Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Fairphone 4 - модулният телефон на 2021 година
#26

С какво е различен Fairphone 5 и защо той е новата заплаха за Apple и Google.

Източник

 
Цитирай
Аксесоари
#27

Процесорът е по-слаб дори от bionic А13 (iphone 11), трябваше да вкарат малко мощ, 700$ е множко за този телефон.
Лесно се сменя батерията, тялото му е алуминиево, а поддръжката е страхотна, но камерата и екрана му е слаба страна.
Харесва ми проекта, мисля, че има някаква ниша, но нито Айфон, нито Самсунг са заплашени точно от този модел в момента. Може и следващите модели да са по-интересни и да се окажат решаващи за мобилната индустрия, но надали. Айфон трудно се бута, куцо и сакато го желае.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#28

Fairphone 5 - Ревю

 
Цитирай
#29

(2023-09-01, 21:40:38)Victormihov написа:  Процесорът е по-слаб дори от bionic А13 (iphone 11), трябваше да вкарат малко мощ, 700$ е множко за този телефон.
Лесно се сменя батерията, тялото му е алуминиево, а поддръжката е страхотна, но камерата и екрана му е слаба страна.
Харесва ми проекта, мисля, че има някаква ниша, но нито Айфон, нито Самсунг са заплашени точно от този модел в момента. Може и следващите модели да са по-интересни и да се окажат решаващи за мобилната индустрия, но надали. Айфон трудно се бута, куцо и сакато го желае.

За наше щастие съвсем скоро всички телефони ще трябва да наподобяват този (да се надяваме). Компанията като цяло и продуктите им специфично не са перфектни, имат доста недостатъци, но за мен са далеч пред всички останали.

Цената е оправдана - няма друг телефон на пазара (дори в enterprise версия) с подобна софтуерна поддръжка и потребителска свобода.
Разбира се, не е за хора които сменят всяка година или са заклети потребители на Apple и Samsung.

Процесорът, екранът и камерите са достатъчно кадърни за всекидневна употреба за 99 процента от хората. Ако имаме късмет Qualcomm ще започнат да произвеждат още подобни и по-мощни процесори с удължен жизнен цикъл.

5 години гаранция е нечувано, 8 години софтуерна поддръжка, чист андроид, отключен бутлоудър (който не нарушава гаранцията), почти всичко по него може да се ремонтира за по-малко от 30 минути без специални инструменти, уреди или умения. Резервните части са на достъпни цени и ще са налични до края на продуктовия живот на телефона.

Мечтая за подобен телефон от Galaxy S3 насам. Заради модулността на телефончето изкарах 5 години с него. Една сменена батерия и един подменен модулен USB порт, за по-малко от 15 минути работа.

Честно казано изобщо не съм фен на потребителската политика на компании като Apple например. Имам iPad Pro 10.5, който работи чудесно, обновява се редовно, батерията е страхотна. Заради анти-потребителското им отношение обаче не мога лесно или евтино да подменя дисплея, който вече има бели петна (добре известен проблем за този модел). Единственият вариант е сервиз, чиято услуга струва 560 лв. Немалка част от познатите ми ползват айфоните си със спукани дисплеи, точно поради тази причина - ремонтите са безумно скъпи и практически невъзможни без сервиз.
[-] 1 потребител изказва благодарност на totto за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#30

Съгласен, но който ползва флагман, трудно би слезнал на среден клас телефон, пробвах, терсене ми е. Нямам проблем с модела, кажи-речи и с цената, но спокойно могат да сложат и силен процесор, добър екран и добра камера, те нека пак да си се сменят лесно.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#31

Fairphone представи смартфона Fairphone 4 New Life Edition. Под това доста необичайно име всъщност се предлага възстановения Fairphone 4. Но моделът предлага редица особености. Той ще се предлага с петгодишна гаранция и на второ място ще получава актуализации на софтуера до 2028 г. Цената на новия/стария модел е 470 евро.
[Изображение: Screenshot-1-7-large.jpg]
Източник

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#32

Последната версия на Fairphone наскоро беше тествана от експертите на iFixit и те дадоха на устройството 10 от 10 точки за ремонтопригодност. Според тях Fairphone 5 запазва най-добрите качества на предишните модели и има някои подобрения по отношение на ремонтите, като например възможността за индивидуална замяна на модулите на камерата. Той има модулен дизайн с лесен достъп до важните части, а резервните части са на разумни цени.
[Изображение: disassembly-core-large.jpg]
Източник

 
Цитирай
#33

Fairphone 5 Unboxing.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)