Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Къстъм Ром Pixel Experience PLUS за Mi10T / Mi10T Pro
#1

И така искам да споделя този къстъм ром от който съм адски доволен и мисля че е напълно стабилен и работещ както трябва работи много гладко и бързо много по добре отколкото MIUI също така получава редовно ъпдейти. В началото и аз не вярвах че ще е по-добър от стоковият но след като го ползвах 3 месеца и след това се върнах на MIUI просто телефонът ми се стори адски тромав и естествено се върнах пак на този ром.

Име на ромът: PixelExperience+ UNOFFICAL |
Версия на андроид: 11

Защо ромът се води неофициален ? Защото постоянно получава ъпдейти и подобрения.

Как се флашва:
1.Изтеглете ромът [ТУК]
2.Изтеглете рекавъри [ТУК]
3.Изтеглете Firmware-а [ТУК]
3.Вкарайте телефона в фастбуут режим с командата adb reboot fastboot или изключете телефона и задръжте Power Button-а и Volume Down бутона за да влезете в fastboot
4.Сега флашнете рековърито с командата fastboot flash recovery recovery.img 
5.Рестартирайте телефона отново до рековърито с командата fastboot reboot-recovery или задръжте Power Button-а и Volume Up бутона докато влезете в рековърито
6.Отидете на Wipe и натиснете Format Data
7.Рестартирайте телефона отново до рековъри менюто
8.Флашнете Firmware-а
9.Флашнете ромът
10.След това цъкнете на Reboot ---> System
 
И това е готови сте наслаждавайте се на телефона.  Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
               

За всичко си има решение Smile
[-] 3 потребители изказват благодарност на ji4ko0 за това мнение:
  • gdgrozev, Ivan_Bonev, redsys
Цитирай
Аксесоари
#2

Работят ли приложенията за плащане?

Изпратено от моят Xiaomi device с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

(2021-09-19, 13:43:45)gdgrozev написа:  Работят ли приложенията за плащане?

Изпратено от моят Xiaomi device с помощта на Tapatalk
Не съм ги пробвал понеже не ползвам ако има вариант да ги тествам бих помогнал.

За всичко си има решение Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на ji4ko0 за това мнение:
  • gdgrozev
Цитирай
#4

Можеш да провериш с приложение дали минава safety net
А в настройките на гугъл плей може да се види дали е сертифициран
Цитирай
#5

И аз съм с този ром на MIX 2 и мога да потвърдя че работи много добре, плюс че батерията изкарва поне час повече..

Изпратено от моят SM-A515F с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#6

Минава SafetyNet успешно и е сертифициран.


Прикачени файлове Миниатюри
       

За всичко си има решение Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на ji4ko0 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#7

Мога ли да го сложа, с глобалната версия съм аз? Смисъл трябва ли да е както при другите ромове или го свалям сега и го правя веднага?

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Ако ти е отключен може.

Изпратено от моят Xiaomi device с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Ами както съм го взел от магазина, нищо не съм му правил друго. Не съм флашвал други ромове и т.н.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

Трябва да отключиш Bootloader-а

За всичко си има решение Smile
Цитирай
#11

Подадох заявка и ми изписа след 168ч. След 168ч пак ли трябва да вляза в mi unlock ?

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Цитирай
#12

(2021-09-20, 19:01:44)lfc4lifebg написа:  Подадох заявка и ми изписа след 168ч. След 168ч пак ли трябва да вляза в mi unlock ?

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Да след 168ч. ще можеш да го отключиш за съжаление на Xiaomi е така и трябва да чакаш за да го отключиш.

За всичко си има решение Smile
Цитирай
#13

(2021-09-20, 21:14:44)ji4ko0 написа:  Да след 168ч. ще можеш да го отключиш за съжаление на Xiaomi е така и трябва да чакаш за да го отключиш.
Малко глупава работа. А тези файловете, които ги свалих.. на телефона ли трябва да седят или на компютъра и от него чрез командите се качват? То да дойде време, ще пиша пак..

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
Цитирай
#14

(2021-09-20, 21:21:26)lfc4lifebg написа:  Малко глупава работа. А тези файловете, които ги свалих.. на телефона ли трябва да седят или на компютъра и от него чрез командите се качват? То да дойде време, ще пиша пак..

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
На компютъра защото като форматираш телефона ще се изтрият.

За всичко си има решение Smile
Цитирай
#15

Защо ромът се води неофициален ? Защото постоянно получава ъпдейти и подобрения.

Ром-а се води неофициален защото вече не го разработват хората които стоят зад pixel experience, а някой ентусиаст. За съжаление тоя ентусиаст може по всяко време да реши че не му се занимава повече и да приключиш. шансовете това да се случи с официалния ром са по-малки.




Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#16

(2021-09-21, 06:44:39)BlackBone написа:  Защо ромът се води неофициален ? Защото постоянно получава ъпдейти и подобрения.

