Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Какъв телефон
#1

Здравейте на всички .Нов съм в форума и благодаря за приема. Виждам че има доста знаещи хора и се надявам да ми помогнат с избор на телефон.Имам Samsung s8 и мисля да го сменя. Бюджет неограничен. Посъветвайте ме за телефон без проблеми в бъдеще и Бърза работа. Игри не използвам.Кой флагман ще ми препоръчате .
От Айфон 
Самсунг
Xiaomi mi 11 ultra
Или нещо на Сони експерия 5 |||
Благодаря предварително.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • TheWalking
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако ще е iPhone изчакай 13 (Pro/Pro Max) следващата седмица ще ги обявят, но най-вероятно през октомври или ноември ще ги имат наличност.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 1 потребител изказва благодарност на centur за това мнение:
  • TheWalking
Цитирай
#3

Ако предпочиташ андроид,най добре Самсунг С21 Ултра,ако ти е голям С 21+

Huawei P30
Цитирай
#4

Важно е да се отбележи и какви приложения се използват. Ябълката не става за гледане на IPTV, трудно или невъзможно свързване с други устройства. Лично за мен IOS е силно осакатена и непрактична.
Ако избирах телефон днес, щях да взема Сони-то.

1916 
Цитирай
#5

Добре дошъл!

Според мен моментът не е удачен за покупка на телефон.

1-во: цените на настоящите не са претърпяли нужният спад, и предвид наближаващите нови устройства се очаква да поевтинеят.

2-ро: скоро ще се появят Pixel 6 Pro, Xepria 5lll(за който спомена колегата), телефони които заслужават да се прегледат - Сонито е с подобрена камера, компактен и мощен телефон, същото така макар и изветрялата им популярност се поддържат в софтуерно отношение.
Пиксела от своя страна се очаква да е чудо.

Иначе като цяло, днешно време все по трудно се избира апарат, статуквото е зазидано от Самсунг, а Ксиоми е за ентусиастите със свободно време за флашове на ромове и чудене в кой район какво работи.

Логичния избор е С21 Ултра - може би най балансирания телефон към днешна дата. Максимум задоволяващ капризите на всички, но всичко е относително.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • жорж
Цитирай
#6

(2021-09-09, 13:26:22)milss написа:  Важно е да се отбележи и какви приложения се използват. Ябълката не става за гледане на IPTV, трудно или невъзможно свързване с други устройства. Лично за мен IOS е силно осакатена и непрактична.
Ако избирах телефон днес, щях да взема Сони-то.

Виждал съм на живо, това което описваш за невъзможно с ИОС. Ако ще е самсунг, виж им нексусите. Аз лично не бих сбъркал с ябълката, сонито и пиксела - това щях да сравнявам.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#7

Абсолютно вярно е, че точно сега е кофти момент за нов флагман обаче по-важното е какво правиш на тоя телефон- за игрите ясно, но за какво реално си ползваш телефона?

Винаги може да пробваш с един Айфон, но изчакай задължително новия модел- ако не те кефи се продава за нула време с минимум загуба, та дори и с печалба може да го продадеш. Уловката е там, че Айфон-а като устройство е ОК обаче за да усетиш всичките му ползи и гъзарийки ти трябва т.нар. "екосистема на Епъл", а това вече е съвсем друго и доста скъпо излизащо нещо...
Цитирай
#8

Благодаря на всички за бързите отговори големи пичаги сте.Телевизия не гледам от години но слушам музика през телефона на строителния обект.В един телефон търся:добра батерия, бърз не зацепващ тел.и в бъдеще да е пак на добре работещо бързо  ниво. Чувал съм от продавачите по магазините че който и телефон да взема след няколко години забавя работа така ли е ?Искам телефон който не забавя работа след време пак да работи бързо. Ако е андроид да е задължително снапДрагон 888. Кажете ми малко повече информация за sony xperia 5 ||| и за Samsung Galaxy Note по-добре ли е от S серията ? Също така и за iPhone малко повечко информация говорим за най-високия клас от телефоните. Да ме извинявате ако питам понякога такива въпроси не разбирам много от телефони по професия съм майстор-зидар Децата помагат Благодаря ви. Просто искам най-доброто без компромис
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • jhoro, johnni_b
Цитирай
#9

(2021-09-09, 17:36:00)Yordanov написа:  Чувал съм от продавачите по магазините, че който и телефон да взема - след няколко години забавя работа така ли е ?

Самите апарати не забавят чувствително работа. Проблемът идва от по-високите изисквания на инсталираните приложения.

