Анкета: Колко дози от ваксините против COVID-19 си сложихте? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
0, не мисля да се ваксинирам
48.54%
50
48.54%
1 доза
3.88%
4
3.88%
2 дози
36.89%
38
36.89%
3 дози
2.91%
3
2.91%
Все още обмислям да се ваксинирам
7.77%
8
7.77%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Колко дози от ваксините против COVID-19 си сложихте?
#26

Ваксината до кога ще е експериментална?Сигурно и след 10 години пак ще е такава.Българската ако излезе ще е след 2 години най рано,защото е още прототип,и се пробва още на мишки.А че е доказано че е ефикасна,това е факт,щом сме на първо място в Европа по смъртност,и на последно по най малко ваксинирани,дори и от хората над 60 години само 17%,пред нас са Румъния с 22% другите държави са с над 70%.

Huawei P30
Аксесоари
#27

(2021-09-29, 10:41:33)foxhd написа:  Проблема е че тези които не са ваксинирани заразяват други и претоварват скапаната здравна система , който е решил да не се ваксинира е негово право но трябва да си плаща всичко за това негово решение. Колко трябва да си глупав за да си мислиш че някой те чипира с ваксината ? Bu

Да попитам, има ли доказани случаи на заразени и починали ваксинирани хора?

(2021-09-29, 10:48:02)DoryanY написа:  Ваксината до кога ще е експериментална?Сигурно и след 10 години пак ще е такава.Българската ако излезе ще е след 2 години най рано,защото е още прототип,и се пробва още на мишки.А че е доказано че е ефикасна,това е факт,щом сме на първо място в Европа по смъртност,и на първо по най малко ваксинирани,дори и от хората над 60 години само 17%,пред нас са Румъния с 22% другите държави са с над 70%.

Ние бяхме на първо място по смъртност и преди вируса, факт.
#28

(2021-09-29, 11:19:00)vovalinder написа:  Да попитам, има ли доказани случаи на заразени и починали ваксинирани хора?


Ние бяхме на първо място по смъртност и преди вируса, факт.
Да има,ваксината не пази на 100% ето извадка за деня

Новопостъпили в болници - 677( ваксинирани - 55)

Брой на починалите за денонощието - 87 ( ваксинирани - 3)
https://trafficnews.bg/bulgaria/covid-kr...te-223450/

Huawei P30
#29

(2021-09-29, 11:26:51)DoryanY написа:  Да има,ето извадка за деня

Новопостъпили в болници - 677( ваксинирани - 55)

Брой на починалите за денонощието - 87 ( ваксинирани - 3)
https://trafficnews.bg/bulgaria/covid-kr...te-223450/

Значи не е ефикасна, и не го казвам за да се заяждам, не съм антиваксър, просто факти. Ваксинираш се, но фирмите не носят отговорност за странични ефекти, но можеш да се заразиш и можеш да починеш, маската и мерките са ти като на всички останали....просто не виждам смисъл. А относно натоварената здравна система, нали видяхме как е препълнена Пирогов, по фокументи 900 хоспитализирани, а в действителност точене на здравната каса.
#30

(2021-09-29, 11:19:00)vovalinder написа:  Да попитам, има ли доказани случаи на заразени и починали ваксинирани хора?


Ние бяхме на първо място по смъртност и преди вируса, факт.

Скоро ще има още повече заразени и починали ,,ваксинирани,,  защото бялата мафия е раздала много ваксини на хартия.Безнаказаността води до всевъзможни извръщения , да раздаваш документи за ваксинация срещу пари.

Galaxy S II / Galaxy S III / Galaxy S4 / Galaxy Note 4 / Galaxy S6 edge+ / Galaxy S8+ / Galaxy S9 +/ Galaxy S10+/ Galaxy S21+
#31

@foxhd нали знаеш, че като ваксиниран също носиш зараза, както и не ваксиниран, така че как разбра, че не ваксинираните бълват зараза из населението.

Защо лятото нямаше толкова в болница, а % на ваксинирани беше по-малък от днес?
#32

(2021-09-29, 10:19:44)ndsbg написа:  Нека се чипират колкото искат само да не го натрапват на всички останали......

Липса на интелект и елементарни познания, ако си го писал сериозно. В този случай липсата на ваксинация е най-малкия ти проблем.

1916 
#33

В технологичен форум да говорят за чипиране, експериментални ваксини и т.н. е смешно, но явно такова е нивото...

