Анкета: Вярвате ли в успеха на смартфона от основателя на OnePlus? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да
36.51%
23
36.51%
Не
42.86%
27
42.86%
Кой е пък този?
14.29%
9
14.29%
Друго
6.35%
4
6.35%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Основателя на OnePlus скоро ще пусне смартфон под марката Nothing
#26

Появи се първото ревю на Nothing Phone (1). На гърба на телефона има 900 LED диода, които изграждат различните форми там. Тези диоди могат да се ползват за различни неща като например известяване за обаждания и нотификации, показване на започнало безжично зареждане или пък при обратно безжично зареждане на други устройства, индикация за капацитета на батерията при зареждане (долната черта), синхронизирана с мелодиите на звънене светлина или пък да се ползват за осветяване на обекта при снимане на видео.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • scorceni
Цитирай
Аксесоари
#27

Nothing Phone като за начало ще има ограничено предлагане и ще може да бъде закупен само през система с покани. Подходът е сходен с този от началото на съществуването на OnePlus. По този начин устройството ще може да бъде закупено първо от феновете на Nothing от общността, които подкрепиха компанията и дори инвестираха в нея. След това се очаква продажбите на бъдат отворени и към останалите потребители.

 
Цитирай
#28

По предварителна информация цената на версията с 8 GB RAM и 128 GB памет ще е  $400. Версията с 8/256 GB памет ще струва около $420, а версията с 12/256 GB памет - $450.

[Изображение: Y2h-Bdk-Lp-D40-QFl-LRiv2-LTAShb3z2b-Ou.png]

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#29

Представили са го, както изглежда днес. И цената му звучи повече от достъпна.

И ревю вече има даже:
[-] 1 потребител изказва благодарност на imthedevil за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#30

С предварително записано видео, беше обявен първият смартфон на Nothing. Продажбите започват от 21 юли.

За първите клиенти моделът ще бъде достъпен в специален павилион в Ковънт Гардън на 16 юли. След това ще постъпи в партньорската  мрежа на 18 юли. И накрая от 21 юли устройството ще бъде достъпно за покупка на уебсайта Nothing.tech.
[Изображение: ss6yvnpq3d381.jpg]

 
Цитирай
#31

Nothing phone (1) - Unboxing.

 
Цитирай
#32

Колкото Essential имаше успех толкова и този.
Нищо не може да събори Айфона, а сега и Самсунг си показват мускулите, мислехме, че и Шиаоми ще успеят да пробият и ще станат световна марка, но и те взеха да издъхват- 2г нищо интересно, умориха се.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • alexbg67, valkov2
Цитирай
#33

Едно ревю на телефона

Huawei P30
Цитирай
#34

Хахаха. Dbrand са решили да се изгаврят с Nothing и са пуснали скринове и кейсове серия Something със същия дизайн.
https://dbrand.com/shop/special-edition/something

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#35

С Nothing Phone (1) някои от първите потребителите получиха и проблеми като некачествени дисплеи, изгоряли пиксели, конденз на камерата.
[Изображение: f-Dy0-NZ7di1s50-ZZa-JXa-YUi-YROEn-K-large.jpg] [Изображение: f-Dy0-Pz2n-Gu3p-CN7vz0-CHy-UO3-AVIz2gk-large.png]
[Изображение: f-Dy0-Oyt-VWz2-Lp-N7-PDKDgva557k-PLk-large-1.jpg]

Източник:1 2

 
Цитирай
#36

Ако някой иска да си купи телефона да пише имам три кода за намаление от 15%.
[-] 1 потребител изказва благодарност на user32 за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#37

Допада ми, различен е отзад, мисля, че първия подобен беше china-only модела Mi 10 Ultra. Определено е по-различно към вече скучните дизайни. Иначе отстрани е одрал iPhone, но то и новите S22/22+ имат сходства с flat design-а, така, че..

Допада ми.
Цитирай
#38

Нищо революционно и ново според мен, освен Glyph може би, при наличие на алтернативни модели от средното ниво като Galaxy A53 и Pixel 6a.

 
Цитирай
#39

(2022-07-17, 15:23:55)user32 написа:  Ако някой иска да си купи телефона да  пише имам три кода за намаление от 15%.

Кодовете са изчерпени (подарни) вече!
[-] 1 потребител изказва благодарност на user32 за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#40

A53 съм го разглеждал, Exynos 1280 е невъобразимо зле...
Скосени анимации, стабилна рамка около дисплея, камера класи под конкурентите Realme, OnePlus и Xiaomi в този клас и лаг на всевъзможни места. Буквално се държи като телефон от wish за 39$. Да не говорим, че за тази цена конкуренцията зарежда с поне 33W, 67W, 80 или дори 120.
Цитирай
#41

Впускам се в "rant" Big Grin. Закачиха ме с приказките за иновации и дизайн. Тихо си се надявах, че ще изкарат нещо добро. Искаше ми се да ми хареса, но уви. Като че ли е пълен с противоречия.

