Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Здравейте! На 01.10 21 год. закупих на съпругата ми Redmi 10 , модела е мисля от август 2021 год. Направи ми впечатление, че когато го включа на заряд зарядното не се стопля- 18 вата,идващо с телефона.  Зарежда се от 20 до 100% за около 7 часа, като през това време зарядното е студено. При това положение в настройките прогнозното време е е около 2,30 ч., Обаче отиват 7 ч. Правих опит да го заредя, след рестарт. Тогава от 20% до 100 се зарежда действително за 2,30 ч., зарядното си става нормално топло и ,,помпи, както трябва. Преди два дни имаше ъпдейт и вярвах, че нещата ще се оправят, но уви. Ще бъда благодарен, ако някой изкаже мнение. Да отивам ли в голямата търговска верига да им го връщам за ремонт или... Да се примиря. Кофти нов телефон да го зареждам всеки път след рестарт. При включване на заряд изписва Бързо зареждане, без значение след рестарт ли го зареждам или без рестарт. Софтуер или  хардуер. Зарядното си работи коректно най-вероятно.
Цитирай
Аксесоари
#2

Телефона го имам от два дни и забелязах абсолютно същия проблем. При първото зареждане се зарежда цяла нощ, и успя да се зареди само до 60%. При второто зареждане отново му трябваше цяла нощ, но успя да стигна 100%, като по някое време му откачих зарядното и го включих отново. На екрана изписва бързо зареждане, но очевидно такова липсва. Телефонът е ъпдейтнат до най-новата софтуерна версия. Не съм пробвал да го зареждам с друг кабел. Чудя се дали да го връщам за ремонт.
Цитирай
#3

Пробвайте да изключите тази функция, ако е включена. Настройки, батерия, горе вдясно настройки, второто меню -изключване , когато устройството е заредено на 60 процента. При Вас може да е от това. Иначе при мен се зарежда бързо само след рестарт. Има го бързото зареждане, но само тогава. Бе рестарт зарежда за 7 часа, което, не е нормално, както и при Вас. Ориентир за качествено зареждане може да Ви бъде зарядното-при качествено зареждане, то трябва да се стопли. Аз съм с Ноте 9 Про и 33 вата зарядно , което е оригинално, ами същата работа, като пробвам Редми 10 с него , за да зареди качествено иска рестарт. Ще се радвам потребители, които са навътре в материята да коментират. Възможно ли е да има протокол за първоначално зареждане и да трябва да се мине през него от 0 до 100 процента. Аз вече, само това не съм  го изпълнил, или да трябва да се калибрира батерия, която иначе държи по три дни при обичайно ползване. С цел отхвърляне на евентуални причини са премахнати всички приложения, както и Zedge,, , но от него са свалени три мелодии, които се използват, т.е. са в телефона.

Ето шот.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#4

Тази функция е да спре автоматично режима за пестене на батерия Няма общо със скоростта на зареждане.
Цитирай
#5

И аз го имам от два дни и описаното по горе го има и при мен. Явно си е някакъв софтуерен проблем. Иначе не е зле за цената.
Цитирай
#6

Дилемата е: Дали да се върне на магазина, ка то дефектен или просто телефона и софтуера могат толкова, за да не ме гледат умно.
Цитирай
#7

(2021-10-21, 21:08:51)siviqt77 написа:  Дилемата е: Дали да се върне на магазина, ка то дефектен или просто телефона и софтуера могат толкова, за да не ме гледат умно.
На ваше място бих отишъл в магазина с телефона и да го сложа пред тях да се зарежда и да видят как грее телефона. Бих искал задължително замяна с друг, но не със същия модел, тъй като явно е проблем при целия модел или дадена партида. Като цяло ксяоми не се славят с добрите си ъпдейти. Другият вариант е да изчакате, макар че ще мине доста време, докато пуснат ъпдейт, понеже редми серията е с бавна поддръжа в сравнение с ноут и най-вече ми.

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Разбрах, Благодаря на Всички, които писаха в темата!
Цитирай
#9

Здравейте, телефона на 23.10. получи ъпдейт, след което горепосоченият проблем, вече не съществува. Зарежда се нормално.
[-] 3 потребители изказват благодарност на siviqt77 за това мнение:
  • KenLii, suffer, Victormihov
Цитирай
#10

Здравейте, проблема наистина изчезна но не мога да си намеря кейс и протектор. Някои да знае от къде мога да си намеря? Предварително благодаря.
Цитирай
#11

(2021-11-24, 20:00:00)georgi6 написа:  Здравейте, проблема наистина изчезна но не мога да си намеря кейс и протектор. Някои да знае от къде мога да си намеря? Предварително благодаря.
https://www.italinea.net/%D0%BA%D0%B0%D1...-redmi-10/ Тук има.

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)