Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ДДС калкулатор
#1

Здравейте, колеги,

имам удоволствието да ви представя изцяло българскo разработено мобилно приложение - ДДС калкулатор за България и целия свят.

Както подсказва името му, с него ще можете да извършвате калкулации, свързани с ДДС - добавяне, премахване, пресмятане на чиста сума.

Линк за сваляне от Google Play - https://play.google.com/store/apps/detai...or.android
[-] 2 потребители изказват благодарност на NIlieff за това мнение:
  • Ivan_Bonev, ventzo
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей колега @NIlieff,

Поздравления за приложението!

Имам няколко забележки или по-скоро предложения. Първо, приложението се казва "ДДС калкулатор за България", но съдържа и много други държави. Съвсем спокойно можеш да махнеш "България" от името. Разбира се, това е по-скоро въпрос на усещане, което имам. И второ, бутона "Премахни" не ми звучи на място. В математиката няма такова действие, има изваждане - "Извади", примерно. Разбира се, това са по-скоро козметични промени.
Съвсем спокойно можеш да прескочиш мнението ми, ако не ти допада.


Поздрави,
Иван

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
[-] 1 потребител изказва благодарност на Ivan_Bonev за това мнение:
  • NIlieff
Цитирай
#3

Благодаря за рецензията, колега!

Определено има логика в двете предложения.

Мобилното приложение включва ДДС ставките за цял свят, в момента го превеждаме на много езици. Добавихме думичката "България", за да може евентуално родните потребители по-лесно да го намират, но пък това може и да ги заблуди, че е само за нашата страна.

Относно бутона "Премахни", доста се чудихме кой е по-правилния израз - Премахване на ДДС или изваждане на ДДС.

Ще помислим и по двата казуса, ще се радвам да чуя мнението и на други колеги Smile
Цитирай
#4

"ДДС калкулатор за България и света" ще показва съвсем точно и ясно какви функции има приложението. А и лесно ще се търси по ключови думи. Изваждане на ДДС трябва да е според мен. Виж по някоя бланка от НАП как го изписват.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

В Бълагария:
Начисли ДДС
Приспадни ДДС

По света:
Include VAT
Exclude VAT

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#6

Не съм разглеждал приложението и какво има предвид с "премахни", но "приспадни" е различно по смисъла на ЗДДС от "извади". Приспада се от някаква дължима сума ДДС, например ако имаш да внасяш в НАП 100 лв и да си възстановяваш от НАП 20 лв - можеш да приспаднеш и да внесеш разликата 80 лв.

Exclude е по-скоро неначисляване или изчисляване без включено ДДС.

Sony Z5 Compact.
Цитирай
#7

В случая от сумата трябва да е "извади" ДДС-то.[Изображение: db274d994db9deaaca566894e38887d8.jpg][Изображение: 05bceaeaf070fae0b9f0256b6cda4e1a.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)