Анкета: Купувате ли смартфон или друго устройство на старта на официалните продажби? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Първи съм на опашката. За мен е важно да имам новото устройство на момента
8.70%
4
8.70%
Обикновено чакам първите мнения на реални потребители и чак тогава си поръчвам
6.52%
3
6.52%
Не бързам. Чакам няколко месеца да оправят евентуални кусури и бъгове
6.52%
3
6.52%
Чакам по-ниски цени на устройството и тогава купувам
13.04%
6
13.04%
Винаги купувам миналогодишните модели: хардуерно и софтуерно не са остаряли, а цените са много по-достъпни
15.22%
7
15.22%
Нямам определена схема. Купувам когато си искам
45.65%
21
45.65%
Друго
4.35%
2
4.35%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Купувате ли смартфон на старта на официалните продажби?
#1

[Изображение: d78129ec8228.png]
Купувате ли смартфон или друго устройство на старта на официалните продажби? 

 
Цитирай
Аксесоари
#2

„Купувам когато си искам“ - стига да имам пари!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 2 потребители изказват благодарност на jhoro за това мнение:
  • fu4ko, Victormihov
Цитирай
#3

И аз така.

Xiaomi 11t pro 5g 128GB/8GB
Цитирай
#4

Много кефи опция 1, любопитно кои ще са ѝ абонатите въпреки, че подозирам вече... Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • fu4ko
Цитирай
#5

Гласувах с друго, защото купувам тогава, когато ми е необходим/счупен стар и т.н./ Иначе избирам такъв, който да ми служи повече време - по-скъп е, но си заслужава и задължително нов/не е задължително последен модел/

времето е като парите - никога не стига
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro, L1892
Цитирай
#6

Никъде не е споменато, че не можеш да прескочиш някой и друг флагман. Досега винаги поизчаквам от прагматична гледна точка, да олекне ценово предстоящият ми избор, което не значи, че го правя всяка година... Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#7

(2021-09-22, 16:17:18)alexbg67 написа:  Много кефи опция 1, любопитно кои ще са ѝ абонатите въпреки, че подозирам вече... Wink

„Първи на опашката“ ... винаги са продавачите!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#8

Никога не купувам нов модел само защото е пуснат току що и трябва да го имам,да съм първи,но когато стария ми омръзне и реша да го сменям с нов,гледам да е нов модел.

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • fu4ko, L1892
Цитирай
#9

(2021-09-22, 16:17:18)alexbg67 написа:  Много кефи опция 1, любопитно кои ще са ѝ абонатите въпреки, че подозирам вече... Wink

аааааа веднъж се излъгах да чакам 4 часа на опашка от 12 полунощ до 4 сутринта.
То бяха бутаници, простотии, глупости, до тоалетна не можах да отида, за един кирлив телефон, честно, не си струваше.
Сега като излезе го поръчвам онлайн и когато ми го докарат, то така или иначе няма нищо ново, само ни взимат парите.
Цитирай
#10

То е по-скоро метафорично, иначе нищо не ни взимат, ако не им го дадем.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 2 потребители изказват благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • jhoro, Victormihov
Цитирай
#11

(2021-09-22, 16:17:18)alexbg67 написа:  Много кефи опция 1, любопитно кои ще са ѝ абонатите въпреки, че подозирам вече... Wink

Познавам лично няколко такива. Хора като всички останали, но с неукротим стремеж да имат най-новия флагман от марката Х чрез предварително записване, като последното се огласява на всеослушание, да не говорим пък за гюрултията след фактическата покупка. И нямаше да е лошо, и не само вредно за околните, ако не е почти задължителното разочарование. Разни хора, разни идеали... Човешко и разбираемо е, в никой случай не ги упреквам или осмивам, всеки е господар на парите си.

За себе си - нямам схема, по-скоро е комбинация от повечето отговори, но гарантирано не тичам да съм пръв собственик на нов модел.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#12

Аз пък чакам - да започнат, да „разчистват“ склада.
И да ме молят - „Вземи го - ще почерпим!“

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 2 потребители изказват благодарност на jhoro за това мнение:
  • alexbg67, Victormihov
Цитирай
#13

Преди винаги си взимах новите хуавеи,
Веднага щом се появят, а Шиаомита вуйчо ми носеше от Китай, престоят му съвпадаше с представяния. Вече не ме интересува. Миналият юни си взех модел от предната година и сега септември си взех телефон от септември 2020 ден преди да пуснат моделите за 2021 и ми беше странно да не съм с най-новия,но в крайна сметка вече няма чак такива драстични разлики. Постоянно излиза нещо ново
Цитирай
#14

Никога на старта на продажбите, винаги изчаквам 1-2 ревизии на модела и чак тогава.

 
Цитирай
#15

Макар, че моделът, който бях го закупил след 5-6 месеца, се оказа че е от първата ревизия. Така че, гаранция пак няма.

 
Цитирай
#16

Докосни бъдещето: Струва ли си да поръчаш нов смартфон предварително?

Източник

 
Цитирай
#17

Струва си, особено ако не е от България, но и оттук си струва. Преразказ от двамата ми сина. Единия поръча пиксел от САЩ, другия големия тевтер номер 4 на цан цун от България!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)