Анкета: ISOCELL HP1 - първият 200MP сензор за смартфони на Samsung - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да
44.44%
4
44.44%
Не
22.22%
2
22.22%
Не знам
22.22%
2
22.22%
Друго
11.11%
1
11.11%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung анонсира 200-мегапикселов сензор за камера на телефона
#1

[Изображение: afe3fd074964.jpg]

Необходимост ли е вече устройствата да имат голями сензори?

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Зависи от нуждите на потребителя. За мен - да, но не на всяка цена, а и снимката не се прави само от мегапиксели. Гледам редовно (налага ми се) снимки със 108 МП камери и съвсем не съм впечатлен от тях.

Ако тия 200 (108, 64 или 48 ...) се "делят" на 8х25, да речем, или на ... 4х12, снимките са несравнимо по-добри отколкото да се правят на максималния камерен капацитет.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#3

За мен в случая най-ефективното решение за момента е в баланса. Т. е. камерите в смартфона да не са с един сензор с огромен брой мегапиксели, а няколко с по-балансиран брой и да работят в синхрон. Както и с добавката на AI системи, които да обработват изображенията след това. Интересното е, че въпросният сензор беше разработван съвместно с Xiaomi, а сега за партньорство между двете компании вече не се и споменава. Въпреки това се спекулира, че новите модели на китайския гигант ще са сред първите, които ще ползват такава 200MP камера.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

И Motorola се включва в надпреварата за големи сензори. Очаква се брандът да представи смартфон с 200 МР през юли.

https://nixanbal.com/200-mr-kamerafon-na...-prez-yuli

 
Цитирай
#5

Сензорът Samsung ISCOCELL HP1 предлага напълно нова технология за агрегация на пиксели, наречена ChamelonCell, която може да групира до шестнадесет пиксела, създавайки снимки с различна резолюция: от 12,5 мегапикселови снимки с пиксел с размери 2,56 μm до 50 мегапикселови снимки (1,28 μm) и 200 мегапиксела (0,64 μm) в зависимост от вашите нужди.

 
Цитирай
#6

Samsung представи оптичния сензор ISOCELL HPX с разделителна способност 200 МР, това е третият оптичен сензор на компанията с тези параметри. Интересното в случая е, че този продукт беше анонсиран в Китай, което ни подсказва, че е възможно да е насочен само за този регион. Тук става дума за сензор с доста малки пиксели, 0.56 микрона, като се използва технология за сливане на пикселите. Така при кадри с резолюция 50MP размерът на пикселите е 1.12 микрона, а при 12.5MP е съответно 2.24 микрона. В тези случаи се получава по-добра светлочувствителност. Иначе малкият размер на основните пиксели позволява постигането и на по-малък общ размер. Налична е възможност за запис на видео в резолюция до 8K при 30 кадъра в секунда. Поддържат се също така технологии като двоен HDR, Smart ISO и Super QPD автофокус.

https://www.prnasia.com/story/379789-1.shtml

 
Цитирай
#7

Днес Samsung представи най-новия си 200-мегапикселов (MP)  сензор за изображения ISOCELL HP2, с подобрена пикселна технология и пълен капацитет за впечатляващи мобилни изображения в премиум смартфони на бъдещето. Той увеличава капацитета за максимална производителност на пикселите, като позволява да се правят детайлни снимки с несравнимо качество при всякаква светлина.

Източник

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)