Изпратено от моят LG VELVET с помощта на Tapatalk
#34

Американски учени твърдят, че ваксините на Moderna и BioNTech/Pfizer осигуряват много по-дълъг имунитет срещу коронавирус, отколкото се смяташе досега. Ако няма сериозни мутации, не е нужно и подновяване на ваксината.Учените от Вашингтонския университет в Сейнт Луис са проучвали най-вече т.нар. "зародишен център" в лимфните възли, който възниква след инфекция или след имунизация. Решаваща роля в това отношение играят т.нар. В-лимфоцити или накратко В-клетки. Те спадат към белите кръвни телца и само те могат да образуват плазмени клетки, които произвеждат антитела. В-клетките и Т-клетките са елементи от т.нар. „адаптивна имунна система“, която може да се настройва спрямо нови или променени вируси.Ако B-клетките бъдат активирани чрез тези несвойствени на организма антигени, те могат да се доразвият, така че сами да започнат да произвеждат антигени. И колкото по-дълго останат в тялото тези В-лимфоцити, толкова по-добре се справя имунната система и с вариантите на вируса.

Американските учени са установили, че у всички 14 участници в проучването, които били имунизирани с РНК-ваксина, „зародишният център“ в лимфните възли остава много активен в продължение на необикновено дълъг период от 15 седмици след поставянето на първата доза. Обичайно този център е активен само в течение на 14 дни след ваксиниране или след инфекция, след което постепенно активността му спада.

Трайна имунна защита срещу коронавирус?

Още през февруари друго проучване констатира, че прекаралите Ковид пациенти имат имунни клетки срещу коронавируса в костния си мозък и осем месеца след заразата. На базата на това и на други изследвания може да се направи изводът, че В-лимфоцитите, които пазят „спомена“ за инфекцията, най-вероятно се задържат цяла година в организма.

Ако в течение на времето вирусът не промени радикално структурата си чрез мутации, от редовно подновяване на ваксината ще имат нужда само хората с по-слаба имунна система - тоест по-възрастните или онези, които приемат медикаменти за потискане на имунната система.
Цялата статия може да я прочетете тук

Huawei P30
#35

Съгласен съм с vovalinder и nds, просто паниката е в повече и всичко стана толкова бързо, което ме спира и не виждам смисъл да се ваксинирам. И преди е имало вируси, но хората не се стресираха толкова.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#36

2 дози от астричката! Отидох на първия ден в който отвориха зелените коридори. И пак ще отида така за 3-та като минат 180 дни от втората
#37

(2021-09-29, 14:21:29)milss написа:  Липса на интелект и елементарни познания, ако си го писал сериозно. В този случай липсата на ваксинация е най-малкия ти проблем.

аз проблеми нямам, чипираните явно имат, но им е простено. Всеки има глава на раменете си и да прави каквото иска с тялото си, само да не го натрапват на всички останали, както онези със дъгата.

И както всеки чипиран избягва въпроса: защо лятото имаше една шепа "заразени" а сега ще скочат до 10000 на ден (както прогнозират математиците  Big Grin )  Цял месец изкарах на черноморието, беше си живот, като преди ковид, нямаше никакви драми със вируса и болни, а сега пак почват с техните вълни, хората не били спазвали мерките, антиваксърите заразявали наред останалите и всякакви апокалиптични истории.
#38

(2021-09-30, 09:32:17)ndsbg написа:  И както всеки чипиран избягва въпроса: защо лятото имаше една шепа "заразени" а сега ще скочат до 10000 на ден .
Информирай се и ще разбереш,не чакай някой да се опитва да ти отговори на въпроса,нали имаш глава на раменете,лятото обикновено и без Ковид,се разболяваме много по рядко,явно е от имунната система.А и българина защото е тарикат си купува документ за ваксинация,болшинството явно така са постъпили.

Huawei P30
#39

Ами няма как, трябва да се запаси човек със сертификат, след като дискриминацията се засилва, това е логичното нещо, което човек би предприел.

Още повече, че аз се чувствам ваксиниран, просто съм заключен в неваксинирано тяло.
#40

@DoryanY аз отговора си го знам, интересно ми е другите що го подминават и се правят на разсеяни и плямпат само едно не ваксинираните правят пандемията и т.н.
доказаха че вируса върлува независимо от темпетарутара на въздуха хората пак хващаха ковид, така че твоята теза не важи. Но както и да е, важно е да сме живи и здрави и си зареждайте редовно на чипа, че лошо като липсва ток.
#41

Здравното министерство стимулира ваксинацията чрез смарт часовници

[Изображение: 784328.jpg]

Lol Lol Lol

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
#42

На мен ми изпратиха СМС преди малко,от Министерството на здравеопазването но вече съм ваксиниран.

https://coronavirus.bg/bg/tombola

Huawei P30
#43

(2021-09-30, 16:21:40)centur написа:  Здравното министерство стимулира ваксинацията чрез смарт часовници

Lol Lol Lol

Според общите условия пазарната цена на устройствата е до 100 лв.

