Темата е заключена
Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Note 22 Ultra - може да се появи още през декември 2021 г.
#1

Ще видим ли Galaxy Note 22 Ultra през декември 2021 г.?

Според изтичаща информация - Samsung подготвят флагманите си за декември 2021 г. Ще има три модела, а третият Ultra модел няма да бъде Galaxy S22 Ultra, a Galaxy Note 22 Ultra.

Трите модела ще бъдат: 

  • Samsung Galaxy S22
  • Samsung Galaxy S22+
  • Samsung Galaxy Note22 Ultra

Samsung Galaxy Note22 Ultra ще бъде със стилус, който се прибира в слот в корпуса и с батерия с капацитет 5000 mAh. Предлагането през декември вероятно има за цел да се улови празничната еуфория, когато има пик в покупките. 

Дизайнът на новия Note 22 Ultra се очаква да е хибриден - между заоблените S форми и по четвъртитите форми на Note линията. Повече инфо в линка горе.

[Изображение: Samsung-Galaxy-Note-22-Ultra-concept-dbs...team-5.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 7 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • Compare, Dowper, MeltrumSpectrum, NaniG, sapiora, solo5, Victormihov
Аксесоари
#2

Много почнаха да бързат с тези премиери... Но пък признавам, че успяха да ме заинтригуват Tongue

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

#3

Бързат, S21 серията има минимален спад от начална цена, тези ще ги пуснат съответно леко завишени, и уж нормалния спад в цената на S21 ще е заради новите модели.

И сега как да си купя телефон, като знам, че тези ще ги пуснат след 2 месеца. На горката Моторола и навъртях 1000000км докато се чудя какво да си купя.
#4

Това ще е следващият ми телефон със сигурност - Ноут, Ултра или каквото се води там. Следя туитовете на котката и с всеки следващ нещата стават все по ясни.
#5

Дано да има нов Note, но малко ми е странно в една и съща година да пуснат два флагмана от една и съща серия. Galaxy S21 излезе януари тази година, а сега декември S22, интересно. Преди си пускаха S-серията през първото тримесечие на годината, а Note-a в последното тримесечие.
#6

(2021-09-23, 14:54:37)Vasilev97 написа:  Дано да има нов Note, но малко ми е странно в една и съща година да пуснат два флагмана от една и съща серия. Galaxy S21 излезе януари тази година, а сега декември S22, интересно. Преди си пускаха S-серията през първото тримесечие на годината, а Note-a в последното тримесечие.

Сега има много сгъваеми над които да акцентират  Smile

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

#7

Според мен изтеглят премиерата преди празниците, защото много се пазарува по Коледа / НГ и много по-малко след това. Но това ще означава - премиера в началото на декември и физически продажби след 15 декември.

Тази година нямаше Note линия, така, че втора серия флагмани през годината не е голяма изненада. Намерили са и хибриден вариант. Нищо чудо за напред - S / Note флагманите да се представят през декември, а сгъваемите лятото.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • Dowper, Victormihov
#8

За една година толкова много флагмани, таблети, могат го и го правят, подобриха и качеството на хардуера и софтуера, s21 ultra е топ телеофон със супер сглобка, определено ги харесвам.
Епъл за една година смалиха ноча с 20% и направиха по-бърз процесор, а ДА и не ги произведоха те, Самсунг им ги прозведе.
Браво, вярвам, че ще има нов Ноут, а защо пускат 2 s серии и Ноут в една година , ами защото могатSmile
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • divna, gazibarev
#9

Определено изглежда много стилен и елегантен
На дизайн са го докарали много добре
Характеристиките е ясно, че ще са топ
#10

По-горното изображение не е крайния дизайн Smile Все още не знаем как ще изглежда, но май вариантите не са много Big Grin Няма да го направят триъгълен я..