Факта, че до преди няколко години - 1 GB RAM беше нормално,а сега се коментира - „Стигат ли 4 GB RAM?"
Числата са примерни, но това е тенденцията - да се купуват по-нови и по-бързи телефони.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#10

(2021-09-09, 17:36:00)Yordanov написа:  Чувал съм от продавачите по магазините че който и телефон да взема след няколко години забавя работа така ли е ?Искам телефон който не забавя работа след време пак да работи бързо.
Преди години беше така,но не мисля че сегашен флагман ще забави в работата,моя е на 2 и половина години,и си работи пак така бързо.

Huawei P30
Цитирай
#11

@yordanov Хубаво ще е да се върнем в началото, и да се спомене точно какви функции ще се извършват с телефонът.
Как точно ще се слуша тази музика, през блутут слушалки, през колонките на телефонът, също така, музика свалена на устройството или през интернет - тези неща са важни за живота на батерията.
Флагманите не са от най икономичните телефони.

Относно Самсунг, принципно Note серията е по класния модел, но тази година си промениха политиката, и направиха S21 Ultra в най доброто, като дири въобще не пуснаха Note тази година.
Всъщност,ако се държи специално на процесор 888, то трябва да се изключи Самсунг.

За Sony 5lll е рано да се говори, защото се очаква началото на следващия месец. Има хубави характеристики.
Цитирай
#12

(2021-09-09, 17:36:00)Yordanov написа:  ...В един телефон търся:добра батерия, бърз не зацепващ тел.и в бъдеще да е пак на добре работещо бързо ниво. Чувал съм от продавачите по магазините че който и телефон да взема след няколко години забавя работа така ли е? Искам телефон който не забавя работа след време пак да работи бързо. Ако е андроид да е задължително снапДрагон 888...
При тези изисквания и неограничен бюджет бих се спрял на Oppo Find X3 Pro. Успех.

 
Цитирай
#13

Нямам свалена музика. Имам неограничен интернет слушам музика директно от телефона на тонколона JBL с Bluetooth. Относно процесора snapdragon 888 чух че той бил най-добър затова него писах. Телефонът също така трябва да има доста памет Защото правя доста снимки на обектите. Говоря по телефона доста трябва ми добро качество на звука на самите тонколонки на телефона. Използвам имейл за пускане на фактури. И обичайното сърфиране в интернет.
Цитирай
#14

(2021-09-09, 18:31:02)NoMaD написа:  При тези изисквания и неограничен бюджет бих се спрял на Oppo Find X3 Pro. Успех.

Апарата определено е добър, но при толкова малки изисквания ...
Цитат:слушам музика през телефона на строителния обект. В един телефон търся: добра батерия, бърз не зацепващ тел. и в бъдеще да е пак на добре работещо бързо ниво.

бих заложил на по-нисък клас апарат и средно хубав Power bank.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#15

(2021-09-09, 18:26:12)Vi70 написа:  @yordanov Хубаво ще е да се върнем в началото, и да се спомене точно какви функции ще се извършват с телефонът.
Как точно ще се слуша тази музика, през блутут слушалки, през колонките на телефонът, също така, музика свалена на устройството или през интернет - тези неща са важни за живота на батерията.
Флагманите не са от най икономичните телефони. Предполагам трябва да се предвиди да изкара цял работен ден, а тъй като се спомена, че сте зидар, може да се предположи, че в този етап на обекта няма много точки със захранване. Ако бяхте шпакловчик, тогава щяхте да сте след жичкаджиите и нямаше да е проблем. Big Grin

Относно Самсунг, принципно Note серията е по класния модел, но тази година си промениха политиката, и направиха S21 Ultra в най доброто, като дири въобще не пуснаха Note тази година.
Всъщност,ако се държи специално на процесор 888, то трябва да се изключи Самсунг.

За Sony 5lll е рано да се говори, защото се очаква началото на следващия месец. Има хубави характеристики.

Виждам че доста разбираш от телефони Ти ако беше на кое би се спрял и защо .Благодаря. за процесора snapdragon 888 чух от децата че той е бил най-добър затова писах него наскоро купих на дъщеря ми която е на 16 Xiaomi ми 11 каза че работи добре с този процесор.
Цитирай
#16

Той процесора работи, но и нагрява и не е от най-икономичните, даже има мнения че е по несполучлив от миналогодишния 865. Така че не гледай само тоя процесор ...

