Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Здравейте, колеги! Хвърлил съм око на въпросният телефон. Чуденката ми беше между Galaxy A52s, Xiaomi 11i и POCO. Днес ги разгледах и трите и останах разочарован от самсунга - такава гадна пластмаса не съм виждал отдавна на задният панел. Xiaomi се усеща супер добре в ръката, обаче имам въпрос и той е как работи NFC? Предимно го ползвам за плащания и на предишният ми Galaxy Note 9 никакви проблеми нямах. Чудя се тук дали ще работи коректно?! Днес пробвах камерата на POCO, на осветление в магазина си беше перфектна, а телефона като цяло ми се стори доста динамичен, което е нормално за харктеристиките, които има. Спрял съм се на версията с 8/256.
Цитирай
Аксесоари
#2

NFC работи без проблем. Единственият проблем на Поко е сензора за близост, но щом си имал друго Xiaomi си наясно.
Цитирай
#3

(2021-09-06, 06:41:56)drakkar написа:  NFC работи без проблем. Единственият проблем на Поко е сензора за близост, но щом си имал друго Xiaomi си наясно.

Ами ползвам едно Redmi 8 и не съм срещнал досега проблем при него.
Цитирай
#4

Аз съм с два ръце за поко-то, в средния клас самсунг уж предлагат единтвено една идея по-добра камера, но честно казанотя дори да е по-добра аз лично предпочитам софтуерната обработка на поко-то.
А сензора за близост наистина не е особено перфектен, но честно казазано сума време вече го имам тоя телфон и ми направило впечатление точно 2 пъти, че доакто съм държал телефона с рамото нещо е станало на заден фон. Между другото едно време съм имал телефони с много по-лош сензор (HTC)
Цитирай
#5

(2021-09-06, 08:08:14)100 написа:  Аз съм с два ръце за поко-то, в средния клас самсунг уж предлагат единтвено една идея по-добра камера, но честно казанотя дори да е по-добра аз лично предпочитам софтуерната обработка на поко-то.
А сензора за близост наистина не е особено перфектен, но честно казазано сума време вече го имам тоя телфон и ми направило впечатление точно 2 пъти, че доакто съм държал телефона с рамото нещо е станало на заден фон. Между другото едно време съм имал телефони с много по-лош сензор (HTC)

Ако хардуерът е този, който е описан , че е, телефона даже е над средният клас. За камерата предполагам, че ще има малко повече шум при нощните снимки.
Цитирай
#6

(2021-09-06, 08:18:30)Tasho2255 написа:  Ако хардуерът е този, който е описан , че е, телефона даже е над средният клас. За камерата предполагам, че ще има малко повече шум при нощните снимки.

Не е шум, а липса на детайл. Но поне обработката е по-натурално изглеждаща от на Самсунг. Хардуера е направо кражба за тези пари и няма нищо общо със средния клас на самсунг, Ф3 за гайминг убива S21 и е по-добро дори от MI Ultra, мен лично не  ме интересува точно това, но факта е показателен.
Цитирай
#7

(2021-09-06, 08:35:06)100 написа:  Не е шум, а липса на детайл. Но поне обработката е по-натурално изглеждаща от на Самсунг. Хардуера е направо кражба за тези пари и няма нищо общо със средния клас на самсунг, Ф3 за гайминг убива S21 и е по-добро дори от MI Ultra, мен лично не  ме интересува точно това, но факта е показателен.

Размазва ли ги детайлите?
Цитирай
#8

(2021-09-06, 09:33:02)Tasho2255 написа:  Размазва ли ги детайлите?

Aко камерата е наистина приоритет, то не е това телефона. Обаче от друга страна преди да го тествам очаквах да е по-зле от това, което се оказа. Реално съвсем приемлива жертва на фона на хардуера и бързината. Трябва да е много специален случай за да жертвам толкова процесорна мощност за 10-20% по-добра камера
Цитирай
#9

За мен камерата като за телефон е ок. Ако приоритет са снимките има професионални фотоапарати и камери.
[-] 1 потребител изказва благодарност на drakkar за това мнение:
  • mimi93
Цитирай
#10

(2021-09-06, 11:27:10)100 написа:  Aко камерата е наистина приоритет, то не е това телефона. Обаче от друга страна преди да го тествам очаквах да е по-зле от това, което се оказа. Реално съвсем приемлива жертва на фона на хардуера и бързината. Трябва да е много специален случай за да жертвам толкова процесорна мощност за 10-20% по-добра камера

Не е. Просто ми стана любопитно относно детайлите, какво имаше на предвид колегата. На осветление в магазин ми се стори доста добра.
Цитирай
#11

Телефона е супер. Това ми е първия модел на марката, който няма проблем със сензора за близост. Няма да съжаляваш!

Poco F3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)