Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефон до 300лв
#1

Наложи се да купувам смартфон за баща ми, поради амортизация на стария му Moto Z, 
и се втрещих че до 350-400лв вече не се намират прилични устройства. 
Два дни гледах, четох и тъкмо щеше да купувам redmi 9t 128/4 
и загледах Redmi Note 8 (2021). Като екран и камера бие телефоните до 400лв. 
Често има теми за покупка на телефони до 350лв.
Препоръчвам този телефон с 2 ръце. На визия е много близък до Nova 5t
Цитирай
Аксесоари
#2

Има доста по-добри модели от Note 8 (2021). Същия е като модела от 2019-та, само са му сложили енергийно неефективен процесор MediaTek. Note 8/8T бяха супер модели в категорията си, нямат сериозни минуси, имат прилична основна камера и отлично съотношение цена-качество. През 2019-та и 2020-та бяха голям хит, сигурно още се купуват. Но вече е 2021-ва и има и по-добри варианти, а обновенaта "осмица" е нищо повече от претоплена манджа. Ако толкова много ти харесва Note 8 (2021) можеш спокойно да купиш оригиналната, ще е и на много добра цена. Иначе, за малко над 400 лв. има и Note 10 в различни варианти.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#3

Аз скоро купих п40лайт за 300лв. Перфектен за парите си. Вече два имаме вкъщи и машинките работят без грешка
Цитирай
#4

HERUS, вярно е, но като гледам тия медиатек са ги наблъскали навсякъде вече
Даже и Samsung А32 са с такива
За 70 годишен човек мисля, че redmi note 8 (2021) е добър избор
Като екран и камера ме изненада приятно спрямо останалите, които гледах до 350лв
Това е първият Xiaomi който настройвам и ми се стори ОК
Бях на косъм да взема Poco X3 Pro 256/8 за мен, а да дам моя телефон на баща ми,
но някъде четох за дрейн на батерията и че камерата била посредствена и се отказах
Цитирай
#5

(2021-10-03, 17:58:53)solo5 написа:  За 70 годишен човек мисля, че redmi note 8 (2021) е добър избор
Като екран и камера ме изненада приятно спрямо останалите, които гледах до 350лв

Като параметри - изглежда доста добре - за толкова пари.

Точно камерата ... едва ли ще е приоритет за 70-годишен човек.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#6

(2021-10-03, 19:55:05)jhoro написа:  Точно камерата ... едва ли ще е приоритет за 70-годишен човек.

Така е, но е бонус
Скоро купих Moto G10 за тъщата
Ако бях видял Redmi Note 8 (2021) сигурно щеше да взема и за нея
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#7

(2021-10-03, 17:58:53)solo5 написа:  HERUS, вярно е, но като гледам тия медиатек са ги наблъскали навсякъде вече
Даже и Samsung А32 са с такива
За 70 годишен човек мисля, че redmi note 8 (2021) е добър избор
Като екран и камера ме изненада приятно спрямо останалите, които гледах до 350лв
Това е първият Xiaomi който настройвам и ми се стори ОК
Бях на косъм да взема Poco X3 Pro 256/8 за мен, а да дам моя телефон на баща ми,
но някъде четох за дрейн на батерията и че камерата била посредствена и се отказах

Даже може и да не му използва максимално възможностите човека. В такъв случай е много добър вариант. Може и някоя Nokia или Motorola за малко по-малка сума. С хубава батерия и приятен дисплей.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
[-] 1 потребител изказва благодарност на HERUS за това мнение:
  • TheWalking
Цитирай
#8

Моторолите и Нокиите до 300лв имат що годе добри батерии, но откъм дисплеи куцат
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • jhoro, TheWalking
Цитирай
#9

Motorola G9 Plus виж.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#10

realme 8
Цитирай
#11

(2021-10-06, 18:45:41)HERUS написа:  Motorola G9 Plus виж.

Аз съм с G9 Plus и съм доволен, но в момента е налична само 6 гигабайтовата версия,
която е на цена от 430лв. Затова му купих  Redmi Note 8 (2021). Прекрасен смартфон с андроид 11 за 290лв,
който би трябвало да получи и Андроид 12
[-] 1 потребител изказва благодарност на solo5 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#12

Хаха, извинявай, не ти видях подписа. Имах предвид да го видиш като цена, защото е с хубави характеристики, но ти ще си наясно. Да му е честит! Smile

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#13

4 гигабайтовата версия на G9 Plus го пуснаха на промо от 299лв в Технополис
Обаче като отидох и се оказа, че нямат наличен, освен една "златна" демо бройка
Явно фирмите се научиха да пускат такива фалшиви промоции.
Технополис съм ги забелязал, че чистят с такива промоции демо бройки
6 гигабайтовата версия на G9 Plus пък беше на 449лв, което е висока цена за този телефон в момента
При положение че SD730G вече е стар процесор, а и откъм поддръжка Моторола хич ги няма
1 година след премиерата си, телефона още не е получил Андроид 11.
А и това ще е единствената версия която ще получи
Цитирай
#14

Точно там го знам, че е 299 лв. с калъф, затова го и предложих. Така е. Xiaomi сякаш са по-добре откъм поддръжка. Може да закъснеят, но актуализации има предостатъчно.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#15

(2021-10-07, 23:51:05)HERUS написа:  Точно там го знам, че е 299 лв. с калъф, затова го и предложих

В определени градове има единични бройки. Няма начин да не са демо бройки

А от дизайн и усещане като изработка бях впечатлен от Redmi Note 10 Pro
Усеща се като премиум устройство. Само дето е с SD732G
Цитирай
#16

Направо взимай Poco X3 Pro и давай сегашния на баща си. Аз имам въпросния телефон и нямам никакви проблеми с батерията, така че не се притеснявай - поне при мен си държи ден и половина при нормална употреба. Отделно е невероятно пъргав. Като недостатък бих определил доста куция дизайн, подплатен с големи габарити. Камерата е слабото звено, но в никакъв случай не е толкова лоша, колкото някои се опитват да я изкарат.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)