Изпратено от моят SM-A515F с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#17

(2021-09-09, 18:56:16)Yordanov написа:  Виждам че доста разбираш от телефони Ти ако беше на кое би се спрял и защо .Благодаря. за процесора snapdragon 888 чух от децата че той е бил най-добър затова писах него наскоро купих на дъщеря ми която е на 16 Xiaomi ми 11 каза че работи добре с този процесор.

Благодаря за квалификацията, но във форума има много по запознати с детайлите при телефоните.

Без да се замислям, ако утре трябваше да купя телефон, щеше да е S21 Ultra.
Щом ще вършиш работа с него, мисля че това е телефона.

Да, 888 е най новият и мощен процесор.
Дали е най добрият, има много мнения, но сега не е момента.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#18

(2021-09-09, 19:09:50)bullyboy написа:  Той процесора работи, но и нагрява и не е от най-икономичните, даже има мнения че е по несполучлив от миналогодишния 865. Така че не гледай само тоя процесор ...

Изпратено от моят SM-A515F с помощта на Tapatalk

Добре насочи ме Къде и какво да гледам.
Цитирай
#19

(2021-09-09, 18:47:44)Yordanov написа:  Нямам свалена музика. Имам неограничен интернет слушам музика директно от телефона на тонколона JBL с Bluetooth. Относно процесора snapdragon 888 чух че той бил най-добър затова него писах. Телефонът също така трябва да има доста памет Защото правя доста снимки на обектите. Говоря по телефона доста трябва ми добро качество на звука на самите тонколонки на телефона. Използвам имейл за пускане на фактури. И обичайното сърфиране в интернет.
S21ultra, s21 серията като цяло е крачка и половина спрямо s20.
Но .... Модема на ексинос процесора е калпав.
Точно за разговори ще е кофти избор.


Бих ти препоръчал s20fe, но задължително със снапдрагон процесор !!!
Определено ще е ъпгрейд спрямо с8
Цитирай
#20

(2021-09-10, 07:27:43)emzo написа:  S21ultra, s21 серията като цяло е крачка и половина спрямо s20.
Но .... Модема на ексинос процесора е калпав.
Точно за разговори ще е кофти избор.

Калпав колко да е калпав. На 2 сим карти ( едната Еsim) до сега не съм имал липса на покритие там където другите имат, или пропуснати повиквания. Може би има някаква минимална разлика в силата на сигнала спрямо драгона но едва ли ще усети разлика. А спрямо S20 ultra този е доста по добре във всичко. Може би най ми липсва ToF сензора.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#21

@yordanov
Сега да ти кажа, защо бих избрал него. Вчера не остана време.

На първо място е батерията, и според мен това е най автономния флагман, предвид размера на екрана, както и мощния процесор.

След това идва моментът за дълготрайната употреба, която искаш - Самсунг са номер едно по отношение на софтуерна поддръжка. Това означава, че този телефон ще бъде обновяван до най новата версия на Андроид още 3 години.
Хардуера му е достатъчно мощен да изкара още 4-5 години.

Не на последно място е удобството за работа с устройството. Самсунг имат удобен и много разширен софтуер с който се работи лесно. Взимам под внимание, че последните 4 години си със Самсунг и всичко ще ти е познато и лесно. Нещо което с Mi 11 Ultra мисля, че няма да постигнеш. Не казвам, че телефонът е лош, той също е "напомпан" като самсунга, но има вероятност да не си допаднете, предвид опита ти със S8.

Сега ще кажа няколко думи за предпочитания от теб 888. Макар и най нов и мощен, тази година всички с 5nm технология процесори, имат прекомерно затопляне, което ги прави неефективни при голямо натоварване. Нещо което ти няма да усетиш в ежедневна употреба, освен затоплянето му.
Самсунг в Европа не използва чипове на марката Snapdragon, която произвежда въпросният 888.
Слагат тяхно производство процесор Exynos 2100, който е еквивалента на 888. Принципно Snapdragon произвеждат по качествените процесори, и са предпочитани по редица неща.
Тази година силите са малко по изравнени, като дори Exynos 2100 в някой ситуации се справя малко по-добре. Няма смисъл да навлизам в такива детайли за тестове и разни числа, които общо взето не те вълнуват, и ти с твоето потребление няма да усетиш. С две думи, Exynos 2100 и 888 са еднакво мощни и ще изпълнят всяка задача която им зададеш!

Камерата няма да я коментирам в детайли, ще кажа само, трепач е.

Принципно се въздържам от изтъкване на даден смартфон, но общо взето, затова бих избрал този телефон, АКО бях на твое място.

