Темата е заключена
Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Note 22 Ultra - може да се появи още през декември 2021 г.
#76

Обикновено се вдига много шум преди да пуснат нещо ново, очакваме чудеса, а когаот продуква вече е на пазара се вижда, че действително повечето пъти е същото нещо. Понякога по-голяма разлика или да го наречем ефект би имало ако смениш платформата или марката, поне ще видиш някаква разлика със сигурност.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • ickopicko
Аксесоари
#77

(2021-11-11, 16:03:18)Victormihov написа:  Днес спокойно човек може да си кара с телефон на 2г.
Разликите трудно вече са видими.

Добре, че им се скапват батериите някъде след втората година та да се мотивиращ да го смениш.
#78

(2021-11-06, 23:00:45)divna написа:  Още по-висока пикова яркост също - над 1800 нита. Ще е интересна оценката от DisplayMate.

Тези от 500 лв са на 1300 нитчета. Очакваме тези от над 2 бона да имат поне 3000 нита...

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











#79

И 20 хиляди нита да сложат аз над 50% яркост не ползвам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • Dowper
#80

На слънце нищо не се вижда на 50 процентра. Освен ако не му правиш сянка с ръчичка.
Извън темата: Наскоро тествах поток с HDR. Липсва настройки по HDR нито смяна на профил, нито нивата.

 S7 > Mi 8 > Redmi Note 7 > Mi 9 > Mi9TRedmi Note 8 > Redmi Note 8 ProMi9T Pro > Redmi Note 9S > Redmi Note 9 Pro > Xiaomi Mi 10 lite > Xiaomi Mi 10 Note litePoco X3 > Мi10TPRO > Redmi Note 10 Pro > Mi11Xiaomi 11T Pro > 1+11 > S20+











#81

Тук пише, че няма да има Ноте вече, защото се дублират със серията S на Самсунг, която има стилус...
https://www.digital.bg/samsung-potvardih...00142.html

SAMSUNG Galaxy Note IV 32GB, GREY, 32 GB SAMSUNG SDHC Class 10, S-View Cover case, ММ 6.0.1 
Samsung S 7 EDGE GOLD 32 GBSamsung EVO+ microSDXC 64GB UHS-I Class 10            
Samsung Galaxy NOTE 8, Gold 64 GB + microSDXC 128GB Class 10
#82

Да официално е вече, залагат на фолдове-те тая година, а 22ultra e почти или направо същото нещо. Ракарах аз 21-цата след като така и не можа да ме спечели тоя модел, дано 22 да става за нещо и дано не е 3к стартовата цена в бг...
#83

И без това по 100 пъти ни плюха в лицето на ползвателите на Note серията. Една торба пари за телефон, който получаваше нови версии, подобрения и месечни ъпдейти, седмици след умрялата S серия. И това се повтаряше всеки месец. После ни принизиха хардуера до масовката S.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
#84

(2021-11-27, 18:47:57)S.7.R.3.L.0.K. написа:  И без това по 100 пъти ни плюха в лицето на ползвателите на Note серията. Една торба пари за телефон, който получаваше нови версии, подобрения и месечни ъпдейти, седмици след умрялата S серия. И това се повтаряше всеки месец. После ни принизиха хардуера до масовката S.

Хардуера и сам можеш да го видиш навсякъде из нета, не е скрит Smile Пък за останалото.. Не мисля, че е от съществено значение дали ще получиш дадена актуализация в началото или средата на месеца. Принципно идваха по-късно защото бяха по-изпипани. Нали все пак се води бизнес телефон, очаква се да работи изрядно. 

