Анкета: Откъде си купувате аксесоари за Вашия телефон? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Всички аксесоари купувам от България
20.31%
13
20.31%
Всички аксесоари купувам от чужбина
32.81%
21
32.81%
Купувам и от България и от чужбина
46.88%
30
46.88%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Откъде си купувате аксесоари за Вашия телефон?
#1

[Изображение: 200813104941-nomad-lead.jpg]

Откъде си купувате аксесоари за Вашия телефон?

По идея на @pepy1

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
Аксесоари
#2

Само от чужбина, по-евтини са! Вероятността да са от едно и също място не е малка. Обикновено купувам преди да стане ”пожар”. Преди син ми да си поръча преордер пиксела, докато пътува от САЩ, пътуваше и кейса, беше като фолио

времето е като парите - никога не стига
[-] 2 потребители изказват благодарност на pepy1 за това мнение:
  • Dowper, oxuboxu
Цитирай
#3

Ако е нещо спешно, от тук. Ако не е - Китайландия...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#4

Купувам само от България.

Huawei P30
[-] 2 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • fu4ko, oxuboxu
Цитирай
#5

Обикновено купувам само от "чужбина", поради изключително големия инат на българския "търговец" да НЕ пусне иначе купените си стоки също от страната източник, откъдето и аз, а и много други купуват, на нормална цена с обоснована надценка.
Не се научиха българските пишман търговци, че българите сме достатъчно интелигентни хора, за да търсим, сравняваме цени с наши и пазаруваме от чужди онлайн магазини, защото Интернет ни дава неограничената възможност, която преди години е липсвала.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 7 потребители изказват благодарност на Monipeev за това мнение:
  • Bavarche, dessexc, Dowper, fifth_root, Happy, oxuboxu, Victormihov
Цитирай
#6

Купувам аксесоарите си за телефон главно от Амазон. Последно бяха жичните слушалки за телефон, че оригиналните в комплекта не издържаха кой знае колко.
Цитирай
#7

Поръчвам ги тук заедно с телефона и не го включвам докато не е "облечен".
[-] 2 потребители изказват благодарност на L1892 за това мнение:
  • fu4ko, rikob
Цитирай
#8

Купувал съм само от България, защото всичко, което ми трябва съм го намирал.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#9

(2021-10-05, 23:54:21)hazART написа:  Купувал съм само от България, защото всичко, което ми трябва съм го намирал.

По принцип - да. Но ... купен от България калъф се скапа за няма година. Купен от Великобритания - за същите пари - държи трета година, без следи от употребата.
Другите неща (доколкото изобщо купувам) - откъдето намеря.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#10

Само от алито купувам, тук не познават парите.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
[-] 1 потребител изказва благодарност на Legend за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#11

@jhoro Марките едни и същи ли бяха,защото не само да е за същите пари?Аз преди години купувах от където ми падне,но все бяха или много тънки,прозрачни или много твърди и бутоните трудно се натискат,а и не пазят добре,не стърчат над дисплея.Сега си ги избирам от магазина на ДС най вече,и ги пробвам,да не си пречат с протектора,защото ако протектора е до края на дисплея и опира в кейса протектора се повдига.Сегашния е прозрачен и е започнал да пожълтява но не е мръднал,на spigen е и бутоните се натискат перфиктно.

Huawei P30
Цитирай
#12

Не мисля, че има разлика. Единият взех от iStyle, другите 3 са на Spigen.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#13

(2021-10-07, 15:15:26)oryanY написа:  @jhoro Марките едни и същи ли бяха,защото не само да е за същите пари?Аз преди години купувах от където ми падне,но все бяха или много тънки,прозрачни или много твърди и бутоните трудно се натискат,а и не пазят добре,не стърчат над дисплея.Сега си ги избирам от магазина на ДС най вече,и ги пробвам,да не си пречат с протектора,защото ако протектора е до края на дисплея и опира в кейса протектора се повдига.Сегашния е прозрачен и е започнал да пожълтява но не е мръднал,на spigen е и бутоните се натискат перфиктно.

Не разбира се!
Сегашния е „COODIO“ - изкуствена кожа. 
 [Изображение: 91Mnt5ebLxL._AC_SL1500_.jpg]

Предишния не помня, но не беше даже кожа.

Протектора е обикновен - защитно фолио.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#14

Аз купувам предимно от Амазон. Ама щото живея в Германия. Идват на следващия ден ,имам 1 месец право на връщане, безусловно, без разходи. Дебна и често има промоции в големите вериги като Медиамаркт и Сатурн. Реални намаления с 20 до 30%. В БГ вярвах единствено на DICE BG. Преди години приключих след горчив опит с Али-тата и ги отписах тотално. Една пратка пристигна след ок. 3 месеца. Аз бях вече с друг телефон. Оправдаха се с претоварване по коледа. После една пратка за ок. 40 долара изобщо не дойде и край с тях.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • dessexc, pepy1
Цитирай
#15

От Али-то.
Цитирай
#16

Основно от ибей, но напоследък и от Амазон, защото там доставката е много бърза, а и добивам по-реална представа от ревютата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на makeno за това мнение:
  • pepy1
Цитирай
#17

Кой знае какви аксесоари не купувам, силиконов кейс за 20 лв. от техно верига и това е. Протектор нямам, кейса на 3-4 месеца евентуално го сменям като жълтяса, че е грозно. Почиствам си го, разбира се. И толкова. Bluetooth слушалки имам 4 чифта които не ползвам, както казах и протектори не ползвам и в общи линии за единия кейс за какво ми е amazon...
Цитирай
#18

Само от Aliexpress вземам аз.

Този ще ми е за новия телефон:    
Цитирай
#19

@RoboCop, това дето пише, че цената включва VAT означава ли, че калъфчето ти не е минало през митница?
Цитирай
#20

(2023-02-21, 13:25:51)sapiora написа:  @RoboCop, това дето пише, че цената включва VAT означава ли, че калъфчето ти не е минало през митница?

Не, означава, че е платено ДДС-то при покупката.
Мито едва ли ще му искат за толкова евтина стока:

Цитат:От 1.07.2021 г. Европейското законодателство предвижда два прага за облагане на пощенски и куриерски пратки от трети страни,  които са обект на дистанционна продажба  и са с получател физическо лице.

Пратки със собствена стойност до 150 EUR – за тях се дължи ДДС  съгласно ставката за съответната стока (в България повечето стоки и услуги се облагат с ДДС в размер на 20%). Тези пратки са освободени от мито по силата на членове 23-24 от Регламент (ЕО) № 1186/2009.

Пратки със собствена стойност над 150 ЕUR – за тях се дължи мито и ДДС спрямо съответните ставки.

С мито се облагат стоките, които идват на територията на Европейския съюз (ЕС) от трети страни (нечленки на ЕС).

Ставката (размерът, процентът) на митото зависи от стоката и държавата на произход.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
[-] 1 потребител изказва благодарност на centur за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#21

С какво пълнят тези калъфи които са от две части и са запълнени с някаква течност в която плуват брокати.
Жена попада в болница с изгаряне на краката след спукване на подобен калъф.

Източник

Huawei P30
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)