Интересно, какъв ли ще е часовника. Явно няма да е Huawei

А как се стимулира чрез томболи не ми е много ясно, но те си знаят   Big Grin
Ромите и за под 100 лева чисти няма да се наредят
А и вече усилено се тръби, че ще има стимули и някои прослойки се нагаждат за пари в кеш :-)
#44

(2021-09-29, 14:59:42)whitehart написа:  В технологичен форум да говорят за чипиране, експериментални ваксини и т.н. е смешно, но явно такова е нивото...

Изпратено от моят LG VELVET с помощта на Tapatalk

Минал покрай технологичен ....
#45

С малко закъснение отговарям

(2021-09-28, 21:43:03)milss написа:  Инсулина е 100% безплатен ( поема се от здравната каса).
Всеки търси нещо за без пари. Ами боцкайте се - два, три пъти, никой няма да ви вземе и една стотинка.

Хайде да ни си толкова категоричен!
Неосигурените изобщо не им обръщат внимание от ... Здравната КаЦа!

(2021-09-29, 10:03:44)nowhere написа:  Защо човек, който не иска да си слага ваксина трябва да е антиваксър лол?

И точно -ТАЗИ ваксина!
Антивъксъри са хора, които изобщо не признават ваксини!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
#46

(2021-09-30, 23:24:53)jhoro написа:  Хайде да ни си толкова категоричен!
Неосигурените изобщо не им обръщат внимание от ... Здравната КаЦа!

Хората без книжки не могат (нямат право) да карат коли.

1916 
#47

[Изображение: 358a34f3d623684f53e81872f3248a07.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
#48

Аз мисля, че е време да спрат всякакви кампании с тия ваксини и да ги раздадат на други държави дето хората искат да се ваксинират и да живеят. В България да лекуват колкото могат по болниците и това е, който не може да му копаят гроб.
Ясно, никой не иска да се ваксинира, на сила хубост не става.
В България имаме много изкривено съзнание, може би заради бедноста или скапаните политици, или мутри или смяната на режимите и тн.
Просто който оцелее оцелее.
Така или иначе имаме най-висока смъртност в Европа още малко и в света.

Затова винаги България ще е на този хал, 5 милиона на кръст 21000 и ще растат.
Ще станат и 50хил и 100 хил умрели.
Народа в инат, винаги за всяко нещо е бил.
#49

Само дето в БГ си бяхме рекордьор по смъртност и преди ваксините... и преди ковид също. Е там е проблемът. Мен ми е интересно що миналата седмица една близка на майка ми умря на 51 години, 2-3 седмици след като си боцна една от ваксините /не знам точно коя/, щото я задължиха от работата ѝ да го направи. Писаха я от инфаркт починала, без преди това да е имала някакви оплаквания и/или заболявания. Просто ѝ става зле, вика линейка и тия докато дойдат, то вече е станала белята. Та се питам тоя човек ще влезе ли в статистиката на починали вследствие на странична реакция от ваксината, която е и най-вероятната причина за смъртта ѝ? Едва ли...
Точно за това хората прибягват до фалшиви сертификати... тука в Германия не е по-различно положението. Ей сега от октомври правят и тестовете платени /досега всеки имаше право на един безплатен антигенен в седмица/, така че да принудят хората да се боцнат БЕЗПЛАТНО, за да могат да ходят на университет, на работа /в доста от случаите/, да посещават мероприятия, ресторанти, кафенета и т.н.
#50

Болшинството от българите не се ликуват,някой от страх,може би,като моята леля,тя се повтаря(предпочитам банини те лякове и билки,на лекарите не вярвам,страх ме е) високо кръвно има,трябва да отиде на кардиолог,но не иска,лекува се с билки.Повечето отива на лекар когато е твърде късно.То че повечето от нашите лекари гледат през пръсти,и това е вярно,казвам го от опит.Помните ли преди години,когато нямаше ковид,как даваха в Китай как при някаква пандемия от птиче грип ли беше,всички ходеха с маски,а на нас ни беше смешно,маските ако не пазеха хирурзите нямаше да ги носят по време на операция.

Huawei P30
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)