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

#11

Прилича ми на някоя Xperia.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
#12

Нито Коледа, нито Великден ще им помогне в продажбите. Тресе ги декемврийското представяне на Mi 12 Big Grin, което ще предложи повече. Второто място ги зове.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











#13

(2021-09-24, 10:06:30)airbus написа:  Нито Коледа, нито Великден ще им помогне в продажбите. Тресе ги декемврийското представяне на Mi 12 Big Grin, което ще предложи повече.  Второто  място ги зове.

Mi-тата са интересни, когато са на 1/2 от цената. Когато доближават самозабравянето на "големите" брандове, стават под въпрос. Особено със софтуерното мазало от последните 2 години, които Xioami така обилно изповръща върху потребителите, а накрая срамежливо поискаха извинение. Извиненията не струват нищо, а паричките ги прибраха...  Big Grin
Като почнат да правят що-годе качествен софтуер, като наемат поне втори индийски програмист, да се обадят. 

Не защитавам корейската ябълка, те са се самозабравили отдавна.

Cognosce te ipsum!
[-] 9 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • divna, doktorra, Dowper, MeltrumSpectrum, NaniG, profile7, rikob, TNTKZ, Victormihov
#14

Galaxy Note 22 Ultra или S22 Ultra - може да се появи и в тъмно червено, което е приятна изненада предвид скуката, която предлагат в последните години за най-високия клас флагмани. S22 и S22+ може да са в зелено:
  • Galaxy S22 и S22+: бяло, черно, розово злато, зелено
  • Galaxy S22 Ultra / Galaxy Note 22 Ultra: бял, черен, тъмно червен
Изтекоха и рендери на S22 Ultra - със слот за S Pen

[Изображение: divna.tech-galaxy-s22-ultra-renders-1-800x450.jpg]
Още два рендера от други ъгли има в линка по-горе.

Galaxy S22 ще е по-малък от S21, съответно и с по-малка батерия с капацитет от 3,700mAh с поддръжка на бързо зареждане от 25W. Втория модел от линията Galaxy S22+ ще разполага с по-голям капацитет на батерията – 4,500mAh. Батерията при S22 Ultra ще е с най-голям капацитет – 5,000mAh. Моделите S22+ и S22 Ultra ще поддържат бързо зареждане от 42W.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • NaniG, solo5
#15

Поправете ме, но ако вградят Spen в корпуса на S22 не е ли редно това да е Note 21?
#16

(2021-09-24, 10:30:18)kayovas написа:  Mi-тата са интересни, когато са на 1/2 от цената. Когато доближават самозабравянето на "големите" брандове, стават под въпрос. Особено със софтуерното мазало от последните 2 години, които Xioami така обилно изповръща върху потребителите, а накрая срамежливо поискаха извинение. Извиненията не струват нищо, а паричките ги прибраха...  Big Grin
Като почнат да правят що-годе качествен софтуер, като наемат поне втори индийски програмист, да се обадят. 

Не защитавам корейската ябълка, те са се самозабравили отдавна.


Там софтуерната поддръжка е трагедия, а адекватна реакция от стана на Xiaomi никаква Smile Но това е съвсем друга тема и няма смисъл да се коментира. Особено от както Литва пропищя да им хвърлят телефните в боклука  Big Grin Моето Xaomi след актуализацията до MIUI 12.5 се прибра в шкафа, защото вече не става за ползване. 

Пък за другото.. Да, цените отдавна надскочиха нормалните и дейстително се позабравиха. Тук обаче подобни изцепки не съм срещал и надали отново ще тествам Xaomi. 

Въпреки, че може би вече няма кой знае какво да се предложи, като иновация, силно се надявам Samsung да представят нещо ново спрямо камерата.

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

#17

(2021-09-24, 10:30:18)kayovas написа:  Mi-тата са интересни, когато са на 1/2 от цената. Когато доближават самозабравянето на "големите" брандове, стават под въпрос. Особено със софтуерното мазало от последните 2 години, които Xioami така обилно изповръща върху потребителите, а накрая срамежливо поискаха извинение. Извиненията не струват нищо, а паричките ги прибраха...  Big Grin
Като почнат да правят що-годе качествен софтуер, като наемат поне втори индийски програмист, да се обадят. 

