Анкета: Какви тенденции при смартфоните не ви харесват сега? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Увеличаване диагонала на екрана
11.11%
9
11.11%
Намаляване на рамките на дисплея
2.47%
2
2.47%
Екрани с извит дисплей
16.05%
13
16.05%
Стъклените части при смартфоните
8.64%
7
8.64%
Повсеместна миграция към OLED екрани
1.23%
1
1.23%
Премахване жака за слушалките
11.11%
9
11.11%
Дупки и ночове по дисплеите
16.05%
13
16.05%
Увеличаване на броя на камерите
3.70%
3
3.70%
Смартфоните да са без слушалки и зарядно в комплекта
22.22%
18
22.22%
Друго
7.41%
6
7.41%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какви тенденции при смартфоните не ви харесват сега?
#1

 [Изображение: 832f10e2b504.jpg]
Какви тенденции при смартфоните не ви харесват сега?

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Под друго: Сгъваемите.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

(2021-10-17, 12:25:22)centur написа:  Под друго: Сгъваемите.
+1 за сгъваемите...
Цитирай
#4

+[ за Сгъваеми,също така извити дисплеи, грамадни като цяло телефони към 7 инча.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dessexc за това мнение:
  • DoryanY
Цитирай
#5

Сгъваеми, извити дисплеи и размери над 6,5", и стъклини гърбове, алуминиевите бяха по здрави.

Huawei P30
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • kamenvo
Цитирай
#6

В сгъваемите има ляП, ама ще отн3ме още някоя година да ги развият и цените да паднат.

Иначе, това, което не приемам е превръщането на телефона в "амейзинг лайф чейнджър" с цени над 2,5 - 3К. Но маркетинга намира благодатна почва за манипулиране на масите и не можем да се сърдим на компаниите, че си отглеждат стада с фенове. Обществените ценности и налагането на консумеризма са за бой, но и това ще мине.

Изпратено от Galaxy Tab S7+

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#7

Извитите дисплеи и ночовете направо ги ненавиждам. Дупките в дисплея също не ми харесват но до някъде ги толерирам. За това преди време си взех и нормалния С7 а не edge. Сгъваемите също не са ми по вкуса за сега за по-нататък ще видим. Това че махнаха и зарядните и слушалките също е кофти но това е...

DEVICE: Galaxy S22 Plus  ROM: Stock OneUI KERNEL: Stock RECOVERY: Stock
Цитирай
#8

Извитите екрани са едното нещо което не ми харесва, но се примирявам с него. Извивките при последните модели намаляха, а не са както бяха при S7 Edge.Сгъваемите таблети които се опитват да наложат производителите е тенденцията която най-много не ми харесва.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#9

Със всяка изминала година постепено увеличване на дисплеите им, с което с нищо не допринасят за конфортното им използване.

 
Цитирай
#10

Избрах "друго" защото е именно това. Тенденцията, която не ми харесва е претоплянето на едно и също - всяка година да представяш едно и също с леки или направо никакви разлики под нова номерация или цена. И лошото е, че не само Аpple са лош пример.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Ivanov_1994 за това мнение:
  • L1892, valkov2
Цитирай
#11

Налагането на големите дисплеи и премахването на функционалности, които до преди няколко години са бяха норма, особено във флагмамите.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#12

Подкрепям повечето от изброените, изключение е липсата на слушалки и зарядно, но и за тях има логично обяснение, поне от страна на производителите им.

Не ми харесва прекаленото уж разнообразие от модели, които обаче (с малки изключения, потвърждаващи "правилото") не предлагат нищо ново, освен някакви едва забележими, основно козметични промени.
Цитирай
#13

Подкрепям горното за "претоплянето", прекалено голямото разнообразие от сходни устройства, често от един и същи производител, както и премахването на функционалности, което води до downgrade или sidegrade, ако идваш от по-стар флагман, поне в моят случай.

Добавям към това. Не ми харесва състезанието при чипсетите и подхода "трябва да сме първи на бенчовете", както и да се придава важност на такъв тип тест за бързина и мощност. Това води до греещи и неефективни чипсети. Ситуацията се обостри доста в последните години. Дано 8G2 да е първа стъпка в правилната посока. Или да си намерят начин да се справят с проблемите на тези чипове.
Поддържана производителност > Пикова производителност.

Не ми харесва, че през 2023 все още имаме флагмански устройства, предлагащи 8GB RAM, както и престъплението, да съществуват устройства с по-малко от 256GB памет, особено при андроидите.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#14

Не ми харесва, че iPhone става все по скъпо устройство.
Цитирай
#15

И за това си има решение- не купуваш Айфон никога повече.

Мразя липсата на зарядно- пълна подигравка с клиента.
Ненавиждам изкривен екран- макар, че ползвам такъв, не ми харесва.
Самсунг е време да пусне и по-бързо зареждане.
Пиксел също.

Като цяло липсва нещо ново, мотивация, да е наистина подарък като го купиш, а не поредните дадени куп пари и да не получиш НИЩО.
Помня като излезе Ноут 3, то беше еуфория, беше кеф.
Купуваш го wow подаръче.
Днес е, поредният греещ боклук, голям празSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)