Анкета: Има ли все още нужда от къстъм ромове за Android? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Иска ли питане? Веднага слагам такъв след закупуване на устройството
15.15%
5
15.15%
Слагам такъв чак след като изтече поддръжката на устройството от производителя
9.09%
3
9.09%
Нужни са, но аз самият не се занимавам с тях
21.21%
7
21.21%
По-рано имаше смисъл, сега вече - не
27.27%
9
27.27%
Не, стоковият фърмуер си работи най-добре
27.27%
9
27.27%
Друго
0%
0
0%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Има ли все още нужда от къстъм ромове за Android?
#1

[Изображение: 9df7d40c4ace.png]
Имате ли все още нужда от къстъм ромове за Android?

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
Аксесоари
#2

Да, разбира се. И в момента съм с custom, нищо че пак си базиран на MIUI.
Custom ROM- винаги ще дава тези благинки, които в стоковия по една или друга причина няма. 
Другия плюс е, че идват с много малко bloatware.
И третото е, че ще има съпорт за старите модели за които производителите са спрели ъпдейтите. 

Смятайте щом за Xiaomi Mi2, който е с Android 5.0 пуснаха ъпдейт до Android 10 и има месечни ъпдейти. (Mokee Custom ROM)

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

Нека ги има. Хубаво е да има избор за тези които им се занимава. Преди си играех и аз с разни модули на xposed framework, но в следващите ми телефони нужните ми екстри се появиха в стоковия софтуер, така че за мен се обезсмисли цялата играчка Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на DxV_pRo за това мнение:
  • Bavarche, Compare
Цитирай
#4

На мен не са ми нужни - стоковите си работят достатъчно добре, за да покриват скромните ми нужди, но нека се предлага разнообразие за потребителите, търсещи предизвикателства.
Цитирай
#5

Ами мисля че им отмина времето. Преди ги слагахме защото в стоковите липсваха някои функций но сега просто няма за какво. Пък и преди стоковите ромове бяха доста близки до AOSP и беше по-лесно да се правят къстъм такива сега всичко е модифицирано и е почти невъзможно да се правят пълноценно работещи ромове. И като добавим и това че вече доста от bootloader-ите на новите телефони са заключени и нещата отиват към края на тази ера в андроид устройствата.

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай
#6

За Xiaomi - задължителен xiaomi.eu, откакто премахнаха записа на тел. разговори и сложиха приложението на Google.

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
[-] 2 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • Be6i4, emil11
Цитирай
#7

Подкрепям мнението на @DxV_pRo https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1691493 с още един глас Smile
Хубаво е да ги има и на който му се занимава да се занимава.
Хубаво е да се вмъкне и в анкетата.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • DxV_pRo
Цитирай
#8

Все едно да питате дали искам да си тунинговам колата. Ами определено ДА! А дали наистина го правя, вече НЕ. Накратко - нямам свободни нервни клетки, който да жертвам по време на инфарктния процес. Особено първият буут на новия РОМ е винаги няколко минути като в църква - седиш и се молиш да видиш Светлината. Но аз мисля че една марка като Самсунг например, с много силен хардуер, и все още бъгав и лагав UI има сериозна нужда от къстъм РОМове. Телефоните ще литнат.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#9

На предния телефон (redmi 4x) бях с MiuiPro, стока беше пълен боклук. Отскоро съм с Mi9 и все още съм със сток... Засега не намирам критични бъгове, но някой ден може би ще пробвам Xiaomi.eu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)