ПС

Тапетите от Galaxy S22 >>>

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

[-] 2 потребители изказват благодарност на MeltrumSpectrum за това мнение:
  • divna, fifth_root
#85

Имах Note 10 plus никога не съм имал по-добър телефон.
А съм сериозен фен на Епъл.
S серията не се доближава до Ноута, не е само една писалка, всичко работи много по-добре, екрана е по-добър, тънък, лек, стой страхотно в ръката.
Фолда не може да го замени с тоя пластмасов екран и цена от 4000лв.
Спрат ли тази серия, вече наистина няма нищо интересно на пазара и спокойно можем да си караме с едни среди Шиаомита за по 400лв- просто няма да им дам 2500+лв за 0 иновации, махнаха слушалки и зарядни, вдигнаха цени, иновации няма и не говоря само за Самсунг, Епъл сериозно си е*е феновете последните години.

Искам да съм фен, ама няма на какво- единственият интересен телефон за годината е moto edge 20 - е на, телефон за 700лв всичко имаSmile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • fifth_root
#86

moto edge 20 и дори и про-то са с един спикър.Фейл.Не ми е ясно що бюджетните фирми аха да направят нещо и го скопяват.
Бих приел икономия от материалите,но не от функциите.
6.7/6.9
120 хз,адаптивен
Олед
Стерео
жак,инфраред
до 800 лв.
поне снап 778

ама дръжки.
#87

Струва ми се тенденцията е към моно звук от телефоните, дори от флагманите и осигуряване на по-добър звук със слушалки безжично - в тази посока е технологията Snapdragon Sound. Аз й обърнах внимание покрай Motorola 200 - акцентираха над нея на презентацията и после се зачетох - какво толкова.

Над силата е само умението да я владеем!
#88

(2021-12-04, 21:27:56)dudi4ek написа:  moto edge 20 и дори и про-то са с един спикър.Фейл.Не ми е ясно що бюджетните фирми аха да направят нещо и го скопяват.
Бих приел икономия от материалите,но не от функциите.
6.7/6.9
120 хз,адаптивен
Олед
Стерео
жак,инфраред
до 800 лв.
поне снап 778

ама дръжки.

Хванахте се за модела, а аз за самият принцип.
Може до утре да му изброяваш минусите лошо няма.
Но за 800лв получаваш дори и зарядно в кутията, нещо което за 3000лв не получаваш.
Да! Дреболийка, но е приятно...
#89

(2021-12-04, 19:07:27)MeltrumSpectrum написа:  Хардуера и сам можеш да го видиш навсякъде из нета, не е скрит Smile Пък за останалото..

Така е, не го отричам. Но до 20-тата серия имаше причина човек да погледне към Ноут, за да получи най-доброто. S беше една идея по-надолу, което беше отразено адекватно в цената. Накрая обаче, стигнахме до ситуацията, в която човек получава по-добре конфигуриран S за по-малко пари от Note. С въвеждането на поддръжка на писалка в S серията (S21 Ultra), фокуса напълно се измести към нея, а другият остана в сянка. Към момента човек трудно би намерил причина, поради която да предпочете Ноут 20 Ултра пред S20/1 Ultra, а нещата не изглеждат толкова розови, с очакваният S22 Ultra с вграден стайлъс.

Тенденциите са изключително извратени. Премахват се благини, които са били достъпни на предходни премиум модели и се запазват за ултра премиумите. И всичкото това, на фона на грозно поскъпващите на базата на бавна еволюция, устройства. Иновации няма, революция няма, има минимални подобрения, за максимална тежест в цената. Добре дошло им е на производителите. Глобалните събития от своя страна също не помагат особено ситуацията да се подобри. Като чета това за моно звука, очаквам стереото да се запази за следващите Ultra+ 5G Extreme Super Limited Edition-и, а всичко до около скромните 1500 евра да е моно. И така, докато не ни върнат в началото на устройствата със сензорен екран.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
#90

Това са дребни неща, дали ще е Samsung Galaxy S22 Ultra, който ще е Note, или Note 22 Ultra все тая.
Разбира се, че ще премахват, нали трябва да се купуват аксесоарите.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#91

Да си ги купуват те, всичко днес е еднакво.
Телефоните от 2019та са по-добри от 2021ва.
[-] 4 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • alexkara, eksoldier, jivkojj, S.7.R.3.L.0.K.
#92

