Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Отключване и къстъм ром?
#1

Здравейте, някой може ли да обясни малко по подробно или препрати към тема за това:

1. Как да отключим буутлоадера?
2. Как да инсталираме TWRP и коя версия?
3. От къде теглите Custom Rom-а и има ли значение с коя версия си когато инсталираш?

Благодаря предварително на отзовалите се!!!
Цитирай
Аксесоари
#2

На много места е писано, затова ти отделям мнението в нова тема, за да си имаме и в този раздел.


За отключване процедурата е през телефона.
Влиза се в Developer options, Които предаварително трябва да отключиш, защото са скрити в настройките.
Отива се в Настройки - My device - All specs - натиска се 7 пъти върху MIUI Version (ще излезе съобщение, че вече сте разработчик).

След това: Настройки - допълнителни настройки и най-долу вече има Developer options
Вътре се слага отметката на OEM Unlock И се вписвате с MI aкаунта си в Mi unlock status.

Ако всичко мине нормално си теглите Mi unlocker-a:
https://miuirom.xiaomi.com/rom/u11062456...224.24.zip

Разархивирате, пускате, логвате се със същия ми акаунт.
Телефонът трябва да е във фастбуут ( и зависи дали компютъра ще си хване сам драйвърите. Това не мога да го гарантирам, но ако имате някакви проблеми по-добре ползвайте, като за начало Xiaomitool v2 ( https://www.xiaomitool.com/V2/download ).
Във фастбуут се влиза от изключен телефон с POWER+VolDown.
Закачаме телефона към програмата (още говоря за ми ънлок) и проверявате с единствения бутон дали имате права за отключване или колко часа ви остават (обикновено се чака 1 седмица и при отключването се връщат фабричните настройки на телефона).

След отключването вече може да пристъпите към инсталацията на къстъм ром, за който си има инструкция на мястото откъдето го сваляте.
За база винаги може да ползвате текущия си ром, но ако слагате стабилен xiaomi.eu винаги може да сложите преди това официална, китайска стабилна версия и чак тогава рома. Просто за да ползвате за база ромът, на който е базиран и xiaomi.eu.
В самия сайт не е описано това да е изискване, за да работи рома, така че това се прави от хора, които са по-взискателни или мислят, че това ще подобри нещо.

Седмични ромове:
https://xiaomi.eu/community/link-forums/...wnload.73/

Стабилни ромове:
https://xiaomi.eu/community/threads/miui...ase.56191/

Къстъм ромът е обвързан с две неща

1. инсталация на TWRP рекавъри, което се инсталира през fastboot (в повечето случаи ръчно през терминал CMD или Powershell).
Обикновено се пише

fastboot flash recovery twrp.img

и за да влезем в рекавърито:

fastboot boot twrp.img

И ако всичко е наред през това рекавъри се прилага предварително изтегления ром.... .zip

инструкцията от xiaomi.eu е следната:

FORMAT /data partition (NEVER wipe System or Persist!)
Copy our ROM to the internal storage
Install our ROM
Reboot
done
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, gero802, ronnie72
Цитирай
#3

Developer options
Вътре се слага отметката на OEM Unlock И се вписвате с MI aкаунта си в Mi unlock status.

Правя всичко това и не ми дава да добавя профил!
Има ли нещо друго което да пропускам?
Цитирай
#4

В Mi unlock status трябва да има бутон, който да се натисне, ако вече профилът е добавен в телефона
Цитирай
#5

Ето какво се случва


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#6

Aми то си го пише.
Махаме ми профила от телефона и го добавяме отново. Най-добре директно през това меню
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, gero802
Цитирай
#7

Благодарение на колегата "suffer" стигнахме до отключване  Smile
Сега чакаме една седмица Big Grin

Когато тръгна да инсталирам през TWRP ROM-a (който е в паметта на телефона) и дам FORMAT /data partition/ това няма ли да го изтрие от там? Правил съм тези неща на Хуавей но там всичко беше на sd-картата и сега се притеснявам да не омажа нещо. Също така не ми е ясно как се правят после тези ъпдейти?

Благодаря предварително!


