на лицензи. Затова масово се продават евтини реплики на телефони само за вътрешния пазар. Поне съм го видял това с очите си!

времето е като парите - никога не стига
[-] 3 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Dowper, jivkojj, VikeZ
Цитирай
#66

Е, че то малко ли поскъпнаха вече телефоните? Я вижте Самсунг какви цени изкарват вече... чистата С23-ка сигурно ще чукне почти 2000лв. догодина, малко ли ви се струва? Да не забравяме, че имат и плюс и ултра...

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • L1892
Цитирай
#67

(2022-09-03, 08:46:05)NoMaD написа:  ... при които след 1000 цикъла на зараждане и разреждане техният капацитет задължително остава не по-малко от 80% от първоначалния. Друго важно изискване е в продължение на 5 години след продажбата на съответния смартфон производителят да осигури на сервизните центрове необходимите резервни части и компоненти, включително батерия, екран, заден панел, слота за SIM карти и други...

1. Несъмнено има изключения, но нека приемем, че 1000 цикъла за повечето потребители означава 1000 дни. Криво-ляво и сега повечето апарати издържат толкова - някои повече, други - по-малко, т.е. какво реално се променя с тази директива? 

2. Кой всъщност ще поеме разходите за всички изброени резервни части, много голяма част от които ще си останат неизползвани - ще останат за сметка на производителя или ще се калкулират в цените на апаратите, за които са предназначени?

(2022-09-08, 20:01:43)mayaiv написа:  ... Софтуерната поддръжка струва немалко пари на производителите...
Дали наистина струва чак толкова? Това, че получаваш ъпдейт на телефона си не означава непременно, че в него се съдържат действителни новости или се състои от безобиден текстови файл, както обикновено се получава на практика. А че и това се калкулира, виж, в това няма съмнение.

В обобщение - категорично съм за удължаване живота на апаратите откъм всичките им части и софтуер, но не и с директива. Последното означава задължение, а то обикновено поражда други отношения.

(2022-09-08, 21:09:47)pepy1 написа:  ... А от това печелим ние потребителите...
Всъщност ние сме единствените, които не печелят.
Цитирай
#68

На кой му пука, че апаратите ще станат по скъпи, кое ви кара да купувате актуален модел от тази година? В момента 3 годишните андроиди от висок клас работят чудесно, а те вече нямат софтуерна поддръжка. При 5 години поддръжка смисъл да се купува актуален модел няма. Най смислени ще са 2-3 годишните нови висок клас апарати. Пък който иска тежка гъзария ще даде много пари и ще си вземе актуален модел.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#69

За да има 2-3 годишни флагман втора ръка, значи, че някой трябва да ги е купил вече нови. Ако всички се насочат към флагмани на старо и продажбите на новите намалеят, в един момент ще има недостиг и цената на старите апарати ще се вдигне... С което цялата теория отива на кино.

Освен това огромни маси от хора в Азия влизат в редиците на средната класа, а част от тях и на по-заможните потребители, които ще искат да демонстрират новото си финансово положение. Затова продажбите на флагманите растат всяка година. Никой не се интересува от малки и застаряващи пазари като нашия, че да мисли стратегии за 2-3 годишни флагман.

Изпратено от мобилния в движение

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#70

(2022-09-09, 09:01:40)Legend написа:  ...В момента 3 годишните андроиди от висок клас работят чудесно, а те вече нямат софтуерна поддръжка...
Защо да нямат? Samsung Galaxy Note10 продължава да си получава тримесечните регулярни поправки на сигурността и сега, въпреки, че модела е от 2019 г.

 
Цитирай
#71

(2022-09-09, 09:01:40)Legend написа:  ... При 5 години поддръжка смисъл да се купува актуален модел няма...

Няма да има смисъл, ако апаратът издържи 5 години, а гъзарията и съвсем друга тема.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • milss
Цитирай
#72

Що да не издържи, аз не говоря за апарати втора ръка, а за по стари модели чисто нови апарати, както взех моя note10, и да ще получавам софтуерни актуализации само за security още 1 година въпреки че апарата е 2019 и честно казано апарата работи по добре от стария ми S20FE на всичкото отгоре и снимките са по добри.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#73

Да, и аз в коментара си имах предвид нови апарати от по-стари модели. Имам всички основания да се съмнявам, че телефон ще издържи 5 години чисто физически, при това не от опасения, че ще се разпадне на съставни части от старост, а да е на ниво, позволяващо нормално изпълнение на предназначението му.

Мнозина биха опонирали, че имат телефони на повече от 5 години, работещи като нови и т.н. Дали?
Цитирай
#74

Флагманите са достатъчно мощни и с рам, та би трябвало без проблем да изтикат 5г.
Цитирай
#75

(2022-09-09, 09:51:48)NoMaD написа:  Защо да нямат? Samsung Galaxy Note10 продължава да си получава тримесечните регулярни поправки на сигурността и сега, въпреки, че модела е от 2019 г.

Note 9 миналия месец получи ъпдейт със security patch. Вече не са всеки месец, през два, три са, но ги получава.

Samsung Galaxy S4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)