Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да подобря издръжливостта на батерията?
#1

Здравейте! Батерията ми пада много бързо, как може да се подобри това? Ех, да можеше да издържа колкото по-предишния ми телефон(Самсунг J7).
Цитирай
Аксесоари
#2

Колко бързо пада? Аз правя 4-5 часа екран + разговори, екрана е на максимална яркост и 120 херца.
Цитирай
#3

Може батерията да има дрейн. Провери устройството си с Wakelock Detector или BetterBatteryStats.

 
Цитирай
#4

Случвало ми се е вайбър-а да дърпа по 20% за 8часа. В последно време не е имало случки. Но батерията прави 3часа екран и 3часа разговори в рамките на 2-3 дни, най-многото което съ виждал е 4часа ако се ползва повече в рамките на деня за да се избегне стендбая.
Не е добре, но на никой тепефон не постигам това, което обещават по тестовете и мисля, че причината е че тестовете се правят наведнъж и реално няма празен ход никога. В реални живот докато не свети екрана се случват доста неща.
Цитирай
#5

При мен от 100% сутринта с час видео разговори, 10-на минути игри и 50 минути браузване на Мобилни данни ми е направила 28% (общото ползване е 5 часа и 11 минути.
Това е само 1/4 от батерията. Така че прогнозно 8 часа екран с малко зор или ако мина на Wi-Fi Може и повече.

Настройките за батерията са следните:

1. oтиваш в Autostart и избираш точно какво искаш да стартира с телефона.
2. в настройките на батерията трябва да имаш App battery saver.
Там орязваш на приложенията, които не искаш да работят след като ги затвориш background activity
3. В настройките за GPS Има bluetooth и Wifi scanning. Ако някоя програма изрично не ги иска ги дръж спрени.
4. В настройките на Wifi има да работят едновременно мобилни данни и безжичен интернет, което вдига разхода.
5. 5G вдига разхода, 120 херца вдигат разхода.
6. Ръчна настройка на постоянно усилен екран също вдига разхода.
7. Виж в настройките на телефона къде изпращаш диагностични данни (едното е в настройките на мобиелн план, а другото, сигурно, е в поверителност.
8. Спри навсякъде където намериш препоръчаното съдържание.
9. Синхронизацията, ако не ти е важна, я остави да е само на wifi
10. Oтърви се от ненужните гугъл приложения (което не може да се деинсталира може да се забрани)
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=90569

11. wallpaper carousel - може да го спреш или махнеш
12. Най-левия екран - ако не ти трябва се спира през настройките на начален екран
13. Гугъл асистент - ако не го ползваш можеш да го забраниш (като в точка 10)
14. Спри автоматичното напомняне и почистване на файлове и кеш
- първо, защото като триеш постоянно приложенията в кеша те хабят повече ток, за да се стартират наново
- второ, защото на заден план постоянно работи услуга проверяваща дали си направил 100 мегабайта боклук, за да ти пусне напомняне.
15. от настройките на батерията спри почистването на кеша 10 минути след угасването на екрана, най-малкото, за да не ти убива месинджърите или приложенията, от които искаш да получаваш известия в реално време (нищо, че евентуално са добавени в Autostart).
16. Kато цяло си разгледай настройките на телефона и деинсталирай неизползваните игри и приложения, от които евентуално идват дразнещи известия.
Контролът е в твои ръце, само трябва да си опознаеш апарата, за да може той да ти служи, а не ти на него.

ТОва е на първо четене каквото се сещам.
Дрейнът и да го хванеш, ако е от системно приложение - нямаш какво да направиш.
Също така има значение как зареждаш батерията, дали ти седи на много топло телефона, или дали грее при работа с приложение или игра и т.н.
Всичко е строго индивидуално и универсален лек - няма.

Ако ползваш носима електроника на друга марка (часовник huawei, или самсунг, или нещо с wearOS, може да се мъчи да си комуникира с телефона по-често от необходимото и да причинява малко по-бързо изтощаване на батерията.

Също - Always on display, или светване на екрана при известия може да хаби батерия.