Ром-а се води неофициален защото вече не го разработват хората които стоят зад pixel experience, а някой ентусиаст. За съжаление тоя ентусиаст може по всяко време да реши че не му се занимава повече и да приключиш. шансовете това да се случи с официалния ром са по-малки.




Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk

Всеки къстам ром може да приключи когато хората решат че не им се занимава.Дори и официалният софтуер спира да получава ъпдейти когато спре да им се занимава с този телефон от компанията.По-скоро е по-вероятно официалният ром да спира да получава ъпдейти отколкото къстам рома. Виж Galaxy S2 има андроид 11 само че не от Samsung а благодарение на къстам ромовете.

За всичко си има решение Smile
Цитирай
#17

Официалния спира ама поне знаеш кой го прави с неофициалния и това незнаеш. Ползвайте си каквото искате, но си имайте едно наум.

Ето Ви в телеграм една група в която постват колкото си рома искате:

https://www.google.com/url?sa=t&source=w...kYvpsH-L6k

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай
#18

Рома вече е официален и излиза нов ъпдейт на всеки месец https://download.pixelexperience.org/gauguin
С последния ром съм от 12.09.2021 и батерията е супер икономична. Предния месец не беше така. Ползвам Plus Edition версията с рутнат телефон и Magisk с доста добавки към него. Safetinet минава успешно и си плащам с Google pay и Рай мобиле. Супер доволен съм.
Цитирай
#19

(2021-09-23, 13:03:34)ndi написа:  Рома вече е официален и излиза нов ъпдейт на всеки месец https://download.pixelexperience.org/gauguin
С последния ром съм от 12.09.2021 и батерията е супер икономична. Предния месец не беше така. Ползвам Plus Edition версията с рутнат телефон и Magisk с доста добавки към него. Safetinet минава успешно и си плащам с Google pay и Рай мобиле. Супер доволен съм.

Колко икономична е батерията, да видя дали ми се занимава да го слагам, или да си стоя със стоковият?
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamen_k за това мнение:
  • gdgrozev
Цитирай
#20

(2021-09-23, 13:16:20)plamen_k написа:  Колко икономична е батерията, да видя дали ми се занимава да го слагам, или да си стоя със стоковият?

Заредена е преди два дни и в момента е на 38%, ползване на екрана след пълно зареждане 4 ч. и 41 мин. На вечер в стендбай до сутринта е 2-3% разряд.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ndi за това мнение:
  • plamen_k
Цитирай
#21

Така.. от около 30 минути съм с този Пиксел ром. Не съм вярвал, че мога да заобичам това Ми10т про толкова много. В момента все едно съм ънбокснал нов пиксел. Надявам се всичко да е наред. Благодаря за темата!

Единственият проблем,който имам е с ДСК приложението - вътре не ми показва, че имам пари и дава грешка. Същото е в браузъра. Дали е от тях не знам. Но всичко останало ми работи. Само искам да сваля друга камера, че тази дето идва с рома е много зле.
[-] 1 потребител изказва благодарност на lfc4lifebg за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#22

За камера може да пробвате от Gcam Аз мисля че бях с 8.3 и работи добре. За банковите операции съм срутнат телефон и Magisk за криене към някой приложения че телефона е с РУТ. Има една подробност обаче, банките могат с тяхните приложения да гледат дали е включено менюто Developer options. Така е и при моята банка на Райфайзен. Ако е включено, приложението НЕ работи! Решението е влизате в Developer options, разрешавате каквото искате като отстраняване на USB грешки например и пак го изключване Developer options. Това което сте разрешили в менюто, дори и изключвайки менюто на разработчика, в под менютата помни какво сте разрешили. oem unlock също трябва да е изключено, вашия телефон без това вече е отключен. След тези размествания, банковите апликации ми работят. Не зная как е при ДСК, но пробвай по описания от мен метод.
Цитирай
#23

(2021-09-27, 20:39:06)lfc4lifebg написа:  Така.. от около 30 минути съм с този Пиксел ром. Не съм вярвал, че мога да заобичам това Ми10т про толкова много. В момента все едно съм ънбокснал нов пиксел. Надявам се всичко да е наред. Благодаря за темата!

Единственият проблем,който имам е с ДСК приложението - вътре не ми показва, че имам пари и дава грешка. Същото е в браузъра. Дали е от тях не знам. Но всичко останало ми работи. Само искам да сваля друга камера, че тази дето идва с рома е много зле.

Не е от приложението, при мен работи.
Цитирай
#24

Нещо батерията дали защото на 5Г, но 2ч екран на 40%, изкаран от зарядното снощи в 23ч. Струва ми се, че нещо е омазано или просто трябва да спра 5G
Цитирай
#25

(2021-09-28, 15:11:18)lfc4lifebg написа:  Нещо батерията дали защото на 5Г, но 2ч екран на 40%, изкаран от зарядното снощи в 23ч. Струва ми се, че нещо е омазано или просто трябва да спра 5G

Искам да кажа че аз го ползвам единствено на 4G към А1. Не мога да споделя как е положението на 5G, защото нямам такъв план.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)