Анкета: Какво очаквате от смартфоните след 10 години? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Целият телефон ще изглежда като един дисплей
18.60%
8
18.60%
Напълно гъвкав корпус, който ще може свободно да променя формата и размера си
11.63%
5
11.63%
Холографски екрани в духа на "Междузвездни войни"
6.98%
3
6.98%
Качество на снимките на ниво професионални камери
13.95%
6
13.95%
Автономност на устройството поне една седмица
25.58%
11
25.58%
Появата на изкуствен интелект, както в "Железния човек"
6.98%
3
6.98%
Дотогава смартфоните ще изчезнат. Те ще бъдат заменени с нови технологии
13.95%
6
13.95%
Друго
2.33%
1
2.33%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какво очаквате от смартфоните след 10 години?
#1

[Изображение: 6b7387e404f7.jpg]
Какво очаквате от смартфоните след 10 години?

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
Аксесоари
#2

От Епъл очаквам да имат НОЧ с няколко % по-малък от сегашния, а от останалите очаквам всичко. Вероятно първите интересни иновации ще дойдат от Китай.

Изпратено от моят M2007J3SG с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на lfc4lifebg за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай
#3

Човечеството яко закъснява в развитието си в сравнение с фантастичните книги и филми от преди 50-70 години, да речем, което е дълга тема и няма нужда да се разтяга и тук.

И след 10 години телефоните най-вероятно няма да са кой знае колко различни от сегашните, още по-малко вероятно е да изчезнат или бъдат заменени от нова технология. Постижимо от изброените е подобряване качеството на снимките, което да ги доближи до това на фотоапаратите (но и те ще се развиват!) и увеличаване автономността на батериите. Останалото според мен е повече пожелание.
[-] 1 потребител изказва благодарност на L1892 за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#4

Когато излязоха телефоните с цветните дисплей си казах "сега като сложат една камера и няма какво друго да се желае", а те си станаха като мини компютър в джоба. Явно ми е малко въображението ...

Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на BlackBone за това мнение:
  • gazibarev
Цитирай
#5

Да предлагат повече функционалност отколкото имат сега, защото с времето се променяме ние, както и нуждите ни - също.

 
Цитирай
#6

(2022-01-15, 23:47:27)NoMaD написа:  Да предлагат повече функционалност отколкото имат сега, защото с времето се променяме ние, както и нуждите ни - също.

Включително - появяват се нови „нужди“.

(2021-10-18, 16:55:15)BlackBone написа:  Когато излязоха телефоните с цветните дисплей си казах "сега като сложат една камера и няма какво друго да се желае", а те си станаха като мини компютър в джоба. Явно ми е малко въображението ...

Как се кефех, че камерата е вече ... мегапикселова!?

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#7

Вече нищо не очаквам от тях, защото всичко ново в бъдеще, ще бъде старо забравено от миналато.

 
Цитирай
#8

И аз вече нищо не очаквам. Апогея им беше преди 3-4 години и от тогава главно гимикс и рязане на функционалности. Затова пък цените чупят рекорди. Затова вече съм решил да ползвам докато работи. После сменям с някой модел на 1-2 години, който най-малко се е провалил.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#9

Не задавате правилно въпроса.
Какви още аксесоари и функции ще успеят да отрежат в следващите 10г?
А иначе сериозно, ако гледаме преди 10г, 2013та какви смартфони бяха на пазара? iPhone 5s, Note 3, S4, Htc M7, Lg G2 ами те бяха по-добри от сегашнитеSmile
Та какво очаквам ли? По-високи цени и никакви аксесоари в кутията, всякакви жакове, кабели и благини каквото още е останало ще са премахнати с цел печалба, очаквам и абонаменти и такси за всякакви услуги които днес са безплатни като whatsapp и viber например, реклами през 5 минути из менюто.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#10

Ще се опитам да направя някои предположения базирани на текущите тенденции в развитието на технологиите:

1. По-напреднала визуална технология: Може да очакваме по-големи и по-качествени дисплеи с по-висока резолюция и по-впечатляващи цветове. Това може да включва и развитие на холографските или прозрачни екрани.

