Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Стар флагмана или нов телефон среден клас?
#26

В тоя бюджет S20 fe ,нов с гаранция и няма да те разочарова ...

Изпратено от моят SM-A515F с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
Аксесоари
#27

(2021-09-07, 15:08:31)L1892 написа:  В този ред на мисли - миналогодишен доказан флагман със значително паднала цена, но нов.

Това вече е "и един мармот - завива ... телефони в станиол"!

Много добра идея - хем поостарял като модел - ама бивш флагман, хем - чисто нов - като производство!
Купувал съм висок клас автомобил, на ниска цена - заради модела. Еми ... друго си е.

Тази въдица ...
(2021-09-07, 15:34:33)bullyboy написа:  ... нов с гаранция ...
е за баламите!

Преди време предпочетох уред с 1 година гаранция, пред подобен - с 3. Изкара 24 години, без забележки. Накрая го пенсионирах, заради по-модерен и по-функционален.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#28

(2021-09-07, 14:40:47)Victormihov написа:  Има нещо вярно за старите флагмани, но сложете един до друг А52 и S10 plus. S10 plus изглежда абсолютно супер.
https://www.youtube.com/watch?v=WxaioxJA...TechWisely

Акъла който е вложен преди 3 години за да се направи ТОП телефон, не е вложен в средняк днес, дори и технологията не е същата, не знам, аз предпочитам стар флагман.

Флагмана винаги ще си остане флагман. 
Дори от един S7 Edge ще лъха класа, ако е поставен до А52.
В това отношение средняка никога няма да надмине флагман.

Ставаше въпрос, кога започва да губи предимството си пред средния клас, и заслужава ли си.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • gazibarev, sapiora
Цитирай
#29

Моето мнение, като ползвател на флагман но стар. Huawei P30 Pro, e че колкото и средния клас да се движи напред няма как да има екрана на флагмана, нито камерата му нито IP 68, да може да сложат нов процесор.. И 120 херца честота.. Но до там... Единствения проблем наистина, е че няма как да знаеш в какво състояние е флагмана на тези години.. И риска е от там основно.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Slonio81 за това мнение:
  • L1892, tynata2
Цитирай
#30

(2021-09-07, 15:57:03)jhoro написа:  ...Много добра идея - хем поостарял като модел - ама бивш флагман, хем - чисто нов - като производство!...
Не мисля, че съм написал по-горе нов като производство, а нов като първа ръка от магазин, а не кой знае как употребяван. Смятам, че е очевидно и без мармоти и станиол.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#31

Като цяло всички сте прави, най-хубаво е да имаш пари и да влезеш и да си купиш смартфон за 2000лв и готовоSmile

Иначе по темата:
Мотото не е изобщо за изпукане, или S20Fe нов.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • gtc
Цитирай
#32

(2021-09-06, 19:45:32)stenlius написа:  Силно зависи за какво ще ползваш телефона (държиш ли много на камерата или на пърформанса) и най-важното какъв бюджет имаш... Nord 2 е много хубав апарат с бъдеще (не купувай първият Nord в никакъв случай), F3 не особено добър, но ставащ. От старите не бих взел нищо в порядък S10, P30 Pro е отличен също, Mate 20 Pro остаря и също не бих го взел, иначе си е по-висок клас от P30 Pro.
За около 700 лв можеш да купиш Oneplus 8T от OLX с остатъчна гаранция от година и повече - отличен актуален апарат във всяко едно отношение, камерата му единствено изостава леко на тъмно, но пак снима предостатъчно добре.
Аз съм с Oneplus Nord, първият модел, вече 9-ти месец. Смартфонът си работи много добре, има си редовни обновления и си функционира достатъчно плавно и стабилно.
Все пак има вече Nord 2, логично е човек да се насочи към по-новия модел. Но първият модел хич не е за подценяване.

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на pacemaiker за това мнение:
  • gtc
Цитирай
#33

(2021-09-07, 20:53:11)pacemaiker написа:  Аз съм с Oneplus Nord, първият модел, вече 9-ти месец. Смартфонът си работи много добре, има си редовни обновления и си функционира достатъчно плавно и стабилно.
Все пак има вече Nord 2, логично е човек да се насочи към по-новия модел. Но първият модел хич не е за подценяване.

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk

Не казвам, че е лош старият, но няма смисъл да се купува днес - цените с Nord 2 са близки, а той е почти двойно по-мощен, с двойно по-бързо зареждане, стерео говорители, много по-добра камера и прочие - супер апарат е. За съжаление OP са му предвидили само 1 major версия на Андроид за ъпдейт - т.е. 12-ка и 2 години секюрити ъпдейти, но пак е ок.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • gtc
Цитирай
#34

(2021-09-07, 19:45:44)L1892 написа:  Не мисля, че съм написал по-горе нов като производство, а нов като първа ръка от магазин, а не кой знае как употребяван. Смятам, че е очевидно и без мармоти и станиол.