Дали ще има Note 22 Ultra или той ще е наречен S22 Ultra е важно, защото с убиването на линията не убиват единствено ултра премиума, убиват цялата серия. А хората, които се интересуват от по-евтините Note модели ги има. Неслучайно от 1 модел за Note и S серията, Самсунг минаха на 2, на 3, на 4 модела. И както има хора, които искат единствено Ultra, за да получат "най-доброто", така има и такива, които го купуват като работна станция и ги интересува най-вече поддръжката на S pen. Ако ще убиват цялата серия, поне да включат писалката и в другите модели, например изключвайки FE, като бюджетен вариант. По мое мнение това е оптималният начин да покрият възможно най-много от потребителите си. Опита да принудиш фен да мине от сравнително евтин Note към ултра премиум S22, само заради стайлъса, може да завърши с доста негативен резултат.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
#93

Това че са имали един модел Note, който е бил окастрен за сметка на големия, не означава нищо.
Преди имаше смисъл от Note, защото беше голям, сега дали ще е Note с писалка или S с писалка няма голямо значение, защото разликите последните години бяха минимални.
Никой не задължава никого да ползва писалката.
Защо Samsung минаха на повече модели, защото дойдоха китайците и Apple с повече модели.
Защо махнаха Note, защото се губи смисъла вече на серията и защото искат да продават по-скъпите си сгъваеми телефони.
Като цяло има доста по-важни неща в живота, телефони винаги ще има, марки, колкото искаш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#94

Ноут серията е една от причините Самсунг да дръпнат толкова при телефоните, те я създадоха и те си я убиха за добро или лошо ще видим.
Предни години имаше съществени разлики между S и Note серията като смея да твърдя, че всичко най-добро се вкарваше точно в Note серията. От извествно време Самсунг започнаха да я разводняват, като наистина последните години разликата беше само в писалката и вината си е изцяло тяхна.
Махнаха я защото в сегашния си вид беше почти безполезна, но можеха да тръгнат в посока да я развиват и отново да я направят нещо като черешката на компанията. Уви решиха да заложат на сгъваемите недоразумения и се вижда, че финансово те не им носят желания успех, особенно 2рото полугодие където Note серията генерираше доволно много продажби сега чакат основно на S серията и Фолд/Флип телефоните които не са изобщо популярни.
[-] 1 потребител изказва благодарност на don_gori за това мнение:
  • sapiora
#95

Много се чудя дали да дам 2к за телефон без sd слот. S21 ultra във Виваком е 1800 лв. с 256ГБ. 512ГБ изобщо няма наличен, а ако има ще е едни 500 кинта горница. При положение, че съм с 256+512 карта с note10+...
2700 лв. в гаражните сайтове е свободната цена на 512ГБ s21 ultra. В емаг 3700. Тея са ненормални.
S22 ultra ще е над 2 бона с мижавите 256ГБ, та... Да не се окажа вместо с нов телефон с нова домашна аудио система, която ще ме радва мноооого повече.

Sent from my Samsung Note10+ using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • Victormihov
#96

Няколко човека вече писаха, че преди време, нот серията била черешката на тортата и прочие, а защо аз имам други спомени? Помня, че пак бяха с еднакъв хардуер просто нот серията излизаше няколко месеца по-рано и като изключим писалката , дисплея и няколко софтуерни "кирийки" който ги нямаше при с-ките, всичко винаги им е било еднакво, но може и да греша, може не всики поколения да са били така.
[-] 1 потребител изказва благодарност на g1kata за това мнение:
  • airbus
#97

(2021-12-09, 10:21:20)g1kata написа:  Няколко човека вече писаха, че преди време, нот серията била черешката на тортата и прочие, а защо аз имам други спомени? Помня, че пак бяха с еднакъв хардуер просто нот серията излизаше няколко месеца по-рано и като изключим писалката , дисплея и няколко софтуерни "кирийки" който ги нямаше при с-ките, всичко винаги им е било еднакво, но може и да греша, може не всики поколения да са били така.