Дизайнът на прозрачния гръб е различен, което ми харесва, но същевременно можеше да бъде далеч по-интересен, този е доста скучен. Покрили и скрили са всичко интересно, което иначе може да се покаже от вътрешността на телефона.

Айфон визията не ми харесва. Ходи обяснявай, че не е Айфон отпреди 3 години, а "най-иновативния" телефон на "най-иновативната" компания в света... Шегата (не)настрана, но си е смешно и иронично, хем бръщолевят за иновации, дизайн и т.н., хем мързеливо копират най-разпознаваемия дизайн...

Светлините, за мен, нямат полезно приложение. Колкото човек да се похвали пред приятели и до там. Никога не съм поставял телефона си с дисплея надолу, не познавам и никого, който си държи устройството по този начин. Личното ми мнение, е че светлините загрозяват дизайна. По-скоро го правят да изглежда евтин, не знам защо, но го асоциирам с евтина играчка със светлинки. 

Инвестирали са в дисплей с "премиум" характеристики - 1B цвята, 120Hz, със скъпия подгъв в долната част  и т.н. - и същевременно лош качествен контрол. Имам зелено-лилавия оттенък на първия OP Nord и е доста дразнещо.

Стерео говорители, но пък посредствени. Камерите също не изпъкват с нищо интересно.
Сложили IP рейтинг, но пък един от "най-слабите". 

Чист Андроид, но с немалко бъгове за момента. Почти всички ревюта показаха поне по един досаден софтуерен проблем. Тук има няколко. Все още не се знае как ще се представят със софтуерната поддръжка, дано не са като Oneplus. 

Безжичното зареждане е приятна екстра. Дразнят, че няма зарядно в комплекта, тяхното е доста обикновено и струва 35 евро.

Цената е добра, но не напълно конкурентна. Pixel 6 наскоро поевтиня и не е далеч от базовата цена на Nothing. Скоро пристига и Pixel 6a. Има и S20FE, S21FE, A52s, Xiaomi 12X, Oneplus 9, всичките Moto, Poco, Oppo, Realme и т.н.... 

Общо взето "нищо" интересно. Много приказки и реклама, средно изпълнение.
[-] 4 потребители изказват благодарност на totto за това мнение:
  • Be6i4, kayovas, valkov2, Victormihov
Цитирай
#42

Аз така и не разбрах защо са избрали това име?
Имаше преди няколко години отваряха едни пакети с въздух по ютуб с името Nothing, купуваха ги от Амазон май, и си викам хората вече изперкаха.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#43

(2022-07-20, 05:33:17)Victormihov написа:  Аз така и не разбрах защо са избрали това име?
Защото де факто нищо не купуваш, но пари даваш. Феновете на бранда вече предлагат цялата първа ревизия да бъде бракувана. Вече има и случаи, при които Glyph започва да се отлепва след няколко дни ползване.

[Изображение: 328063d489aa4e14aee915cf6d7b682a-large-1.jpg]

При светене led лентите явно загряват и лепилото отслабва. Ако всичките диоди бяха на едно ниво, щяха да бъдат пазени да не отлепват от задното стъкло, но в този случай нещата не са така.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • kefaes6efa
Цитирай
#44

Nothing Phone (1) - Обзор

 
Цитирай
#45

Типично китайско творение.

Продължавам да се чудя как Хуавей успяха да направят толкова добри апарати.


След това "силно" начало, вярвам в неуспеха на цялата тази дивотия.
Цитирай
#46

Повече от година пушилка за едно голямо нищо.
Едни хора инвестираха, други станаха богати и така за Nothing phone 1. История на настоящето, нищо ново.
Цитирай
#47

Според слухове вече се работи по неговата олекотена версия - Nothing Lite Phone (1), който ще има същия дисплей, процесор и камера като оригиналния Phone (1). Обаче новото устройство няма да има системата от LED светлини Glyph Interface на задния панел и опция за безжично зареждане, но ще е сертифициран с IP53 за устойчивост на пръски.

https://onsitego.com/blog/nothing-lite-phone-1-leak/

 
Цитирай
#48

(2022-07-31, 18:43:14)boandroid написа:  Повече от година пушилка за едно голямо нищо.
Едни хора инвестираха, други станаха богати и така за Nothing phone 1. История на настоящето, нищо ново.

Вие какво очаквахте, че ще бъде, вече няма нищо ново.
Самсунг и Епъл останаха, ако те решат утре и кутии да не продават,а телефон в пличке, това ще е новата мода. (даже няма да се учудя, ако това ще е следващата стъпка пак с някаква глупост за опазване на земята)
Всичко става по-скъпо, по-ненужно и с всеки следващ модел получаваш по-малко.

Моята надежда беше в Шиаоми, но и те се скриха, не успяха да пробият.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • totto
Цитирай
#49

Клипът на PBK Reviews показва всичко за Nothing Phone (1) и разкрива, че ремонтът му изглежда е доста труден.

 
Цитирай
#50

У нас ще се продава ли изобщо?

Pixel 8
iPhone 15 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)