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на gero802 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#8

Data го гледай като диск Ц на компютъра. Няма общо с internal storage (което е видимата памет на телефона).
В дата се пазят инсталирани приложения, контакти, настройки

Ъпдейтите идват на телефона като известие. Теглят се през ъпдейтъра. Като се свали предлага рестарт.
При този Рестарт телефонът влиза в TWRP.
Пишеш си паролата, влизаш в install ромът се намира най-долу извън всички папки на вградената памет. Прилага се. Рестарт и готово.
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, gero802
Цитирай
#9

[quote="suffer" pid="1689978" dateline="1632471763"]
На много места е писано, затова ти отделям мнението в нова тема, за да си имаме и в този раздел.


За отключване процедурата е през телефона.
Влиза се в Developer options, Които предаварително трябва да отключиш, защото са скрити в настройките.
Отива се в Настройки - My device - All specs - натиска се 7 пъти върху MIUI Version (ще излезе съобщение, че вече сте разработчик).

След това: Настройки - допълнителни настройки и най-долу вече има Developer options
Вътре се слага отметката на OEM Unlock И се вписвате с MI aкаунта си в Mi unlock status.

Ако всичко мине нормално си теглите Mi unlocker-a:
https://miuirom.xiaomi.com/rom/u11062456...224.24.zip

Разархивирате, пускате, логвате се със същия ми акаунт.
Телефонът трябва да е във фастбуут ( и зависи дали компютъра ще си хване сам драйвърите. Това не мога да го гарантирам, но ако имате някакви проблеми по-добре ползвайте, като за начало Xiaomitool v2 ( https://www.xiaomitool.com/V2/download ).
Във фастбуут се влиза от изключен телефон с POWER+VolDown.
Закачаме телефона към програмата (още говоря за ми ънлок) и проверявате с единствения бутон дали имате права за отключване или колко часа ви остават (обикновено се чака 1 седмица и при отключването се връщат фабричните настройки на телефона).

След отключването вече може да пристъпите към инсталацията на къстъм ром, за който си има инструкция на мястото откъдето го сваляте.
За база винаги може да ползвате текущия си ром, но ако слагате стабилен xiaomi.eu винаги може да сложите преди това официална, китайска стабилна версия и чак тогава рома. Просто за да ползвате за база ромът, на който е базиран и xiaomi.eu.
В самия сайт не е описано това да е изискване, за да работи рома, така че това се прави от хора, които са по-взискателни или мислят, че това ще подобри нещо.

Седмични ромове:
https://xiaomi.eu/community/link-forums/...wnload.73/

Стабилни ромове:
https://xiaomi.eu/community/threads/miui...ase.56191/

Къстъм ромът е обвързан с две неща

1. инсталация на TWRP рекавъри, което се инсталира през fastboot (в повечето случаи ръчно през терминал CMD или Powershell).
Обикновено се пише

fastboot flash recovery twrp.img

и за да влезем в рекавърито:

fastboot boot twrp.img

И ако всичко е наред през това рекавъри се прилага предварително изтегления ром.... .zip

инструкцията от xiaomi.eu е следната:

FORMAT /data partition (NEVER wipe System or Persist!)
Copy our ROM to the internal storage
Install our ROM
Reboot
done

Отключих буутлоадера успях да инсталирам twrp но като дадох формат дата и явно изтрих всичко Bu
Сега няма нищо в телефона как да го съживя Rolleyes Grater сега опитвам през xiaomitool но без успех.
Цитирай
#10

Format system да не си дал?

Format data връща фабрични настройки.

Телефонът може да се възстанови през fasboot с ми флаш

https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?guide=2
Тук е програмата, ром за телефона и инструкция

Внимавай да не заключиш
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • gero802, ronnie72
Цитирай
#11

Ми  флаш не иска да тръгне направо дава грешка още в началото. Успях да налея единствено през cmd (xiaomi.eu_multi_HMK40_POCOF3_V12.5.2.0.RKHCNXM_v12-11-fastboot) но сега телефона стана redmi k40 явно е custom rom защото има ъпдейтър но по никакъв начин не мога да инсталирам twrp за да го ъпдейтна. Мисля че работата отива на към сервиз Bu
Цитирай
#12

Няма такова нещо. Просто си сложил стара версия.
Нормално е да пише к40 защото xiaomi.eu e базиран на него
Сега пусни xiaomitool и с него сложи twrp.
През него вече ще може най-новата версия да се инсталира. Добре си се ориентирал
Цитирай
#13

Не знам вече кое е добре но явно при мен няма да се получи! Правил съм това 1000 пъти на Хуавей и тук ми се струваше че ще е по лесно но уви не е така и не се получава. С въпросния ром не успях да ъпдейтна! След това успях да сложа стоковия но при инсталация през "twrp" на седмичния EU всичко се изтрива и показва че няма софтуер,
явно някъде греша ...... Мисля че е време да се откажа и да си остана със стоковия. Въпреки това ще сложа снимки за идеи какво може да се направи.

 p.s. може би всичко е от twrp защото там ми дава грешка при инсталацията както ще видите на снимките.