Това е от мен, засега. Дано да съм бил от полза. Хубав ден!
[-] 16 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • 100, andreihtv, BGDropche, darksiders, esil2, Friz, fu4ko, gen.taco, itsoal, jhoro, KenLii, niksanvn, petio1986, ronnie72, valkov2, ven10
Цитирай
#6

Респект!
Цитирай
#7

Мисля да пробвам някои от точките определено. Нощно време ми изчезват редовно 7% като за сравнение самсунгите ми рядко са над 4%.
Като цяло батерията е прилична може да се каже, ако можеше да е достатъчно стабилно всичко без моментни дрейнове от произволни приложения би била супер ситуацията.
Аз лично оценям батерията най-добре когато пътувам, всеки телефон който издържи пълен ден докато съм в движение и ползвам нет постоянно е почти сигурно ок.

Какво е wallpaper carousel всъщност?
Цитирай
#8

Това е приложение за автоматична смяна на тапетите.

Иначе в xiaomi.eu има дори още настройки.
Включително за по-добро намиране на виновник при дрейн


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай
#9

За удължаване живота на батерята препоръчвам и следното:
- Намалена яркост на екрана;
- Разрешаване на автоматична настройка на яркостта;
- Изключване на звука и вибрациите на клавиатурата;
- Ограничаване работата на приложенията, които консумират много енергия;
- Разрешаване на адаптивна консумация на енергия или режим на пестене на батерията;
- Премахване неизползваните профили от устройството, ако има такива.

 
[-] 2 потребители изказват благодарност на NoMaD за това мнение:
  • fu4ko, jhoro
Цитирай
#10

(2021-10-03, 18:36:42)NoMaD написа:  За удължаване живота на батерята препоръчвам и следното:
- Намалена яркост на екрана;
- Разрешаване на автоматична настройка на яркостта;
- Изключване на звука и вибрациите на клавиатурата;
- Ограничаване работата на приложенията, които консумират много енергия;
- Разрешаване на адаптивна консумация на енергия или режим на пестене на батерията;
- Премахване неизползваните профили от устройството, ако има такива.

Бих добавил някой неща - препоръчват се в секция „Оптимизиране на консумацията“, но ги забравяме:
- изключване на WiFi и мобилните данни - когато не се ползват;
- изключване на GPS-а;
- изключване на автоматичното синхронизиране ...

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#11

(2021-10-03, 20:00:24)jhoro написа:  Бих добавил някой неща - препоръчват се в секция „Оптимизиране на консумацията“, но ги забравяме:
- изключване на WiFi и мобилните данни - когато не се ползват;
- изключване на GPS-а;
- изключване на автоматичното синхронизиране ...

Има много други неща, които можем да изключим, но в един момент наудоствата започват да стават прекалено много. Ако ползвам примера от цитараното, изключа ли wifi и мобилните няма да имам нет за нотифкации и емайл най-малкото. Ако изключа гпс-а в рамките на деня не знам колко пъти различни приложения ще изреват, че нямам локация и съотвено няма да работят коректно.
Автоматичното синхранизиранне с различни устройства е също много важно, часовника ми показва в реално време нотификации по които да преценя дали изобщо да ида до телефона когто върша нещо друго, а и дори да е до мен 100 пъти по-лесно ми е да видя за точно 1 секунда какъв мейл е дошъл на ръката вместо да отключвам телефона при всеки неизбежен спам.

Това е част от моята изтория, всеки има своята как си ползва телефона, но повечето от тези точки за подобряване на батерията всъщност не са много приложими, ако съм платил еди колко си хиляди за телефон с хубава батерия уж не е нормално да спирам екстри, които при причинават каквото и да било неудобство при работа с телефона.
[-] 1 потребител изказва благодарност на 100 за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#12

E, никой не казва да се прави всичко. Просто е добре да знаеш от какво би се лишил.