2. Подобрени камери и визуални възможности: Очакваме да видим по-добри камери с по-висока резолюция и по-добра производителност в слаба светлина. Възможно е и въвеждането на нови технологии за заснемане на снимки и видео.

3. По-голяма автономност на батерията: С развитието на батерийните технологии, можем да очакваме по-голяма издръжливост на батерията и по-бързо зареждане. Това може да включва и възможността за безжично зареждане.

4. Интеграция на изкуствен интелект (ИИ): Смартфоните може да станат по-интелигентни и да използват ИИ за подобрени функции като разпознаване на лица, гласови асистенти, персонализирани препоръки и други.

Тези са само някои от възможностите, които можем да очакваме. Реалността след 10 години може да се окаже значително различна и да включва напълно нови технологии, които в момента не можем да предвидим.

[Изображение: 1x1.jpg]
Цитирай
#11

В следващите години можем да очакваме редица иновации, които ще променят начина, по който използваме смартфоните. Ето някои от най-интересните тенденции за бъдещето на смартфоните, които се очаква да се появят в тях.

Източник

 
Цитирай
#12

За 10 години не знам, но за след 5 години още сега може да се узнае какви ще са смартфоните от определен кръг хора работещи към определени "компании", нали се сещате че всички тези нови върхови технологии не само за смартфоните, но и в др. сфери, се ползват първо с предимство от например - военните, FBI и т.н. по веригата агенции, корпорации, и вече като дойде при тях още по-върхов модел в дадената сфера, чак тогава се пуска за цивилния пазар новостите, което за тях е вече стара техника а за нас супер-дупер нова....

Това което го имаме към днешна дата най-новите флагмани като екстри и новости за момента, го е имало още отпреди поне 5 години но са се ползвали със предимство към другите по приоритети корпорации, военните и т.н.

 iPhone 5s, Samsung Note 8, Samsung S22 Ultra, iPhone 15 Pro Max 1TB & Apple Watch Ultra 2
Цитирай
#13

Нищо не очаквам. Реално се изчерпаха функциите, които могат да добавят. От години вече виждаме претоплени манджи и евентуално някой нов стандарт, който заменя вече съществуващ, като например esim или 5g. Единствената реална новост са сгъваемите дисплеи, ама то вече и новост не е.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай
#14

Ми да сме живи и и здрави,
да направят поне един зверски ъпгрейд на батерията,поне да държи 5-10дена Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#15

(2023-12-14, 02:55:36)Compare написа:  Ми да сме живи и и здрави,
да направят поне един зверски ъпгрейд на батерията,поне да държи 5-10дена Smile

Моята и сега държи толкова - на служебния апарат, дето почти не го барам

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай
#16

(2023-12-14, 22:48:38)jhoro написа:  Моята и сега държи толкова - на служебния апарат, дето почти не го барам

Да има, бих казал доста телефони който им държи батерията доста време.
Отървал съм да напиша,за което се извинявам, че се надявам SAMSUNG да направят ъпгреид на флагманските батерий в следващите няколко години.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • jhoro
Цитирай
#17

10 години са много време. Като логичен път на развитие можем да очакваме да се подобри foldable технологията, дисплеите да са по-здрави и надеждни, без дразнеща гънка. Процесорите вече са близо до максимално възможното като мощност и ефективност, нанометричният процес наближава нулата, не знам до колко е възможно да го снижават. Камерите може би ще се подобрят още малко, и евентуално да наложат някакви нови технологии при батериите, които драстично да подобрят живота им. Но нещо бомбастично и революционно не мисля, че ще се случи. Холографии, дисплеи, навиващи се на руло и т.н. не мисля, че ще се случат скоро.
[-] 1 потребител изказва благодарност на whitehart за това мнение:
  • Compare
Цитирай
#18

Относно нанометрите и процеса за производство, 90те и началото на 00те беше микрометри, сега нано, а като се смалят транзисторите още, ще започнат да мерят в пикометри. Или в 0цяло нещо си нанометра. 1um = 1000nm. 1nm = 1000pm.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)