Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung A52s vs OP Nord 2
#1

Всичко е в заглавието на темата, кой от двата е по-добър според вас и защо?
От гледна точка на основните неща - ОС, дисплей, батерия, камера, софтуерна поддръжка....
Игри няма да играя, много ми е важна камерата, стабилността на софтуера и прочие.
Благодаря предварително на отзовалите се с мнение... Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

OnePlus Nord 2 е със стъклен гръб, 90Hz, AMOLED дисплей, MediaTek Dimensity 1200, стерео звук, 4500mAh.
Samsung Galaxy A52s е с пластмасов, 120Hz, Super AMOLED дисплей, Snapdragon 778G, стерео звук, 4500mAh, ip67.
Samsung откъм характеристики за мен е по-добър, но ако си имал Samsung и искаш нещо различно, OnePlus също не е лош вариант.
POCO X3 Pro също е вариант.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • scenic, TheWalking
Цитирай
#3

Глас за A52s
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • scenic, TheWalking
Цитирай
#4

Samsung A52s или А52 5G.

В момента съм с OnePlus Nord и Samsung A30s, бих казал, че Samsung е няколко идеи по-поддържан като софтуер.

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на pacemaiker за това мнение:
  • scenic, TheWalking
Цитирай
#5

(2021-09-30, 07:37:29)pacemaiker написа:  Samsung A52s или А52 5G.

В момента съм с OnePlus Nord и Samsung A30s, бих казал, че Samsung е няколко идеи по-поддържан като софтуер.

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk

А как стоят нещата откъм камери?
Цитирай
#6

(2021-09-30, 08:12:15)scenic написа:  А как стоят нещата откъм камери?
На OnePlus Nord е прилична.
Сензора на основната е - Sony IMX586 Exmor RS. Има оптична стабилизация, което помага доста. Ползвам вече година и съм доволен от камерата, снимките са добри с оглед, че е мобилна.

За Samsung A30s, не ги ползвам особено, защото е бюджетен вариант, но пак става.

Имам приятел със Samsung Galaxy A52 5G, снимките са добри. Той доста време си го избира. Намери си го на добра цена, и като цяло е доволен.
Сензор на Sony IMX682 Exmor RS, отново с добавена оптична стабилизация. Общо взето се очаква да прави прилични снимки, и като цяло Samsung си имат софтуер да подобри изображението, Snapdragon 750 не кой знае, колко мощен, за да предостави повече възможности, но става.

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на pacemaiker за това мнение:
  • scenic, TheWalking
Цитирай
#7

Гледам в Dxomark оценката на ОП е по-висока от тази на Самсунга, не знам доколко е надеждна обаче.... Rolleyes
Цитирай
#8

(2021-09-30, 08:42:58)scenic написа:  Гледам в Dxomark оценката на ОП е по-висока от тази на Самсунга, не знам доколко е надеждна обаче.... Rolleyes
За OnePlus Nord 2 нямам впечатления. Има ревюта за него.

Имам само споделен опит от мой приятел за Galaxy A52 5G.
Dxomark не винаги може да им се вярва.

И двата модела са в среден клас и няма как да се очакват чудеса с качеството на снимане.


Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
[-] 3 потребители изказват благодарност на pacemaiker за това мнение:
  • dessexc, scenic, TheWalking
Цитирай
#9

С почти еднакви характеристики са, дори и като дизайн и размери. Тук е повече до тънки предпочитания - дали искаш пластмасов Samsung, който иначе е с малко по-добри характеристики (като 120 Hz дисплей срещу 90 Hz), или стъклен OnePlus. В основните камери няма абсолютен победител. Различават се по бленда, сензор и пиксел и единия ще е по-добър в едно, другия - в друго. По-голяма е разликата във всички останали камери и тя е в полза на A52s.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 1 потребител изказва благодарност на HERUS за това мнение:
  • scenic
Цитирай
#10

Донякъде съм пристрастен към OnePlus Nord 2, защото съм доволен от първия Nord. Мисля, че на хартия Nord 2 е по-добър от Galaxy A52s. Дори рейтинга на Nord 2 е по-висок.

Но виждам, че Samsung имат по-дълга поддръжка и повече глезотии.

Ако човек не е фен на дълго използване на смартфона, OnePlus Nord 2, сякаш е по-добрия избор. Но не искам да подвеждам, защото винаги ще има плюсове и минуси.

Изпратено от моят AC2003 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на pacemaiker за това мнение:
  • scenic, TheWalking
Цитирай
#11

Ако се гони стабилност на софтуера - A52s, камерите са с по-добър процесинг също. Ако е нужен телефон за ръчкане, играчка, бързина, префлашване, някое и друго бъгче, овърпроцесинг на снимките - OP Nord 2 е подходящ. Аз съм фен на OP, бях си поръчал Nord 2, но смятам, че A52s е по-стабилният телефон. Заради пуш от Oppo Oneplus ще мигрират на ColorOS изцяло, а това не е за всеки - тежък интерфейс е, макар и доста готин.
Отделно, от промотата в Емаг OP Nord 2 можеше да се купи под 700 лв за 8/128GB, което го прави супер конкурентен.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#12

Според мен, който с какъвто интерфейс, меню, настройки и т.н. е свикна най-добре е с такъв да продължи иначе вероятността да се изнервя потребителя е голяма. Ако мерака да се смени марката е по-голям, в този случай потребителя трябва да се въоръжи с търпение докато свикне с новото меню.

Казано по-простичко: ако си бил с One Plus - остани си на One Plus.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sapiora за това мнение:
  • TheWalking
Цитирай
#13

Samsung A52s изглежда като по-добрият вариант.
Цитирай
#14

Доскоро бях в подобна дилема. Моите съображения за покупка бяха по-скоро от практично ориентирани.
Основния проблем с Nord 2 е да се намери, и да е на прилична цена. През септември емаг имаха няколко пъти промоция за около 700 лева на Норда, но имаха малко бройки и бързо изчезнаха. Оттогава няма - проверявам редовно. На мен ми излезе късмет - търсех си дрелка и влязох в една заложа къща и видях неразпечатан А52S за 600 лева и си тръгнах с телефон. ? Та вероятността да намериш А52 на оферта е в стотици пъти по-голяма от Норда.
Второ пластмасов срещу стъклен гръб - колкото и да пази човек, неминуемо все някога си изтърва телефона. Стъклото се строши и става на паяжина, а пластмасата понася по-леко удари.
Трето аксесоари - като разнообразие, наличност, достъпност и т.н. няма какво да се заблуждаваме за Самсунг има всичко навсякъде, при Норд за съжаление е оскъдица.
Зареждане - тук е един от главните минуси на Самсунга. 2021 година, а в кутията има 15W адаптер. Норда за 30-40 минути е пълен, a на A52s му трябват час и половина с "бързо" зарядно, като се поддържат макс 25W.
Вторичен пазар - мисля, че е ясно кой от двата апарата ще се търси повече и е по-популярен, ако не ви допадне.
Като бързодействие и чиста мощност, Норда със сигурност ще е по-напред, но не с чак толкова много.
Моят съвет в случая е, ако имаш мерак за Nord се запаси с търпение, докато ти излезе на цената, която си готов да платиш. Ако нещата трябва да са тук и сега - А52S.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
[-] 2 потребители изказват благодарност на valkov2 за това мнение:
  • scenic, userworx
Цитирай
#15

Здравейте! Не е по темата, но някой с a52s би ли споделил впечатление от качеството на разговорите (не интернет)? Благодаря!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)