(2021-09-10, 07:27:43)emzo написа:  S21ultra, s21 серията като цяло е крачка и половина спрямо s20.
Но .... Модема на ексинос процесора е калпав.
Точно за разговори ще е кофти избор.


Бих ти препоръчал s20fe, но задължително със снапдрагон процесор !!!
Определено ще е ъпгрейд спрямо с8

Имам някакъв спомен, че си абонат на Вивата, затова ще споделя нещо.
Реших да ползвам техните услуги, и си взех S21 от тях.
Получих си телефона и картата по куриер, но по незнайна причина ми активираха картата след една седмица.
През това време ползвах 2 карти на А1 и Теленор - работата ми е такава, че обикалям из цяла София, дори в най затънтените и нови квартали. Нито веднъж не ми направи проблем при разговор или значително намаляване на обхват и губене на интернет. Всичко това докато не ми активираха картата на Вива. Телефонът започна да грее, прехвърля от 3 на 4G, а качеството на разговорите беше ужасно. Нещо което с другите 2 карти не ми се случи.
В случая съм благодарен на съдбата, че така се стекоха обстоятелствата, иначе щях да оплюя телефона и сигурно повече никога нямаше да погледна Самсунг. Всичко това е на база на сериозна работа с апарата, с по 30-40 разговора на ден, и постоянно в ръката ми.
[-] 4 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • dessexc, gazibarev, jhoro, NaniG
Цитирай
#22

Калпавите модеми не са единичен случай.
Това е информация, която не е достъпна до краен потребител.

Не го разбирайте, че няма да можете да говорите, но снапа се справя в пъти по-добре.



Вива и а1.
Вивата ми е най-безпроблемна.
Цитирай
#23

(2021-09-10, 09:01:43)emzo написа:  Калпавите модеми не са единичен случай.
Това е информация, която не е достъпна до краен потребител.

Не го разбирайте, че няма да можете да говорите, но снапа се справя в пъти по-добре.



Вива и а1.
Вивата ми е най-безпроблемна.

Може и да има калпави бройки но явно не съм от тях. В бг ползвам виваком и телеком Германия.  В Швейцария съм на сънрайз и телекомската. Не съм имал греене кофти връзка или честа смяна на режими. За моите нужди си работи нормално модемеца.  Нямам база за сравнение със снап 888.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
Цитирай
#24

Аз не мисля, че ще усетиш разлики между snapdragon и exynos процесорите при твоето ползване на телефона, може някой да ме обори, разбира се. По това, което си посочил, че правиш по телефончето бих се насочил към Galaxy S21. От доста време си със самсунг, няма да имаш никакви проблеми. При айфон има два варианта, единия е да забравиш всичко останало, а другия е да не погледнеш айфон повече Big Grin За батерия и забиване, мисля че мога да споря с доста хора, тъй като съм минал през доста класни андоиди и айфони. При мойте нужди и ежедневие няма устройство, което да не е забивало (замръзвало) и да ми е изкарвало повече от 1 ден без зареждане. Да, няма такова нито скъп андроид, нито айфон и не не говоря за iphone 5s и galaxy s3, а примерно за iphone 11 pro и galaxy note 10 и т.н. Big Grin. Разбира се, това е мнение, базирано на мойте виждания и преживявания. Не искам да обиждам даден модел или марка Smile
Цитирай
#25

Здравей , аз бих предложил iPhone 13/13 Pro . Даже 12/12/12 про макс (макса заради батерията). Виждам , че търсиш безпроблемна работа (поне няколко години) , добър звук от говорителите , добри камери и добра батерия . Всичко това го има при iPhone 12 серията (с изключение на mini-то) . Откъм софтуер са доста добре и получаваш 5-6 години ъпдейти . Работата с другите устройства е много добра (поне при мене сравнение с андроид) . Всичко е до харесване на самият интерфейс . Който и телефон да вземеш ще ти свърши работа . Отиди в някой магазин , разгледай ги , поиграй си поне 10-15 минути със всяко устройство и ще разбереш кое е за тебе . Може би минуса на айфона е , че няма 120 хз екран ама 13 Про/13 Про Макс ще имат и ще ги представят утре (14 септември 20 часа българско време) . Иначе, аз лично бих се спрял на S21 Ultra , S21 Plus , iPhone 12/12 Pro/12Pro Max или новите 13 Pro/13 Pro Max (заради 120 хз) , но ти си преценяш колко са важни те за тебе . Реално изглежда , че работя доста по-добре , но при зареждане на приложенията не дава никакво преимущество . Приятни са за окото тези 120 хз .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)