Анкета: Ще повлияе ли ръста на цените за избора ви на смартфон? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Както и преди, увеличението на цените няма да повлияе на предпочитанията ми
14.89%
7
14.89%
Ще търся алтернативно решение в същия ценови клас
8.51%
4
8.51%
Ще се насоча към модели от по-нисък клас
6.38%
3
6.38%
Вместо официални дистрибутори, ще се насоча към "гаражни" търговци
6.38%
3
6.38%
Ще купувам ново устройство по-рядко
25.53%
12
25.53%
Вместо най-новите модели, ще се насоча към миналогодишните
25.53%
12
25.53%
Ще се насоча към устройства от втора ръка
6.38%
3
6.38%
Друго
6.38%
3
6.38%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ще повлияе ли ръста на цените на мобилните ви разходи?
#1

[Изображение: 4bce64f201c3.png]
Ще повлияе ли ръста на цените за избора ви на смартфон?

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Добре е, че са възможни повече отговори, но всякакъв ръст на цените би бил спекулативен спрямо апаратите.
Цитирай
#3

Не купувам всяка година , като дойде момента ще го мисля. Затова гласувах с друго.

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#4

От доста години купувам само телефони висок среден клас. Преди това, още от времето на Pocket PC, след това iPhone, Android, все бях с последния флагман. Но човек се променя.

Има компромиси при средния клас, но за целите, за които ги ползвам, стават. Последният ми телефон го взех за 600 лв. Нямам никакво желание да дам 2,5 - 3К за някакъв телефон. Игри не играя, снимам от дъжд на вятър, така че за всичко друго не виждам с какво един флагман би оправдал разликата в цената. А и на повечето флагмани батериите са мизерни, изключение правят последните 1-2 поколения.
И нещо много важно - записът на разговорите ми е критичен. Така че изборът ми е свит до китайфоните.

Cognosce te ipsum!
[-] 1 потребител изказва благодарност на kayovas за това мнение:
  • ronnie72
Цитирай
#5

Няма да ми повлияе, защото устройствата си не ги купувам през 6 месеца, а гледам да изкарам с него максимално дълго, нали са за това. А през това време цените на по-новите модели вече са станали поносими и почти за всеки джоб.

 
Цитирай
#6

(2021-10-17, 17:46:05)pepy1 написа:  Не купувам всяка година , като дойде момента ще го мисля. Затова гласувах с друго.

Даже и „през година“ не купувам!
В момента съм с един - скоро ще станат 4 години от покупката, а модела гони 5!

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#7

Трудностите в икономиката продължават да оказват силно влияние върху европейския пазар на смартфони. Според изследователската компания Counterpoint Research, доставките на умни телефони в региона през първото тримесечие са намалели с 23% на годишна база до 38 милиона единици. Сред факторите, които повлияха негативно на потребителските разходи и доведоха до най-лошите резултати на европейския пазар на смартфони от средата на 2012 г., експертите посочват безмилостната инфлация, високите лихви, ккто и цените на енергията.

Източник

 
Цитирай
#8

Флагманите с Android ще са по-скъпи догодина заради Snapdragon 8 Gen 3.

Източник

 
Цитирай
#9

Цитат:Анкета: Ще повлияе ли ръста на цените за избора ви на мартфон?


Само ако се купи през март месец.... Yikes

P.S поста е за внимание, да се коригира грешката Smile
Цитирай
#10

Прогнозите сочат, че доставките на смартфони могат да намалеят с 4.7% през настоящата година до 1.15 млрд. броя. Това ще е и най-ниският обем от десетилетие насам. На фона на все по-малко потребители, които купуват нов телефон, търговците ще трябва да предприемат промоции и други методи за повишаване на продажбите. На фона на забавяне в цикъла на преминаване към нов модел се очаква потребителите да заделят повече средства за следващата си покупка.

Източник

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)