Не защитавам корейската ябълка, те са се самозабравили отдавна.

Пазарът показва обратното. Търсят се като бесни . Цените са трепач. Само като прочета за бързото зарядно от 25 вата, и дотам    Big Grin
А това за Ноте 22 Утра е от серията " Не чул, ни видял" 2021, докато марката не го анонсира

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











#18

(2021-09-24, 19:33:19)ivanov_km написа:  Поправете ме, но ако вградят Spen в корпуса на S22 не е ли редно това да е Note 21?

Както няма Galaxy Z Flip 2, или Watch 2 (не Active), така вероятно няма да има Note 21. Бяха коментирали, че не искат моделите с изоставаща номерация да оставят впечатление, че са стари ... Затова има Watch Active 2, после направо Watch 3 ... За Flip-а има Z Flip, Z Flip 5G, после направо Z Flip 3 - за да съответства на Fold 3.

Дали Ultra моделът ще е S22 Ultra или Note 22 Ultra - не е ясно, но според мен и в двата случая - следва да е "22". Ако пък Ултра моделът е Ноут - какво име ще има серията. Обичайно казваме серията Galaxy S22 или Note 22. Възможно е от такива съображения - също да е "S",  въпреки, че практически е Note и като дизайн и като функционалности.

От друга страна - разликите между Ултра модела и другите два - базовия и плюса стават все по-големи. Може да има два S модела и един Note - като едно време. С тази разлика, че ще излизат едновременно, като 2 различни серии. Този вариант ми се вижда най-приемлив и вероятно ще са с една номерация. А през лятото ще пускат  - Z линията.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 2 потребители изказват благодарност на divna за това мнение:
  • Dowper, Victormihov
#19

(2021-09-24, 10:06:30)airbus написа:  Нито Коледа, нито Великден ще им помогне в продажбите. Тресе ги декемврийското представяне на Mi 12 Big Grin, което ще предложи повече.  Второто  място ги зове.

Ооо недей, Ми11 го купих за 1500лв и го разкарах много бързо, в началото е готин и приятен, но почнеш ли да го ползваш разбираш, че и 800лв не струва.
Камерата е отвратна, софта бозав и китайски с някакви постоянно изкачащи реклами, шрифтовете ту малки ту големи, разбъркано меню, 1 милион опции, нищо не работи както трябва, това дистанционно и то ту работи, ту не.
Минал покрай флагман и най-тъпото е, че всички ютубери го хвалят... ама никой не го ползваSmile
[-] 5 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Dowper, gazibarev, martoo, Mikk, TNTKZ
#20

Софтуерно отношение китайците са пълна трагедия......В това MIUI всеки ден намирам някакви бъгове и недосмислици , и това ме спря да купя Mi 11 Ultra . Виктор е много прав относно това Smile . И корейците не са цвете за мирисане ,ама в софтуера са на светлинни години напред . Не че и те в началото не бяха с наблъскани менюта и хиляди безполезни "екстри" ,но поне се научиха . А Xiaomi продължават години на ред да си кретат така.....
#21

Мен корейците ме дразнят в последните години. Игнорирам ги напълно. Самозабравиха се.

Друг е въпросът, че и приоритетите ми се промениха. Вече флагман не знам дали ще си купя.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
#22

Излязоха уж официални рендери на S22 Ultra

[Изображение: gsmarena_001.jpg]
[Изображение: gsmarena_003.jpg]
[Изображение: gsmarena_004.jpg]
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...-51124.php
#23

На мен лично камерата ми е малко странна.. С някакво усещане за незавършеност оставам Smile Предполагам това няма да е крайния вариант Smile

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

[-] 1 потребител изказва благодарност на MeltrumSpectrum за това мнение:
  • divna
#24

Никакво усещане за хармония, като сатър е с тези камери. Wink

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
#25

Охх не тази камера ... иначе изглежда брутален.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)