Е да де - не казвам "произведен в момента", а не продаван, неизползван!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#35

Има OnePlus 8 за тази цена. Мисля, че е добре. И говоря за нов.
Цитирай
#36

Аз съм за моторолата, но е малко над сумата, която си отделил. Ако успееш да я вземеш с договор, мисля че ще ти дойде перфектно. Най-релевантно е да си купиш нов телефон, според мен. Имаш за 2-3 години напред актуализации, пък дори и да не е от най-висок клас.
Цитирай
#37

(2021-09-07, 05:45:32)gtc написа:  700-800лв смятам да отделя. В момента съм с Huawei p20.
За тази сума бих погледнал и Oppo Reno 5 5G. Успех в избора!

 
Цитирай
#38

В момента Poco X3 Pro в Технополис е за 429лв при поръчка онлайн. Хем си имаш 2 години сигурна гаранция, хем можеш да го върнеш до 14 дни ако не ти допадне. По-добра сделка от това здраве му кажи.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Алекс21 за това мнение:
  • jhoro, Victormihov, жорж
Цитирай
#39

(2021-09-12, 21:17:03)Алекс21 написа:  В момента Poco X3 Pro в Технополис е за 429лв при поръчка онлайн.

Благодаря за жокера- поръчах един за подарък...

Въпросът е обаче защо да е Poco X3 Pro когато бюджета на човека спокойно стига за Poco F3 който е около 650лв.- и процесорът е по-нов и 1-2 идеи по-мощен, и дисплея е амолед (може и да е минус за някой) и което е най-важната разлика за мен е наличието на 5Г модем. Майната им на скоростите и пинга дето нямат почти нищо общо с 5Г, но нещата ще се развиват и в близката 1г. се очаква поне в градовете да имаме нещо доста близко до 5Г- баш сега не е момента да даваш 7-800лв. за нов телефон и той да няма 5Г модем. 

Тези дни бях в Габрово и в зона където Виваком дават добро покритие (жълто) за 5Г и много добро покритие (червено) за 4Г моя пиклив 5Г телефон показа 350мбит/с, а на 1 метър вдясно от мен S20 FE показа 130мбит/с. Единият пиклив модем решава всичко, а с времето ще се дава приоритет на 5Г трафика и тези с по-старите телефони ще го отнесат не само като по-ниска скорост, а и като приоритет в мрежата. 

Което ме подсеща, че скоро ще стане сложничко да продадеш 37-ма ръка айфон който няма 5Г модем 
[-] 1 потребител изказва благодарност на жорж за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#40

(2021-09-13, 15:15:18)жорж написа:  ...Единият пиклив модем решава всичко, а с времето ще се дава приоритет на 5Г трафика и тези с по-старите телефони ще го отнесат не само като по-ниска скорост, а и като приоритет в мрежата.
И за какво ти е устройство с 5G модем, за което ще си дал и повече пари, ако например не е сертифицирано при операторите?

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#41

@NoMaD това със сертифицирането си е проблем, но това не променя фактите и хората с 4Г телефони ще бъдат прецакани в обозримо бъдеще. А и устройства се добавят постоянно- просто да се купува тел. без 5Г днес има много малко смисъл.

Макар и относително бавно същото се случи при пускането на 4Г и простите 3Г устройства станаха почти неизползваеми. Същото ще се случи и с 4Г устройствата, но доста по-бързо понеже преходът 4Г => 5Г е доста по-лесен и бърз. Не е далеч момента в който скоростите през 4Г ще бъдат орязани и ще се "радваме" на 20мбит/с при добър късмет и не много натоварена клетка за да има капацитет за обслужването на клиенти през 5Г.
[-] 1 потребител изказва благодарност на жорж за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#42

Това са глупости. В Габрово не ти е виновен модема а виваком. В Габрово на 5G както каза едвам правя 300mbps докато пак на виваком в София пак на 5G спокойно минавам 1000mbps

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#43

То е хубаво 5G,но не виждам скоро да стане с покритие и на малките населени места.При сегашната скорост от 120 Мбс за 4G+ ми е пре достатъчна.Да ползвам 5G само когато отида в града за мен не е опция,то е ясно че когато си сменя човек телефона с нов модел,ще е с 5G.

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • gazibarev, jhoro
Цитирай
#44

(2021-09-15, 07:56:35)жорж написа:  @NoMaD това със сертифицирането си е проблем, но това не променя фактите и хората с 4Г телефони ще бъдат прецакани в обозримо бъдеще. А и устройства се добавят постоянно- просто да се купува тел. без 5Г днес има много малко смисъл...
Добавят само тези устройства, които са само в портфолиото им, всички останали си остават зад борда, защото това им е целта - да се купува от тях и да си правят таргетите по този начин.

 
Цитирай
#45

Това за 5G и купените от тях устройства не го разбирам. Например в Германия в роуминг на виваком имам 5G. Значи за тях няма проблем да ползваш мрежата им нищо че си чужд оператор. Като купих моят s21 ultra трябваше да се обадя на оператор и дс поискам да ме присъединят. Жената пита от къде е закупен и с коя компилация съм на о.с. и след 20 мин се появи 5G

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)