При мен wifi, Мобилни данни, bluetooth, NFC и GPS работят постоянно.
Само през нощта се спират автоматично заради профила (сценария) от настройките на батерията "Sleep Mode". Там пише, че когато MIUI засече, че човек спи ще изчисти приложенията на заден план, ще спре NFC, Bluetooth, GPS, Мобилни данни, WIFI и няма да светва екрана при нотификации.
Koeто означава, че нощно време от около 12-1 до 6-7 телефонът е просто телефон Smile

През деня си ми работи всичко, като ограниченията съм ги описал в моя пост.
6 приложения на автостарт. ОГраничени права на тези, които не искам да тръгват автоматично. Не чистя кешове и данни за нищо. Андроид знае как да си оперира със свободната памет, а и имаме по 6 или 8 ГБ рам, от които най-често се ползват около 3.
Ultra battery saver съм ползвал сигурно 5 пъти през живота си. Нормалния режим за пестене на батерията също пускам рядко.

За да кара повече батерията е най-добре да я зареждате нощем на USB към компютър или лаптоп.
Осезаема е разликата от бързото зареждане, но има шанс дори за цяла нощ да не достигнете от 0 до 100% понеже батерията е 4500 милиамперчаса и теоретично се зарежда за 9 часа през усб, което пуска само половин ампер.

Както казах и по-горе: Телефонът трябва да ви служи на вас, а не вие на него. Така че си го настройте и го оставете да работи.
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • jhoro, ronnie72, stanchev36
Цитирай
#13

(2021-10-04, 07:56:28)100 написа:  Има много други неща, които можем да изключим, но в един момент наудоствата започват да стават прекалено много. Ако ползвам примера от цитараното, изключа ли wifi и мобилните няма да имам нет за нотифкации и емайл най-малкото. Ако изключа гпс-а в рамките на деня не знам колко пъти различни приложения ще изреват, че нямам локация и съотвено няма да работят коректно.
Автоматичното синхранизиранне с различни устройства е също много важно, часовника ми показва в реално време нотификации по които да преценя дали изобщо да ида до телефона когто върша нещо друго, а и дори да е до мен 100 пъти по-лесно ми е да видя за точно 1 секунда какъв мейл е дошъл на ръката вместо да отключвам телефона при всеки неизбежен спам.

Това е част от моята изтория, всеки има своята как си ползва телефона, но повечето от тези точки за подобряване на батерията всъщност не са много приложими, ако съм платил еди колко си хиляди за телефон с хубава батерия уж не е нормално да спирам екстри, които при причинават каквото и да било неудобство при работа с телефона.

(2021-10-04, 08:13:57)suffer написа:  E, никой не казва да се прави всичко. Просто е добре да знаеш от какво би се лишил.
Именно - всеки си преценява сам.
GPS-а съм го включил още когато купих телефона и никога не съм го спира, но ...
WiFi се самоизключва, при липса на мрежа. Мобилните данни ги включвам, само когато ми трябват. Мейли поучавам рядко, така че - нотификации не чакам от пощите. Смарт часовник нямам - само гривна, която показва „имате съобщение“  - но не и съдържанието. NFC също не ползвам.
При мен 40-50% от времето, телефона си е само телефон - за разговори.

Пп. Не на последно място - в няколко фирми беше забранено използването на телефони, в работно време.
Правил съм скандали за глупости. Снимам с телефона - някаква моментна ситуация - и веднага ми се прави забележка. Искаха, едва ли не - телефоните да стоят заключени някъде.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#14

Две неща които могат да подобрят живота на батерията.

1 Включване на интелигентно пестене на данни от настройки-мобилна мрежа-потребление на данни
2 Местоположение-местоположение-разрешаване на достъп на приложенията само до като ги използваш,а не постоянно.

Huawei P30
Цитирай
#15

(2021-10-04, 12:34:46)jhoro написа:  Именно - всеки си преценява сам.
GPS-а съм го включил още когато купих телефона и никога не съм го спира, но ...
WiFi се самоизключва, при липса на мрежа. Мобилните данни ги включвам, само когато ми трябват. Мейли поучавам рядко, така че - нотификации не чакам от пощите. Смарт часовник нямам - само гривна, която показва „имате съобщение“  - но не и съдържанието. NFC също не ползвам.
При мен 40-50% от времето, телефона си е само телефон - за разговори.

Пп. Не на последно място - в няколко фирми беше забранено използването на телефони, в работно време.
Правил съм скандали за глупости. Снимам с телефона - някаква моментна ситуация - и веднага ми се прави забележка. Искаха, едва ли не - телефоните да стоят заключени някъде.