И тук идва маркетинга Smile Когато ти се внуши, че нещо е "по-по" започваш да мислиш, че е така Smile В един момент, когато вече пазара е пренаситен и всичко започва да си прилича по хардуер и софтуер, остава личното усещане. Поне аз така мисля.

Аз от известно време съм с Note 20 Ultra и съм много доволен. Усещам го като + пред S серията, която ползвам от няколко години. Заради посоката обаче в която са тръгнали, ще се въздържа от ъпгрейд известно време. Премахват се неща, които са много полезни и много хора ги ползват Smile Не винаги трябва да се гледа конкуренцията, защото видиш ли имат много продажби и са направили същото. Пък и всяка година смартфоните стават все по-напомпани и когато си вземеш флагман, спокойно може да изкараш няколко години. Друг е въпроса, че все ни сърбят пръстите за нещо ново  Big Grin Но пък от друга страна, консуматорското общество в което живеем постоянно ни напомня как има нещо по-ново, по-добро, което "ни трябва"  Bu Отнесох се малко  Big Grin

Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.

[-] 3 потребители изказват благодарност на MeltrumSpectrum за това мнение:
  • divna, NaniG, sapiora
#98

(2021-12-09, 09:08:22)eksoldier написа:  Много се чудя дали да дам 2к за телефон без sd слот. S21 ultra във Виваком е 1800 лв. с 256ГБ. 512ГБ изобщо няма наличен, а ако има ще е едни 500 кинта горница. При положение, че съм с 256+512 карта с note10+...
2700 лв. в гаражните сайтове е свободната цена на 512ГБ s21 ultra. В емаг 3700. Тея са ненормални.
S22 ultra ще е над 2 бона с мижавите 256ГБ, та... Да не се окажа вместо с нов телефон с нова домашна аудио система, която ще ме радва мноооого повече.

Sent from my Samsung Note10+ using Tapatalk

От чисто любопитство ми е интересно с какво се запълват близо 800ГБ на телефон, кое е нещото, което не правя, че за 3 години ползване имам свободни 50ГБ от 128ГБ Smile Имам на 4000 снимки, доста приложения....може би отговора е, че нямам нито една игра.....

Galaxy S3 ---> Note 4 ---> Note 9 ----> S22 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на slavia_13 за това мнение:
  • Dowper
#99

(2021-12-09, 10:21:20)g1kata написа:  Няколко човека вече писаха, че преди време, нот серията била черешката на тортата и прочие, а защо аз имам други спомени? Помня, че пак бяха с еднакъв хардуер просто нот серията излизаше няколко месеца по-рано и като изключим писалката , дисплея и няколко софтуерни "кирийки" който ги нямаше при с-ките, всичко винаги им е било еднакво, но може и да греша, може не всики поколения да са били така.

Note серията не излизаше няколко месеца по-рано, а по късно от S серията. Това си беше предимство, защото ги нямаше дребните бъгове от S серията.
Иначе последните години почти нямаше разлики освен от теб изброените. 
На мен ми харесва "ръбестия" дизайн на Note, но това е субективно.

1916 
[-] 3 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • Dowper, sapiora, Victormihov

(2021-12-09, 13:47:51)slavia_13 написа:  От чисто любопитство ми е интересно с какво се запълват близо 800ГБ на телефон, кое е нещото, което не правя, че за 3 години ползване имам свободни 50ГБ от 128ГБ Smile Имам на 4000 снимки, доста приложения....може би отговора е, че нямам нито една игра.....
Снимки, FHD филми и музика основно. 80% вградената е пълна, картата е на 50% заета. С hifi на tidal очаквам да нарасне още потреблението, че скоро взех тапите на сони с ldac и свалям hifi съдържание. Да не забравяме за dex възможностите на телефона...

Sent from my Samsung Note10+ using Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на eksoldier за това мнение:
  • sapiora, Victormihov
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)