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#14

Или не ползваш правилното TWRP.

Имаш да направиш 3 неща.
1. Да сложиш някакъв стоков ром - няма значение дали е глобален или китайски, важното е след процедурата да не заключиш телефона.
2. По пипкавата част е инсталацията на Recovery.
Изискват се познания по fastboot.

- Boot-ваш в рекавърито с командата:
fastboot boot twrp.img

- след това копираме същото рекавъри в паметта на телефона (дано се вижда вътрешната памет, ако не - предварително трябва да е качено twrp.img на паметта на телефона)

- в TWRP отиваме в ADvanced - Install recovery ramdisk
- избираме twrp.img

3. Тогава вече имаме инсталирано рекавърито на телефона и можем да опитаме да сложим ром.

НЕ СЕ ПРАВИ Format data От отделния бутон, а само Wipe
НЕ СЕ ТРИЕ SYSTEM!

и всичко трябва да мине.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • simeonov_74
Цитирай
#15

Всичко с twrp го правя по този начин. Версията е 3.5.1 alioth nebrassy след инсталация от паметта на телефона дава тази грешка от снимката , после като сложа седмичния rom телефона остава без софтуер и да правя само wipe. А сега е инсталиран но вижда само системния дял и зарежда с някакви точки! Другото което се получава е че когато сложа стоковия ром сам си заключва буутлоадера и се налага да го отключвам на ново с miunlock да не е това проблема ? След новото отключване иска парола за Mi акаунта.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#16

Toва не е грешка от снимката, това ти е ми акаунта, чиято парола трябва да въведеш, за да си ползваш телефона.
Връзваш телефона към Wifi И си пишеш паролата на Mi акаунта.
А иначе е нормално recovery-то да не вижда data дяла.
След флашване е най-добре да оставиш телефона да буутне. Логваш се, минаваш началните настройки и тогава слагаш TWRP, правиш само ресет през него, ако вижда storage-, за да можеш да си заредиш рома от него.
Ако не може - OTG Можеш да опиташ или ADB sideload
Цитирай
#17

Да,точно така първо вкарвам паролата на Ми акаунта после буутва правя всички настройки включително и опции на разработчика. Всичко като по учебник и не става. Отказвам се!!!!
Цитирай
#18

Е, като те пусне просто слагаш рома в паметта на телефона и инсталираш рекавърито. След това трябва да мине флаша.
Цитирай
#19

Здравейте от вчера съм с Poco F3 телефона е топ... последно ми Xiaomi беше MI5 и като гледам нещата са се поизменили от тогава малко с ромове и тн.Искам да попитам актуално ли е инфото в Xiaomi.eu за флаш на заключен телефон има ли разлика дали е заключен или не,или просто да си спазя процедурите с отключване и слагане на стейбъл.

POCO F3 NIGHT BLACK
Цитирай
#20

Трябва да е отключен. Никога не е имало xiaomi.eu на заключен телефон
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • plet
Цитирай
#21

(2021-10-06, 09:51:44)suffer написа:  Трябва да е отключен. Никога не е имало xiaomi.eu на заключен телефон

Предполагах ама да питам,благодаря.

POCO F3 NIGHT BLACK
Цитирай
#22

При мен явно няма да има и на отключен Big Grin Cool
Цитирай
#23

Ако си от ПЛовдив може да опитам аз Smile
Цитирай
#24

(2021-10-06, 14:22:23)suffer написа:  Ако си от ПЛовдив може да опитам аз Smile

Емм не съм за съжаление  Smile . Но 99%съм сигурен че е от грешката при инсталацията на twrp (която снимка съм качил в по горен отговор) вчера стигнах до там да исталирам през  "miflash" официалната Китайска версия, след това twrp-то (което за пореден път даде въпросната грешка). Интересното е това че когато пусна eu rom-а се инсталира без никакъв проблем но след рестарта се връща в twrp и там вече паметта е на нула и пише че няма софтуер Yikes 

p.s.
Може би съм единствен случай Big Grin
Цитирай
#25

Не ти е правилно рекавърито просто. Или триеш дял, който не се инсталира от еу рома.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)