Възниква ситуацията има ли смисъл от скъп или телефон с повече възможности ако ще се ползва просто като телефон? Дисплея е все едно какъв е, размер имат всичко, звука не е много свързан с цената, батерията още по-малко....за една камера ли е всичкото?

За някои хора е неудобство и създава как да го кажем НЕпремиум усещане ако трябва да равят часове наред из нета как да си оправят батерията на флагман-а за който са броили не малка сума пари и се очаква да бъде user friendly устройство. Логичното е колкото по-скъпа е машината и сповече възможности софтуера и батерията също да отговарят на изискванията и да са на един кантар с евтиния телефон. Защо са толкова големи и тежки вече модерните телефони ако не можеш да разчиташ на батерия без да спреш половината есктри?
[-] 2 потребители изказват благодарност на 100 за това мнение:
  • jhoro, petio1986
Цитирай
#16

(2021-10-04, 15:42:22)100 написа:  Възниква ситуацията има ли смисъл от скъп или телефон с повече възможности ако ще се ползва просто като телефон? Дисплея е все едно какъв е, размер имат всичко, звука не е много свързан с цената, батерията още по-малко....за една камера ли е всичкото?

За мен отговора на този въпрос е намерен отдавна. Не, яма смисъл от телефон с много екстри. Особено - нов модел с много надута цена.

Колкото до батерията - много хора се лъжат от големите обеми (капацитет). Все едно да се кефя, че резервоара на 12-цилиндровия Джип е много по голям от този на Полото.  Производителя залага такъв обем, че да може да работи определено време.
Не виждам какъв е проблема - всички апарати да са с по 5000 mAh батерии.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jhoro за това мнение:
  • petio1986
Цитирай
#17

Нямам проблем с батерията. В сравнение с на Samsung Note 9 издържа 1/2 повече. Не изключвам нищо. Ползвам блутут по цял ден, GPS работи, NFC за плащания, мобилни данни, Wi-Fi, три мейл клиента със синхронизация на 15 мин, facebook, instagram, viber... Гледам няколко видеа с новини и т.н. и се прибирам с 50% батерия или 40%. след екран около 4 часа. Телефона е перфектен и затова е смартфон да върши работа. Освен "ало" функцията. Към края на втората година съм почти на 100% сигурен, че батерията ще иска зареждане и през деня, но тогава ще го мисля.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Tasho2255 за това мнение:
  • suffer, trifon81
Цитирай
#18

https://usaupload.com/file/52Yy/IMG_20211008_101945.jpg[Изображение: IMG_20211008_101945.jpg]

https://usaupload.com/file/52Yx/Screensh...center.jpg[Изображение: Screenshot_2021-10-08-10-19-51-632_com.m...center.jpg]

Батерията при мен след третото зареждане нормално ползване 12.5.3 Глобал 120хц без никакви настройки единствено яркоста на 80%.Телефона е топ  Big Grin

POCO F3 NIGHT BLACK
[-] 1 потребител изказва благодарност на plet за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#19

Вчера правих скрийншот, за да покажа как MIUI може и без външен арр да ви каже кое ви бута батерията и да вземете мерки


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • andreihtv, plet
Цитирай
#20

(2021-10-08, 09:37:16)suffer написа:  Вчера правих скрийншот, за да покажа как MIUI може и без външен арр да ви каже кое ви бута батерията и да вземете мерки

Къде е това меню,при мен нещо не го намирам.

POCO F3 NIGHT BLACK
Цитирай
#21

Излиза при отваряне настройките на батерията


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • andreihtv, petio1986
Цитирай
#22

(2021-10-08, 13:00:19)suffer написа:  Излиза при отваряне настройките на батерията

Охх да бе защото ти е на английски и ми се стори различно  Bu

POCO F3 NIGHT BLACK
[-] 1 потребител изказва благодарност на plet за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#23

Общо взето може да следвате и списъка с препоръки от самия телефон и да прецените кое бихте спрели и кое не:


Прикачени файлове Миниатюри
           
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#24

Това е от мен. Повече какво да искам..?!


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#25

Благодаря на всички! Направих повечето препоръчани неща. Телефонът вепе се държи по добре.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)